جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مراحل ثبت شرکت در سمنان

ثبت شرکت در سمنان

یکی از راه های اخذ حمایت های دولتی مالی و اعتباری را بدون شک ثبت شرکت باید دانست، اگر به فکر ثبت شرکت در سمنان هستید بدون شک بهره مندی از مشاوره حقوقی و ثبتی افراد مجرب خواهد بود در متن زیر نکات حقوقی را به شما ارائه می دهیم.

ثبت شرکت در سمنان

امروزه به دلیل پیشرفت چشم گیر صنعت و تکنولوژی و حمایت های دولتی از ثبت شرکت در سمنان افراد زیادی متقاضی ثبت شرکت در سمنان هستند، اما نمی دانند از کجا باید شروع کنند.
ما در این مقاله هر آنچه را که باید در خصوص ثبت شرکت در سمنان بدانید را برایتان بازگو کرده ایم تنها کافی است چند دقیقه از وقتتان را به ما بدهید تا از ملزومات ثبت شرکت در سمنان مطلع شوید، ثبت شرکت دارای اصولی است که اگر در رعایت آن سهل انگاری کنید، حکایت شرکتتان می شود حکایت دیوار کج که به ثریا رسیده و یک دفعه بر سر موسسین آن خدا ناکرده فرو می ریزد.

مدارک کلی ثبت شرکت در سمنان

 • دو نسخه از اساسنامه شرکت
 • اظهارنامه شرکت
 • تقاضانامه شرکت
 • شرکت نامه شرکت
 • کپی مدارک شناسایی اعضا شرکت
 • صورت جلسه هیئت مدیره
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسس

شرایط ثبت شرکت در سمنان

قانون تجارت در چند بخش به ثبت شرگت پرداخته است که بخش اول شرکت را تعریف کرده است و شرایطی را برای ثبت مشخص کرده است. در ادامه قانون تجارت بابی را تحت عنوان شرکت های تجاری تعیین کرده است که در این قسمت شرکت های تجاری مورد بررسی قرار گرفته است. از این رو برای ثبت شرکت های تجاری داشتن شررایط زیر الزامی است.

 • حداقل شرکاء برای تاسیس بیشتر شرکت ها 2 نفر است.
 • موضوع فعالیت شرکت باید در چهارچوب موارد قانونی قرار گیرد.
 • هیئت مدیره شرکت نباید کمتر از 18 سال باشند.
 • افراد دارای سابقه کیفری یا استخدام رسمی دولت هستند نمی توانند در شرکت سمت داشته باشند.
 • شرکت باید در یکی از قالب هایی که در قانون تجارت تعیین شده است به ثبت اداره ثبت شرکت ها برسد.
 • همه شرکت ها طی ارائه مدارک به ادارۀ ثبت شرکت ها ثبت می شوند.

ثبت شرکت در سمنان

ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان

همان طور که گفتیم شرکت باید در یکی از قالب های معرفی شده قانون تجارت به ثبت برسد. یکیی از شرکت های تجاری که گزینه مناسبی برای شرکت های بازرگانی، صنعتی، پیمانکاری و غیره است شرکت سهامی خاص است.

این شرکت با سه عضو هیئت مدیره که از سهامداران شرکت هستند و دو بازرس قابل ثبت است. سرمایه در این شرکت تحت عنوان سهام محسوب می شود و هر کس به میزان سهامی که در شرکت تعهد کرده مسئولیت مالی دارد. 35 درصد از سرمایه شرکت نییز باید در حساب شرکت بلوکه شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

از دیگرر شرکت های قانون تجارت که متقاضیان ثبت زیادی دارد شرکت با مسئولیت محدود است. ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیازمند دو شریک و یک میلیون ریال سرمایه می باشد. تاسیس این شرکت با ارائه مدارک و اسناد به اداره ثبت شرکت ها و ثبت درخواست در سایت اداره ثبت شرکت ها با صدور آگهی ثبت صادر می شود.

ثبت موسسه غیر تجاری در سمنان

برخی از موضوعات قابل ثبت تحت عنوان شرکت نیستند و باید در قالب موسسه به ثبت برسند. ثبت موسسه غیر تجاری با دو عضو و یک میلیون ریال سرمایه همانند شرکت های با مسئولیت محدود ثبت می شوند.

ثبت شرکت های بازرگانی در سمنان

در این شرکت ها فعالیت اصلی شرکت تجارت است  و با موضوع اصلی واردات و صادرات اصولاً به ثبت می رسد. شرکت های بازرگانی در تمام قالب های ثبتی شرکت قابل ثبت هستند اما عمدتاً تحت عنوان شرکت های با مسئولیت محدود به ثبت می رسند.

ثبت شرکت های پیمانکاری در سمنان

تمام امور پیمانکاری و مهندسی را شامل می شوند در اصل این شرکت ها به صورت پروژه ای کار می کنند و در مناقصات و مزایدات دولتی یا خصوصی پروژه می گیرند که به این دلیل بیشتر در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند.

ثبت شرکت تولیدی در سمنان

در این شرکت ها انواع و اقسام محصولات تولید می شود از مواد غذایی گرفته تا محصولات الکترونیکی یا هر محصول دیگر که در اجتماع بشری مورد مصرف قرار می گیرد ، این شرکت ها هم در تمام قالب های ثبتی شرکت قابل ثبت هستند.

ثبت شرکت دانش بنیان در سمنان

در شرکت های دانش بنیان عمده هدف تبدیل فناوری و اطلاعات به محصول می باشد، این شرکت ها تحت عنوان شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند و سپس با شرط داشتن شرایط دانش بنیان تبدیل به شرکت دانش بنیان می شوند.

ثبت شرکت خدماتی در سمنان

این شرکت ها ارائه دهنده انواع خدمات هستند. چه خدمات آموزشی، پرستایر، خدمات فنی و یا هر نوع خدمات دیگری. بیشتر شرکت های خدماتی تحت عنوان شرکت های با مسئولیت محدود به ثبت رسیده اند.

چه مراحلی برای ثبت شرکت در سمنان باید طی شود؟

 1. تکمیل مدارک: ابتدا باید مدارک ثبت شرکت تان کامل باشد.
 2.  استعلام اسم شرکت: برای اینکه وقت و هزینه تان تلف نشود یکی از مهم ترین موارد قبل از مرحله ثبت شرکت استعلام اسم شرکت می باشد.
 3.  ورود به سامانه ثبت شرکت ها و تکمیل فرم اینترنتی ثبت شرکت سمنان
 4. دریافت تأییدیه اسم شرکت
 5.  تکمیل اوراق و اسناد ثبتی شرکت و اخذ امضاء اعضاء
 6. پست اوراق و مدارک ثبتی به اداره ثبت شرکت های سمنان
 7.  دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس شرکت
 8.  پرداخت هزینه های روزنامه رسمی و کثیر الانتشار شرکت

دفاتر پلمپ شرکت در سمنان چیست؟

دفاتر پلمپ و اخذ آن از موارد لازم بعد از ثبت شرکت در سمنان است. این دفاتر شامل دفتر کل و دفتر روزنامه می شود در این دو دفتر صورت های مالی روزانه ، ماهانه و سالانه شرکت درج می گردد من جمله درآمد و هزینه های شرکت و سود خالص شرکت که اداره دارایی با توجه به این دفاتر میزان سود و زیان شرکت ها را محاسبه و نسب به آن مالیات دریافت می کند.

خیلی از شرکت ها به دریافت پلمپ دفاتر هر ساله توجه نمی کنند و این امر موجب می شود که مشمول جریمه علی الرأس شوند که هیچ اعتراضی نسبت به آن وارد نیست.

برای اطلاع از نحوه پلمپ دفاتر تجاری به مقاله مرتبط با آن مراجعه کنید: پلمپ دفاتر

استعلام اسم شرکت در سمنان

یکی از موارد در شرکت دریافت تأییدیه اسم شرکت است، همان طور که می دانید اسم شرکت باید از سه یا چهر سیلاب تشکیل شود که دارای معنی و ریشه فارسی باشد، برای استعلام اسم شرکت این استعلام را کارشناسان ثبت بین الملل برای شما انجام می دهند و بسیار در جلوگیری از وقت و هزینه شما موثر است.

خیلی از افراد چندین ماه را صرف دریافت ابلاغیه تأیید اسم شرکت می کنند در حالی که با یک استعلام ساده می توانستند بار اول ابلاغیه تأیید نام را دریافت کنند.

نکته : در خصوص استعلام نام شرکت و تعیین اسم این مطلب را مطالعه فرمایید: استعلام اسم شرکت

هزینه ثبت شرکت در سمنان

از هزینه های ثبت شرکت در سمنان در مجتمع ثبت بین الملل می توان به هزینه ثبت، هزینه پست، هزینه روزنامه رسمی و هزینه روزنامه کثیر الانتشار و حق الوکاله وکیل و ابطال تمبر سرمایه اشاره کرد که بخش زیادی از این هزینه ها بر اساس تعرفه های دولتی محاسبه می شود.

بد نیست بدانید این هزینه ها  حتی نسبت به نوع و میزان سرمایه شرکت بستگی دارد و حداقل و حداکثر آن متفاوت می باشد. ما در ثبت بین الملل با تعرفه های باور نکردنی کار ثبت شرکت سمنان را انجام می دهیم تنها کافی است  با ما تماس بگیرید.

مدت زمان ثبت شرکت در سمنان

در قانون مدت زمانی برای ثبت شرکت تعیین نشده است اما به بر اساس بسیاری از پرونده های ثبتی که در مجموعه حقوقی ثبت بین الملل داشتیم از زمان ارسال مدارک طی دو هفته آگهی ثبت شرکت صادر می شود.

روزنامه رسمی ثبت شرکت

هر شرکتی بعد از تأسیس و یا اعمال تغییرات باید آگهی خود را در روزنامه رسمی کشور چاپ کند زیرا این روزنامه یکی از اسناد رسمی شرکت می باشد و علاوه بر آن سندی است که به عموم اطلاع می دهد چنین شرکتی به ثبت رسیده یا این شرکت چنین تغییراتی را اعمال کرده است.

اگر هر فعل و انفعال ثبتی که در شرکت انجام می شود در روزنامه رسمی چاپ نشود شرکت اجازه اعمال تغییرات جدید را نخواهد داشت. روزنامه رسمی شرکت از مراحل تکمیلی ثبت شرکت سمنان است که زیرنظر قوه قضلاییه است و علاوه بر شفاف سازی اطلاعات شرکت برای عموم و سند اعتبار شرکت جهت انجام امور مالیاتی و ثبت تغییرات احتمالی شرکت در آینده لازم است.

ثبت شرکت در استان سمنان

 • ثبت شرکت در شاهرود
 • ثبت شرکت در دامغان
 • ثبت شرکت در گرمسار
 • ثبت شرکت در سنگسر
 • ثبت شرکت در سرخه
 • ثبت شرکت در میامی
 • ثبت شرکت در آرادان

یکی از مهم ترین دلایل ثبت شرکت سمنان ایجاد شخصیت حقوقی است ، که این امر موجب اعتبار در ساختار یک مجموعه می شود. به طور کلی امتیاز ایجاد شخصیت حقوقی بسیار زیاد است ولی به شرط اینکه اسناد شرکت با توجه به اهداف آتی آن شخصیت حقوقی یعنی شرکت تنظیم شود در غیر این صورت در آینده دچار مشکل می شوید.

برای جلوگیری از این امر شما به یک مشاور نیاز دارید که به طور کامل با ساختار شرکت ها آشنایی داشته باشد تا اولاً بهترین نوع شرکت را به شما معرفی کند، ثانیاً اسناد شرکت را با توجه به نیاز شما تنظیم کند و ثالثاً شما در فعالیت های مالی و حقوقی شرکت در آینده به مشکل رو به رو نشوید. مشاور شما می تواند از میان متخصصین ثبت شرکت بین الملل باشد. ما مفتخر به همکاری با شما و جلب رضایت شما هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با مهر
با مهر
1 سال قبل

آیا ثبت شرکت حسابداری و حسابرسی نیاز به اخذ مجوز دارد؟

arkan
ویرایشگر
arkan
1 سال قبل
پاسخ به  با مهر

بله باید از سازمان حسابداران و حسابرسان مجوز ثبت شرکت در این زمینه دریافت کنید.

شهیدی
شهیدی
1 سال قبل

سلام برای شرکت سهامی خاص می توان مدیر عامل را خارج از شرکاء انتخاب کرد؟

arkan
ویرایشگر
arkan
1 سال قبل
پاسخ به  شهیدی

بله انتخاب مدییر عامل خارج از شرکاء بلامانع است.

ریحانه سرابی
ریحانه سرابی
1 سال قبل

برای ثبت موسسه داوری از کجا باید مجوز بگیریم

yavari
ویرایشگر
yavari
1 سال قبل

درود بر شما برای تاسیس موسسه داوری باید مجوز وکالت داشته باشید و با انجام اقدامات حقوقی و ثبتی آن را در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسانید.