جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
برای تشکیل یک شرکت ابتدا نیاز به ثبت شرکت در اصفهان دارید که این امر از قواعد خاص قانون تجارت پیروی می کند. قدم اول برای تشکیل یک شرکت شرکای کاری می باشد که هم در قانون پیش بینی شده است یعنی در قانون هیچ  شخصی به تنهایی مجوز ثبت شرکت را ندارد و باید حتماً از شرکای کاری برخوردار باشد و هم اینکه همان طور که از نام شرکت بر می آید شرکت نهادی است که اهداف شراکتی را دنبال می کند که با توجه به انواع شرکت ها حداقل دو نفر شریک و حداکثری تعریف نشده از سوی قانون برای ثبت شرکت لازم  می باشد. اگر قصد ثبت شرکت در اصفهان را دارید اما از شرایط آن بی اطلاع هستید این مقاله را از دست ندهید.

انواع شرکت قابل ثبت در اصفهان

همان طور که می دانید اصفهان به عنوان دومین شهر مهم ، بزرگ و پرجمعیت  ایران از پتانسیل بالقوه ای برای سرمایه گذاری برخوردار است که این امر موجب تشکیل انواع شرکت ها و موسسات غیر تجاری در این استان و شهر شده است.

اگر بخواهیم در یک نگاه کلی مروری بر تقسیم بندی شرکت ها داشته باشیم در قانون تجارت شرکت هایی که قابلیت ثبت دارند بر هشت قسم تقسیم شده اند که در ثبت شرکت اصفهان عبارت اند از ؛

1. ثبت شرکت با مسئولست محدود؛ اگر بخواهیم یکی از پر کاربرد ترین شرکت ها در گروه شرکت های قانون تجارت را معرفی کنیم بدون شک شرکت با مسئولیت محدود یکی از این شرکت ها می باشد، این شرکت با حداقل اعضاء، یعنی دو نفر قابل ثبت است.

اعضاء هیئت مدیره در این شرکت با عناوین رئیس هیئت مدیره، مدیر عامل، نائب رئیس و عضو تعیین سمت می شوند در این شرکت سرمایه به شکل سهم الشرکه بین شرکاء تقسیم می شود. توضیحات بیشتر در مورد این شرکت را اینجا بخوانید : ثبت شرکت با مسئولیت محدود

2. ثبت شرکت سهامی خاص؛ شرکت سهامی خاص در بین شرکت های سهامی مخاطبان زیادی را در حوضه ثبت شرکت های اصفهان دارد، این نوع شرکت دارای سه عضو هیئت مدیره و دو بازرس می باشد، در این شرکت هم سمت به شکل بند فوق می باشد و سرمایه این شرکت توسط اعضاء تامین می شود که 35 در صد از آن به عنوان سرمایه تعهدی باید در حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس بلوکه گردد این قالب ثبتی پس از شرکت مسئولیت محدود بیشترین تقاضای ثبت را دارد.

ادامه مطلب
روش ثبت شرکت در شیراز

برای توضیحات بیشتر این مطلب را بخوانید : شرایط ثبت شرکت سهامی خاص 

3. ثبت شرکت  سهامی عام؛ این نوع شرکت بعد از ثبت در اداره ثبت شرکت ها، سهام آن در بورس مورد معامله قرار می گیرد و بخشی از سرما یه این شرکت از طریق پذیره نویسی سهام توسط مردم تهیه می شود و موسسین این شرکت از قبل 20 در صد سرمایه را تعهد می نمایند که 35 درصد از 20 درصد باید در حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس بلوکه گردد.

اعضاء این شرکت از 5 نفر  شروع می شوند و مدارکی که باید به اداره ثبت شرکت ها ارسال شود نسخه از اظهار نامه  و طرح اولیه از اساسنامه شرکت و طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام می باشد که پس از ثبت فوراً در بورس قرار می گیرد.

4. ثبت شرکت تعاونی؛ شرکت های تعاونی حداقل با هفت نفر تشکیل می شوند .حق رای در این شرکت نسبت به سهام اعضاء نیست بلکه هر عضو یک حق رای دارد و این بدین معنا است که این نوع شرکت به اعضاء اعتبار دارد نه به سرمایه در واقع هدف این نوع شرکت هم کمک به اعضاء آن می باشد که دارای وضعیت معیشتی پایین می باشند و هم کمک به مصرف کننده .

5. ثبت شرکت تضامنی؛ شرکت های تضامنی با حداقل دو عضو تشکیل می شوند و تعهد اعضاء کلی می باشد نه به نسبت سهام شان یعنی هر عضو نسبت به کل بدهی شرکت ضامن می باشد برای ثبت موسسات مالی یا صرافی ها قالب تضامنی باید استفاده شود.

6. ثبت شرکت نسبی؛ این شرکت ها هم از قواعد شرکت با مسئولیت محدود مانند دو عضو و سرمایه حداقلی 1000000 ريال پیروی می کند که نسبت تعهد اعضاء به نسبت سهام آنها می باشد.

7. شرکت مختلط سهامی؛ این نوع شرکت  از دو یا چند سهامدار و دو یا چند  عضو ضامن تشکیل می شوند که چندان تقاضایی در حوضه ثبت شرکت دراصفهان  ندارد.

8. شرکت مختلط غیر سهامی؛ این شرکت هم از دو یا چند عضو و دو یا چند ضامن تشکیل می شود. ولی سرمایه در آن به شکل سهام نیست و نقدی می باشد.

ادامه مطلب
ضرورت ثبت شرکت در اراک

علاوه بر موارد فوق یک نوع دیگر ثبت موسسات غیر تجاری هم در قانون پیش بینی شده است که ثبتش در صلاحیت  اداره ثبت شرکت ها می باشد و تقریباً از قواعد مشابهی در خصوص ثبت شرکت ها پیروی می کند.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در اصفهان

ثبت موسسه در اصفهان

موسسات غیر تجاری  با موضوعات مختلفی تشکیل می گردند که ممکن است در پی منافع مالی باشند که در این صورت انتفاعی محسوب می شوند و یا اینکه منفعتی در کار نباشد که در این صورت غیر انتفاعی هستند موضوعاتی نظیر آموزش، خدمات ، موضوعات فرهنگی، علمی و… در چهار چوب موسسات غیر تجاری غالباً به ثبت می رسند،.

در خصوص موسسات مساله عدم سوء سابقه کیفری اعضاء وجود ندارد بر عکس شرکت ها که باید حتماً اعضاء بدون سابقه کیفری باشند. این موسسات با دو عضو حداقل و 1000000ريال سرمایه اولیه تعهدی تشکیل می شوند.

نکته:  در خصوص موضوعات ثبت شرکت اصفهان دانستن این نکته الزامی است که برخی از موضوعات باید قبل از درخواست از سوی ارگان زیر صلاح مجوز دریافت کنند که برای اطلاع این موضوعات و ارگان های مرتبط صادر کننده مجوز با کارشناسان ثبت بین الملل تماس حاصل نمایید.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در اصفهان

 • نسخه ای از مدارک هویتی اعضاء اعم از اعضاء هیئت مدیره و سهامداران و بازرسین شرکت در صورت سهامی بودن شرکت
 • دو نسخه از اظهار نامه، تقاضانامه، شرکت نامه با توجه به قوانین ثبت شرکت در اصفهان
 • دو نسخه از طرح اساسنامه
 • در شرکت های سهامی فیش اصلی بانک مربوط به 35 درصد از سرمایه تعهدی شرکت
 • دو نسخه از صورت جلسه مجمع عمومی موسسین
 • دو نسخه از صورت جلسه هیئت مدیره
 • نامه معرفی وکیل

مراحل ثبت شرکت در اصفهان

 1. تکمیل اطلاعات مربوط به ثبت شرکت در تهران که شامل موضوع فعالیت شرکت، تعیین نوع قالب ثبتی شرکت، مدارک شناسایی، سرمایه کل، انتخاب پنج نام به ترتیب اولویت ، میزان سهام اعضاء و سمت اعضاء هیئت مدیره و دارندگان حق امضاء ، محل شرکت با کد پستی تایید شده
 2.  ورود به سامانه ثبت شرکت ها و ورود اطلاعات با توجه به درخواست متقاضی و دریافت کد پذیرش نهایی در سامانه ثبت شرکت ها
 3.  تهیه و تنظیم اوراق و مدارک شرکت و اخذ امضاء از کلیه اعضاء شرکت
 4.  پس از تایید کارشناس اداره برای نام شرکت اوراق و اسناد تنظیم شده به اداره ثبت شرکت اصفهان  ارسال می شود.
 5.  پس از بررسی کارشناسان اداره ثبت شرکت ها و عدم وجود ایرادی در پرونده ، شرکت مورد نظر به ثبت می رسد و مدیر عامل یا وکیل رسمی شرکت جهت اخذ اوراق و مدارک به اداره ثبت شرکت های اصفهان مراجعه می نماید .
 6.  در نهایت هم آگهی تاسیس شرکت در روزنامه های رسمی و کثیرالانتشار  باید چاپ گردد.
ادامه مطلب
اخذ تصمیم در موارد دیگر در شرکتها

 هزینه ثبت شرکت در اصفهان

ثبت یک شرکت در تهران دارای هزینه باطل کردن تمبر مالیاتی ، حق الثبت شرکت ، حق الدرج روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ، حق الوکاله وکیل  و هزینه های پستی می باشد که برای دریافت هزینه کلی کارشناسان مالی مجتمع ثبت بین الملل باید موضوعات فعالیت نوع شرکت و تعداد اعضاء آن را بدانند تا لیست هزینه ها را در اختیار شما قرار دهند، جهت استعلام هزینه ثبت شرکت در اصفهان هم اکنون تماس حاصل نمایید.

مدت زمان ثبت شرکت اصفهان

پس از تکمیل مدارک و آغاز پروسه ثبت شرکت در اصفهان باید حداقل 72 ساعت و گاه یک هفته منتظر تایید اداره ثبت شرکت در اصفهان بمانید و پس از تایید باید مدارک ارسال شود و مجدد در صف بررسی کارشناسی قرار گیرد و بعد از اخذ تاییدیه آن ها مجدداً منتظر طی مراحل اداری صدور آگهی تاسیس ماند که در مجموع حدود یک ماه زمان بر می باشد.

در انتها باید گفت که : راه اندازی یک شرکت یا تجارت مثل ترن هوایی بالا و پایین زیادی دارد و به همان اندازه هیجان انگیز و ترسناک است. اما راه ورود به موفقیت گذشتن از مرحله ترس و تردید می باشد و با تمام این ها اگر تصمیم به راه اندازی یک شرکت را داشته باشید واقعاً تحسین برانگیز است.

«وینسه لومباری» به عنوان یک کار آفرین موفق می گوید؛ کلید رسیدن به موفقیت سخت کوشی، تعیین وظیفه و اینکه آیا بازنده یا برنده خواهید بود، است ما  در موسسه ثبتی حقوقی بین الملل اصولاً در انجام وظایف خود از جان  مایه می گذاریم ، جهت پیگیری پرونده ثبت شرکت در اصفهان  هم اکنون به کارشناسان ما متصل گردید.

 ثبت شرکت در استان اصفهان

 • ثبت شرکت در اردستان
 •  ثبت شرکت در نجف آباد
 •  ثبت شرکت در خوانسار
 •  ثبت شرکت در گلپایگان
 •  ثبت شرکت در شهررضا
 •  ثبت شرکت در  فلاورجان
 •  ثبت شرکت در خمینی شهر
 •  ثبت شرکت در نطنز
 •  ثبت شرکت در نائین
 • ثبت شرکت در شاهین شهر
 •  ثبت شرکت در سمیرم

با ثبت بین الملل تجربه ای شیرین از شروع کسب و کار خود با ثبت شرکت اصفهان به دست آورید.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سیما احمدی
سیما احمدی
8 ماه قبل

سلام ممنون ازراهنمایی خوبتون

arkan
ویرایشگر
arkan
8 ماه قبل
پاسخ به  سیما احمدی

خواهش می کنم ممنون از حسن نظرتون