جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)

آیا می خواهید ثبت شرکت در بیرجند داشته باشید و نمی دانید چه کار باید بکنید؟ این مقاله در زمینه ثبت شرکت پاسخگوی حقوقی برای شماست.

اگر می خواهید ثبت شرکت در بیرجند انجام دهید آن را ساده تصور نکنید. شاید در ابتدا ثبت شرکت آسان به نظر بیاید ولی این گونه نیست. در متن زیر در این خصوص راهنمای تخصصی و مشاوری امین برای شما خواهیم بود در صورت سردرگمی و داشتن هر سوالی برای ثبت شرکت با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

ثبت شرکت در بیرجند

قوانین ثبت شرکت ها  به دو  شکل است ، قواعد امری و قواعد تکمیلی ، اگر اشکال در قواعد امری باشد شرکت به ثبت نمی رسد و پرونده ثبتی شما  از سوی اداره ثبت شرکت در بیرجند رد می شود  ولی اگر اشکال در قواعد تکمیلی باشد به منظور اینکه آن بخش جزء توافق شما می باشد ، شرکت به ثبت می رسد.

پس لطفاً شرکتی را تأسیس نکنید که بعد از چند وقت مجبور به انحلال آن شوید.

مهم ترین انواع شرکت در ثبت شرکت بیرجند

به طور کلی 8 نوع شرکت در ایران به ثبت می رسد که هر شخصی با هر نوع فعالیت با تأسیس شرکت یکی از این موارد را باید انتخاب نماید، علاوه بر این نوع دیگری از شخصیت حقوقی به نام موسسات غیر تجاری وجود دارد، که فعالیت اصلی آن امور غیر تجاری هستند.

این موسسات اگر فعالیت تجاری هم انجام دهند باز هم غیر تجاری محسوب می شوند و اگر فعالیت غیر تجاری در شرکت ها هم انجام شود باز نفس فعالیت شان تجاری محسوب می شود.

شرکت ها عبارت اند از؛ 1) شرکت با مسئولیت محدود 2) شرکت سهامی عام 3) شرکت سهامی خاص 4) شرکت تضامنی 5) شرکت تعاونی 6) شرکت نسبی 7) م شرکت ختلط سهامی 8) م شرکت مختلط غیر سهامی.  موسسات شامل؛ 1)موسسات انتفاعی ، 2)موسسات غیر انتفاعی. می باشد.

ادامه مطلب
مزیت ثبت شرکت در بجنورد

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بیرجند

این شرکت ها با دو شریک یا بیشتر قابل ثبت هستند ، شما با هر نوع موضوعی می توانید درخواست ثبت شرکت با مسئولیت محدود را نمایید ، لازم نیست حتماً سرمایه شرکت در زمان ثبت شرکت تأدیه شود ، بلکه هر زمانی امکان تأدیه مبلغ ممکن می باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند

برای ثبت این نوع شرکت شما باید 3 عضو به عنوان هیئت مدیره و سهامداران شرکت در نظر بگیرید و دو عضو به عنوان بازرسین شرکت ، این نوع شرکت ها با هر نوع فعالیت بازرگانی قابل ثبت هستند، فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که در خصوص مو ضوعاتی که نیاز به اخذ جواز دارند، ارائه جواز الزامی می باشد.

در شرکت های سهامی خاص هر چقدر که سرمایه کل در نظر گرفته می شود 35% از آن قبل از ثبت شرکت در حساب شرکت باید سپرده گردد و تا پایان پروسه ثبت این مبلغ قابل برداشت نیست.

ثبت موسسات غیر تجاری در بیرجند

همان طور که بیان شد این موسسات دو نوع هستند که یک نوع از آنها انتفاعی اند یعنی هدف از ثبت این نوع موسسات کسب درآمد می باشد مانند انواع موسسات آموزشی و نوع دیگر آن برای امور  غیرانتفاعی است مانند موسسات خیریه که درآمدی برای صاحبان آن ندارد.

در هر دونوع روش و شرایط ثبت به یک صورت می باشد، به طور کلی این نوع موسسات با سرمایه اعتباری و دو نفر حداقل اعضاء قابل ثبت می باشند.

هزینه و زمان ثبت شرکت در بیرجند

هزینه ثبت شرکت در بیرجند در هر پرونده ای ممکن است متفاوت باشد زیرا قالب های ثبتی متعددی برای شرکت های تجاری وجود دارد و باید در یکی از این قالب ها شرکت به ثبت برسد، که هر قالب قواعد خاص خود را برای تاسیس شرکت داردو هزینه متفاوتی را می طلبد.

قانون تجارت زمانی را برای تاسیس شرکت تعیین نکرده است اما از زمان تایید نام ظرف سه ماه باید آگهی ثبت شرکت صادر شده باشد. از زمانی که شما مدارک خود را به اداره ثبت شرکت های بیرجند پست می کنید طی مدت زمان 14 روزه آگهی تاسیس شرکت صادر می شود.

بنابراین برای ثبت شرکت در بیرجند با کارشناسان ثبت بین الملل تماس بگیرید و علاوه بر استفاده رایگان از مشاوره تلفنی مجموعه ما از هزینه ثبت شرکت در بیرجند مطلع شوید.
ادامه مطلب
ثبت شرکت تولیدی با راهکاری تخصصی

شرایط ثبت شرکت در بیرجند

برای ایجاد شرکت تجاری باید یک سری شرایط را در نظر داشته باشید تا در زمان ثبت، هزینه و وقتتان هدر نرود.

مهم ترین نکته در خصوص اعضاء شرکت است، اعضاء شرکت که در هیئت مدیره اسم شان آورده می شود نباید سوء پیشینه کیفری داشته باشند ، علاوه بر این نبایدد استخدام رسمی دولت باشند و حداقل سن قانونی را داشته باشند .

سرمایه شرکت اگر ورودی غیر نقد نیز دارد باید کارشناس رسمی دادگستری معادل قیمت نقد آن را تعیین کند.

اتباع غیر ایرانی برای اینکه بتوانند در ایران شرکت ثبت کنند باید کد فراگیر و پاسپورت ترجمه شده داشته باشند.

اتباع غیر ایرانی در ثبت شرکت نمی توانند بیش از 49 درصد سهام داشته باشند.

اعضاء هیئت مدیره شرکت نباید از اقوام بازرسین شرکت باشند.

نکته:  اشخاصی زیر 18 سال می توانند در شرکت صرفاً سهام دار باشند و سمتی در هیات مدیره نداشته باشند.

مراحل ثبت شرکت در بیرجند

مراحل ثبت شرکت در بیرجند

برای ثبت شرکت در بیرجند مراحلی وجود دارد که باید طی شود ، ابتدا باید 5 اسم 3 یا 4 کلمه ای برای شرکت انتخاب نمایید.

نکته :حتماً قبل از اقدام به ثبت اسامی انتخابی تان را توسط متخصصان ثبت بین الملل استعلام نمایید. در این خصوص در این مطلب بیشتر بخوانید: استعلام اسم شرکت

  سپس تعیین اعضاء هیئت مدیره و دارندگان حق امضاء را مشخص می کنید، بعد از آن وارد سایت اداره ثبت شرکت های بیرجند می شوید و اطلاعات ثبتی حوضه، موضوع ، اسم شرکت، مشخصات اعضاء را وارد می نمایید در نهایت با ثبت نهایی باید در انتظار تأیید کارشناس ثبت جهت تعیین اسم شرکت باشید بعد از دریافت ابلاغیه قبول اسم شرکت، اسناد و اوراق ثبتی شرکت را تنظیم می کنید و به امضاء کلیه اعضاء شرکت می رسانید،.

در آخر اسناد و مدارک را به اداره ثبت شرکت های بیرجند پست می کنید و بعد از بررسی کارشناس اداره ثبت شرکت ها نسبت به پرونده شرکت تجاری آگهی تأسیس صادر می شود، با مراجعه خود شخص یا وکیل قانونی به اداره می توانید آگهی ثبت شرکت را دریافت نمایید.

مدارک ثبت شرکت در بیرجند

مدارک شرکت های سهامی در بیرجند

 • کپی مدارک احراز هویت
 • اساسنامه در دو رونوشت
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسس
 • اظهار نامه ثبت شرکت
 • صورت جلسه هیئت مدیره
 • ارائه اصل گواهی بانک
ادامه مطلب
اسامی زیبا برای شرکت

مدارک شرکت های غیر سهامی در بیرجند

 • کپی مدارک سجلی شرکا
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسس
 • صورت جلسه هیئت مدیره
 • تقاضانامه ثبت شرکت
 • شرکت نامه
 • اساسنامه

اقدامات پس از ثبت شرکت در بیرجند

 • بعد از ثبت شرکت موارد زیر باید حتماً انجام شود.
 • پرداخت حق الدرج و نشر آگهی روزنامه رسمی ثبت شرکت بعد از ثبت شرکت الزامی است
 • پرداخت هزینه و نشر آگهی روزنامه کثیرالانتشار بعد از ثبت شرکت الزامی می باشد.
 • دریافت پلمپ دفاتر بعد از تأسیس شرکت اجباری است.
 • طی دو ماه بعد از تأسیس شرکت تشکیل پرونده مالیاتی الزامی است.
 • بعد از تشکیل پرونده مالیاتی باید حتماً شرکت کد اقتصادی دریافت کند.

ثبت شرکت خدماتی در بیرجند

شرکت های خدماتی انواع مختلفی دارند. زمانی می توانید یک شرکت خدماتی ثبت کنید که موضوع شما کاملاً حول محور امور خدماتی باشد. خدمات عمومی به صورت کلی است اما موضوع باید شاخه مشخصی از خدمات مورد نظر شرکت باشد که این کار را باید توسط کارشناسان با تجربه و خبره انجام دهید.

ثبت شرکت پیمانکاری در بیرجند

پیمانکاری فعالیت پروژه ای در امور فنی و مهندسی است که دارای شاخه های مختلفی است. اصولاً اعضاء این شرکت مهندسان و پیمانکارانی هستند که در این رشته فعالیت داشته اند. حتماً باید موضوع شرکت امور پیمانکاری باشد. کلمه پیمانکاری به دلیل عمومی بودن نمی تواند در نام شرکت قرار گیرد اما می توانید به عنوان پیشوند نام شرکت از آن استفاده کنید.

ثبت شرکت بازرگانی در بیرجند

برخی از شرکت ها به اعتبار قانون بازرگانی هستند همانند شرکت های سهامی حتی اگر در موضوع بازرگانی فعالیت نداشته باشند. برخی از شرکت ها نیز به اعتبار تنظیم موضوع بازرگانی در دسته بندی شرکت بازرگانی قرار می گیرند.

آدرس اداره ثبت شرکت ها در بیرجند

اداره ثبت شرکت ها در بیرجند به آدرس بیرجند، خیابان شهدا، جنب بانک کشاورزی مستقر می باشد.

ثبت شرکت در استان خراسان جنوبی

 • طبس
 • فردوس
 • قائنات
 • سربیشه
 • نهبندان
 • بشرویه

هیچ اجباری برای ثبت شرکت در بیرجند برایتان وجود ندارد، اما به یاد داشته باشید که اگر تصمیم به تاسیس شرکت کرده اید این یک فرصت استثنائی است که موسسه ثبتی حقوقی بین الملل در اختیارتان قرار داده تا با بهترین های ثبت شرکت در ایران همکاری داشته باشید، مجتمع ثبت بین الملل انتخاب حرفه ای ها می باشدف هم اکنون با ما تماس بگیرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x