جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)

ثبت شرکت جزواقداماتی است که باید آن را هرچه زودتر انجام دهید . در صورتی که شما یک بازرگان هستید و نیاز به اعتبار دوچندان در کسب وکارتان دارید باید بدانید ثبت شرکت راهکاری آسان و به صرفه برای اعتباردهی به شماست.  برای اطلاعات تکمیلی در این خصوص تنها لازم است با ما در ادامه متن زیر همراه باشید.

ثبت شرکت در ایلام

اگر به دنبال ثبت شرکت در ایلام هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید،این مقاله می تواند کمک تان کند.«پیتر لینچ» که یکی از سرمایه گذاران مطرح دنیا است می گوید؛ جستجو برای یافتن شرکت ها برای سرمایه گذاری، همانند جستجو برای یافتن حشرات در زیر سنگ ها است: اگر شما زیر ده سنگ را نگاه کنید، احتمالاً یک حشره پیدا می کنید ولی اگر زیر بیست سنگ را نگاه کنید دو حشره پیدا خواهید کرد.
حال به این فکر کنید اگر بخواهید ثبت شرکت در ایلام داشته باشید و از این طریق اقدام به سرمایه گذاری برای شرکت خودتان را داشته باشید قطعاً به مزرعه حشرات تبدیل خواهید شد و فقط باید در نحوه ثبت آن دقت کنید تا در طول فعالیت خود جزء آن نه شرکتی نباشید که زیر سنگشان خالی است و اهمیت ثبت شرکت در ایلام نیز همین است.

مراحل ثبت شرکت در ایلام

 1.  ابتدا باید وارد سایت اداره ثبت شرکت های ایلام شوید.
 2.  در مرحله بعد باید درخواست ثبت شرکت ایلام را در سامانه تکمیل نمایید.
 3. سپس باید اوراق و اسناد ثبتی شرکت را تکمیل و به امضاء اعضاء برسانید.
 4. سپس اوراق مربوطه را جهت بررسی و ثبت شرکت در ایلام به اداره ثبت شرکت های ایلام پست می کنید.
 5.  بعد از بررسی های انجام شده آگهی ثبتی شرکت صادر می شود و با مراجعه به اداره ثبت شرکت های ایلام می توانید آن را دریافت کنید.
 6.  در نهایت روزنامه رسمی و کثیرالانتشار شرکت را باید چاپ کنید.
ادامه مطلب
روش های تقسیم سود شرکت تجاری

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام

تاسیس شرکت با مسئولیت محدود شرایط چندان دشواری ندارد. دو یا چند شریکی که می خواهند شراکت خود را در چهارچوب قوانین تجاری برای انجام فعالیت مشترک شرو کنند برای شروع بهترین شرکت ثبتی شرکت با مسئولیت محدود است.

روند ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید در سایت اداره ثبت شرکت ها انجام شود، ثبت اطلاعات در سایت و سپس با ارسال مدارک طی 14 روز آگهی ثبت شرکت با مسئولیت محدود صادر می شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام

برای ثبت این نوع شرکت ها قواعد خاصی وجود دارد که به نوعی جزء قوانین آمره بوده و افراد نمی توانند توافقی بر خلاف آن در اساسنامه شرکت نمایند همانند تعداد اعضاء هیئت مدیره و سهامدار که در این نوع شرکت ها حداقل سه نفر می باشد، در این نوع شرکت ها وجود بازرس الزامی بوده که هر ساله باید تمدید گردند، میزان سرمایه این شرکت بسته به توافق اعضاء می باشد اما نباید از حداقل قانونی کمتر باشد و به هر نسبت سرمایه 35% از آن باید در حساب شرکت در شرف تأسیس بلوکه گردد.

ثبت شرکت سهامی عام در ایلام

پاما نوع دیگر از شرکت های سهامی شرکت های سهامی عام بوده که نحوه ثبت آن کمی پیچیده تر است، برای ثبت شرکت سهامی عام باید ترتیب اعضاء حداقلی شرکت همانند شرکت های سهامی خاص باشد اما هم میزان حداقل سرمایه هم نحوه ثبت آن کمی پیچیده تر از شرکت های سهامی خاص است.

میزان حداقل سرمایه این شرکت 5000000 ريال می باشد که 20% از آن توسط اعضاء موسس شرکت تأمین می شود و باقی از طریق پذیره نویسی سهام انجام می شود، که موسسین باید 35% از 20% سرمایه تعهدی را قبل از ثبت شرکت در حساب شرکت در شرف تأسیس بلوکه نمایند.

ثبت موسسات غیر تجاری در ایلام

وسسات غیر تجاری نوعی دیگر از اشخاص حقوقی در ثبت شرکت ایلام هستند که به دلیل برخی موضوعات ثبتی که حتماً باید در قالب موسسات غیر تجاری به ثبت برسند، تقاضای بالایی را در حوضه اداره ثبت شرکت های ایلام دارد.

این موسسات غیر تجاری در گروه شرکت ها قرار ندارد اما در گروه شخصیت های حقوقی قرار می گیرد و بیشتر شرایط ثبت این نوع موسسات مشابه شرکت های با مسئولیت محدود است. این موسسات یا انتفاعی هستند یا غیر انتفاعی که برای ثبت باید حداقل 2 نفر در موسسه حاضر باشند.

ادامه مطلب
راهنمای جامع ثبت شرکت در چهارمحال و بختیاری

مراحل ثبت شرکت در ایلام

مدارک ثبت شرکت در ایلام

مدارک شناسایی:

 •  کپی شناسنامه و کارت ملی همه اعضاء اعم از اعضاء هیئت مدیره، سهامداران، بازرسین شرکت
 • اتباع غیر ایرانی نیز باید کد فراگیر و پاسپورت ترجمه شده ارائه نمایند.

اوراق و اسناد شرکت: این اوراق و اسناد به طور کلی شامل:

 •  اساسنامه شرکت
 •  تقاضانامه شرکت
 •  شرکت نامه
 •  اظهارنامه ثبت شرکت که تمام این اسناد باید مطابق قواعد ثبتی حقوقی تنظیم شوند.

صورت جلسات ثبت شرکت:

 •  دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسس در دو نسخه باید تنظیم شود.
 • و صورت جلسه هیئت مدیره در دو نسخه باید تنظیم شود.

نکته: در صورتی که موضوع مربوطه نیاز به اخذ جواز داشته باشد، ارائه جواز الزامی است.

شرایط کلی ثبت شرکت ایلام

برای ثبت شرکت یک سری اصول کلی وجود دارد که در ثبت هر نوع شرکت باید رعایت شود که به طور کلی شامل موارد زیر می باشد.

شرایط اعضاء شرکت: در هر شرکت ممکن است که تعداد اعضا طبق قانون متفاوت باشد. اعضاء هیئت مدیره شرکت که در رأس مدیریت هستند باید حداقل سن قانونی را داشته باشند و استخدام رسمی دولت نباشند، اما به طور کلی کسانی که دارای سوء سابقه کیفری هستند نمی توانند به هیچ عنوان وارد شرکت شوند.

سرمایه شرکت: سرمایه شرکت گاهاً ممکن است نقد یا غیر نقد باشد، اگر نقد باشد نباید از حداقل قانونی کمتر باشد. در خصوص سرمایه غیر نقد باید به کارشناس قوه قضاییه مراجعه نمایید تا با توجه به ارزش مادی آن قیمت گذاری شود.سرمایه شرکت نشان دهنده اعتبار آن است.

ثبت شرکت اتباع خارجی: اتباع خارجی برای ثبت شرکت در ایران باید سه شرط را داشته باشند، اولاً پاسپورت ترجمه شده داشته باشند ، ثانیاً کد فراگیر داشته باشند، ثالثاً بیشتر از 50% سرمایه در شرکت را دارا نباشند.

هزینه و زمان ثبت شرکت در ایلام

مهم ترین بخش برای ثبت شرکت ایلام هزینه آن می باشد اما بد نیست بدانید هزینه های ثبتی شرکت نسبت به میزان سرمایه و نوع شرکت ممکن است کم و یا زیاد شود، پس بهترین راه برای اینکه از میزان سرمایه کسب اطلاع نمایید این است که با کارشناسان ثبت بین الملل تماس بگیرید. زمان تقریبی در صورت تکمیل بودن مدارک ثبت شرکت 14 روز کاری است.

ادامه مطلب
راهنمای جامع ثبت شرکت نرم افزاری

ثبت شرکت خدماتی، پیمانکاری، بازرگانی در ایلام

یکی از مهمترین موارد در تعیین هزینه مضووع فعالیت شرکت است. اگر موضوع فعالیت در دسته بندی ها و شاخه های مختلفی قرار گیرد هزینه ثبت به نسبت آن بالا می رود. بهترین نوع موضوع موضوع دسته بندی شده است. مثل شرکت خدماتی که یکی از شاخه های مربوط به خدمات را ارائه می دهد یا شرکت بازرگانی که موضوع فعالییت خود را تحت سیتره امور بازرگانی قرار داده است. همچنین در ثبت شرکت پیمانکاری باید زیر مجموع شرایط شرکت مشخص باشد. در کل باید بر این اساس محاسبه شود.

اهمیت ثبت شرکت در ابلام

مهم ترین بخش راه اندازی یک مجموعه ای با ماهیت حقوقی، تنظیم اوراق و اسناد آن است چرا که شرکت یک ابزار برای کسب و کارتان است حال اگر این ابزار برای کارتان به طور اختصاصی ساخته نشود به زودی دچار چالش و اشکال خواهید شد، به طوری که ترجیح می دهید شرکت را منحل کنید تا با تحمل چالش های ناشی از ثبت نادرست آن به کارتان ادامه دهید، خیلی از افراد به خیال این که فکر می کنند، چون ممنوعیتی وجود ندارد که مستقیماً اقدام به ثبت شرکت نمایند خود رأساً اقدام به ثبت شرکت می نمایند.

اما خیلی زمان نمی برد که این شرکت هم می رود جزء شرکت هایی که ثبت شده اما کارایی برای موسسین خود ندارد، ما در تیم حقوقی ثبت شرکت بین الملل با گروهی مجرب از وکلای پایه یک در جریان ثبت شرکت در ایلام کنارتان خواهیم بود تا شما را از ایرادات و اشکالات بعد از ثبت شرکت بی نیاز نماییم فقط کافی است هم اکنون با ما تماس بگیرید.

انواع شرکتهای تجاری در ایلام

 • بازرگانی در  ایلام
 • پیمانکاری در ایلام
 • خدماتی در ایلام
 • گردشگری در ایلام
 • ساختمانی در ایلام
 • عمرانی در ایلام
 • تولیدی در ایلام
 • صنعتی در ایلام
 • دانش بنیان در ایلام
 • معماری در ایلام

آدرس اداره ثبت شرکت های ایلام

شهر ایلام، بلوار مدرس، اداره ثبت اسناد و املاک واحد ثبت شرکت های ایلام مجری ثبت و تغییرات انواع شرکت ها در استان ایلام و شهرستان های حوزه ایلام می باشد.

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها استان ایلام

 • ثبت شرکت در دهلران
 • ثبت شرکت در چرداول
 • ثبت شرکت در ایوان
 • ثبت شرکت در آبدانان
 • ثبت شرکت در شهر
 • ثبت شرکت در مهران
 • ثبت شرکت در ملکشاهی
 • ثبت شرک در بدره
 • ثبت شرکت در سیروان
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سميرا علي نيا
سميرا علي نيا
1 سال قبل

بابت ثبت شركت مشاورتون كامل بود

arkan
ویرایشگر
arkan
1 سال قبل

درود بر شما در صورت داشتن سوالات ثبتی دیگر هم می تونید با کارشناسان ما در تماس باشید.

سميرا علي نيا
سميرا علي نيا
1 سال قبل

مشاورتون كامل بود ممنون

arkan
ویرایشگر
arkan
1 سال قبل

درود بر شما زنده باشید انجام وظیفه شد.

سميرا علي نيا
سميرا علي نيا
1 سال قبل

بابا مشاورتون ممنون

arkan
ویرایشگر
arkan
1 سال قبل

درود بر شما ممنون از حسن نظرتون

مهرانگیز اذری
مهرانگیز اذری
9 ماه قبل

سلام مرسی از مطالب مفید سایت

yavari
ویرایشگر
yavari
9 ماه قبل

ممنون امیدواریم راهنمای مناسب شما باشیم

8
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x