ثبت شرکت در آذربایجان غربی

لازمه پیشرفت، ریسک کردن است و ثبت شرکت نیز جزو همان ریسک هایی است که باید برای ایجاد آن تمامی هرآنچه که لازم به اجرا در مراکز مربوطه است را به اجرا درآورید. در این مسیر هرچه اطلاعات خود را بالا ببرید بهتر می توانید به نتیجه مطلوب برسید. برای ثبت شرکت در آذربایجان غربی افراد با اهداف مشترک برای محقق سازی یک تجارت سودمند میزان مشخصی سرمایه‌ از خود به اشتراک می‌ گذارند و برای رسیدن به تمامی هدفهای مورد نظر خود و امکان ایجاد منفعت بیشتر کنار هم در حیطه قانون تلاش می‌ کنند.

قوانین ثبت شرکت ها باید برطبق قوانین مندرج در اداره ثبت شرکتها با تمام جزئیات و بر طبق قراردادی که در اساسنامه ذکر می شود محقق شود. بهتر است بدانید ثبت شرکت در آذربایجان غربی راهکاری مناسب برای ادامه فعالیت های تجاری در این استان خواهد بود و می توان آن را در تمامی شهرستان ها به اجرا درآورد و باعث ایجاد مزیت های بسیار برای اشخاص شود.

انواع شرکتهای قابل ثبت در آذربایجان غربی

شرکتهای تجاری در ایران در 7 نوع قابلیت به ثبت رسیدن دارند که هر کدام بر اساس ویژگی هایی که دارند می توانند به ثبت رسند. این شرکتها این ویژگی را دارند ه یک شخصیت حقوقی را ایجاد کنند و به پشتوانه ثبت قراردادهای کلان را با شرکتها و افراد منعقد سازند. به ترتیب از پرتقاضاترین شرکت که در اداره ثبت شرکتهای آذربایجان غربی به ثبت می رسد هر کدام را ذکر می کنیم.

 • شرکت با مسئولیت محدود در آذربایجان غربی
 • شرکت سهامی خاص در آذربایجان غربی
 • شرکت سهامی عام در آذربایجان غربی
 • شرکت تعاونی در آذربایجان غربی
 • شرکت تضامنی در آذربایجان غربی
 • شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی
 • شرکت نسبی

برای ثبت هرکدام از شرکت هایی که در بالا ذکر کردیم لازم است که شروط و مدارک خاصی را ارائه کنید تا بتوانید آنها را به ثبت رسانید. برای اطلاع از لیست مدارک و قوانینی که باید برای ثبت هر کدام از شرکت ها بدانید می توانید با شماره تماس 02633193 بخش روابط عمومی بین الملل با بیش از 15 سال سابقه ثبت انواع شرکتها در ارتباط باشید و در چند دقیقه لیست موارد درخواستی را دریافت کنید.

شرایط ثبت شرکت در آذربایجان غربی

هر شرکتی بر اساس نوعی که دارد تابع قوانین و شرایط مندرج در اداره ثبت شرکت ها است که دانستن آن ها می تواند راهی مناسب برای پیشبرد اهداف باشد. مهمترین شرطی که برای ثبت شرکت باید مدنظرتان قراردهید بی شک موضوع تعداد شرکا و موسسین است که بر اساس هر نوع شرکتی که انتخاب می کنید با دیگری متفاوت است. برای مثال برای تاسیس شرکتهای با مسئولیت محدود نیاز دارید حداقل 1 شریک را به همراه خود برای تاسیس شرکت داشته باشید و مشخصات وی را برای ایجاد شخصیت حقوقی ارائه کنید.

شرط بعدی موضوع سن موسسین است که نمی تواند از سن قانونی (18سال) کمتر باشد و قانون این اجازه را نمی‌دهد که افراد زیر سن قانونی به عنوان شریک و موسس یک شرکت تجاری باشند.

هر شرکت باید در اداره ثبت تحت حوزه محل اصلی شرکت به ثبت رسد برای مثال شهرستان ارومیه باید در نزدیک ترین اداره ثبت شرکتها اقدام به ثبت شرکت کنند.

هزینه و زمان ثبت شرکت در آذربایجان غربی

میزان سرمایه ثبت شرکت بر اساس میزان سرمایه اولیه با استناد به قانون تجارت نمیتواند از 1.000.000 ریال کمتر باشد و در قانون حداکثری نیز برای تاسیس شرکتها و تامین سرمایه اولیه لحاظ نشده البته میزان حداقل در انواع شرکت ها نیز با یکدیگر متفاوت هستند. بهتر است قبل از اقدام به ثبت شرکت بر اساس نوع مدنظرتان از میزان سرمایه و نحوه پرداخت آن اطلاع کسب کنید.

در مورد زمان لازم برای ثبت شرکت در آذربایجان غربی نیز باید بگوییم در بین الملل این زمان حداکثر 3روزه انجام می شود که خود می تواند مزیتی برای پیشرفت و رسیدن به اهداف شما در کم ترین زمان ممکن باشد.

ثبت شرکت در آذربایجان غربی

مدارک ثبت شرکت در آذربایجان غربی

 • ارائه اساسنامه شرکت
 • ارائه اظهارنامه ثبت شرکت
 • تسلیم تمامی مدارک مرتبط با هویت موسسین شرکت
 • ارائه آگهی دعوت موسسین و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
 • ارائه گواهی های پرداخت سرمایه اولیه تاسیس شرکت
 • تعیین موضوع فعالیت شرکت
 • ارائه 5نام انتخابی برای نامگذاری شرکت
 • تسلیم مدارک مرتبط با آدرس شرکت
 • ارائه مجوزهای مربوطه در صورت مجوزی بودن فعالیت شرکت تجاری

نحوه ثبت شرکت در آذربایجان غربی

برای ثبت شرکت در آذربایجان غربی به دو طریق می توانید اقدام کنید و بر اساس مدارک ها و شروط لازم برای ثبت شرکتتان آن را به ثبت رسانید.

در روش اول شخص متقاضی به تنهایی برای ثبت شرکت و موسسه اقدام می کند که خود مستلزم آن است که تخصص و مهارت لازم را از قبل برای ثبت یک شرکت داشته باشند.

در ثبت شرکت به روش دوم موسسین با مراجعه به موسسات ثبتی و حقوقی، مدارک مربوط به ثبت شرکت و اهدافشان را با کارشناسان بخش حقوقی مطرح می کنند و آنها بسته به تجربه و مهارتی که در زمینه ثبت شرکتهای تجاری دارند امور مربوط به ثبت شرکت‌های تجاری و یا موسسات را در زمان مناسبی به سرانجام می رسانند.

بیایید کمی این دونوع ثبت شرکت در آذربایجان غربی را با یکدیگر مقایسه کنیم تا با اطلاعات کامل درک صحیح از نحوه ثبت شرکت در آذربایجان غربی را متوجه بشیم.

ثبت شرکت توسط شخص متقاضی

در این نوع اقدام به ثبت شخص با در دست داشتن تمامی مدارک خود و شرکای کاری به ارگان مربوط به ثبت شرکتها مراجعه کرده و بر اساس فیلدهای درخواستی تمامی اطلاعات از جمله اساسنامه و اظهارنامه را تسلیم می کند. لازم به ذکر است تمامی مدارک باید از قبل تهیه شده باشند.

پس از تکمیل مدارک و ثبت نام نهایی باید منتظر پیغام از سوی اداره ثبت شرکت ها بود،که در اکثریت به اتفاق بازرسین پرونده را با نتیجه نقص بازمیگردانند زیرا امکان ارائه اشتباه مدارک و رد آن از سوی اداره ثبت شرکتها زیاد است. این نحوه ثبت شرکت تجاری ثبت صددر صدی نیست و نیازمند تجربه و رزومه پربار ثبتی دارد که هر کسی از پس آن بر نمی آید. بیایید روش دوم ثبت شرکت را بررسی کنیم.

ثبت شرکت توسط ثبت بین الملل

ثبت بین الملل با ایجاد بستری آسان و سریع برای ثبت شرکت مشتریان خود در تمامی کشور از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب ایران زیبا سامانه اینترنتی را فراهم کرده که می توانید تنها با یک کلیک هر آنچه که در ذهن خود داردی و باعث سردرگمی شما برای ثبت شرکت شده را پاسخگو باشد.

بدین ترتیب که شما در بخش گفتگوی آنلاین هرآنچه که در ذهن خود دارید را مستقیما و بدون پرداخت هزینه ای اضافی از کارشناس و وکلای حقوقی این مجتمع می پرسید و در کسری از ثانیه نیز به آن ها پاسخ داده می شود. همچنین اگر شماره تماس 02633193 را به یاد بسپارید مشاوران بین الملل راهنمایی های لازم را برای یک ثبت موفقیت آمیز از طریق پیام رسان های گوناگون در اختیارتان قرار می دهند.

در این روش حتی نیاز نیست که شما مراجعه حضوری به موسسه حقوقی داشته باشید و تنها از طریق اینترنت مدارک خود و شرکای کاری را ارسال می کنید و دیگر نیازی به اقدام از سوی شما نیست تبریک میگم تا 3 روز دیگر ثبت شرکت شما انجام می شود و شناسه ملی شرکت در اختیار شماست. می توانید تجارتتان را گسترش دهید و قراردادهای کلان ببندید.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در آذربایجان غربی

ثبت شرکتها همانطور که در بالا به آن پرداختیم می تواند در 7 قالب انجام شود . اما بر اساس آمارهای گرفته شده از خود اداره ثبت شرکت های آذربایجان غربی شاهد آن هستیم که تعداد افرادی که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به این اداره مراجعه می کنند بسیار زیاد است به طوری که این نوع شرکت جزو پرمتقاضی ترین شرکت ثبتی حقوقی مطرح شده.

دلیل این موضوع نیز آسان بودن پروسه ثبتی شرکت های مسئولیت محدود و نیاز به تعدد شرکای کمتر برای ثبت است. در حالت کلی این نوع شرکتها را می توان حداقل با 2شریک به ثبت رساند و سرمایه حداقل 100هزارتومانی را می توان برای ثبت شرکت تامین کرد. البته الزام به تجارت قانونی باید در زمره شروط اداره ثبت باشد پس بهتر است اطلاعات خود را در زمینه ثبت شرکتها افزایش دهید تا بتوانید تجارت سودده داشته باشید.

شما می توانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود با کارشناسان ثبت بین الملل در تماس باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در آذربایجان غربی

هر تاجری برای اینکه بتواند خدمات خود را به راحتی و بر اساس قوانین به مشتریان خود ارائه کند موظف است تا کسب و کار خود را در ارگان مربوطه به ثبت رساند تا قابل بازرسی باشد. یک نکته ای که باید در زمان ثبت شرکت بدانید انتخاب بهترین نوع شرکت برای ادامه تجارت است.

شرکتهای سهامی خاص به دلیل اینکه هر موسس تنها تا میزان سهامی که به شرکت وارد می کند مسئولیت دارد جزو شرکتهای موردعلاقه اشخاص است که البته دارای شروط و مدارک خاص به خود است. در این نوع شرکتها باید ابتدای امر در حساب نزد بانک 35درصد از سرمایه تاسیس شرکت تجاری پرداخت گردد و پس از ارائه تمامی مدارک مربوط به ثبت شرکت با بازرسی ادراه ثبت شرکتها آگهی در روزنامه رسمی انتشار پیدا کند.

ثبت شرکت سهامی خاص می تواند راهی برای ایجاد کسب و کار در حوزه تجارت باشد و مسیر را برای تجارت هموار سازد. در صورت نیاز به تخصص در زمینه ثبت شرکتتان از نوع سهامی در آذربایجان غربی میتوانید با کارشناسان ثبت بین الملل در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و صنعتی در آذربایجان غربی

شرکت تولیدی از آن دسته شرکتها به حساب می آید که با تنها تولید محصولات خاص می تواند تجارتی پایدار را به خود اختصاص دهد. در این نوع شرکتها باید مجوزهای لازم به جهت تاسیس کارگاه یا کارخانه تولیدی قبل از ثبت دریافت شوند و یا در شهرک های صنعتی اقداماتی برای تاسیس واحد صنعتی انجام شود و شرکت صنعتی را احداث کرد.

تمامی این موارد باید به همراه مدارک ثبت شرکتها با توجه به نوع شرکت به اداره ثبت شرکتها فرستاده شود تا کارشناسان و بازرسین این اداره تصمیم به ثبت یا عدم ثبت شرکت گیرند. اگر نیاز به مشاوره در خصوص ثبت شرکت تولیدی یا صنعتی دارید می توانید با ما در بین الملل در ارتباط باشید و در بخش گفتگوی روی خط تمامی سوالات خود را در این زمینه پاسخ دهید.

ثبت شرکت خدماتی در آذربایجان غربی

موضوع فعالیت یک شرکت تجاری می تواند در زمینه ارائه خدمات باشد که به خودی خود در زمینه هایی مانند خرید، نظافت، خدمات رسانی رفاهی و غیره مسئولیت دارند و در واقع خدماتی را به مشتریان خود ارائه می دهند و از طریق آن سرمایه خود را افزایش می دهند. دقت کنید که در زمان ثبت شرکت خدماتی در آذربایجان غربی تمامی مدارک لازم را صحیح و موبه مو برای ارسال و تایید اداره ثبت ارسال کنید.

ثبت شرکت پیمانکاری در آذربایجان غربی

از موارد مرتبط با واگذاری پروژه های عمرانی برای فعالیت گسترده بخش پیمانکاری باید شرکتی با همین موضوع فعالیت را در اختیار داشته باشید. شرکت های تجاری در چند نوع قابل ثبت هستند که با انتخاب تنها یک قالب ثبتی و تعیین موضوع فعالیت پیمانکاری می توان کسب و کار تجاری را راه اندازی کرد.

البته بهتر است شرکت پیمانکاری در آذربایجان غربی را از نوع با مسئولیت محدود یا سهامی خاص انتخاب کرد زیرا در این دونوع قالب ثبتی مسئولیت هر شخص تا میزان سهام و سرمایه قابل ارزابی است و ضرری به شرکا وارد نیست. اگر نیاز دارید تا در زمان فعالیت تجاری خود در مزایدات و مناقصات بزرگ نیز شرکت کنید نوع شرکت سهامی خاص می تواند گزینه خوبی برای ثبت در اداره ثبت شرکتها باشد.

در صورت داشتن هر نوع سوالی در زمینه ثبت شرکت های پیمانکاری می توانید با بخش روابط عمومی ثبت بین الملل با شماره تماس 02633193 در ارتباط باشید.

ثبت موسسات غیرتجاری در آذربایجان غربی

در مقابل ثبت شرکتهای تجاری نوعی خدمات رسانی قانونی است که تنها با ارائه خدمات به مشتریان خود فعالیت می کنند و در محیطی به غیر از تجارت و تنها با خدمات رسانی دایر شده اند. این موسسات خود به دونع موسسات انتفاعی و غیرانتفاعی طبقه بندی می شوند که برای ثبت آنها به مانند ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها باید مدارک لازم را به همراه مجوزهای تکمیلی به اداره ثبت شرکتها در بخش ثبت موسسه بارگزاری کرد.

این نوع خدمات رسانی می تواند در ازای دریافت مبلغ(انتفاعی) و در ازای امور خیریه ای ( غیرانتفاعی) به ثبت برسند و دارندگان آن را ملزم به ارائه خدمات مناسب در حیطه فعالیت کنند.

هزینه و زمان ثبت شرکت در آذربایجان غربی چقدر است؟

بحث هزینه ها همیشه برای متقاضیان چالش برانگیز بوده به صورتی که باید در نظر بگیرید به دلیل نوسانات و نیز مصوبه های تایید شده از سوی ادارات دولتی این موضوع اتفاق می افتد که گاه هزینه های ثبت شرکتها با یکدیگر متفاوت می شود. از این رو به شما پیشنهاد می کنیم به سراغ موسسات حقوقی ثبتی معتبر بروید و امور مربوط به ثبت شرکت یا موسسه غیرتجاری خود را به کاربلدان این عرصه بسپارید. در زمینه زمان انجام ثبت شرکت نیز باید تجربه کافی داشت تا نظر قطعی را اعلام کرد. ما به صراحت می گوییم که در ثبت بین الملل تنها در 3 روز می توانید شرکت خود را به نام خود به ثبت رسانید و خیال خود را از بابت انجام امور حقوقی و دارا بودن حق مالکیت شرکت تجاری آسوده سازید.

در صورتی که متن را خواندید و هنوز نمیدانید برای ثبت شرکت خود در آذربایجان غربی از کجا شروع کنید ثبت بین الملل می تواند مشاور و راهنمای شما عزیزان برای انجام امور حقوقی شما باشد برای انجام این موضوع تنها کافی است با ما تماس بگیرید تا راهنمای شما باشیم.