ثبت شرکت در قزوین از ابتدا تا انتها

انواع شرکت برای ثبت شرکت در قزوین 

هر شرکت با موضوع فعالیت بازرگانی باید در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسد، در این خصوص اگر در قزوین بیزینسی خاص دارید و می خواهید در حیطه قوانین فعال باشید باید ثبت شرکت در قزوین را بر اساس اصول و قواعد مندرج در قوانین تجارت به سرانجام رسانید ما متن زیر را برای ثبت شرکت آسان متقاضیان ارائه می دهیم و در تمامی مسیر راهنمای شماخواهیم بود.

ثبت شرکت در قزوین

قزوین یکی از استان های ایران است که دارای فعال ترین شهرک های صنعتی است. به دلیل نزدیکی به استان های البرز و تهران بیشترین آمار را در زمینه ثبت شرکت در قزوین دارد به دلیل سوالات زیاد شما بزرگواران در زمینه ثبت شرکت در قزوین کارشناسان ثبت بین الملل برآن شدند که باید ها و نباید های ثبت شرکت قزوین را برای شما بازگو کنند.
شرکت از واژه شراکت می آید و باید بدانید که برای ثبت شرکت باید حداقل یک شریک جزء خود تان جهت شراکت و به اشتراک گذاری داشته باشید.
در این مقاله شما با انواع شرکت ها باید ها و نباید های لازم در آن و نکات حقوقی در این خصوص آشنا می شوید پس اگر آب دستتان است زمین بگذارید. به این مقالع توجه نمایید. در هر قسمت که با سوال و چالشی رو به رو شدید می توانید از طریق شماره های درج شده بر روی سایت با کارشناسان ثبت بین الملل تماس بگیرید.

انواع شرکت برای ثبت شرکت در قزوین

هفت نوع شرکت در قانون تعریف شده که شامل موارد ذیل است:

 •  سهامی خاص
 • با مسئولیت محدود
 • سهامی عام
 • تضامنی
 •  ثبت شرکت مختل سهامی و غیر سهامی
 • تعاونی
 • نسبی

مدارک و شرایط ثبت شرکت در قزوین

چرا باید ثبت شرکت در قزوین را با شرایط خاص انجام داد؟ آیا برای ثبت شرکت می توان به شخصه اقدام کرد؟ با ارائه مدارک لازم برای ثبت شرکت به مانند :مدارک هویتی شرکا و سهامداران اصلی شرکت از جمله شناسنامه و کارت ملی امری الزامی و بدون ردخور در ثبت شرکت است، سپس با تنظیم اساسنامه و شرکتنامه که امری خاص و نمایانگر قوانین درون سازمانی یک شرکت و خط مشی آن کسب و کار است به همراه مجوزهای ثبت شرکت در صورتی که این شرکت نیاز به ثبت جوازهای مربوطه باشد می توانید اقدام به ثبت شرکتهای تجاری کنید.

در این مسیر بهترین و شایسته ترین راهنما ، کارشناسان و وکلای حقوقی خواهند بود که بین الملل با تجربه خود بهترین راهنما خواهد بود. شرط اصلی ثبت شرکت بر اساس قوانین داشتن سن بالای 18 برای شرکا به جهت ثبت و انجام تجارت است.

مراحل ثبت شرکت در قزوین

مراحل قبل از ثبت: قبل از ثبت شرکت باید 5 اسم به ترتیب اولویت انتخاب کنید و اعضاءدیگر شرکت را انتخاب کنند که حداقل تعداد لازم را  برای ثبت شرکت داشته باشد.

سمت اعضاء هیئت مدیره باید مشخص باشد که شامل رئیس هیئت مدیره، مدیر عامل، نائب رئیس هیئت مدیره باشد. موضوع شرکت باید مشخص باشد و اگر جزء موضوعاتی باشد که نیاز به اخذ مجوز دارد باید مجوز های لازم اخذ گردد.

 1. ورود به سایت اداره ثبت علامت تجاری
 2. تکمیل مراحل درخواست ثبت شرکت طبق گزینه های از پیش تعیین شده
 3. دریافت ابلاغیه تأییده نام شرکت
 4. پست اوراق و مدارک به اداره ثبت شرکت های قزوین
 5. دریافت ابلاغیه آگهی تأسیس شرکت
 6. نکته : شرکای شما یا اعضای شکت باید فاقد سو پیشینه کیفری بوده و کارمند دولت نباشند.

ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین

قانون تاسیس شرکت سهامی خاص در قزوین لازم به داشتن سه عضو سهامدار و دو عضو بازرس میی داند. اعضاء هیئت مدیره شرکت سهامی خاص باید حداقلف سه نفر باشند که تمام آنها باید از اعضاء سهامدار انتخاب شود. بازرسان در شرکت سهامی خاص لازم است هیچ نسبت فامیلی با هیئت مدیره نداشته باشند. شرکت سهامی خاص از سرمایه ای که اعضاء شرکت می آورند تشکیل می شود که 35 درصد از این سرمایه باید در حساب شرکت بلوکه شود. سرمایه شرکت سهامی خاص تحت عنوان سهام بین اعضاء تقسیم می شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین

برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود لازم است حداقل شرکاء شرکت دو نفر باشند. اعضاء شرکت با اشتراک سرمایه که تحت عنوان سهم الشرکه است. مجمع عمومی موسسن تاسیس شرکت با مسئولیت را تصویب می کند. این شرکت را می توانید تک مدیریتی نیز به ثبت برسانید.

ثبت موسسه غیر تجاری در قزوین

ثبت موسسه غیر تجاری در قزوین همانند تاسیس شرکت با مسئولیت محدود است. اما نکته ایی که در خصوص موسسات غیر تجاری وجود دارد موضوع فعالیت این نوع موسسه غیر تجاری می باشد. موسسه غیر تجاری اگر در امور خیریه ثبت شود غیر انتفاعی است. در سایر موارد موضوع این شرکت اصولاً امور غیر تجاری می باشد.

شرکت دانش بنیان در قزوین چگونه شرکتی است؟

شرکت دانش بنیان نوعی از شرکت سهامی خاص است که با هدف دانش بنیان شدن تأسیس می شود این نوع شرکت باید از هیئت مدیره ای که دکترا داشته و عضو هیئت علمی دانشگاه باشند یا اختراع ثبت شده داشته باشند تشکیل می گردد.

این شرکت ها در یکی از پارک های علم و فناوری قزوین می توانند برپا شوند. اگر شرایط مورد نظر برای دانش بنیان شده محرز باشد تأییدیه های لازم به این نوع شرکت داده می شود، شرکت دانش بنیان 15 سال معاف از مالیات است و علی الاصول کار این نوع شرکت تبدیل فناوری و اطلاعات به محصول علم محور می باشد.

در خصوص شرکت دانش بنیان و نحوه ثبت آن این مقاله را می توانید مطالعه نمایید: ثبت شرکت دانش بنیان 

انواع شرکت برای ثبت شرکت در قزوین 

موضوعات ثبت شرکت در قزوین که نیاز به اخذ مجوز دارد

برخی از موضوعات فعالیت شرکت ها برای ثبت باید قبل از اقدام به ثبت شرکت برای ثبت این موضوعات اقدام به اخذ مجوز از ادارات ذی صلاح نمود و مجوز را هم در ثبت سامانه با شماره و تاریخ معرفی کردو هم کپی برابر اصل مجوز موضوع شرکت را با مدارک دیگر به اداره ثبت شرکت ها فرستاد که شامل موضوعات ذیل می باشد:

 • موضوعات مربوط به امور پولی و بانکی
 • موضوع فعالیت مربوط به امور بیمه
 • بورس و نهاد های مالی جدید
 • موضوعات زیر مجموعه خصوصی سازی
 • موضوعات مرتبط با شرکت های تعاونی
 • موضوع فعالیت مربوط به امور فرهنگی و هنری ، خبری و تبلیغات
 •  امور قرآنی مذهبی و حج و زیارت
 •  میراث فرهنگی و گردشگری
 • حمل و نقل کالا و مسافر
 •  علمی ، آموزشی ، پژوهشی
 •  موضوع فعالیت مربوط به سازمان های بهزیستی
 • وزارت کشور و نیروی انتظامی و شورای شهر
 • موضوعات فعالیت مربوط به جامعه حسابداران رسمی
 • موضوعات فعالیت نظامی و نیرو های مصلح
 •  موضوع فعالیت ترجمه رسمی
 •  حوزه نفت وگاز
 •  مرتبط با اتاق بازرگانی

ثبت شرکت خدماتی در قزوین

ثبت شرکت خدماتی نیازمند سرمایه و هزینه بالایی نیست. اشخاصی که می خواهند در انواع خدمات عمومی یا تخصصی فعالیت کنند لازم است بدانند برخی از این خدمات ها بدون مجوز ثبت می شوند و برخی دیگر نیازمند دریافت مجوز می باشند.

ثبت شرکت پیمانکاری در قزوین

شرکت پیمانکاری نام خود را به همراه دارد و وظیفه آن انجام امور پیمانکاری است. برخی از شرکت های دولتی و غیر دولتی به جای اینکه برای برخی امور نیروی ثابت داشته باشند ترجیح می دهند با شرکت های پیمانکاری قرار داد ببندند. هر موضوعی میی تواند تحت عنوان شرکت خدماتی قرار گیرد اما اصولاً موضوعات شرکت پیمانکاری فعالییت های فنی مهندسی هستند.

ثبت شرکت بازرگانی در قزوین

فعالیت های بازرگانی در زمینه های واردات و صادرات و خرید و فروش و یا امور مربوط به ترخیص کالا از گمرک می باشد. ثبت شرکت بازرگانی در زمینه های صادرات کالا از ایران معافیت مالیاتی دارند از این رو تقاضا برای ثبت این شرکت بسیار زیاد است.

روزنامه رسمی ثبت شرکت در قزوین

بعد از ثبت شرکت اعضاء باید نسبت به پرداخت روزنامه های مربوط به آگهی تأسیس شرکت اقدام نمایند. روزنامه رسمی  بدین منظور منتشر می گردد تا به عموم مردم اطلاع دهید که شرکت مورد نظر به ثبت رسیده است و به نوعی باید پرداخت شود چون یکی از مدارک مهم شرکت محسوب می شود.

بعد از هر ثبت و تغییری در شرکت باید روزنامه رسمی آن هم چاپ شود علاوه بر روزنامه رسمی یک آگهی در روزنامه کثیرالانتشار هم باید پرداخت و چاپ گردد.

هزینه و زمان ثبت شرکت در قزوین

تعرفه ثبت شرکت به نسبت نوع شرکت و تعداد نفرات و میزان سرمایه  و موضوع فعالیت متغیر است و بهتر است برای ثبت شرکت در قزوین و هزینه های آن با کارشناسان ما در ثبت بین الملل تماس بگیرید.

نگران نباشید ما پیشنهاد های شگفت انگیز زیادی برای شما داریم تنها کافی است با ما تماس بگیرید تا تفاوت ثبت بین الملل را با دیگر موسسات ثبتی احساس کنید. بی صبرانه منتظر شما در مجتمع ثبت شرکت و برند بین الملل هستیم. زمان ثبت شرکت در قزوین 14 روزه انجام خواهد شد.

آدرس اداره ثبت شرکت های قزوین

اداره ثبت شرکت ها در استان قزوین، به سمت چهارراه پادگان، جنب بیمارستان شهید رجایی ققرار دارد که تمامی اسناد ثبتی باید به این اداره پست شوند.

حوزه های ثبت شرکت در استان قزوین

 • تاکستان
 • الوند
 • اقبالیه
 • آبیک
 • محمدیه
 • بیدستان
 • محمود آباد نمونه
 • بوئین زهرا
 • آبگرم
 • خرمدشت

اگر مطالعه اندکی در شروع به کار شرکت های بزرگ نمایید متوجه می شویم مهم ترین بخش یک شرکت تأسیس آن است. ورود به دنیای اقتصاد شبیه به یک بازی شطرنج است و باید مهره هایتان را درست بچینید تا در هنگام رقابت با دیگران با حداقل حرکت نتیجه بازی را به نفع خود تمام کنید.

ولی اگر نحوه چیدمان مهره ها را هم ندانید و اشتباه کنید از همان ابتدا مشخص است باخت با شماست.

ثبت شرکت در قزوین هم بدین موضوع شباهت بسیار دارد ، خیلی از افراد فکر می کنند به راحتی می توانند خود اقدام به ثبت شرکت در قزوین کنند در صورتی که نمی دانند نداشتن اطلاعات کافی می تواند چه تبعاتی را برایشان به دنبال داشته باشد بدین منظور ما در مجتمع ثبتی بین الملل در کنارتان هستیم تا با کاهش هزینه اضافی بتوانیم ثبت شرکت در قزوین را با ما تجربه نمایید.

ثبت بین الملل از اینکه تا پایان مقاله همراه بودید از شما سپاسگزار است. با ما حس پیروزی در معاملات و سابقه تجاری را تنها با یک تماس احساس می کنید با موسسه بین الملل در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها