جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

دلایل ثبت تغییرات شرکت در تهران

دلایل ثبت تغییرات شرکت در تهران

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در تهران زمانی انجام می شود که پس از آنکه یک شرکت در تهران به ثبت می رسد ممکن است سهامداران یا اعضا هیئت مدیره نیاز به تغییراتی در شرکت داشته باشند. اما این سوال پیش می آید که آیا می توان در شرکتهای به ثبت رسیده تغییراتی ایجاد نمود؟ اگر می توان ایجاد کرد دارای چه شرایطی می باشد؟

در این مقاله سعی بر آن داریم تا ثبت تغییرات شرکت را به صورت کاملا مشخص و با جزئیات کامل خدمت شما ارائه دهیم تا بتوانید از کلیه شرایط تغییرات شرکت و مراحل انجام تغییرات در اداره ثبت شرکتها تهران اطلاعات لازم را کسب نمایید.

ثبت تغییرات شرکت در تهران

در حال حاضر در اکثر نقاط شهر موسسات متعددی در زمینه ثبت تغییرات شرکت در تهران فعالیت می کنند. ولی اکثر این موسسات ثبتی شرکت ها به امورثبتی شرکت در تهران بسنده می کنند و کمتر موسسه ای است که به ثبت شرکت و تغییرات شرکتها در تهران و سایر شهرستان ها بپردازد.

ثبت بین الملل در تهران با برند تجاری (ثبت شرکت بین الملل) این امکان را برای افراد متقاضی امورات ثبتی شرکت در شهرستان ها از جمله تهران فراهم ساخته است و اطلاعاتی درباره ی ثبت این گونه شرکت ها و مراحل ثبت تغییرات آنها در اختیار شما عزیزان و هموطنان گرامی در تهران قرار داده است.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در تهران

مسائل و پرسش های زیادی برای افراد متقاضی جهت ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت در تهران وجود دارد. که وجود این گونه مسائل بنا بدلیل نبودن یک منبع و مرجع موثق و مفید و در عین حال دارای اعتبار قانونی در این زمینه می باشد.

در پی آن، کسب راهنمایی و مشاوره لازم راجع به فرآیند صورتجلسه تغییرات شرکت ها در تهران و سایر شهرستان ها، مراحل و مدارک مورد نیاز، همچنین اطلاع از هزینه ها، مشکلاتی است که متقاضیان امور ثبتی در حوزه تهران اغلب با آن مواجه هستند.

ثبت شرکت بین الملل جهت سهولت شما هموطنان عزیز این امکان را برای افراد متقاضی در واحد ثبتی تهران فراهم ساخته و اطلاعاتی درباره فرایند، مراحل، شرایط ثبت صورتجلسه انواع شرکتها و موسسات ارائه می نماید.

ثبت تغییرات شرکت در تهران

انواع تغییرات در شرکت های تجاری در تهران

گاهی تغییرات شرکت ها نسبت به مواد اساسنامه آنها است که در این صورت باید صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده تنظیم شود. در برخی موارد نیز تغییرات مربوط به هیئت مدیره است.

که در این موارد یا مجمع عمومی عادی تشکیل می شود یا جلسه هیئت مدیره تشکیل خواهد شد که این مورد کاملاً بسته به نوع تغییرات مربوطه دارد. صورتجلسات شرکت یا در مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسه هیئت مدیره انجام می شود.

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تهران

شرکت با مسئولیت محدود در خصوص تمام تغییرات باید از مجامع عمومی دعوت کند. هیچ یک از تغییرات در شرکت با مسئولیت محدود به اجبار انجام نمی شود.

بعد از تشکیل مجمع باید صورت جلسه ای در مجمع مورد نظر تنظیم شود که  این صورت جلسه بعد از تصویب در جلسه باید به امضاء اعضاء برسد. هر صورتجلسه ای که برای شرکت با مسئولیت محدود در اداره ثبت شرکت ها ثبت می شود باید آگهی تغییرات در روزنامه رسمی انتشار یابد.

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران

در شرکت سهامی خاص در برخی موارد لازم است مجمع عمومی عادی تشکیل شود. برای تمدید اعتبار مدیران شرکت که هر دو سال باید انجام شود.

تغییر بازرسین شرکت که هر ساله باید تمدید یابند بنابرابن تشکیل مجمع عمومی عادی برای شرکت های سهامی خاص هر سال اجباری است. در مواردی که تغییرات مربوط به اساسنامه باشد لازم است مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود.

ثبت تغییرات موسسه غیر تجاری در تهران

موسسات غیر تجاری نیز همانند شرکت ها می توانند تغییرات انجام دهند. تغییرات در دو مجمع عمومی عادی و فوق العاده انجام می شود. همانند شرکت ها موسسات نیز در خصوص تغییرات در مواد اساسنامه باید مجمع عمومی فوق العاده را تشکیل دهند و مجمع عمومی عادی در خصوص انتخاب هیئت مدیره و تصویب ترازنامه سالیانه تشکیل می شود. در مجموع موسسات غیر تجاری برای ثبت تغییرات باید اقداماتی را انجام دهند.

زمان و هزینه ثبت تغییرات شرکت در تهران

هزینه ثبت تغییرات شرکت را بر اساس تعداد تغییرات و نوع تغییرات باید محاسبه کنید. حق ثبت در خصوص ثبت تغییرات بسته به نوع تغییرات دارد. تعرفه و هزینه حق ثبت تغییرات و هزینه روزنامه رسمی و کثیر الانتشار، که پرداخت هزینه هایی روزنامه بر اساس متن آگهی می باشد. مدت زمان ثبت تغییرات شرکت در تهران 14 روز کاری از زمان تسلیم اسناد و مدارک شرکت می باشد.

دلایل ثبت تغییرات شرکت در تهران

مدارک لازم جهت ثبت تغییرات شرکت در تهران

 • کپی اساسنامه شرکت
 • روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • فهرست اسامی  شرکا یا سهامداران  با میزان سهام یا سهم الشرکه  ایشان
 • کپی کارت ملی و شناسنامه تمامی موسسین
 • اصل مدارک شناسایی اشخاص در حال خروج  و حضور جهت امضاءدر دفاتر اداره ثبت شرکت ها
 • در صورت انحلال شرکت حضور تمامی شرکا و مدیر تسویه ضروری می باشد.

در ادامه با توجه به حجم تغییرات شرکتهای بامسئولیت محدود و سهامی خاص به صورت ویژه به مراحل تغییرات این دو نوع شرکت می پردازیم.

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود

 • آگهی یا روزنامه رسمی تاسیس ثبت شرکت
 • آگهی یا روزنامه رسمی تغییرات شرکت
 • شرکتنامه یا تقاضانامه ثبتی شرکت (پشت و رو)
 • شناسنامه وکارت ملی تمام شرکاء و هیئت مدیره شرکت ( یا نماینده شخص حقوقی )
 • کپی برابر با اصل  شده شناسنامه و کارت ملی شرکاء یا هیئت مدیره جدید شرکت
 • در صورتی که شرکای جدید اشخاص حقوقی باشند، رونوشت آخرین روزنامه رسمی شرکت واحکام نمایندگی اشخاص حقوقی ، هیئت رییسه و هیات مدیره و سهامدارن اشخاص حقوقی.
 • کامل نمودن  فرم اطلاعات مورد نیاز شرکت

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص

 • فتوکپی آگهی یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • آگهی یا روزنامه رسمی تغییرات شرکت
 • اظهارنامه ثبتی شرکت (پشت و رو)
 • ارائه اسامی آخرین سهامداران شرکت در صورت داشتن نقل و انتقال از تاریخ ثبت
 • فتوکپی شناسنامه و کارت ملی کلیه سهامدران و هیئت مدیره و بازرسین شرکت (یا نماینده شخص حقوقی)
 • فتوکپی برابراصل شناسنامه و کارت ملی سهامداران یا هیئت مدیره و بازرسین جدید شرکت
 • در صورتی که شرکای جدید اشخاص حقوقی باشند، فتوکپی آخرین روزنامه رسمی شرکت و احکام نمایندگی اشخاص حقوقی هیئت رئیسه و هیات مدیره و سهامدارن اشخاص حقوقی
 • پر کردن کاربرگ اطلاعات مورد نیاز شرکت

مراحل ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت ها در واحد ثبتی تهران

 1. ارجاع  مدارک و تکمیل فرم اطلاعات طبق تغییرات درخواستی توسط متقاضی
 2. تهیه صورتجلسه تغییرات شرکت
 3. ارسال صورتجلسه تغییرات و وکالت نامه جهت امضاء
 4. به امضا رساندن و ممهور کردن صورتجلسات تغییرات و وکالت نامه توسط متقاضی
 5. ارسال صورتجلسات تغییرات امضا شده توسط درخواست کننده
 6. انجام ثبت نام الکترونیک در سامانه مربوطه
 7. ارسال  پستی صورتجلسات به اداره ثبت شرکتهای تهران
 8. پیگیری روند اداری ثبت تغییرات شرکت از اداره ثبت شرکتهای تهران
 9. واریز هزینه های پرداختی و ارئه فیش مربوطه
 10. دریافت آگهی مهر برجسته قوه قضائیه
 11. پرداخت هزینه روزنامه رسمی
 12. ارسال آگهی و روزنامه به متقاضی

شرایط ثبت تغییرات شرکت در واحد ثبتی تهران

بعد از اتمام پروسه ثبت شرکت در صورتیکه سهامداران و هیئت مدیره تصمیم بگیرند. تغییراتی را در شرکت خود اعمال نمایند باید از طریق مجامع عمومی فوق العاده و عادی به طور فوق العاده این تغییرات را به اطلاع اداره ثبت شرکتها وموسسات غیرتجاری در واحد ثبتی تهران برسانند.

مدارک مورد نیاز جهت تغییرات در شرکت ها و موسسات واحد ثبتی تهران

ارائه کپی از اساسنامه شرکت، روزنامه رسمی که مبنی بر آخرین تغییرات شرکت باشد. لیست شرکا، کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه کلیه سهامداران و اعضاء هیئت مدیره، در صورت خروج اشخاص از شرکت ارائه اصل مدارک شناسایی و حضور در اداره ثبت شرکت الزامی می باشد در نظر داشته باشید اگر قصد انحلال شرکت خود را دارید می بایست یک مدیر تصفیه انتخاب نمایید.

انواع ثبت تغییرات شرکت در واحد ثبتی تهران

شخصیت های حقوقی با توجه به اختیارات مندرج در اساسنامه خود میتوانند تصمیماتی را مبنی بر ثبت تغییرات شرکت و موسسه خود بگیرند و به استناد قانون تجارت می بایست این تغییرات را به ثبت برسانند.

در اولین قدم باید صورتجلسه ای با توجه تغییرات خواسته شده تنظیم و تدوین نمایند و به اطلاع اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری حوزه ثبتی شرکت واحد ثبتی تهران برسانند. در نظر داشته باشید که انجام این فعالیت نیازمند روش و مقررات خاصی می باشد و نیازمند تجربه و تخصص های لازم است.

تغییر آدرس دفتر مرکزی واحد ثبتی تهران

در صورتی که مالکین اقدام جا به جایی محل شرکت خود نمایند می بایست این تغییر را از طریق ثبت تغییرات شرکت واحد ثبتی تهران به اداره ثبت شرکت حوزه فعالیت خود اعلام نمایند.

تغییر موضوع فعالیت شخصیت حقوقی واحد ثبتی تهران

در صورتی که بعد از اتمام پروسه ثبت موسسین به این نتیجه برسند که موضوع فعالیتشان قابل فعالیت نمی باشد میتوانند موضوع فعالیت خود را تغییر دهند.

الحاق به موضوعات فعالیت شرکت واحد ثبتی تهران

این امکان وجود دارد در صورتی در ابتدای ثبت شرکت به هردلیلی نتوانید موضوعی را به ثبت برسانید بعد از اتمام ثبت شرکت و با فراهم شدن شرایط موضوع مورد نظر را الحاق نمایید.

تغییر نام ثبت شده شرکت واحد ثبتی تهران

این امکان وجود دارد که شرکتها به اشخاص جدیدی انتقال یابند در این صورت مالکین جدید قادر خواهند بود نام انتخاب شده را تغییر دهند این امر از طریق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر می باشد

افزایش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی واحد ثبتی تهران

در صورت صلاحدید و نیاز شرکت سهامداران میتوانند میزان سرمایه شرکت خود را افزایش دهند. این امر با توجه به نوع شخصیت حقوقی متفاوت می باشد.

کاهش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی واحد ثبتی تهران

چنانچه شرکتها در حین فعالیت خود متوجه این موضوع شوند که میزان سرمایه ثبت شده آنها بیش از نیاز است و یا شرکت دچار ضرر و زیان شود میتوانند با توجه به مواد مندرج در قانون تجارت اقدام به کاهش سرمایه نمایند.

ورود و خروج شریک یا سهامدار واحد ثبتی تهران

در شرایطی که برخی از سهامداران قصد داشته باشند از شرکت خارج شوند میتوانند با تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده این امر را به اداره ثبت شرکتها اعلام نمایند در عین حال میتوانند سهامداری را نیز به شرکت وارد نمایند

نقل و انتقال سهام یا سهم‌الشرکه واحد ثبتی تهران

در برخی از مواقع شرکایی که قصد خارج شدن از شرکت را دارند سهام یا سهم الشرکه خود را به سهاداران و یا اعضائ هیئت مدیره حاضر در شرکت واگذار مینمایند این امر با توجه به نوع قالب ثبتی متغییر می باشد.

انتخاب اعضای هیئت‌ مدیره واحد ثبتی تهران

این امکان وجود دارد که اعضاء هیئت مدیره سمت های انتصابی خود را تغییر دهند این موضوع با تصویب مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر می باشد.

انتخاب بازرسین (سهامی خاص) واحد ثبتی تهران

همانطور که مطلع هستید بازرسین در شرکتهای سهامی خاص برای مدت یک سال اتخاب میشوند بعد از اتمام این دوره نیازمند تمدید و یا انتخاب مجدد می باشند.

اصلاح ماده اساسنامه شرکت واحد ثبتی تهران

در صورتی که مواد اساسنامه تنظیم شده شما تغییر نمایند می بایست این امر در صورتجلسه اعلام گردد.

انحلال شخصیت های حقوقی واحد ثبتی تهران

با به وجود آمدن شرایط خاص برای شخصیت های حقوقی و یا تصویب مجمع عمومی فوق العاده این امر( انحلال ) امکان دارد.

تنظیم صورتجلسه تغییرات و ثبت تغییرات شرکت در استان تهران

 • فیروزکوه
 • شهریار
 • اسلامشهر
 • بهارستان
 • ملارد
 • پاکدشت
 • ری
 • قدس
 • رباط کریم
 • ورامین
 • قرچک
 • پردیس
 • پیشوا
 • شمیرانات
 • فیروزکوه
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها