چگونه ثبت شرکت در یزد انجام می دهیم؟

چگونه ثبت شرکت در یزد انجام می دهیم؟
یزد یکی از کلان شهر های ایران است که از پتانسیل فوق العاده ای جهت ثبت شرکت برخوردار است. متقاضیان ثبت شرکت در یزد باید از اصول و مقررات مربوطه ثبتی مطلع باشند تا هم در روال ثبت شرکت یزد و هم پس از ان دچار چالش و مشکلی نشوند. بدین منظور ما در گروه ثبتی و حقوقی ثبت بین الملل این مقاله را تدوین نموده ایم. لطفاً چند دقیقه از وقتتان را در اختیار ما قرار دهید.

ثبت شرکت در یزد

شرکت ها اصولاً بین دو یا چند نفر ایجاد می شوند که اهداف و فعالیت آن را مشخص می کنند و هر عضو مبلغی را در شرکت وارد می کند که برحسب نوع شرکت سهم وی در سود و زیان شرکت مشخص می شود.

تأسیس شرکت همان طور که می تواند منجنیق پرتاب شما به سمت موفقیت باشد، می تواند اگر درست انجام نشود متاسفانه پله سقوط شما هم باشد.

پس مهم ترین بخش در ایجاد شرکت تنظیم اسناد و مدارک ثبتی آن در هنگام ثبت یعنی اولین مرحله در راه موفقیت شماست.

مهم ترین شرکت ها در حوضه ثبت شرکت یزد کدام اند؟

در قانون تجارت 8 نوع شرکت نام برده شده که در ایران قابل ثبت هستند که این هشت نوع شامل:

1) سهامی خاص  2) مسئولیت محدود  3) سهامی عام  4) تعاونی ها  5)نسبی  6)مختلط سهامی  7)مختلط غیر سهامی  8)تضامنی می باشد.

شرایط کلی برخی از این شرکت ها را که بیشترین آمار ثبت شرکت را دارند در جدول زیر مطالعه نمایید.

نوع شرکت

حداقل تعداد اعضاء

میزان  اقل سرمایه اولیه

میزان سرمایه تعهدی

سهامی خاص

5 نفر

1000000ريال

35%

سهامی عام

5 نفر

5000000ريال

35% از 20%

با مسئولیت محدود

2 نفر

1000000ريال

0

تعاونی

7 نفر

5000000ريال

25%

ثبت شرکت در يزد

ثبت شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود در یزد

از موارد فوق دو نوع از شرکت ها سیستم مدیریتی آسان تری دارند و هم از نظر قانونی کمترین مسئولیت را برای اعضاء آن به دنبال دارند. شرکت سهامی خاص که با سرمایه ای که از سوی موسسین تامین می شود با سهامی که در شرکت برای هر یک از اعضاء در نظر گرفته می شود از بهترین نوع شرکت های تجاری است.

شرکت سهامی خاص برای ثبت باید حداقل سه سهامدار و دو بازرس داشته باشد. اعضاء سهامدار در این شرکت فقط می توانند در هیئت مدیره باشند.

اما تاسیس شرکت با مسئولیت محدود چندان پیچیده نیست. شما اگر یک شریک داشته باشید می توانید با ارائه سرمایه اولیه طی و مشارکت برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود این شرکت را در مجمع عمومی موسسن تاسیس نمایید. ثبت تمامی شرکت ها تنها در اداره ثبت شرکت های یزد انجام می شود.

تاسیس شرکت با مسئولیت محدود منوط به تنظیم اساسنامه خاص این شرکت و تصویب اساسنامه مربوطه می باشد. مسئولیت در شرکت با مسئولیت محدود برای هر فرد تنها به میزان سهم الشرکه ای است که متعهد شده است.

ثبت موسسه غیر تجاری در یزد

برخی از موضوعات نمی توانند در قالب شرکت به ثبت برسند. موضوعاتی مثل آموزش، خیریه، امور حقوقی که اصولاً وجه تجارتی ندارند. اشخاصی که در این زمینه ها فعالیت دارند برای داشتن شخصیت حقوقی باید اقدام به ثبت موسسه غیر تجاری نمایید.

موسسات غیر تجاری اگر با هدف کسب سود برای اعضاء باشند در قابل انتفاعی ثبت می شوند و موسساتی که هدف کسب سود آنها امور عام المنفعه باشد در قالب غیر انتفاعی به ثبت می رسد.

ثبت شرکت خدماتی در یزد

امور خدماتی دسته بندی های زیادی را شامل می شود. تاسیس شرکت ها در امور خدماتی در صورتی مقدور است که قصد شما فروش خدمات باشد. لازم به ذکر است بدانید هر نوع شرکت خدماتی ثبت کنید فعالیت شما تجاری محسوب می شود حتی اگر در امور تجاری فعالیت نداشته باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود در یزد

ثبت شرکت پیمانکاری در یزد

ثبت شرکت تاسیسات، ثبت شرکت پیمانکاری، ثبت شرکت انبوه سازان و غیره همه در دسته بندی شرکت پیمانکاری است. فعالیت های پیمانکاری اخذ پروژه در شاخه فعالیت مورد نظر است. شرکت پیمانکاری را اصولاً در قالب سهامی خاص ثبت می کنند. امور پیمانکاری را می تواند در چند شاخه مختلف هم ثبت کرد.

ثبت شرکت بازرگانی در یزد

زمانی که شما بخواهید در زمینه هایی نظیر واردات و صادرات، خرید و فروش، ترخیص کالا از گمرک یا شرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی در امور بازرگانی باشد شما ثبت شرکت بازرگانی را درخواست داده اید. این در حالی است که شرکت های بازرگانی تلفیقی هم قابل ثبت هستند و در برخی از موضوعات می توانید عنوان بازرگانی را نیز قید کنید.

شرکت های دانش بنیان در یزد چگونه به ثبت می رسند؟

شرکت های دانش بنیان نوعی از شرکت ها هستند که عمده فعالیت شان تبدیل اطلاعات و فناوری به محصول دانش بنیان است، ابتدا باید شرکت در یکی از قالب های ثبتی مربوطه به ثبت برسد و سپس در صورت وجود شرایط دانش بنیان بودن تبدیل به شرکت های دانش بنیان شود.

شرایط شرکت های دانش بنیاناعضاء هیئت مدیره شرکت عضو هیئت علمی دانشگاه ها باشند و مدرک دکترا داشته باشند.

شرکت ایده های خلاقانه و مبتکرانه داشته باشد.

یکی از اعضاء هیئت مدیره اختراع ثبت شده داشته باشد.

چگونه ثبت شرکت در یزد انجام می دهیم؟

هزینه و زمان ثبت شرکت در یزد چقدر است؟

هزینه های ثبت برند در یزد بسته به مبلغ سرمایه، تعداد اعضاء در شرکت و نوع شرکت می باشد. برای اینکه از هزینه صفر تا صد ثبت شرکت مطلع شوید با کارشناسان ثبت بین الملل تماس بگیرید. ما در مجموعه ثبت بین الملل با تخفیف های ویژه پروسه ثبت شرکت شما را انجام خواهیم داد.

زمان ثبت شرکت نیز بسته به نوع شرکت و مراحل اولیه آن متغیر است. اما تمام شرکت ها زمانی که مدارک را به اداره ثبت شرکت ها پست می کنند طی 14 روز آگهی ثبت آنها صادر می شود.

سرمایه اولیه شرکت برای ثبت در یزد

میزان سرمایه شرکت به موسسین آن بستگی دارد که برای راه اندازی و تأسیس شرکت چه مبلغی را در نظر گرفته اند ولی در قانون تجارت برای ثبت هر شرکتی مبلغی به عنو ان کمینه سرمایه اولیه در نظر گرفته شده  که در جدول فوق به آن ها اشاره کردیم.

هر شخصی که بخواهد اقدام به ثبت شرکت نماید از این حداقل قانونی نباید تجاوز کند.

حداقل قانونی برای بیشتر شرکت ها یک میلیون ریال می باشد، در برخی از شرکت ها بخشی از سرمایه قبل از ثبت شرکت باید تأدیه شود ولی باید بدانید اعتبار یک شرکت به میزان سرمایه آن بستگی دارد.

برای ثبت شرکت در یزد چه مدارکی لازم است؟

 • مدارک شناسایی اعضاء در شرکت
 • اساسنامه شرکت که در دو نسخه تنظیم می شود.
 • تقاضانامه شرکت که در دو نسخه تنظیم می شود
 • شرکت نامه شرکت که در دو نسخه تنظیم می گردد.
 • اظهارنامه شرکت که در دو نسخه تنظیم می شود.
 • دو نسخه از صورت جلسه مجمع عمومی موسس
 • دو نسخه از صورت جلسه هیئت مدیره

مراحل ثبت شرکت یزد به چه صورت می باشد؟

مراحل قبل از اقدام به ثبت:

 1. انتخاب 5 اسم به ترتیب اولویت بین 3 الی4 سیلاب
 2. انتخاب اعضاء هیئت مدیره
 3. نمونه سرمایه کل و نسبت سهام هر عضو و سمت هر عضو و حق امضا داران شرکت
 4. ارائه آدرس و کد پستی شرکت
 5. ورود اطلاعات و تکمیل درخواست ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکت های یزد
 6. دریافت تأییدیه اسم شرکت
 7. تنظیم اوراق ثبتی شرکت
 8. ارسال اوراق و اسناد به اداره ثبت شرکت های یزد
 9. دریافت ابلاغیه آگهی تأسیس شرکت
 10. پرداخت روزنامه های مربوط به آگهی تأسیس

برای اطلاع از گام به گام مراحل ثبت شرکت در یزد به این مقاله رجوع کنید:  مراحل ثبت شرکت

مراحل بعد از ثبت شرکت در یزد

 1. دریافت پلمپ دفاتر سالانه
 2. تشکیل پرونده دارایی و مالیاتی
 3. اخذ کد اقتصادی

آدرس اداره ثبت شرکت های یزد

در استان یزد اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری واقع در خیابان فرخی یزدی، کوچه دادگستری می باشد.

حوزه های ثبت شرکت در استان یزد

 • میبد
 • اردکان
 • حمیدیا
 • بافق
 • مهریز
 • ابرکوه
 • شاهدیه
 • تفت
 • اشکذر
 • زارج
 • هرات
 • مروست
 • بهاباد
 • مهردشت
 • بفروئیه
 • احمدآباد
 • خضرآباد
 • ندوشن
 • عقدأ
 • نبر

زمان ثبت شرکت در یزد

چطور می توانید وقت خود را به راحتی از دست بدهید وقتی جهان آن را به راحتی از شما می گیرد. ثبت شرکت در یزد راهکاری مناسب برای شماست.

همین الان وقت آن رسیده تا بزرگ ترین تغییر را در زندگیتان ایجاد کنید به یاد داشته باشید ثبت شرکت در یزد رمز موفقیت تان نخواهد بود بلکه نحوه مدیریت و چیدمان ثبتی شرکت است که می تواند تا حدودی رمز موفقیت تان باشد، ما در ثبت بین الملل وکیل شما در ثبت شرکت در یزد خواهیم بود تا در چهارچوب قانون مفاد اساسنامه شرکتتان را به شکل ویژه ای در مسیر موفقیت شما تنظیم کنیم.

هم اکنون با مجموعه ثبت بین الملل تماس بگیرید و به کارشناسان و وکلای پایه یک ما در این مجموعه وصل شوید. فاصله شما با موفقیت در کسب و کارتان داشتن یک وکیل کاردان است.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها