جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
به این مقاله امتیاز دهید

هر نوع کسب و کار تجاری در تهران که نیاز به تخصص دارد باید در ادارات مربوطه تحت عنوان ثبت شرکت سهامی خاص در تهران انجام گیرد. دانستن نکات تخصصی در این زمینه امری مهم به حساب می آید که باید قبل از هر اقدامی آن ها را بدانید،  ثبت شرکت سهامی خاص  را در این مقاله ارائه می کنیم و توضیحاتی در زمینه مراحل و مدارک لازم و روش تاسیس شرکتهای سهامی در تهران را بازگو می کنیم.

درباره ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

چرا باید در تهران شرکت ثبت کرد؟ بدون شرکت می تونم کسب درآمد کنم پس فعلاً شرکت و ثبت نمیکنم! این تنها بخشی از سوالات افرادی است که هیچ اطلاعی از اهمیت ثبت شرکت تجاری ندارند. باید به شما بگوییم که شرکت های تجاری آن هم از نوع سهامی خاص به دلیل اعتبار بخشی به یک کسب و کار در صدر تقاضا برای ثبت در اداره ثبت شرکت ها بوده و روزانه افراد بسیاری برای ثبت شرکت در شهر خود اقدام می کنند زیرا داشتن یک شرکت تجاری باعث اعتماد هرچه بیشتر افراد به کسب و کار شما می شود و با اخذ تسهیلاتی مانند وام و عقد قراردادهای بزرگ می توانید در مسیر سودآوری گام بردارید.

از مزیت های ثبت شرکت آن هم از نوع سهامی خاص می توان به مسئولیت هر سهامدار تا میزان آورده و سهام خود در شرکت اشاره کرد که خود اهمیتی در زمان ورشکستگی و یا بدهی شرکت دارد که مسئولیت و حد و حدود مسئولیت افراد را تعیین می کندو طلبکاران می توانند بدهی خود را از افراد مشخص اخذ کنند.

ادامه مطلب
ضرورت ثبت شرکت در اراک

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

شرط اصلی که تمامی شرکت های تجاری باید ان را رعایت کنند را بدون شک می توان انتخاب نام مناسب و همسو با شرع کشور در نظر گرفت از سویی هر شرکت تجاری قابل ثبت در کشور دارای انواع مدارک بوده که مهمترین آن ها ارائه مدارک مربوط به هویت موسسین است و ارائه آن امری مهم به حساب می آید.

شرط مهم دیگری که حائز اهمیت است تعدد شرکا است که خود در شرکت های سهامی خاص تا 3 شخص می باشد که حداقل 2 نفر عضو هیئت مدیره و 1 نفر نیز سهامدار در شرکت می باشد. اساسنامه شرکت باید توسط تمامی سهامداران به امضا و تایید رسد. انتخاب هیئت مدیره و مدیران و بازرسین باید در متن صورتجلسه ای که به امضای اعضا رسیده انجام شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

برای ثبت شرکت سهامی خاص لازم است مراحل زیر را بپیمایید:

 1. موضوع فعالیت شرکت را مشخص نمایید.
 2. اعضای هیأت مدیره شرکت را مشخص نمایید.
 3. دو نفر که نسبتی با اعضای هیات مدیره نداشته باشند برای احراز سمت بازرس اصلی و علی البدل در نظر بگیرید.
 4. سمت هر یک از اعضای هیأت مدیره و دارندگان حق امضاء را انتخاب کنید.
 5. آدرس محل فعالیت شرکت را مشخص کنید.
 6. میزان سرمایه لازم برای فعالیت شرکت را برآورد نمایید.
 7. درصد سهم هر یک از اعضا از سرمایه را مشخص نمایید.
 8. نامهای انتخابی شرکت را در سه سیلاب به ترتیب اولویت انتخاب نمایید.
 9. در این مرحله مدارک لازم برای شرکت سهامی خاص توسط وکیل تنظیم می گردد و پس از دریافت تأیید از موکل به اداره ثبت شرکتها ارجاع می گردد.
 10. معرفی نامه‌ای خطاب به بانک جهت افتتاح حساب به نام شرکت به موکل تحویل داده می شود. موکل با در دست داشتن معرفی نامه به بانک مورد نظر خود مراجعه نموده و حسابی به نام شرکت در شرف تأسیس با نام تأیید شده افتتاح می نماید و میزان حداقل 35 درصد از سرمایه را به حساب مذکور واریز می کند. سپس گواهی واریز از بانک دریافت کرده و به وکیل ارجاع می دهد.
 11. گواهی به اداره ثبت شرکتهای تهران ارجاع می گردد و پس از بررسی توسط کارشناس در صورت عدم وجود مشکل قانونی در مدارک و اطلاعات ارائه شده پرونده توسط کارشناس تأیید می شود.
 12. پس از تأیید کارشناس مدارک تأیید شده جهت امضای اعضای هیأت مدیره به موکل ارجاع می گردد.
 13. ذیل تمامی صفحات مدارک ارائه شده توسط کلیه اعضای هیأت مدیره و ذیل صفحات مشخص شده توسط بازرسین امضاء شده و به وکیل بازپس داده می شود.
 14. مدارک امضاء شده به همراه سایر مدارک پرونده به اداره ثبت شرکتها تحویل داده می شود.
 15. مدارک توسط کارشناس رویت شده و در صورت تطبیق تأیید می گردد.
 16. شماره ثبت و آگهی تأسیس شرکت صادر شده و وکیل جهت امضای دفاتر ثبت شرکت به اداره ثبت شرکتها مراجعه می کند.
 17. ظرف حداکثر یک هفته از امضای دفاتر توسط وکیل آگهی از اداره ثبت دریافت شده و به موکل ارجاع می گردد.
 18. ثبت شرکت در این مرحله به پایان رسیده و شرکت رسماً ثبت شده محسوب می شود. تنها زمانی حدود 15 تا 30 روز بعد مدرک نهایی ثبت شرکت یعنی روزنامه رسمی آن صادر می گردد.
 19. بلافاصله پس از دریافت، روزنامه رسمی به موکل تحویل شده و ثبت شرکت به طور کامل به پایان می رسد.
ادامه مطلب
ثبت موسسه در کرج | مشاوره ثبتی رایگان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

 • کپی شناسنامه برابر اصل شده همه اعضای هیأت مدیره، سهامداران و بازرسین
 • کپی کارت ملی برابر اصل شده اعضای هیأت مدیره، سهامداران و بازرسین (در ثبت شرکت بین الملل برابر اصل مدارک توسط وکیل بدون دریافت هزینه ای انجام می‌شود.)
 • در صورتی که اعضا یا سهامداران شخص حقوقی باشند؛ ارائه رونوشت آگهی تأسیس، روزنامه رسمی، کپی روزنامه رسمی آخری تغییرات + کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده نماینده شخص حقوقی
 • در صورت حضور سهامدار خارجی در صورتی که شخص حقیقی باشد کپی برابر اصل پاسپورت و ترجمه رسمی آن، در صورتی که شخص حقوقی باشد ارائه گواهی ثبت شرکت در مرجع ثبت شده آن کشور که مبین آخرین وضعیت شرکت و ترجمه رسمی آن، همینطور اصل و ترجمه وکالتنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری همه اعضای هیأت مدیره و بازرسان شرکت
 • ارائه اقرارنامه همه اعضای هیأت مدیره مبنی بر اینکه کارمند رسمی دولت نیستند، و مدیر عامل مبنی بر اینکه در شرکت دیگری سمت مدیریت عامل را دارا نیست.
 • امضای وکالتنامه
 • ارائه اصل قیم نامه در صورتی که یکی از اعضا دارای اهلیت نباشد.
 • ارائه گواهی بانکی مبنی بر واریز حداقل 35 درصد سرمایه شرکت به حسابی به نام شرکت
 • ارائه مجوز مربوط به فعالیت از مرجع ذیربط در صورت نیاز

تعرفه ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

هر فعالیتی که در زمینه های تجاری انجام می شود بادی از طریق کارشناسان حقوقی قبل از هر اقدامی برآورد شود از این رو موسسه بین الملل با ارائه مشاوره تخصصی قبل از انجام امور حقوقی به متقاضیان این امکان را می دهد که بتوانند با کم ترین هزینه اقدام به ثبت شرکت سهامی خاص در تهران کرده و تخصص در این زمینه را داشته باشند. تنها در آن مسیر لازم است با ارائه مدارک به وکلای حقوقی از لیست هزینه ها اطلاع کسب کنید.

موسسه حقوقی بین الملل  با ارائه خدمات تخصصی توسط وکیل مجرب و در کوتاه ترین زمان ممکن همراه شما در ثبت شرکت های سهامی شما خواهد بود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x