جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
تا کنون فکر کرده اید که شرکت ها از کجا شکل گرفتند؟ در زندگی اجتماعی بشر با داد و ستد اقتصاد شکل جدیدی پیدا کرد علاوه بر این افراد در بسیاری از موارد ممکن بود شریک  داشته باشند مثل خرید خانه ، زمین یا هر چیز دیگری ، اما شراکت در کسب و کار شکل ویژه خودش را داشت و در اصل شرکت های مدنی از همان جا آغاز شدند ، به مرور شرکت های تجاری با پیشرفت زندگی صنعتی و ماشینی بشر ایجاد شدند و سالیان درازی است که واژه شرکت بر گرفته شده از شراکت در دایره واژگان ما وجود دارد، به همین دلیل است که برای ثبت شرکت در همدان حداقل باید دو نفر باشند تا نفس شراکت حفظ شود.
در این مقاله ما به تمام قواعد و اصول ثبت شرکت در همدان خواهیم پرداخت و کسانی که تا کنون نتوانسته اند جواب سوالاتشان را پیدا کنند این مقاله را از دست ندهند.

انواع قالب ثبتی شرکت

هر شرکتی که در ایران تأسیس می شود باید در یکی از قالب های ثبتی زیر باشد:

 1.  شرکت سهامی خاص
 2. شرکت سهامی عام
 3.  شرکت تعاونی
 4.  شرکت تضامنی
 5. شرکت با مسئولیت محدود
 6.  شرکت نسبی
 7. شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان

حداقل تعداد افراد در این شرکت دو نفر می باشد ، سرمایه این شرکت تعهدی است و لازم نیست در زمان ثبت شرکت وجود داشته باشد، اعضاء شرکت باید فاقد سوء پیشینه کیفری یا استخدام رسمی دولت باشند. این شرکت برا یفعالیت های کوچکو خانوگی بازرگانی مثل خرید، فروش ،توزیع ،تولید واردات و غیره با سرمایه اقل صدهزارتومان تشکیل می شود. درنام شرکت حتماً باید عبارت « بامسئولیت محدود» ذکر شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در همدان

برای این نوع شرکت حداقل تعداد اعضاء 5 نفر است ، 35 % از سرمایه شرکت در ابتدای تأسیس باید در حساب شرکت بلوکه شود و بعد از ثبت قابل برداشت است . شرایط کیفری و تصدی بیش از یک شغل در این شرکت هم باید رعایت گردد ، اعتبار اعضاء هیئت مدیره این شرکت دو سال و بازرسین یک سال است . دو نفربازرس این شرکت با سه سهامدار نباید فامیل باشند.

ادامه مطلب
جمعی بودن وظایف و اختیارات

سرمایه این شرکت به شکل اوراق سهام در می آید و تعهد هر سهامدار به اندازه سهامش است. این شرکت برای ایجاد کارخانه، امور مهندسی، اخذ  رتبه یا گرید و دانش بنیان شدن و غیره  بسیارمناسب است. درنام شرکت حتماً باید عبارت « سهامی خاص» ذکر شود.

 ثبت شرکت دانش بنیان در همدان

نوعی از شرکت سهامی خاص است ،به این دلیل در تقسیم بندی شرکت ها آورده نشده ولی شرایط آن بدین صورت است که ابتدا شرکت باید تحت عنوان سهامی خاص به ثبت برسد و شرایط دانش بنیان شدن آن این است که یا اعضاء شرکت عضو هیئت علمی دانشگاه باشند یا اختراع ثبت شده داشته باشند تا بتوانند از طریق بنیاد ملی نخبگان زیر نظر نهاد فناوری ریاست جمهوری دانش بنیان شوند و از مزایایی مثل احداث شرکت در پارک های علم و فناوری، تخصیص وام از سوی بنیاد ملی نخبگان، معافیت مالیاتی و غیره بهره مند گردند.

گاهی کل یک دانشگاه به عنوان شخصیت حقوقی عضو شرکت دانش بنیان می شود که می توان عنوان شرکت دانش بنیان دولتی را بر آن نهاد اگر دانشگاه دانشگاه دولتی باشد.

نحوه تعیین اسم شرکت در همدان

اسم شرکت سه یا چهار سیلاب است ، هر واژه باید فارسی باشد و معنی فارسی داشته باشد این اسم باید از ترکیب اسم عام و خاص باشد هر چه تعداد اسامی خاص در شرکت بیشتر باشد احتمال تأیید اسم بالاتر می رود ، برای ثبت شرکت در همدان شما در ابتدا 5 اسم سه یا چهار کلمه ای انتخاب می کنید و به ترتیب اولویت تان در سامانه ثبت شرکت وارد می کنید.
برای اینکه تأییدیه دریافت اسم شرکت را زودتر بگیریید هم اکنون به کارشناسان ما در ثبت بین الملل تماس بگیرید تا استعلام لازمه را برای تأیید اسم شرکت بگیرند.

ادامه مطلب
ورقه سهم شرکت سهامی خاص

در خصوص استعلام نام شرکت و انتخاب و تعیین اسم شرکت این مقاله را مطالعه کنید: نام شرکت

مدارک ثبت شرکت در همدان

 • مدارک شناسایی: رونوشت برابر اصل مدارک احراز هویت همه اعضاء ، سهامداران و بازرسین.
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسس: این صورت جلسه به منظور اعلام تأسیس ثبت شرکت می باشد.
 • صورت جلسه هیئت مدیره: به منظور مشخص شدن اعضاء هیئت مدیره شرکت می باشد.
 • اساسنامه:این سند باید در دو نسخه تهیه و به امضاء همه اعضاء شرکت برسد و در آن موارد مربوط به شرکت درج می شود.
 • شرکت نامه: این سند هم در دو نسخه تنظیم می شود و در آن مشخصات و اطلاعات شرکت درج می گردد.
 • تقاضانامه: در واقع همان درخواست ثبت شرکت برای شرکت های غیر سهامی است که در دو نسخه تنظیم می شود.
 • اظهارنامه:در واقع تقاضای ثبت شرکت سهامی است که این هم باید در دو نسخه ارسال شود.

مالیات در شرکت ها چگونه محاسبه می شود؟

براورد مالیات طبق فرمول های مالیاتی است .بیشتر افراد به دلیل وجود مسائل مالیاتی گاهاً از ثبت شرکت سر باز می زنند، این در حالی است که تمام اشخاص اعم از کارمند کارگر و مشاغل آزاد همگی پرداخت مالیات را دارند و شرکت ها هم از این بحث متمایز نیستند گاهاً حتی دولت به شرکت ها برای برخی مسائل اقتصادی معافیت مالیاتی یا تخفیف مالیاتی می دهد، مالیات از سود شرکت محاسبه می گردد.

فرمول مالیات : درآمد – هزینه = سود که تقسیم بر درصد مالیات پرداختی بر اساس سود می شود.

مراحل ثبت شرکت در همدان

 1.  ورود به سامانه ثبت شرکت و تکمیل اطلاعات شخصی و ثبتی مشخص شده
 2. دریافت ابلاغیه تأیید اسم شرکت
 3. تنظیم اوراق ثبتی شرکت
 4. دریافت امضاء از همه اعضاء
 5. پست اوراق و مدارک به اداره ثبت شرکت های همدان
 6. دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس
 7. مراجعه به اداره ثبت شرکت های همدان برای تحویل آگهی تأسیس
 8. پرداخت روزنامه رسمی و کثیرالانتشار مربوط به تأسیس شرکت

ثبت شرکت در همدان

هزینه ثبت شرکت در همدان

هزینه ثبت برند در همدان بر اساس تنوع ثبتی شرکت ها، یعنی نوع شرکت، تعداد اعضا، سرمایه شرکت و موضوع فعالیت و حجم  آگهی روزنامه رسمی تاسیس متغیر است و برای اطلاع دقیق این هزینه ها باید کارشناسان ما در ثبت بین الملل نسبت به آن محاسبه قیمت نمایند بدین منظور می توانید با کارشناسان ما در ثبت بین الملل تماس بگیرید تا از هزینه های تمام شده ثبت شرکت در همدان اطلاع کسب نمایید.
کلام پایانی
حتماً ضرب المثل آب از سر چشمه گل آلود هست را شنیده اید. حساسیت های ثبت شرکت همدان گاهی انقدر زیاد هست که اگر  مثلاً در موضوع فعالیت یا بندهای دیگر اساسنامه یک ویرگول جابه جا شود برای موسسین بعد ها دردسر ایجاد می کند و ممکن است نتوانند فعالیت خاصی را انجام دهند یا شرکت را توسعه دهند ، حال به این فکر کنید برخی از افراد بدون توجه به عواقب کار شرکت ثبت می کنند بعد از ثبت هر هزینه ای که می کنند تا تغییری اعمال کنند بلا اثر است در این جا باید بگوییم دوست عزیز آب از سر چشمه گل آلود است و از ابتدا شما باید توجه به این ماجرا می کردید  و از ابتدا ثبت شرکت را به دست کاردانش می سپردید.

ادامه مطلب
شرکت هائی که شرکت دولتی تلقی می شوند

ما درموسسه ثبت بین الملل، مشاوره های رایگان برای ثبت شرکت در همدان را داریم و علاوه بر این وکلای ما با قیمت های باور نکردنی پروسه ثبت برند در همدان را برایتان انجام می دهند فقط کافی است تماس بگیرید.

ثبت شرکت در  استان همدان 

 • ثبت شرکت در ملایر
 • ثبت شرکت در نهاوند
 • ثبت شرکت در اسدآباد
 • ثبت شرکت در تویسرکان
 • ثبت شرکت در بهار
 • ثبت شرکت در کبودرآهنگ
 • ثبت شرکت در لالجین
 • ثبت شرکت در فامنین
 • ثبت شرکت در رزن
 • ثبت شرکت در قروه درجرین
 • ثبت شرکت در مریانج
 • ثبت شرکت در جورقان
 • ثبت شرکت در گیان
 • ثبت شرکت در مهاجران
 • ثبت شرکت در صالح آباد
 • ثبت شرکت در فیروزان
 • ثبت شرکت در سامن
 • ثبت شرکت در سرکان
 • ثبت شرکت در دمق
 • ثبت شرکت در آجین
رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها