ثبت شرکت در تهران

باتوجه به اهداف و توانایی هایی که در بین چند نفر می باشد برای اینکه بتوانند به اهداف پیشرفت در کسب و کار برسند می توانند فعالیتی مشترک ایجاد نمایند. این فعالیت مشترک می توانند در بستن قرار داد بین خود بنام شرکت را ثبت نمایند. ثبت شرکت باید بر اساس ضوابط و شرایط قانون تجارت منعقد شود و به ثبت برسد.

اولین اقدام برای ثبت شرکت باید یک نام مطابق با قوانین تعیین نام برای شرکت انتخاب شود . زیرا کلیه موارد در هنگام ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها از طرف کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد و باوجود نواقص شرکت ثبت نمی گردد.

از جمله موارد دیگری که مورد بررسی کارشناسان قرار می گیرد : اساسنامه شرکت ، تعداد شرکا، یا سهامداران شرکت، مقدار سرمایه شرکت، موضوع فعالیت شرکت، محل شرکت سپس بعد از تأیید ثبت شرکت است که در روزنامه رسمی کشور آگهی می شود و برای عموم اطلاع رسانی می شود .

چرا باید برای شرکت در تهران برند ثبت کنیم؟

با ثبت اسم یا نشان تجاری برای محصول و خدمات خود، دارای حقوقی می‌شوید که طبق آن می‌توانید از شخص یا اشخاصی که جهت آن محصول یا خدمات از مشابه یا عین اسم یا علامت ثبت شده‌‌ شما استفاده می‌کنند هم به صورت حقوقی و هم به صورت کیفری طرح دعوی کنیم. به زبان ساده‌تر ثبت برند (ثبت اسم یا علامت تجاری) از نام و شهرت محصولات و یا خدمات شما در برابر سوء‌استفاده دیگران محافظت می‌کند.

در ادامه به مراحل و اقدامات لازم جهت ثبت شرکت می پردازیم. در صورت نیاز به و ثبت برند در تهران می توانید به مقاله مرتبط با آن مراجعه کنید.

راهنمای ثبت شرکت در تهران

شرایط ثبت شرکت در تهران

یکی از مهم ترین فعالیتهایی که اشخاص در تهران میتوانند از طریق آن  از تجربه و تخصص یکدیگر بهره مند گردند ثبت برند و ثبت شرکت در تهران است .

شرکتها با توجه به موضوع فعالیت به 7 قالب ثبتی تقسیم میگردند که از رایج ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران و شرکت سهامی خاص در تهران می باشد.

قالب ثبتی شرکتها به استناد قانون تجارت به شرح ذیل می باشد: شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی  به اختصار توضیحاتی در این خصوص می دهیم.

میزان سرمایه ثبت شرکت در تهران : میزان سرمایه اولیه با استناد به قانون تجارت نمیتواند از 1.000.000 ریال کمتر باشد. حداقل زمان ثبت شرکت 15 الی 20 روز کاری می باشد.

مدارک ثبت شرکت در تهران : ارائه مدارک شناسایی کلیه اعضاء هیئت مدیره با توجه به نوع قالب ثبتی که شامل کپی کارت ملی و شناسنامه می باشد .

اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و چنانچه موضوع فعالیت نیازمند مجوز باشد ارائه مجوز از ارگانهای دولتی الزامی می باشد.

مزایای ثبت شرکت در تهران

وقتی شما شرکتی را در تهران به ثبت می رسانید مزایایی را برای خود به ارمعان می آورید که اعم از مواردی به شرح ذیل است:

شما با ثبت شرکت جهانی می شوید و این جهانی شدن باعث می شود که شرکتهای زیادی تمایل داشته باشند با شما همکاری کنند.وقتی شما شرکتی را به ثبت می رسانید قانونی می شوید و می توانید به صورت رسمی و قانونی فعالیت کنید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در تهران

 • دو نسخه اظهارنامه
 • اساسنامه.
 • صورت جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین.
 • دو نسخه صورت جلسه‌ی هیأت مدیره (‌تعداد مدیران، حداقل پنج نفر می باشد)
 • آگهی دعوت مجمع مؤسسین در روزنامه‌ی تعیین شده.
 • فتوکپی شناسنامه‌ی مدیران (‌در مورد اشخاص حقوقی، ارائه‌ی برگ نمایندگی، الزامی است)
 • گواهی بانک مبنی بر واریز 35% سرمایه‌ی شرکت.
 • ارائه‌ی مجوز یا موافقت اصولی یا مجوز از مراجع  معتبر.

مراحل ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت توسط متقاضی

در ابتدا می بایست موضوع فعالیت خود را مشخص کرده و اوراق شرکت را بر اساس اطلاعات اولیه شرکت کامل نمایید توجه داشته باشید برای تنظیم این اوراق باید از اشخاص متخصص و مجرب راهنمایی بگیرید.

سپس نوبت به آن می رسد که از طریق سامانه اداره ثبت شرکتهای تهران اقدام به ثبت شرکت کرده و کلیه مراحل این سامانه را با دقت و به صورت صحیح کامل نمایید. توجه داشته باشید با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش وجود ندارد.

ثبت شرکت توسط موسسه ثبت بین الملل

در ابتدا کارشناسان بین الملل مشاوره ای کارآمد و رایگان را در  این زمینه  به شما متقاضیان ارائه می دهند. بعد از تکمیل مدارک از جانب متقاضی، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شما را به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می نمایند. در وهله بعد نوبت به ثبت سامانه ای شرکت و ثبت تغییرات شرکت در تهران از طریق سامانه ثبت شرکتها می رسد .

کارشناسان مجرب و متخصص ما اطلاعات درخواستی در سامانه را وارد کرده و اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را تنظیم می نمایند.

بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت تهران وکلای ما روند ثبتی پرونده شما را در اداره مربوطه پیگیری می نمایند و بعد از گذشت 15 الی 20 روز کاری آگهی تاسیس شرکت انتشار می یابد.

نحوه ثبت شرکت مسئولیت محدود در تهران

با افزایش فعالیتهای تجاری گامی محکم و موثر برداشتن در این زمینه یک امر بسیار حیاتی می باشد و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران یکی از اولین گام ها در این زمینه می باشد.

این قالب ثبتی با حداقل دو شریک بالای 18 سال تاسیس میگردد که می بایست عضو هیئت مدیره نیز باشند.

توجه داشته باشید انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود الزامی می باشد و میزان سرمایه نباید از 1.000.000 ریال کمتر باشد و این سرمایه به صورت لفظی می باشد.

شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود به مقاله مرتبط با ان مراجعه کنید و یا با کارشناسان ثبت بین الملل در تماس باشید.

نحوه ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

فعالان اقتصادی برای ارائه خدمات بهتر می بایست فعالیتهایی را انجام دهند که توانایی های خود را افزایش دهند ثبت یک شرکت سهامی خاص در تهران میتواند از مهمترین فعالیتها در این زمینه باشد .در این قالب ثبتی میزان تعهد سهامداران با توجه به سهامشان در شرکت می باشد اعضاء تشکیل دهنده این شرکتها برخلاف شرکت با مسئولیت محدود سه نفر شریک بالای 18سال و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشد که انتخاب این بازرسین الزامی می باشد و می بایست 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایند.

مدت تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال و بازرسین آنها یک سال می باشد. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند درتهران با کارشناسان ثبت بین المل در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی در تهران

یکی از متداول ترین موضوعات فعالیت شرکت ، فعالیتهایی با عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی می باشد این فعالیتها هم در قالب شرکت با مسئولیت محدود و هم در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند که با توجه به میزان فعالیت انتخاب قالبهای ثبتی متفاوت می باشد.

اما توجه داشته باشید در صورتی که قصد دارید در مناقصات شرکت کرده و فعالیتهای گسترده ای در این زمینه داشته باشید پیشنهاد میگردد با توجه به سطح گسترده ای تعهدات شرکت سهامی خاص در این قالب را  به ثبت برسانید.

کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی بین الملل با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

ثبت موسسات غیرتجاری در تهران

قانون گذار در مقابل شرکتهای تجاری که مشغول به انجام امور بازرگانی و تجاری هستند ارگان های دیگری را در نظر گرفته است که همانند شرکتها دارای شخصیت حقوقی هستند اما به امور غیرتجاری از جمله : امور ادبی ، علمی و فعالیت های خیریه مشغول هستند که به آنها موسسات غیرتجاری می گویند. این موسسات به دو گروه انتفاعی و غیرانتفاعی تقسیم میگردند.

 • موسسات غیر انتفاعی : موسساتی که به منظور استفاده از سود و زیان اعضا تاسیس نمی گردد. مثل: انجمن‌های اسلامی، علمی، ادبی .
 • موسسات  انتفاعی : موسساتی که قصد دارند از منافع و سود زیان حاصله استفاده نمایند مثل: آموزشگاه‌ های علمی، فنی، کلاس‌ های زبان، مدارس غیرانتفاعی

انواع ثبت شرکتهای تجاری در تهران

 • ثبت شرکت تعاونی در تهران : اعضاء تشکیل دهنده تعاونی ها حداقل 7 نفر شریک می باشد و حداقل سرمایه 500هزار تومان می باشد. شرکتها در دو قالب توزیعی و تولیدی تقسیم بندی می شود.
 • ثبت شرکت تضامنی در تهران : انتخاب نام شرکتهای تضامنی با قید نام یکی از شرکاء انجام میشود و سهامداری که در اسم شرکتنام او به کار رفته باشد را به اصطلاح شریک ضامن می گویند و مسئولیت ضرر و زیان احتمالی شرکت برعهده او می باشد.
 • شرایط ثبت شرکت نسبی در تهران : در این نوع از شرکتها هر یک از سهامدارن به  میزان سرمایه خود در شرکت مسئولیت دارند این قالب ثبتی تنها در ایران به ثبت می رسد و در دیگر کشورها شرکتی با عنوان شرکت نسبی موجود نمی باشد.
 • شرکت مختلط سهامی در تهران :  این نوع از شرکتها با چند شریک ضامن و چند شریک سهامی تاسیس می گردد و سهامداران ضامن مکلف به پرداخت قروض احتمالی شرکت می باشند.
 • شرکت سهامی عام در تهران : بارزترین خصوصیت این شرکتها تامین سهام آنها از طریق عموم افراد جامعه می باشد و بخش دیگر از طریق سهامداران تامین می گردد. تعداد سهامداران در شرکت سهامی عام 5 نفر می باشد.
 • ثبت شرکت مختلط غیرسهامی : این شرکتها با چند نفر سهامدار ضامن و سهامدار با مسئولیت محدود تاسیس می گردد. توجه داشته باشید شریک ضامن مسئول کلیه قروض احتمالی شرکت می باشد.

آدرس اداره ثبت شرکت های تهران

استان تهران تنها مرکزی است که اداره ثبت شرکت ها دارای واحد مستقلی است و اصلی ترین واحد اداره ثبت شرکت ها در استان تهران مستقر می باشد. اداره ثبت شرکت ها در استان تهران دارای دو واحد ثبتی است که بر اساس آدرس شرکت باید به واحد ثبتی مربوطه مدارک شرکت را پست نمایید.

 • استان تهران، تقاطع بلواز میرداماد و بزرگراه مدرس، پلاک 235، اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری
 • خیابان جمهوری، خ شیخ هادی، نبش کوچه رجب بیگی، اداره ثبت جنوب، طبقه 4

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها در استان تهران

 • ثبت شرکت در دماوند
 • فیروزکوه
 • شهریار
 • اسلامشهر
 • بهارستان
 • ملارد
 • پاکدشت
 • ری
 • قدس
 • رباط کریم
 • ورامین
 • قرچک
 • پردیس
 • پیشوا
 • شمیرانات
 • فیروزکوه