چرا ثبت شرکت در قم انجام دهیم؟

ثبت شرکت در قم
مجتمع  ثبت بین الملل در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ثبت شرکت در قم مطالب مفیدی را به اشخاصی که در صدد ثبت شرکت می باشند ارائه نماید. این مقاله را تا انتها بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان گروه تخصصی ثبت بین الملل در ارتباط باشید.

چگونگی ثبت شرکت در قم

امروزه در بیشتر نقاط شهرمان موسسات زیادی در رابطه با ثبت شرکت ها فعالیت می کنند. اما بیشتر این موسسات به ثبت شرکت ها در تهران اکتفا می کنند و اندک موسساتی هستند که ثبت شرکت در استان های دیگر مثل قم و سایر شهرستان ها را انجام دهند، این در حالیست که قم به دلیل نزدیکی به پایتخت و زیارتی و سیاحتی بودن آن به ویژه در زمینه گردشگری و فرهنگی، مذهبی و رفاهی ثبت شرکت و ثبت موسسه در قم با نرخ تقاضای بالایی روبرو است.
ما این فرصت را برای تمام متقاضیان تاسیس شرکت فراهم کرده است و اطلاعات جامعی در رابطه ثبت نوع شرکت ها و پروسه ثبت آنها در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

برای سهامداران و مدیران شرکت، ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است چون اشخاص با ثبت شرکت قم از حقیقی به حقوقی تبدیل می شوند و امروزه مسلماً شرکت هایی که اعتبار حقوقی و قانونی داشته باشند، دارنده جایگاه درخور می باشند. به همین دلیل شرکت هایی که به ثبت می رسند و شماره ثبت دریافت می کنند معتبرتر و برای مشتریان ارزشمند تر می باشند.

به علاوه ثبت شرکت سبب پایبندی اشخاص شرکت به تعهدات آن ها می شود از سایر مزایای ثبت شرکت در قم امکان عقد قرارداد بیشتر با شرکت های دولتی و معتبر و شرکت در نمایشگاه، مناقصه، اخذ تسهیلات بانکی بهتر و امکان تبلیغات بیشتر برای کسب و کار شما می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در قم

 •  تصویر برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی تمام اعضاء هیئت مدیره و سهامداران
 •  آدرس دفتر مرکزی شرکت و کدپستی دقیق
 • تهیه مدارک ثبتی شرکت در دو نسخه و امضا آن ها
 •  مجوز و وکالت نامه در صورت نیاز
 •  ابلاغیه تایید نام شرکت
 • رسید پذیرش سامانه

مراحل ثبت شرکت در قم

ثبت شرکت توسط متقاضی

اول باید برای شرکت خود موضوع انتخاب کنیم و بعد موضوع را به طور کامل تنظیم کنیم همچنین اوراق شرکت را نسبت به اطلاعات شرکا و اعضای هیئت مدیره کامل کنیم البته متقاضیان باید در نظر داشته باشند که موضوع شرکت بهتر است توسط اشخاص متخصص تنظیم شود. سپس باید از طریق سامانه اداره ثبت شرکت های اصفهان ثبت نام اولیه صورت بگیرد.

باید در نظر داشته باشید پس از انتخاب گزینه پذیرش نهایی به هیچ عنوان نمی توان ویرایش در اوراق داشت باید حتی الامکان اطلاعات را درست و دقیق وارد نمود. پس از این مرحله در صورت تایید اطلاعات نام موید شرکت در سامانه به شما ابلاغ می شود.

سپس در ادامه مراحل ثبت شرکت در قم باید مدارک را تهیه امضا و ارسال کنید و مجدد اگر تایید شدند در مرحله بعد با مراجعه به اداره ثبت شرکتها آگهی تاسیس شرکت را دریافت کرد.

ثبت شرکت توسط مجموعه ثبت شرکت بین الملل

ابتدا کارشناسان موسسه حقوقی ثبتی بین الملل مشاوره کامل و جامع در زمینه فعالیت موکلین به آنها ارائه می دهند. پس از کامل کردن مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت موضوع فعالیت شرکت تنظیم می شود و سپس در سامانه اداره ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری قم ثبت نام می شود.

کارشناسان موسسه بین الملل به طور تخصصی اوراق شرکت را طراحی می کنند و در سامانه بارگذاری می نمایند. اوراقی چون: اساسنامه ،شرکتنامه،تقاضا نامه یا اظهارنامه و صورتجلسه ها پس از تعیین نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت های اصفهان ، وکیل موسسه ثبت بین الملل روند ثبتی پرونده را پیگیری می نماید. پس از طی ده روز و پس از بررسی کارشناسان اداره ثبت شرکت قم آگهی تاسیس منتشر می شود.

ثبت شرکت در قم

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم

این شرکت با دو نفر عضو و صد هزار تومان حداقل سرمایه برای انجام امور کوچک تجاری مثل خرید و فروش یا توزیع یا واردات مناسب است. تاسیس شرکت بامسئولیت محدود با ارائه اساسنامه خاص این شرکت در کنار تنظیم شرکتنامه و ثبت درخواست از طریق سایت اداره ثبت شرکت ها در کمترین زمان انجام می شود. برای انجام این امر تنها کافی است به مقاله مرتبط در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود مراجعه شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در قم

شرکت سهامی خاص هم برای انجام امور تجاری بزرگتر مثل کارخانه تولیدی، امور فنی مهندسی، با هدف اخذ گرید یا شرکت در مناقصه و یا دانش بنیان شدن با 5 عضو و اقل سرمایه صد هزار تومان ثبت می شود.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت سهامی خاص پیشنهاد می کنیم به مقاله مرتبط با آن مراجعه کنید.

ثبت شرکت سهامی عام در قم

شرکت سهامی عام، شرکتی است که مثل سهامی خاص سرمایه اش نقدی نیست و به شکل سهام است و برای انجام پروژه های بزرگ در سطح ملی مناسب است که نیاز به سرمایه کلان دارد و این سرمایه بخشی را موسسان شرکت تامین می کنند و مابقی با فروش سهام به عامه مردم در بورس تامین می شود.

ثبت شرکت تعاونی در قم

شرکت تعاونی برای رفع نیاز بخشی از مردم تشکیل می شود و معمولاً تعاونی تولید، توزیع یا مصرف تشکیل می شود که بیست و پنج درصد سرمایه در تعهد سهامداران شرکت تعاونی است و ما بقی بر طبق قانون با کمک و تسهیلات نهادهای دولتی تامین می شود. این شرکت نیاز به 7 نفر عضو دارد و با مجوز وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تاسیس می شود.

ثبت شرکت تضامنی در قم

این شرکت برای تاسیس بانک، موسسه مالی و صرافی مناسب است و نیاز به مجوز بانک مرکزی دارد . با حداقل دو نفر عضو به ثبت می رسد و اعضا ضامن کل بدهی و قروض شرکت هستند و نسبت به اشخاص ثالث تعهد بالایی دارند.

سایر شرکت های تجاری ثبت شرکت نسبی، مختلط سهامی و غیر سهامی هستند که کاربرد و تقاضای زیادی برای تاسیس شرکت ندارند.

ثبت موسسه غیر تجاری در قم

در کنار این موارد ثبت موسسه غیر تجاری برای انجام امور علمی، آموزشی، ادبی، فرهنگی، مذهبی، ورزشی، حقوقی، حسابداری و غیره است که اثر نیاز به مجوز دارد و اگردرآمد زا باشد مثل موسسه حقوقی یا حسابرسی یا آموزش زبان موسسه غیر تجاری انتفاعی است و اگر عام المنفعه باشد و اعضای آن پی درآمد نباشند مثل موسسه خیریه عنوان موسسه غیر تجاری غیر انتفاعی می گیرد.

برای ثبت موسسه غیر تجاری در قم لازم است ابتدا موضوع شما در حیطه فعالیت های موسسات باشد. این موسسات در دو نوع انتفاعی و غیر انتفاعی به ثبت می رسند. جهت تاسیس موسسه باید حداقل دو شریک با ارائه سرمایه اولیه و تهیه اساسنامه ای بر اساس تیپ خاص موسسه تنظیم شود و درخواست ثبت همچون شرکت های ثبتی باید از طریق سایت اداره ثبت شرکت ها انجام شود.

ثبت شرکت خدماتی، بازرگانی، پیمانکاری در قم

زمانی که شما یک ششرکت تجاری بخواهید ثبت کنید. باید موضوع فعالیتی برای آن تعریف کنید؛ زیرا شرکت تنها مجاز به فعالیت در زمینه هایی است که در موضوع آن عنوان شده است. ثبت موضوع بازرگانی، پیمانکاری، خدماتی، برای اینکار لازم است جزئیات مربوط به موضوع فعالیت را به صورت دقیق و روشن تنظیم کنید. تنظیم موضوعات فوق الذکر را می توانید از کارشناسان و متخصصان ثبت بین الملل درخواست نمایید.

هزینه و زمان ثبت شرکت در قم

هزینه ثبت شرکت در اصفهان به دو صورت می باشد هزینه های دولتی و غیر دولتی در اینجا ما به شما هزینه های دولتی ثبت شرکت را توضیح خواهیم داد.

در ثبت شرکت باید توجه کرد بابت برخی موارد باید هزینه هایی پرداخت کرد این هزینه بسته به تعداد اعضا و حتی موضوع فعالیت شرکت و نوع شرکت و سرمایه آن مختلف می باشد، این هزینه ها عبارتند از :

هزینه های حق الثبت شرکت در نزد اداره ثبت شرکت ها، حق ابطال تمبر سرمایه ، حق الوکاله وکیل ثبت شرکت، هزینه های پستی، حق الچاپ آگهی روزنامه رسمی و هزینه آگهی روزنامه کثیر الانتشار. در صورت نیاز به ثبت تغییرات شرکت در قم هم با کارشناسان تیم متخصص ثبت بین الملل در تماس باشید.

زمان تاسیس شرکت تجاری در صورتی که مدارک کامل باشد طی 14 روز انجام خواهد شد.

آدرس اداره ثبت شرکت ها در قم

اشخخاص متقاضی ثبت شرکت باید مدارک خود را به آدرس قم، خیابان ساحلی، قبل از کوچه هفتم، به واحد اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری استان قم پست نمایند.

واحد های ثبت شرکت در  استان قم

 • قنوات
 • جعفریه
 • کهک
 • دستجرد
 • سلفچگان

ثبت شرکت در همه شهرهای استان قم را به مجموعه ثبت بین الملل بسپارید و با خیال راحت کسب و کارتان را توسعه ببخشید. برای دریافت مشاوره حقوقی رایگان با شماره 02633193 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها