ثبت شرکت ساختمانی

در بین انواع اعمال اقتصادی که افراد را نسبت به ثبت شرکت و ایجاد تعامل با شرکاء ترغیب می کند رشته ساختمان سازی متقاضیان و علاقه مندان بیشتری را شامل می شود.

گرایش ساختمان سازی زیر مجموعه های گسترده و تنوع کار بالایی را به همراه دارد که انجام آنها مستلزم کار گروهی است اما اغلب افرادی که قدم در این رشته می گذارند. در اولین اقدام به ثبت شرکت ساختمانی اقدام می‌کنند تا در چارچوب قانونی و برخورداری از حمایت و پشتیبانی قانونی فعالیت خود را آغاز کنند و به مشتریان به عنوان یک مجموعه معتبر و ثبت شده معرفی شوند. همچنین از حمایت های قانونی لازم در این زمینه بهره مند گردند.

شرایط ثبت شرکت ساختمانی

برای ثبت شرکت ساختمانی نیاز دارید تا شرایط ثبت آن را محقق سازید. برای انجام این موضوع نیاز دارید تا شرکای مناسبی را برای خود انتخاب کنید که آنها بتوانند هر آنچه که نیاز دارید تا به اجرا درآورید را به همراه اهدافتان محقق کنند. البته تعداد شرکا برای تاسیس شرکت به نوع شرکتی که انتخاب کرده اید وابسته است و مسی تواند از 2 شخص تا بی نهایت تعداد باشد.

نوع شرکت نیز می تواند ملاکی برای تعیین سرمایه اولیه برای تاسیس آن باشد برای مثال در شرکت با مسئولیت محدود تا حداقل یک میلیون ریال را می توان برای ثبت شرکت در نظرگرفت.

اگر نوع شرکتتان را انتخاب کردید و نمی دانید شروط خاص هر نوع شرکت چیست می تواید با کارشناسان ثبت بین الملل تماس گرفته و از راهنمایی های آن ها بهره ببرید.

مدارک ثبت شرکت ساختمانی

ارائه مدارک شناسایی و اختصاصی بر اساس نوع شرکت

تسلیم فیش هزینهه ای

 • فتوکپی مدارک شناسایی اعضا شامل : کارت ملی ، شناسنامه.
 • امضای اقرار نامه.
 • مجوز در صورت نیاز.

ثبت شرکت ساختمانی

تاسیس شرکت ساختمانی

جهت پی بردن به موارد ثبت شرکت های پیمانکاری ساختمانی به صورت مختصر توضیحاتی ارائه می گردد که لازمه انجام امور در ثبت شرکت است. در تقسیم کار در حوزه های مهندسی ساختمان، بخش اجرای کاربر عهده پیمانکاران است.

در پروژه ساخت و ساز مربوط به بخش خصوصی تنها یک مهندس معمار می تواند به عنوان پیمانکار ایفای نقش کند و نیاز به عقد قرارداد با یک شرکت پیمانکاری نیست.

اما به منظور اجرای پروژه های دولتی حتما باید یک شرکت ثبت شده وجود داشته باشد که از اعضای آن سه نفر باید دارای مدرک  لیسانس باشند و دو نفر آنها باید لیسانس مرتبط داشته باشند.

برای اخذ مجوز پیمانکاری لازم نیست در نظام مهندسی عضویت داشته باشید صرفاً یکی از مهندسین باید حداقل سه سال سابقه بیمه ای منظم نزد سازمان تامین اجتماعی داشته باشد یا به اصطلاح امتیازآور باشد تا حداقل رتبه را بدست بیاورد.

امکانات دیگر مانند داشتن دفتر کار، ماشین آلات و غیره نیز موثر است اما غیر از دفتر کار بقیه برای اخذ حداقل رتبه الزامی نیستند. مرجع رتبه بندی و اعطای رتبه معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری می باشد و درجات آن از 5 تا 1 است.

شرکتهای تازه تاسیس می توانند رتبه 5 را اخذ کنند  که با بالارفتن  سوابق و انجام پروژه های مختلف می توانند ارتقا رتبه دهند و تا رتبه خود را تا سطح  یک افزایش دهند.

شرکتها در هر رتبه  با محدودیت در سقف مالی پروژه ها  روبرو هستند. لذا رتبه 5 دارای پایین ترین سقف ریالی و رتبه یک حداکثر فضای کار را دارد. دستگاه های دولتی مکلف هستند پروژه های خود را صرفا در میان شرکتهای دارای گواهی رتبه بندی به مناقصه بگذارند و پس از برگزاری مناقصه ظرفیت خالی شرکت برنده استعلام می گردد.

رشته هایی که معماران علاقه مند به فعالیت و اخذ گواهی رتبه برای آنها هستند رشته های ابنیه و تاسیسات است چرا که با این رتبه می شود جهت اجرای پروژه های ساختمانی قرارداد بست.

برای گرفتن چنین رتبه ای باید در شرکت یک عضو مهندس معمار یا مهندس عمران و یا یک عضو مهندس تاسیسات حضور داشته باشند تا بشود رتبه 5 ابنیه یا تاسیسات را دریافت نمود.

مراحل ثبت شرکت ساختمانی

 1. تهیه و تکمیل مدارک توسط موکل و تحویل به کارشناس. مدارک تهیه شده را می توانید حضوراً به وکیل ثبت شرکت ساختمانی تحویل دهید یا از طریق فضای مجازی و پست الکترونیک ارسال کنید.
 2. ارائه رونوشت برابر اصل کارت ملی و شناسنامه اعضا موسس شرکت
 3. ارائه مدارک شرکت مانند اظهارنامه و شرکتنامه
 4. در صورت مجوزی بودن فعالیت شرکت ارائه مجوزهای لازم
 5. تحویل مدارک ثبت شرکت ساختمانی به اداره ثبت
 6. دریافت تاییدیه نام شرکت
 7. در صورت نقص تمامی مدارک باید تکمیل شود
 8. پرداخت هزینه های مربوط به تاسیس شرکت و تامین سرمایه اولیه ثبت
 9. انتظار برای تایید کارشناسان ثبت شرکت
 10. در صورت عدم نقص در مدارک ارسالی، انتشار آگهی در روزنامه رسمی انجام می شود.
 11. در آخر نیز با دریافت شناسه ملی شرکت به ثبت می رسد و مالک حقیقی یک شرکت خواهید بود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ساختمانی

شرکت های تجاری برای انجام امور ساختمانی می توانند در قالب شرکت با مسئولیت محدود به ثبت رسند. از این رو برای اقدام به ثبت ابتدا باید نوع شرکت را انتخاب کنید تا به واسطه آن تمامی مدارک و شروط اختصاصی آن را بدانید و به اداره ثبت شرکت ها آنها را ارائه کنید. در این زمینه در ادامه به شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت تجاری می پردازیم که کاملاً راهنمای شما خواهد بود.

شرایط ثبت شرکت ساختمانی با مسئولیت محدود

 • حضور حداقل 2 نفر به عنوان شرکا.
 • سرمایه شروع کار برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود : صد هزار تومان.
 • تعهد یا پرداخت کل سرمایه به صندوق شرکت و اقرار مدیر عامل به دریافت آن.
 • مدت زمان ثبت : 15 روزکاری

مدارک ثبت شرکت ساختمانی با مسئولیت محدود

 • کپی مدارک شناسایی همه شرکا.
 •  اخذ گواهی عدم سوء پیشینه از دفاتر پلیس+10.
 •  امضای اقرارنامه.
 • دریافت مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع.

برای ثبت شرکت ساختمانی خود می توانید در قالب های مختلف ثبتی آن را تاسیس کنید اما در نظر داشتن ویژگی های شرکتها و نحوه ثبت آن ها به نوبه خود می تواند یاری رسان شما باشد . پس اگر هنوز نوع شرکت را انتخاب نکردید بهتر است با افراد مجرب در این زمینه در ارتباط باشید تا بتوانید موضوع ثبت شرکت را در کم ترین زمان انجام دهید. شماره های مستقیم مشاوره ثبت شرکت بین الملل با شماره 02633193 برای هماهنگی با وکلای حقوقی ایجاد شده که می توانید با آن تماس بگیرید.