جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
امروزه به دلیل پیشرفت چشم گیر صنعت و تکنولوژی و حمایت های دولتی از ثبت شرکت در سمنان افراد زیاد ی متقاضی ثبت شر کت در سمنان هستند ، اما نمی دانند از کجا باید شروع کنند، ما در این مقاله هر آنچه را که باید در خصوص ثبت شرکت در سمنان بدانید را برایتان بازگو کرده ایم تنها کافی است چند دقیقه از وقتتان را به ما بدهید تا از ملزومات ثبت شرکت در سمنان مطلع شوید، ثبت شرکت دارای اصولی است که اگر در رعایت آن سهل انگاری کنید، حکایت شرکت تان می شود حکایت دیوار کج که به ثریا رسیده و یک دفعه بر سر موسسین آن خدا ناکرده فرو می ریزد.

تقسیم بندی شرکت ها به لحاظ نوع فعالیت در ثبت شرکت سمنان

شرکت های بازرگانی: در این شرکت ها فعالیت اصلی شرکت تجارت است  و با موضوع اصلی واردات و صادرات اصولاً به ثبت می رسد. شرکت های بازرگانی در تمام قالب های ثبتی شرکت قابل ثبت هستند اما عمدتاً تحت عنوان شرکت های با مسئولیت محدود به ثبت می رسند.

شرکت های پیمان کاری: تمام امور پیمانکاری و مهندسی را شامل می شوند در اصل این شرکت ها به صورت پروژه ای کار می کنند و در مناقصات و مزایدات دولتی یا خصوصی پروژه می گیرند که به این دلیل بیشتر در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند.

شرکت تولیدی: در این شرکت ها انواع و اقسام محصولات تولید می شود از مواد غذایی گرفته تا محصولات الکترونیکی یا هر محصول دیگر که در اجتماع بشری مورد مصرف قرار می گیرد ، این شرکت ها هم در تمام قالب های ثبتی شرکت قابل ثبت هستند.

ادامه مطلب
نماینده قانونی شرکت کیست

شرکت دانش بنیان: در شرکت های دانش بنیان عمده هدف تبدیل فناوری و اطلاعات به محصول می باشد، این شرکت ها تحت عنوان شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند و سپس با شرط داشتن شرایط دانش بنیان تبدیل به شرکت دانش بنیان می شوند.

شرکت خدماتی: این شرکت ها ارائه دهنده انواع خدمات هستند. چه خدمات آموزشی، پرستایر، خدمات فنی و یا هر نوع خدمات دیگری. بیشتر شرکت های خدماتی تحت عنوان شرکت های با مسئولیت محدود به ثبت رسیده اند.

چه مراحلی برای ثبت شرکت در سمنان باید طی شود؟

 1. تکمیل مدارک: ابتدا باید مدارک ثبت شرکت تان کامل باشد.
 2.  استعلام اسم شرکت: برای اینکه وقت و هزینه تان تلف نشود یکی از مهم ترین موارد قبل از مرحله ثبت شرکت استعلام اسم شرکت می باشد.
 3.  ورود به سامانه ثبت شرکت ها و تکمیل فرم اینترنتی ثبت شرکت سمنان
 4. دریافت تأییدیه اسم شرکت
 5.  تکمیل اوراق و اسناد ثبتی شرکت و اخذ امضاء اعضاء
 6. پست اوراق و مدارک ثبتی به اداره ثبت شرکت های سمنان
 7.  دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس شرکت
 8.  پرداخت هزینه های روزنامه رسمی و کثیر الانتشار شرکت

دفاتر پلمپ شرکت چیست؟

دفاتر پلمپ و اخذ آن از موارد لازم بعد از ثبت شرکت در سمنان است. این دفاتر شامل دفتر کل و دفتر روزنامه می شود در این دو دفتر صورت های مالی روزانه ، ماهانه و سالانه شرکت درج می گردد من جمله درآمد و هزینه های شرکت و  سود خالص شرکت که اداره دارایی با توجه به این دفاتر میزان سود و زیان شرکت ها را محاسبه و نسب به آن مالیات دریافت می کند.

خیلی از شرکت ها به دریافت پلمپ دفاتر هر ساله توجه نمی کنند و این امر موجب می شود که مشمول جریمه علی الرأس شوند که هیچ اعتراضی نسبت به آن وارد نیست.

ادامه مطلب
ارسال مدارک ثبت شرکت

همکاری در ثبت شرکت

استعلام اسم شرکت در سمنان

یکی از موارد در شرکت دریافت تأییدیه اسم شرکت است ، همان طور که می دانید اسم شرکت باید از سه یا چهر سیلاب تشکیل شود که دارای معنی و ریشه فارسی باشد ، برای استعلام اسم شرکت این استعلام را کارشناسان ثبت بین الملل برای شما انجام می دهند و بسیار در جلوگیری از وقت و هزینه شما موثر است. خیلی از افراد چندین ماه را صرف دریافت ابلاغیه تأیید اسم شرکت می کنند در حالی که با یک استعلام ساده می توانستند بار اول ابلاغیه تأیید نام را دریافت کنند.

نکته : در خصوص استعلام نام شرکت وتعیین اسم این مطلب را مطالعه فرمایید: استعلام اسم شرکت

مدارک کلی ثبت شر کت در سمنان

 • دو نسخه از اساسنامه شرکت
 •  دو نسخه از اظهارنامه شرکت
 •  دو نسخه از تقاضانامه شرکت
 • دو نسخه از شرکت نامه شرکت
 •  کپی مدارک شناسایی اعضا شرکت
 • دو نسخه از صورت جلسه هیئت مدیره
 •  دو نسخه از صورت جلسه مجمع عمومی موسس

هزینه ثبت شرکت در سمنان

از هزینه های ثبت شرکت در سمنان در مجتمع ثبت بین الملل می توان به هزینه ثبت، هزینه پست، هزینه روزنامه رسمی و هزینه روزنامه کثیر الانتشار و حق الوکاله وکیل و ابطال تمبر سرمایه اشاره کرد که بخش زیادی از این هزینه ها بر اساس تعرفه های دولتی محاسبه می شود. بد نیست بدانید این هزینه ها  حتی نسبت به نوع و میزان سرمایه شرکت بستگی دارد و حداقل و حداکثر آن متفاوت می باشد. ما در ثبت بین الملل با تعرفه های باور نکردنی کار ثبت شرکت سمنان را انجام می دهیم تنها کافی است  با ما تماس بگیرید.

روزنامه رسمی ثبت شرکت

هر شرکتی بعد از تأسیس و یا اعمال تغییرات باید آگهی خود را در روزنامه رسمی کشور چاپ کند زیرا این روزنامه یکی از اسناد رسمی شرکت می باشد و علاوه بر آن سندی است که به عموم اطلاع می دهد چنین شرکتی به ثبت رسیده یا این شرکت چنین تغییراتی را اعمال کرده است.

ادامه مطلب
مراحل ثبت شرکت ها

اگر هر فعل و انفعال ثبتی که در شرکت انجام می شود در روزنامه رسمی چاپ نشود شرکت اجازه اعمال تغییرات جدید را نخواهد داشت. روزنامه رسمی شرکت از مراحل تکمیلی ثبت شرکت سمنان است که زیرنظر قوه قضلاییه است و علاوه بر شفاف سازی اطلاعات شرکت برای عموم و سند اعتبار شرکت جهت انجام امور مالیاتی و ثبت تغییرات احتمالی شرکت در آینده لازم است.

نتیجه

یکی از مهم ترین دلایل ثبت شرکت سمنان ایجاد شخصیت حقوقی است ، که این امر موجب اعتبار در ساختار یک مجموعه می شود. به طور کلی امتیاز ایجاد شخصیت حقوقی بسیار زیاد است ولی به شرط اینکه اسناد شرکت با توجه به اهداف آتی آن شخصیت حقوقی یعنی شرکت تنظیم شود در غیر این صورت در آینده دچار مشکل می شوید.

برای جلوگیری از این امر شما به یک مشاور نیاز دارید که به طور کامل با ساختار شرکت ها آشنایی داشته باشد تا اولاً بهترین نوع شرکت را به شما معرفی کند، ثانیاً اسناد شرکت را با توجه به نیاز شما تنظیم کند و ثالثاً شما در فعالیت های مالی و حقوقی شرکت در آینده به مشکل رو به رو نشوید. مشاور شما می تواند از میان متخصصین ثبت شرکت بین الملل باشد. ما مفتخر به همکاری با شما و جلب رضایت شما هستیم.

ثبت شرکت در استان سمنان

 • ثبت شرکت در شاهرود
 • ثبت شرکت در دامغان
 • ثبت شرکت در گرمسار
 • ثبت شرکت در سنگسر
 • ثبت شرکت در سرخه
 • ثبت شرکت در میامی
 • ثبت شرکت در آرادان

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن