جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)
برای ثبت شرکت در بجنورد ما در مجتمع ثبت بین الملل با تیم با تجربه و کاردان در کنارتان خواهیم بود تا از قوانین و مقررات مربوط به ثبت شرکت در بجنورد بهترین را در اسناد و اوراق شرکت به کار ببندیم، بنابراین این مقاله را تا انتها بخوانید و با کارشناسان ثبت بین الملل جهت مشاوره رایگان ثبت شرکت تماس بگیرید.

هویت ثبت شرکت در بجنورد

شرکت به هر نوع شراکتی که برای انجام فعالیت اقتصادی شکل می گیرد گفته می شود که یا تجاری است یا مدنی. شرکت های تجاری شرکت هایی هستند که در اداره ثبت شرکت در بجنورد به ثبت رسیده اند و در غیر این حالت شرکت مدنی محسوب می شوند.

امروز یک روز معمولی از هفته نیست امروز قرار است شما تصمیمی را اجرایی کنید که قرار است سرنوشت کسب و کارتان را تغییر دهد. پس قبل از هر چیز بهتر است بدانید شرکت چیست و چگونه یک شرکت ایجاد می شود؟

قالب های ثبتی شرکت ها در بجنورد

 • شرکت سهامی عام و خاص
 • شرکت تضامنی
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی
 • شرکت نسبی
 • شرکت تعاونی تولید و مصرف

ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد

همان طور که می دانید برای ثبت شرکت باید یکی از قالب های تعریف شده در قانون تجارت را انتخاب کنید از این رو مواردی چون موضوع، هدف، توافقات ما بین اعضاء و شرایط مورد بررسی قرار گیرد شما با هر موضوع فعالیتی و هر هدفی می توانید شرکت سهامی خاص را به ثبت برسانید. برای ثبت شرکت سهامی خاص قانون داشتن حداقل سه هیئت مدیره و حداقل دو بازرس را الزامی دانسته است.

ادامه مطلب
انتخاب اسم شرکت عمرانی

سرمایه شرکت سهامی خاص توسط موسسین تامین می شود که 35 درصد از آن باید در حساب شرکت در شرف تاسیس بلوکه شود. هیئت مدیره شرکت سهامی خاص متشکل از رئیس هیئت مدیره، نائب رئیس هیئت مدیره، عضو هیئت مدیره می باشد که تمام ایین اشخاص باید از سهامداران باشند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد

تاسیس شرکت با مسئولیت محدود اشخاصی انجام می دهند که فعالیت های تجاری کوچکی دارند یا می خواهند در برابر اشخاص ثالث کمترین مسئولیت را داشته باشند از این رو برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل دو شریک لازم است.

سرمایه شرکت با مسئولیت محدود یک میلیون ریال می باشد. تمام مبلغ سرمایه توسط موسسین تامین می شود که در زمان ثبت شرکتها به مدیر عامل باید تسلیم شود.

ثبت موسسه غیر تجاری در بجنورد

موسسات غیر تجاری در مواردی که فعالیت جنیه خیریه یا موضوعات غیر تجاری دارد مورد ثبت قرار می گیرد. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود دو شریک با ارائه یک میلیون ریال سرمایه در قالب شرکت انتفاعی و یا غیر انتفاعی به ثبت می رسد.

ثبت شرکت خدماتی، پیمانکاری، بازرگانی در بجنورد

در قانون تجارت تعریفی برای شرکت خدماتی یا شرکت بازرگانی یا شرکت پیمانکاری تعریف نکرده است. اما زمانی که موضوع فعالیت یک شرکت اموری مانند صادرات و واردات باشد این شرکت بازرگانی است.

اگر فعالیت شرکت در زمینه های فنی مهندسی و انجام پروژه های عمرانی و ساختمانی و غیره باشد شرکت پیمانکاری است. در صورتی که در شرکت فروش خدمات عمومی یا خدمات خاصی ارائه شود این نوع شرکت خدماتی محسوب می شود.

ثبت شرکت در بجنورد 

چه شرکت هایی نیاز به اخذ مجوز دارند؟

به طور کلی ثبت شرکت نیاز به اخذ مجوز خاصی ندارد اما برخی موضوعات فعالیت هستند که اگر بخواهند اقدام به ثبت شرکت در بجنورد نمایند. حتماً باید مجوز های لازم در این زمینه را از ارگان های مربوطه آن دریافت کنید، موضوعاتی نظیر موضوعات امور فرهنگی و هنری و خبری و تبلیغات، بورس و نهاد های مالی جدید، شرکت های تعاونی و غیره.

مدارک ثبت شرکت در بجنورد

 • مدارک مثبت هویت؛ کپی مدارک شناسایی همه اعضاء در شرکت باید ارائه شود.
 • شرکت نامه؛ این سند باید در دو نسخه تنظیم شود و به امضاء کلیه شرکا برسد.
 • تقاضا نامه؛ این سند نیز باید در دو نسخه تنظیم شود و به امضاء کلیه شرکا برسد.
 • اساسنامه: اساسنامه سندی  است که طبق توافق و نظر همه اعضاء در دو نسخه تنظیم می شود و باید به امضاء همه اعضاء، سهامداران، بازرسین شرکت برسد.
 • اظهارنامه: همان تقاضانامه ثبت شرکت در شرکت های سهامی می باشد و باید به امضاء همه موسسین و سهامداران و بازرسین برسد.
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسس: در ابتدا صورت جلسه باید تنظیم شود تا شرکت تأسیس شود این سند هم در دو نسخه تنظیم می شود.
 • صورت جلسه هیئت مدیره: فقط اعضاء هیئت مدیره باید آن را امضاء کنند و در دو نسخه تنظیم می شود.
 • اصل گواهی بانک در خصوص شرکت هایی که بخشی از سرمایه شان باید در حساب شرکت سپرده شود، حتماً باید ارائه گردد.
ادامه مطلب
ثبت اسم شرکت تک سیلابی

مزایای ثبت شرکت در بجنورد

از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در بجنورد اعطاء وام به شرکت ها جهت حمایت چرخه اقتصادی،  شرکت در مناقصات و مزایداتی که برای اشخاص عادی ممکن نمی باشد، مشخص بودن وظایف هر عضو در شرکت و بهره یا ضرر هر شخص در سود و زیان آن ، ایجاد شخصیت حقوقی مستقل از شرکاء و موسسین شرکت است.

هم چنین اعتماد بیشتر اشخاص ثلبث و انعقاد قراردادهای بزرگتر و شرکت در نمایشگاه های داخلی و جهانی از دیگر مزیت های ثبت شرکتهای تجاری در بجنورد می باشد.

مراحل ثبت شرکت در بجنورد

مراحل قبل از ثبت:

 1.  انتخاب نوع شخصیت حقوقی
 2. اعضاء هیئت مدیره
 3.  تعیین 5 اسم سه یا چهار سیلابی برای اسم شرکت
 4. دارندگان حق امضاء شرکت
 5. سرمایه کل و سهام هر عضو در شرکت
 6. محل شرکت

مراحل ثبت:

 1. ثبت سامانه ای در سامانه  اداره ثبت شرکت ها برای امور ثبتی شرکتها بجنورد
 2. دریافت ابلاغیه انتخاب اسم شرکت
 3. تنظیم اوراق و اسناد ثبتی شرکت
 4. پست اوراق و مدارک به اداره ثبت شرکت های بجنورد
 5. دریافت ابلاغیه آگهی تأسیس شرکت
 6. مراجعه به اداره ثبت شرکت ها جهت دریافت نسخه آگهی تأسیس شرکت

مراحل بعد از ثبت:

 1.  پرداخت و چاپ روزنامه رسمی تأسیس شرکت
 2. پرداخت و چاپ روزنامه کثیرالانتشار شرکت
 3. اخذ پلمپ دفاتر سالانه شرکت
 4. تشکیل پرونده مالیاتی در حوضه ثبتی شرکت در بجنورد
 5.  اخذ کد اقتصادی ظرف دو ماه از تأسیس شرکت

هزینه و زمان ثبت شرکت در بجنورد

همان طور که مطالعه نمودید شرکت ها انواع مختلفی دارند که برای ثبت هر کدام شرایط و ضوابطی وجود دارد. برخی از آنها پروسه ثبتی کوتاه تری نسبت به برخی دیگر دارند، بنابراین برای ثبت شرکتهای تجاری در بجنورد بد نیست بدانید برخی از این شرکت ها هزینه ثبتی کمتری نسبت به برخی دیگر دارند.

ادامه مطلب
نام شرکت

زمانیی که مجمع عمومی تشکیل می شود شرکت به لحاظ لغتبار قانونی تشکیل شده است اما برای ثبت شرکت در بجنورد از زمانی که مدارک را به اداره ارسال می کنید طی 14 روز شرکت به ثبت می رسد. لذا لازم است برای اطلاع  از هزینه های ثبت انواع شرکتها در بجنورد با کارشناسان موسسه ثبت بین الملل تماس بگیرید.

در خصوص مقررات ثبت شرکت این مقاله اطلاعات مفیدی ارائه می کند: قوانین ثبت شرکت

آدرس اداره ثبت شرکت در بجنورد

اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری در شهر بجنورد، خیابان شریعتی شمالی، ساختمان قدیم اداره ثبت شرکتها، روبروی سازمان پست

ثبت شرکت در استان خراسان شمالی

 • شیروان
 • اسفراین
 • آشخانه
 • درق
 • جاجرم

نکات حقوقی ثبت شرکت در بجنورد

بدون تردید تا کنون با تکیه بر توانایی و استعداد خود کسب و کارتان را جلو برده اید  و حال  نیاز به بازار دارید استعداد بدون ابزار و شرایط مناسب نتیجه مطلوبی نخواهد داشت، استعداد شما در حوزه کاری وقتی با تأسیس شرکتی با چهارچوب های قانونی درست ادغام شود خروجی رضایت بخشی را خواهد داشت.

بخش اول را که شما در اختیار دارید، بخش دوم نزد کارشناسان مجموعه حقوقی ثبت بین الملل است پس تعلل نکنید و هم اکنون با کارشناسان گروه ثبت شرکت بین الملل تماس بگیرید. ما در ثبت بین الملل اجازه نمی دیم که با چالشی در حوزه کارتان رو به رو شوید که بر استعداد و توانمندی شما اثر بگذارد، هم اکنون با ما تماس بگیرید.

ثبت شرکت در استان خراسان شمالی با سایر امور ثبتی شرکت ها را به ثبت بین الملل بسپارید تا از بهترین خدمات ثبتی و حقوقی برخوردار شوید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x