جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت سهام شرکت ها توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت سهام شرکت ها در مطلب ثبت سهام شرکت ها به اختصار در خصوص این مورد پرداخته شده است. در صورت نیاز به ثبت سهام شرکت ها در حوزه ثبت شرکت های کرج و تهران و دیگر نقاط ایران می توانید از کارگروه متخصص در حوزه ثبت سهام شرکت ها اطلاعات لازم را کسب نمایید.

نحوه ثبت سهام شرکت ها

تعریف سهم و ثبت سهام شرکت ها سهم قسمتی از سرمایه شرکت سهامی می باشد میزان مشارکت (درصد سرمایه) و تعهدات(پرداخت مبلغ سهم)و سود صاحب سهم(به میزان سهام خود) سهامدار را مشخص می کند.

ماده قانون تجارت در خصوص ثبت سهام شرکت ها پیش بینی اصل قابلیت انتقال ورقه سهم، موجبات گردش سرمایه و تحرک بازار بورس را فراهم ساخته است. صدور سهم بی نام امروزه در اغلب کشورها به علت معایبی که دارد از قبیل سرقت، جعل، افقاد و نفوذ خارجیان در کنترل شرکت های داخلی از بین رفته است. اما سهم ممتاز در حقوق ایران تعریف نشده است.

قید کلمه «مزایایی» مبهم می باشد.ولی قانون گذار در خصوص ثبت سهام شرکت ها به این نکته توجه داشته که امتیازات داده شده به سهم نباید بر خلاف قانون تجارت در حوزه ثبت سهام شرکت ها باشد.

در پایان این مطلب لازم است یاد آوری نمایم در صورت هرگونه اطلاعات و یا مشاوره در خصوص ثبت سهام شرکت ها و همچنین مراحل نقل و انتقال سهام شرکتها و مراحل اداری و ثبت سهام شرکت ها در اداره ثبت را می توانید به موسسه حقوقی بین الملل واگذار نمایید.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
شرکت های هولدینگ
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها