جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
در این مقاله ما قصد داریم به قواعد و چهار چوب های تنظیم و ثبت تغییرات شرکت در شهرکرد بپردازیم همان گونه که می دانید شرکت ها پس از ثبت گاهاً ممکن است نیازمند اعمال تغییراتی در شرکت شوند که اعمال این تغییرات از قواعد خاص قانون تجارت تبعیت می کنند، بنابراین درست است که جزئیات خاصی باید در این خصوص رعایت شود اما این امر بدین منزله نیست که از عهده آن بر نمی آیید، بنابراین برای اینکه بدانید ثبت تغییرات در شهرکرد  چگونه و طبق چه قواعدی صورت می گیرد این مقاله را از دست ندهید.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در شهر کرد

هر تغییراتی که در شرکت های یا موسسات غیر تجاری توسط موسسین یا شرکاء و سهامدارن شرکت قرار است انجام شود باید طی صورتجلسه ای تنظیم و در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسد.

قانون تجارت تاسیس شرکت تجاری را زمانی معتبر می داند که در اداره ثبت اوراق آن ثبت شده و آگهی تاسیس در خصوص آن صادر شود. این موضوع برای تغییرات نیز صدق می کند.

زمانی تغییرات که در شرکت انجام شده مستند قانونی دارد و در مراجع قضایی در خصوص اشخاص ثالث معتبر است که اداره ثبت نسبت به تغییرات مربوطه آگهی ثبت صادر کرده باشد.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در شهر کرد

 1. تکمیل مدارک:  برای هر امر ثبتی شما باید ابتدا تکمیل مدارک نمایید که تکمیل مدارک در ثبت تغییرات در شهر کرد به طور کلی شامل؛
 2. آگهی یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 3. آگهی یا روزنامه آخرین تغییرات شرکت
 4. مدارک شناسایی کلیه اعضاء و بازرسین شرکت
 5. شرکت نامه یا تقاضانامه یا اساسنامه شرکت
 6. نوع تغییرات: نوع تغییراتی که در شرکت اعمال می شود در تعیین  صورت جلسه مربوطه تاثیر دارد موضوعاتی که علی الاصول درخواست ثبت تغییرات در مورد آنها اعمال می شود شامل :
 7. تغییرات مربوط به سهام و یا سرمایه مانند افزایش یا کاهش سرمایه
 8. تغییرات در نقل و انتقال سهام یا ورود و خروج اعضاء
 9. تغییراتی در خصوص تغییر موضوع یا الحاق به موضوع یا تغییر در نام شرکت و هر گونه تغییرات در هیئت مدیره شرکت و….
ادامه مطلب
کاربردی ترین روش ثبت تغییرات شرکت در گلستان

مراحل تنظیم و ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در شهرکرد

 1. تهیه و تدوین صورت جلسه:  صورت جلسه ثبت تغیرات شرکت در قانون به سه شکل پیش بینی شده است که برای ثبت تغییرات در شهر کرد خارج از این سه قالب نمی توان درخواست ثبت تغییرات شرکت در شهرکرد داشت. 1) صورت جلسه مجمع عمومی عادی، 2) صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده، 3) صورت جلسه هیئت مدیره.
 2. مهرو امضاء صورت جلسات: در ثبت تغییرات شهر کرد هر صورت جلسه تغییراتی که تنظیم می شود باید به امضاء کلیه اعضاء و بازرسین شرکت برسد، علاوه آن باید مهر شرکت هم در ذیل صورت جلسه درج گردد.
 3.  ثبت در سامانه اداره ثبت شرکت: برای اعمال تغییرات در شرکت ها در سراسر ایران ابتدا باید در این سامانه اطلاعات مربوطه ثبت گردد تا در کارتابل کارشناسان ثبت تغییرات شرکت در شهر کرد مورد بررسی قرار گیرد.
 4. پست مدارک: بعد از اخذ کد پذیرش نهایی در سامانه ثبت شرکت ها سه روز وقت برای پست مدارک به اداره ثبت شرکت های شهرکرد داریم. که پس از پست طی بررسی مدارک توسط کارشناس اداره، آگهی ثبت تغییرات برای شرکت صادر می شود. که با مراجعه به اداره می توانید دریافت نمایید.
 5. روزنامه ثبت تغییرات شرکت در شهرکرد: در خصوص ثبت تغییرات باید بدانید که هر صورت جلسه تغییرات باید در دو روزنامه رسمی و کثیرالانتشار به چاپ برسد، که در صورت عدم پرداخت و چاپ آگهی تغییرات مجاز به اعمال تغییرات جدید در شرکت نمی باشید.

ثبت انواع صورتجلسه تغییرات شرکت در شهر کرد

تمامید تغییرات شرکت یا در مجامع عمومی انجام می شود و یا در جلسه هیئت مدیره، جلسه هیئت مدیره تنها در خصوص برخی از تغییرات صلاحیت رسیدگی دارد مثل تعیین سمت یا دارنده حق امضاء، مجامع عمومی نیز دو گروه اند مجمع عمومی فوق العاده مربوط به تغییرات اساسنامه شرکت رسیدگی انجام می دهد. سایر تغییرات نیز در مجمع عمومی عادی انجام می شود.

مهمترین تغییرات شرکت ها و موسسات غیر تجاری تجاری عبارت است از؛

 • ثبت صورتجلسه تغییرات انتخاب اعضاء هیئت مدیره
 • انتخاب نام شرکت
 • ورود و خدوج شریک
 • انحلال شرکت
 • تعیین دارنده حق امضاء مجاز در شرکت
 • تاسیس شعبه جدید در شرکت
 • افزایش یا کاهش سرمایه
 • الحاق به موضوع یا تغییر آن
 • نقل و انتقال سهام شرکت
ادامه مطلب
تبدیل سهام بی نام به سهام با نام

مراحل ثبت تغییرات شرکت در شهر کرد

مدت زمان ثبت تغییرات در شهرکرد

مدت زمان ثبت تغییرات در شهرکرد نسبت به پرونده ثبت تغییرات متغییر می باشد برای مثال اگر ثبت تغییرات شرکتی بانقص یا رد مواجه شود شرکت موظف است مجدد صورت جلسه تنظیم کند و امضاء اعضاء را بگیرد.
مجدد ثبت در سامانه نماید که این امر هم اتلاف وقت و هم اتلاف هزینه را به دنبال دارد اما اگر شرکتی بدون ایراد و اشکال آگهی در ثبت اولیه برایش صادر شود، هم مدت زمان کمتری صرف می نماید هم در هزینه هایش صرفه جویی می شود.

نکاتی در خصوص ثبت تغییرات  شرکت در شهرکرد

 • تمامی مواد در اساسنامه در صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده قابل در خواست است به جز مواردی که نسبت به هم دارای تقدم و تاخر هستند.
 • صورت جلسه مجمع عمومی عادی اگر در 4 ماه اول سال باشد به صورت مجمع عمومی عادی سالیانه تشکیل می شود و اگر در غیر این 4 ماه باشد تحت عنوان صورت جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده تشکیل می شود.
 • قید تاریخ و ساعت در صورت جلسات تغییرات الزامی می باشد.
 • هر گاه آگهی دعوت اعضاء به مجمع از طریق روزنامه باشد باید اطلاعات مربوط به روزنامه را در صورت جلسه عنوان نمایید.
 • میزان سرمایه کل و اعضاءحاضر در جلسه را به همراه سمت و سرمایه باید در صورت جلسات تغییرات عنوان نمایید.
 • مشخصات کامل شرکت باید در صورت جلسه آورده شود.
 • در تغییرات سهام در شرکت های سهامی این تغیرات در اداره ثبت شرکت های شهر کرد به ثبت می رسد اما نسبت به آن آگهی تغییراتی صادر نمی شود.
 • به جز نوع شخصیت حقوقی مانند سهامی خاص یا مسئولیت محدود بقیه موارد مربوطه در شرکت قابل ثبت تغییرات در شهر کرد می باشد.

برای مشاهده مقاله گام به گام ثبت تصویری در سامانه ثبت شرکت ها بر روی لینک کلیک نمایید: ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در شهرکرد

تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در مجمع عمومی عادی و فوق العاده انجام می شود. اعضاء شرکت با توجه به میزان سهم الشرکه ای که دارند در  شرکت حق رای دارند.

تصمیم گیری ها با توجه به موافقت دو سوم اعضاء که در مجموع 75 درصد از سرمایه شرکت را پوشش می دهند طی صورتجلسه ای تنظیم و به ثبت در اداره ثبت شرکت ها می رسد.

ادامه مطلب
نکات حقوقی ثبت تغییرات شرکت در خراسان رضوی

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در شهرکرد

شرکت های سهامی خاص نیز تغییرات اساسنامه را باید در مجمع عمومی فوق العاده انجام دهند. سایر تغییرات نیز در مجمع عمومی  عادی یا جلسه هیئت مدیره انجام می شود. سهامداران با اکثریت عددی و سهامی می توانند در هر یک از مجامع مربوطه نسبت به تغییرات لازم تصمیم گیری نمایند. در نهایت نیز باید تغییرات به ثبت در اداره ثبت شرکت ها برسد.

ثبت موسسه غیر تجاری در شهرکرد

قانون تجارت موسسات غیر تجاری تنها در ماهیت موضوع فعالیت غیر تجاری تلقی نموده است و این نوع شخصیت های حقوقی برای ثبت و اعمال تغییرات شرایط کاملاً یکسانی را با شرکت های تجاری دارند. تغییرات اساسنامه موسسه غیر تجاری در مجمع عمومی فوق العاده و سایرت تغییرات در مجمع عمومی عادی سالانه یا فوق العاده و هیئت مدیره انجام می شود.

شرایط و مدارک لازم برای ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت

 • دو نسخه از برگه پذیرش نهایی از سامانه ثبت شرکت ها
 • صورتجلسه تغییرات شرکت که در دو نسخه به امضاء اعضاء حاضر در جلسه رسیده باشد.
 • آگهی ثبت شرکت و آگهی آخرین تغییرات مربوطه شرکت یا روزنامه رسمی مربوط به آنها
 • در صورت داشتن آگهی دعوت ارائه برگه روزنامه دعوت
 • ارائه سند وکالت نامه

هزینه ثبت تغییرات شرکت در شهرکرد

ثبت تغییرات هم دارای هزینه هایی می باشد که این هزینه ها هزینه های متغیری می باشد که بسته به مواردی متعدد دارد. به طور کلی ثبت تغییرات در شهر کرد دارای هزینه های  حق الدرج، هزینه روزنامه رسمی و کثیر الانتشار وهزینه های مربوط به پست و در صورت وجود وکیل دارای هزینه حق الوکاله وکیل هم می باشد.

علاوه بر این برای مثال در تغییر یا الحاق به موضوع در شرکتی که کلیه موضوعات آن در چهار سطر خلاصه شده و شرکتی که ده سطر موضوع دارد.

قطعاً هم در هزینه حق الدرج و هم در هزینه روزنامه هایش تفاوت قیمت چشم گیری مشاهده می شود، برای مشاهده هزینه ثبت تغییرات شرکت در شهرکرد می توانید هزینه های مربوطه را از کارشناسان موسسه ثبتی حقوقی بین الملل استعلام نمایید.

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در استان چهار محال و بختیاری

 • بروجن
 • فرخ شهر
 • فارسان
 • لردگان
 • اردل
 • کوهرنگ

همه تغییرات مربوط به شرکت های تجاری در مجموعه ثبت بین الملل به صورت تخصصی توسط وکلاء پایه یک و تیم کارشناسان ثبت در کمترین زمان و هزیته انجام می گردد.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x