ثبت شرکت در تهران

هر شخص می تواند با اشخاص دیگر دارای اهداف مشترک باشند و برای تحقق این اهداف با یکدیگر یک کسب و کار تجاری را راه اندازی کنند و آینده ای برنامه ریزی شده برای خود ایجاد کنند. در این میان بهره مندی از مشاوره اشخاص دارای تجربه ثبتی می تواند راهی برای دستیابی سریع به حقوق تجاری باشد.

در فعالیت های مشترکی که بین افراد شکل می گیرد گاه اتفاق نظر وجود دارد و گاه اختلافات، که برای تغییر در آن ها می توانید پس از ثبت شرکت اقدامات قانونی آن را انجام دهید.

ثبت شرکت در تهران تابع قوانین و شروط خاصی است که می تواند منجربه عقد قرارداد بین افراد شود و با پیشرفت در کسب و کارها زمینه را برای فعالیت های تجاری ایجاد کرد. تمامی مراحل برای ثبت شرکت ها در تهران باید در اداره ثبت شرکتها انجام شود. برای درک بهتر نحوه ثبت شرکت و داشتن یک شخصیت حقوقی باید شرکای مناسبی را برای خود انتخاب کنید در واقع فعالیت های مشترک با شرکا در شرکت باید بر پایه ضوابط انجام شود.

بهتر است از اکنون به فکر نام مناسب برای شرکتتان باشید و بهترین و خاص ترین نام را برای ثبت شرکتتان برگزینید.

از مواردی که در زمان ثبت شرکت تجاری باید مدنظر قرار گیرد مدارکی است که باید برای ثبت به اداره مرتبط ارسال شود تا تاییدیه های نهایی را از بازرسین اداره ثبت بگیرند. در ادامه لیست مدارک ثبت شرکتها را با هم مرور می کنیم.

انواع ثبت شرکت در تهران

شرکت های تجاری می توانند در انواع مختلف به ثبت برسند و در ایران 7 نوع قالب برای اقدام به ثبت شرکتها ایجاد شده که می توانید یکی از آن ها را بر اساس اصول و قواعد اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسانید. این شرکت ها را در 7 قالب زیر به صور مختصر شرح می دهیم.

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت سهامی خاص
 • ثبت شرکت سهامی عام
 • ثبت شرکت تضامنی
 • ثبت شرکت نسبی
 • ثبت شرکت تعاونی
 • ثبت شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی

در کل موسسین یک شرکت تجاری باید قبل از هر اقدامی با تعیین نوع شرکت و میزان مسئولیت هر شخص برای ثبت شرکت تجاری اقدام کنند. البته تعیین شروط ثبت هر شرکت مسئله ای است که می تواند در انتخاب نوع شرکت شما موضوعی تعیین کننده باشد.

شرکتهای با مسئولیت محدود و سهامی خاص جزو پرتقاضاترین نوع شرکت هستند که می توان آن ها را به راحتی و تنها با حداقل دوشریک(مسئولیت محدود) و حداقل 3 شریک به همراه 2بازرس (سهامی خاص) به ثبت رساند. حال این تصمیم شماست که کدام نوع شرکت را ثبت کنید.

ثبت شرکت در تهران

شرایط ثبت شرکت در تهران

شروط لازم برای ثبت یک شرکت باید بر طبق هرآنچه که در اداره ثبت شرکتها تصویب شده اجرا شود. از این رو در ادامه لیست شرایط کلی برای ثبت شرکت در استان تهران را به شما ارائه می دهیم تا راهی برای پیروی از اهداف شما باشد.

 • هر شرکت برای به ثبت رسیدن نیاز به سرمایه اولیه دارد که براساس نوع شرکتی که انتخاب می کنید این میزان می تواند متغییر باشد. برای مثال شرکتهای با مسئولیت محدود به میزان حداقل یک میلیون ریال سرمایه اولیه نیاز دارند تا بتوانند به ثبت برسند. در صورت نیاز به مشاوره در خصوص ثبت شرکت در انواع مختلف می توانید با شماره تماس 02633193 با بخش کارشناسان بین الملل در تماس باشید و نکات را از وکلای حقوقی این مجموعه مجرب دریافت کنید.
 • برای ثبت شرکتها باید مدارک لازم را تدارک ببینید و آن ها را به همراه مجوزهای مربوطه به مراجع مربوطه ارسال کنید.
 • هرکدام از شرکا باید دارای سن قانونی باشند تا بتوانند به عنوان شریک اقدامات تجاری را انجام دهند.
 • انتخاب نام شرکت نیز باید براساس اصول و نیز خاص بودن نام انتخابی به اجرا درآید.

مزایای ثبت شرکت در تهران

یک شرکت می تواند مزایای ویژه ای را برای دارندگان آن به همراه آورد که مهمترین آن ها را ایجاد شخصیت حقوقی و قانونی در زمان عقد قراردادهای کاری می توان به حساب آورد.

 • تسهیلاتی که با ثبت شرکت به اشخاص حقوقی تعلق می گیرد نیز جزو مزایای ثبت شرکتهای تجاری است که با درنظر داشتن آن می توانید وام ها و تسهیلاتی را برای رونق سطح فعالیت های خود دریافت کنید.
 • شما تنها با ثبت شرکت می توانید خود را مالک تجارتی کنید که امکان تبلیغات در سطح بین الملل را دارد. در کنار ثبت شرکت بهتر است امور ثبت برند را نیز هرچه سریعتر انجام دهید تا با تمایز دیگر رقبا بتوانید فعالیت کنید.
 • هر شرکت باید در اداره ثبت شرکتهای نزدیک به محل شرکت به ثبت رسد پس برای اقدام به ثبت شرکتتان حتماً تحقیق کنید تا بهترین اداره و مرکز ثبتی را انتخاب کنید.
 • تعدد شرکا نیز بر اساس نوع شرکت باید تعیین شود و به میزان حداقل و حداکثر تعداد موسسین پیروی کند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در تهران

 • ارائه دو رونوشت و برگه از اظهارنامه ثبت شرکت
 • اساسنامه شرکت و تاییدیه آن توسط موسسین شرکت
 • ارائه صورت جلسه‌ از مجمع عمومی موسسین
 • تسلیم دو برگ از صورت جلسه‌ تعیین سمت هیئت مدیره شرکت
 • تهیه آگهی دعوت مجمع موسسین منتشره در روزنامه‌ رسمی
 • ارائه رونوشت ازتمامی مدارک هویتی موسسین شرکت
 • در صورت مجوزی بودن فعالیت شرکت ارائه‌ مجوز از مراجع معتبر

مراحل ثبت شرکت در تهران

مراحل ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت توسط متقاضی می تواند انجام شود که این روش ریسک بالایی برای ثبت شرکتها خواهد داشت. به جهت ثبت شرکتها باید ابتدای امر موضوع و نوع شرکتتان را تعیین کنید و با انتخاب نام برای شرکت پروسه ثبت در اداره ثبت شرکتها را آغاز کنید.

هرکدام از موسسین و شرکا باید مدارک مشخص کننده هویت را تسلیم کرده و با ارائه آن ها به اداره ثبت شرکتها اقدامات ثبت شرکت را آغاز کنند.

تمامی مراحل ثبت شرکت های تجاری باید در سامانه مربوط به اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده و ثبت نام نهایی انجام شود. دقت کنید که تمامی امور ثبتی و حقوقی به صورت سامانه ای بوده و پس از ثبت نام نهایی مدارک قابلیت ویرایش از شما سلب می شود.

برای ثبت شرکت می توان از طریق دیگری نیز اقدام کرد که می تواند به درستی و در کم ترین زمان متقاضیان ثبت شرکت را به هدفشان برساند و درصد موفقیت در آن بسیار بالا خواهد بود. بهره مندی از تجارب افراد مجرب در زمینه ثبت شرکتها می تواند در کمترین زمان شما را به نتیجه مطلوبتان برساند.

تنها با تماس یا مراجعه حضوری در موسسات ثبتی که رزومه های موفق ثبتی دارند قدم اولیه برای ارتباط با کارشناسان ثبتی را پی ریزی خواهیدکرد. پیشنهاد می کنیم با شماره تماس 02633193 تماس بگیرید و متوجه مهارت تمام مشاوران بین الملل در خصوص ثبت شرکت و همراه مناسب برای ثبت شرکتتان شوید.

در زمان تماس با کارشناسان بین الملل از شما در خواست می شود تا مدارک های لازم را به آن ها ارائه کنید و دیگر تمامی امور را خود وکلای ثبتی در زمان کمتر از 3 روز انجام می دهند و در نهایت پیام مرتبط با ثبت شرکتهای تجاری باری شما اراسال می شود و در حکم ثبت شرکت شما خواهد بود.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در تهران

با بالا رفتن سطح فعالیت ها و تجارت های ایجاد شده میبینیم که ثبت شرکتها بازاری پر رونق دارند و از میان انواع قالب های ثبتی نوع ثبت شرکت با مسئولیت محدود دارای متقاضی بسیار برای ثبت در اداره ثبت شرکتها را به خود اختصاص داده است. البته این قالب ثبتی باید پیرو قوانینی باشد که برای فعالیت آن تصویب شده و در این زمینه مواردی مانند سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت و تعدد شرکای انتخابی جایگاه ویژه ای دارند که با دانستن آن ها به راحتی می توانید ثبت شرکت در استان تهران را به راحتی انجام دهید.

برای اینکه تمامی قوانین و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود را بدانید پیشنهاد می کنیم با شماره های مندرج در یاست تماس بگیرید و یا به صورت مستقیم به مقاله ثبت شرکت با مسئولیت محدود مراجعه کنید.

ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

به منظور تسلیم خدمات تخصصی در زمینه ثبت شرکتها دیگر تمامی امور ثبت شرکتها از طریق سامانه اداره ثبت انجام می شود و دیگر مراجعه حضوری معنی ندارد. در این میان انتخاب شرکتها و قالب ثبتی مناسب با فعالیت تجاری می تواند برای متقاضیان کمی پیچیده باشد. این موضوع تا حدی مهم است که بدون انتخاب نوع شرکت نمی توان آن را به ثبت رساند.

ثبت شرکت سهامی خاص نوع مناسبی برای شرکت های تجاری است که تنها با 3سهامدار و 2بازرس قابل ثبت است. در انتخاب اسم شرکتهای سهامی خاص باید به حتم عبارت سهای خاص قبل یا بعد اسم اصلی آورده شود.

در شرکتهای سهامی فعالان اقتصادی بر اساس میزان سهام خود می توانند در امور شرکت تصمیم گیری کنند از این رو در مواردی مانند شرکت در مناقصات و مزایدات می توان بر روی شرکتهای سهمی خاص حساب کرده و آن را به عنوان یک مزیت ویژه قلمداد کرد.

در صورت نیاز به مشاوره در خصوص ثبت شرکت سهامی خاص می توانید به مقاله با همین نام مراجعه کرده و یا به صورت مستقیم با کارشناسان ثبت بین الملل در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی در تهران

شرکت ها می توانند با موضوعات مختلفی به ثبت برسند که تمامی آنها معرف نوع فعالیتی است که قصد انجام آن را در آینده دارند لذا بهتر است بدانید آغاز هر اقدامی برای ثبت تعیین موضوعات اجرایی است بار یمثال موضوع خدماتی و تولیدی باید با ارائه مدارک مدارک موردنیاز برای ثبت در متن اساسنامه نیز هرآنچه که نیاز به تصویب دارند را درج کنند.

پیشنهاد می کنیم بین شرکتهای سهامی خاص و مسئولیت محدود یکی را به عنوان شرکت به ثبت رسانید.

همانطور که از نام شرکت های تولیدی پیداست همان کسب و کارهایی که با تولید کالاهای خاص اقدام به تجارت می کنند را شامل می شود که بهتر است از نوع سهامی خاص باشند تا بتوانند به راحتی از مزایای ویژه اداره ثبت برخوردار شوند.

کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی در ثبت بین الملل با دارا بودن وکلای حقوقی مجرب می توانند در زمینه ثبت انواع شرکتها بهترین یاری رسان شما باشند.

ثبت موسسات غیرتجاری در تهران

در بالا در زمینه نحوه ثبت شرکتها مطالبی را ارائه کردیم اما همانطور که می دانید گاهی امور به دور از تجارت انجام می شود و وسیله ای برای داد و ستد وجود ندارد که در این صورت می توان با ثبت موسسه غیرتجاری بر اساس قوانین، اقدامات انجام شده را به سرانجام رساند.

بهتر است کمی با موسسات غیرتجاری آشنا شویم و انواع آن را بایکدیگر مقایسه کنیم.

موسسات غیرتجاری در کل برای انجام اموری به دور از تجارت تاسیس می شوند و با ارائه خدماتمی توانند کسب سود کرد یا برای رضای خدا و افزایش فرهنگ جامعه ایجاد شوند.

بر اساس توضیحاتی که در مورد ثبت موسسه داده شد باید بدانید که موسسات به دو نوع انتفاعی و غیرانتفاعی طبقه بندی می شوند که مواردی مانند خیریه ها یا همایش های فرهنگی در قالب موسسه غیرانتفاعی و خدماتی مانند آموزشگاه های کنکور و زبان در قالب انتقاعی جای دارند که باید برطبق قوانین یکی از این دونوع موسسه را انتخاب کنید.

آدرس اداره ثبت شرکت های تهران

استان تهران تنها مرکزی است که اداره ثبت شرکت ها دارای واحد مستقلی است و اصلی ترین واحد اداره ثبت شرکت ها در استان تهران مستقر می باشد. اداره ثبت شرکت ها در استان تهران دارای دو واحد ثبتی است که بر اساس آدرس شرکت باید به واحد ثبتی مربوطه مدارک شرکت را پست نمایید.

 • استان تهران، تقاطع بلواز میرداماد و بزرگراه مدرس، پلاک 235، اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری
 • خیابان جمهوری، خ شیخ هادی، نبش کوچه رجب بیگی، اداره ثبت جنوب، طبقه 4

حوزه های ثبت شرکت در استان تهران

 • ثبت شرکت در دماوند
 • ثبت شرکت در فیروزکوه
 • ثبت شرکت در شهریار
 • ثبت شرکت در اسلامشهر
 • ثبت شرکت در بهارستان
 • ثبت شرکت در ملارد
 • ثبت شرکت در پاکدشت
 • ثبت شرکت در ری
 • ثبت شرکت در قدس
 • ثبت شرکت در رباط کریم
 • ثبت شرکت در ورامین
 • ثبت شرکت در قرچک
 • ثبت شرکت در پردیس
 • ثبت شرکت در پیشوا
 • ثبت شرکت در شمیرانات