جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)
در زندگی هیچ کس شانس وجود ندارد، بلکه هر کس خودش شانس را در زندگی ایجاد می کند. شانس شما در توسعه کسب و کارتان و اولین گام آن قطعاً ثبت شرکت در سنندج است. حال سوال این است که از کجا باید شروع کنیم؟
برای ثبت شرکت باید چه شرایطی داشته باشیم؟ مجتمع ثبت بین الملل سالهاست که در زمینه امور ثبتی به هم میهنان عزیز خدمات ثبتی ارائه می نماید و برای رفع سوالات ثبتی شما در زمینه تاسیس این مقاله را تدوین کرده است ، به جای مطالعه صد ها قانون در  زمینه ثبت شرکتهای تجاری در سنندج کافی است این چند صفحه مقاله را دنبال کنید.

شرایط عمومی در ثبت شرکت سنندج

 • اعضاء هیئت مدیره در شرکت باید حداقل سن قانونی را دارا باشند.
 • مستخدمین رسمی دولت نمی توانند به عنوان اعضاء هیئت مدیره در شرکت سمت داشته باشد.
 • اتباع خارجی با داشتن پاسپورت رسمی ترجمه شده و کد فراگیر می توانند در شرکت های ایرانی تا 50% سهام داشته باشند.
 • اشخاصی که دارای سابقه کیفری هستند نمی توانند در شرکت سمت داشته باشند.
 • برای تأسیس شرکت حداقل وجود 2 نفر لازم است.
 • سرمایه شرکت نباید از حداقل سرمایه قانونی کمتر باشد.
 • برخی موضوعات هستند که نیاز به جواز دارند که برای ثبت شرکت تجاری سنندج با این موضوعات لازم است شماره و تاریخ مجوز ارائه گردد.

انواع شرکت در حوضه ثبتی سنندج

شرکت هایی که موضوع ماده 20 قانون تجارت هستند به طور کلی در اداره ثبت شرکت های سنندج هم قابل ثبت هستند. که شامل؛ ثبت شرکت سهامی (عام وخاص)، ثبت شرکت با مسئولیت محدود، ثبت شرکت تضامنی، ثبت شرکت مختلط سهامی، ثبت شرکت مختلط غیر سهامی، ثبت شرکت نسبی، ثبت شرکت تعاونی تولید و مصرف است که مهم ترین آنها در حوضه ثبتی سنندج شامل این موارد است؛

ادامه مطلب
ثبت شرکت در رشت آسان و سریع

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سنندج

حداقل نفرات این شرکت دو نفر بوده که به عنوان شریک می باشند. شرکاء به نسبت سهم الشرکه ای که در شرکت وارد می کنند در سود و زیان آن سهیم می باشند. شرکت های با مسئولیت محدود تنها شرکت هایی هستند که تک مدیریتی هم قابل ثبت هستند.

ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج

سهامی خاص نوعی دیگر از شرکت های سهامی است که باید از سه عضو هیئت مدیره و سهامدار و دو عضو بازرس تشکیل شود، سرمایه آن تماماً توسط موسسین تأمین می شود که 35% از آن قبل از ثبت شرکت در حسابی به نام شرکت در شرف تأسیس بلوکه می شود، بازرسین این شرکت نباید با اعضاء هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.

ثبت شرکت سهامی عام در سنندج

برای ثبت شرکت سهامی عام در سنندج شما باید حداقل سه عضو هیئت مدیره و دو عضو بازرس داشته باشید ، سرمایه این شرکت بیست در صد از آن توسط اعضاء تأمین می شود و باقی از طریق پذیره نویسی سهام تأمین می شود که بدین دلیل بعد از ثبت سهام این شرکت در بازار بورس قابل نقل و انتقال است. 35% از بیست درصد سهام تعهدی موسسین باید قبل از ثبت شرکت در حساب شرکت در شرف تأسیس بلوکه گردد.

جهت کسب آگاهی بیشتر در مورد ثبت شرکت سهامی عام در سنندج این مطلب را بخوانید: ثبت شرکت سهامی عام

ثبت موسسه غیر تجاری در سنندج

برای ثبت موسسه غیر تجاری اگر به دنبال هدف ثبت موسسه خیریه هستید باید موسسه غیر انتفاعی ثبت کنید در غیر این صورت لازم است موسسه انتفاعی به ثبت برسد.

برای ثبت موسسه شرایط و روند همانند شرکت های تجاری است اما موضوع شامل امور غیر تجاری است. موضوع فعالیت موسسه غیر تجاری ممکن نیازمند اخذ مجوز باشد که باید مجوز قبل از ثبت دریافت شود.

 

ثبت شرکت سنندج 

ثبت شرکت پیمانکاری، خدماتی، بازرگانی در سنندج

شرکت پیمانکاری: برای ثبت شرکت پیمانکاری لازم است موضوع فعالیت شرکت را در یکی از دسته بندی های فنی، مهندسی به ثبت برسانید.

نحوه ثبت شرکت خدماتی: شرکت های خدماتی یا در زمینه های خدمات عمومی است یا خدمات تخصصی که برخی از این موارد مستلزم داشتن مجوز برای ثبت شرکت است.

تاسیس شرکت بازرگانی: تاسیس شرکت بازرگانی منوط به انجام فعالیت در امور صادارت و واردات، خرید و فروش و ترخیص کالا از گمرک می باشد. البته موضوع باید به صورت اختصاصی تنظیم شود که در این باره می توانید از موضوعات شرکت ها بازرگانی ثبت شده نیز استفاده نمایید.

ادامه مطلب
نماینده قانونی شرکت کیست

مراحل ثبت شرکت سنندج

 1. ورود به سامانه ثبت شرکت ها
 2. ورود اطلاعات حوضه ثبتی مربوطه
 3. ثبت اسامی انتخابی برای نام شرکت به ترتیب اولویت
 4. ورود موضوع ثبت شرکت، که در صورت مجوزی بودن اطلاعات مجوز مربوطه هم باید وارد شود.
 5. اطلاعات مربوط به اعضاء و سمت آنها که شامل هیئت مدیره و بازرسین و سهامدارن است در گام بعدی ثبت شرکت وارد می شود و سایر مراحل دیگر تا انتها که منجر به ثبت نهایی می گردد در این سامانه وارد می کنید. در صورتی که در ثبت سامانه دچار مشکل شدید می توانید با کارشناسان ثبت بین الملل تماس بگیرید.
 6. بعد از دریافت ابلاغیه تأیید نام اوراق تنظیم شده به امضاء اعضاء، شرکا و سهامداران و بازرسین شرکت می رسد و برای ثبت به اداره ثبت شرکت های سنندج ارسال می گردد.
 7. در نهایت آگهی تأسیس شرکت صادر می شود که با مراجعه به اداره ثبت شرکت های سنندج می توانید آن را دریافت نمایید.
 8. روزنامه های تآسیس شرکت هم در مرحله آخر پرداخت و چاپ می شود.

اقدامات پس از ثبت شرکت در سنندج

بعد از ثبت شرکت باید پلمپ دفاتر شرکت را گرفته و سپس دو ماه زمان دارید تشکیل پرونده مالیاتی دهید و نسبت به اخذ کد اقتصادی اقدام نمایید در غیر این صورت به دلیل عدم اقدام به موقع نسبت به اخذ کد اقتصادی و  تشکیل پرونده مالیاتی شرکت شما در سامانه جامع ثبت شرکت ها غیر فعال مالیاتی می شود.

پس بلافاصله بعد از تشکیل شخصیت حقوقی باید تکلیف مالیات آن از طریق اخذ دفاتر پلمپ، تشکیل پرونده دارایی و اخذ کد اقتصادی مشخص گردد.

مدارک ثبت شرکت در سنندج

 • مدارک هویتی: شامل کپی شناسنامه و کارت ملی همه اعضاء و برای اتباع خارجی ارائه کد فراگیر و پاسپورت ترجمه شده است.
 • اساسنامه: که در دو نسخه تنظیم می شود و به امضاءهمه اعضاء می رسد .
 • اظهار نامه: برای شرکت های سهامی تنظیم می گردد و به امضاء همه اعضاء می رسد.
 • تقاضانامه: برای شرکت های با مسئولیت محدود در دو نسخه تنظیم می شود
 • شرکت نامه: برای شرکت های با مسئولیت محدود در دو نسخه تنظیم و به امضاء شرکا می رسد.
 • صورت جلسه هیئت مدیره: بعد از صورت جلسه مجمع عمومی موسس تنظیم می شود و به امضاء هیئت مدیره می رسد.
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسس: در دو نسخه تنظیم و به امضاء همه اعضاء می رسد.
ادامه مطلب
مزایای ثبت شرکت در ارومیه

هزینه و زمان ثبت شرکت در سنندج

هزینه ثبت یک شرکت اول از همه بسته به نوع شرکت و سرمایه اولیه آن است، چرا که پرداختی های دولتی در این زمینه تعریف شده است. هر شخصی که به دنبال ثبت شرکت در سنندج است باید از دانش و تجربه اشخاصی که سالها است در این حوزه فعالیت می کنند استفاده نماید شاید کمی به هزینه های ثبت آن به عنوان حق الوکاله اضافه گردد اما به یاد داشته باشید این هزینه در مقابل هزینه ای که بعد ها به دلیل سهل انگاری در مراحل ثبت برای شما پیش خواهد آمد، بسیار ناچیز است.

 ما در ثبت بین الملل وکیل شما برای ایجاد شرکت تجاری خواهیم بود تماس از شما ثبت شرکت تان با کارشناسان و وکلای رسمی ما.

مزیت ثبت شرکت در سنندج

به قول والت دیزنی: کار با تصمیم قاطع ، اقدام و دست به کار شدن شروع می شود. پس هم اکنون نسبت به ثبت شرکت در سنندج اقدام قطعی نمایید.

ما در مجموعه ثبت بین الملل وکیل در ثبت شرکت می باشیم. مهمترین بخش تأسیس و راه اندازی شرکت ثبت آن است، زیرا در آن زمان است که ماهیت حقوقی شرکت به همراه قوانین داخلی آن شکل می گیرد.

اگر در این زمینه ایراد و اشکالی باشد بعد ها در سیستم مدیریتی شرکت شما اخلال وارد می شود پس در نتیجه ثبت شرکت در سنندج نیاز به دانش و تخصص دارد و اگر در این حوزه اطلاعات کامل ندارید بهتر است به یک وکیل متخصص در این حوزه مراجعه نمایید.

آدرس اداره ثبت شرکت های سنندج

اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در سنندج، انتهای بلوار جانبازان، قسمت اداری، سازمان ثبت اسناد و املاک، واحد ثبت شرکتها

ثبت شرکت در استان کردستان

 • ثبت شرکت در مریوان
 • ثبت شرکت در بانه
 • ثبت شرکت در سقز
 • ثبت شرکت در قروه
 • ثبت شرکت در بیجار
 • ثبت شرکت در کامیاران
 • ثبت شرکت در دیواندره
 • ثبت شرکت در سروآباد

ما در موسسه ثبتی حقوقی بین الملل وکیل شما جهت تاسیس شرکت خواهیم بود تنها کافی است با ما تماس بگیرید. تاسیس شرکت در کلیه شهرهای استان کردستان و نیز سایر خدمات ثبتی را از گروه متخصصی ثبت بین الملل بخواهید. با ما ثبت را ساده، سریع و مقرون به صرفه انجام دهید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x