جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)
آیا قصد ثبت تغییرات  شرکت در تبریز را دارید؟ ولی از چگونگی ثبت تغییرات شرکت در این استان بی اطلاع هستید؟ ما در این مقاله به بایدها و نبایدهای ثبت تغییرات در تبریز پرداخته ایم پس اگر قصد تنظیم صورت جلسه تغییراتی بدون ایراد و اشکال را دارید این مقاله را دنبال نمایید. تغییرات شرکت توسط تنظیم صورت جلسه انجام می پذیرد که در موارد و موضوعات مختلف تفاوت هایی در تنظیم این صورتجلسات وجود دارد که مطابق قانون تجارت می باشد.

ثبت تغییرات شرکت در تبریز

ثبت تغییرات شرکت بر اساس نوع تغییرات باید در یکی از مجامع عمومی انجام شود. مجامع عمومی که برای تصویب صورت جلسه تغییرات تشکیل می شوند و تصمیماتی که در صلاحیت آنها می باشد به شکل زیر می باشد.

مجمع عمومی عادی؛ این مجمع یا به صورت سالیانه یا به صورت مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده تشکیل می شود که در این مجمع تصویب ترازنامه سالیانه و تعیین سمت و انتخاب اعضاء در آن انجام می شود.

مجمع عمومی فوق العاده؛ در این مجمع علی الاصول تصمیمات مربوط به مواد اساسنامه اعمال می گردد مواردی مانند تغییر آدرس، تغییر نام، تصمیمات مربوط به سهام شرکت، تعداد اعضاء هیئت مدیره، موضوع شرکت در موارد تغییر یا الحاق ، افزایش و کاهش سرمایه و غیره

صورت جلسه هیئت مدیره؛ در صورت جلسه هیئت مدیره تصمیماتی چون تعیین سمت و تعیین دارندگان حق امضاء اعمال می گردد.

در صورتی که تمایل به ارجاع پرونده ثبتی خود به وکلای مجرب و کارشناسان رسمی دارید با مجتمع ثبتی بین الملل تماس حاصل نمایید.

ادامه مطلب
تنظیم اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت

در خصوص تدوین صورتجلسه تغییرات شرکت این مقاله مطالب مفیدی را ارائه می کند : تدوین صورتجلسات و ثبت صورتجلسات تغییرات

مراحل ثبت تغییرات شرکت در تبریز

 1. تکمیل مدارک : در ابتدا باید مدارک مورد نیاز تکمیل گردد که در ادامه این مقاله به آن می پردازیم.
 2. نوع تغییرات: این که چه تغییراتی برای ثبت مد نظر است دارای اهمیت است در بیشتر موارد چندین تصمیم در یک مجمع گرفته می شود که نیاز به تنظیم صورت جلسات متفاوت دارد.
 3. صورت جلسه : تنظیم صورت جلسه درست که کار چندان دشواری نمی باشد اما به دلیل رعایت اصول و نکات ثبتی در آن نیاز به تنظیم آن توسط اشخاص با تجربه و مجرب است.
 4. امضاء : هر صورت جلسه ای که تنظیم می شود باید به امضاء تمام اعضاء حاضر در شرکت برسد حتی بازرسین شرکت علاوه بر آنها مهر شرکت هم باید در زیر هر صورت جلسه خورده شود.
 5. ثبت سامانه ای: تمامی صورت جلسات هر گونه تغییراتی در  شرکت ابتدا باید در سامانه ثبت گردد و ایرادات و اشکالاتی اگر در آنها وجود دارد رفع گردد.
 6. آگهی تغییرات: بعد از ابلاغ سامانه در صورت تایید آگهی تغییرات صادر می گردد.
 7. اخذ آگهی تغییرات: در این مرحله برای دریافت آگهی تغییرات نماینده قانونی شرکت باید به اداره ثبت شرکت های تبریز مراجعه نماید.
 8. روزنامه:  بعد از ثبت تغییرات در اداره ثبت شرکت های تبریز هر تغییراتی که در شرکت انجام شده باید در دو روزنامه رسمی و کثیرالانتشار به چاپ برسد در صورت عدم پرداخت هزینه و چاپ آگهی نمی توانید هیچ گونه تغییراتی را پس از آن برای شرکت به ثبت برسانید.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در تبریز 

مدارک ثبت تغییرات شرکت در تبریز

 • آگهی تاسیس شرکت
 • آخرین آگهی تغییرات شرکت
 • مدارک شناسایی اعضاء و بازرسین شرکت
 • در شرکت های با مسئولیت محدود باید تقاضا نامه ارائه گردد.
 • در شرکت های سهامی خاص اظهار نامه ارائه می گردد.
ادامه مطلب
ورود اعضای خارجی به شرکت

هزینه و زمان صورتجلسات ثبت تغییرات شرکت در تبریز

هزینه های ثبت تغییرات موارد بسیاری را پوشش می دهند مانند هزینه پایه ثبت، ابطال تمبر سرمایه، هزینه های پست مدارک و اوراق و اسناد، تعرفه و هزینه حق الدرج آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار، که بسته به موضوع تغییرات و تعدد آن متفاوت است برای استعلام هزینه ثبت تغییرات شرکت در تبریز هم اکنون با کارشناسان ثبتی حقوقی مجتمع ثبت بین الملل تماس حاصل نمایید.

در برخی موارد شرکت ها مجبور به اعمال تغییراتی هستند، تا زمانی که تغییرات به ثبت نرسد و آگهی آن صادر نشود نمی توان از تغییرات ایجاد شده در جهت منافع شرکت استفاده کرد.

از زمانی که درخواست ثبت تغییرات شرکت در اداره ثبت شرکت ها داده می شود ظرف 14 روز آگهی ثبت تغییرات صادر می شود.

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در تبریز

تغییرات شرکت ها با مسئولیت محدود را باید بر اساس آنچه که قانون برای ثبت تغییرات این شرکت ها محول نموده انجام دهید. در قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود اگر همه اعضاء آن در شرکت حاضر نباشند باید آگهی دعوت مجمع را صادر کنند.

سپس مجمع عمومی با اکثریت حداکثر دو سوم اعضاء و دارندگان حداقل 75 درصد سهم الشرکه رسمی می شود و می توان تغییرات مربوطه را اعمال کرد.

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تبریز

شرکت های سهامی خاص نیز هر ساله تغییرات بازرسان و تصویب ترازنامه سالانه را دارند. هر دو سال در این شرکت هیئت مدیره تمدید یا تغییر پیدا می کنند. ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص با تشکیل مجامع عمومی قابل انجام است.

اگر همه اعضاء در دسترس نباشند دعوت از طریق آگهی در روزنامه انجام می شود و در روز جلسه حداقل حضور اکثریت عددی و سهامی الزامی است. در نهایت با ثبت صورتجلسه شرکت می توانید ثبت تغییرات شرکت را داشته باشید.

ادامه مطلب
مشاوره ثبت تغییرات شرکت در خراسان جنوبی

ثبت تغییرات موسسه غیر تجاری در تبریز

تغییرات موسسات غیر تجاری در مواردی که موسسه مجوزی باید ابتدا باید به تایید ارگان صادر کننده مجوز برسد. سپس می توانید درخواست ثبت تغییرات موسسه را همانند شرکت های تجاری داشته باشید.

قوانین ثبت تغییرات شرکت ها و موسسات غیر تجاری به یک منوال می باشد تنها در برخی موارد نکات و استثنائاتی وجود دارد. ثبت تغییرات موسسات غیر تجاری در خصوص مواد اساسنامه در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده و در غیر این صورت در صلاحیت مجمع عادی می باشد.

ضوابط تنظیم صورت جلسه در تبریز

در ابتدای صورت جلسه نوع صورتجلسه باید آورده شود. (منظور از نوع صورت جلسه، مجامع عمومی عادی سالیانه یا به طور فوق العاده یا مجمع فوق العاده و هیئت مدیره می باشد) در ادامه مشخص شدن نوع صورت جلسه باید مشخصات کامل شرکت درج گردد نوع شرکت (مثلاً سهامی خاص یا مسئولیت محدود) نام شخصیت حقوقی به همراه شماره ثبت و شناسه ملی آن باید آورده شود.

میزان سرمایه کلی شرکت به همراه صاحبان سهام و اعضاء هیئت مدیره و تعداد حاضران باید در صورت جلسه قید شود. علاوه بر این زمان و مکان اخذ تصمیمات شرکت باید در صورت جلسه آورده شود.

اگر برای دعوت از اعضاء و سهام داران اطلاعیه دعوت در روزنامه چاپ شده باشد باید اطلاعات مندرج در روزنامه هم در صورت جلسه عنوان شود.

تمامی تصمیمات اخذ شده به همراه جزئیات آن باید در صورت جلسه آورده شود علاوه بر این در شرکت های سهامی خاص حضور منشی جلسه الزامی می باشد.

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در استان آذربایجان شرقی

 • مراغه
 • مرند
 • اهر
 • سراب
 • میانه
 • جلفا
 • شبستر
 • آذرشهر
 • بناب

تمامی تغییرات مربوط به شرکت های تجاری و موسسات غیر تجاری را می توانید در مجموعه حقوقی ثبتی بین الملل با همکاری متخصصان و دانش آموختگان رشته حقوق و وکلاء پایه یک دادگستری در حداقل زمان با کمترین هزینه انجام دهید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ريحانه اسديان
ريحانه اسديان
10 ماه قبل

سلام براي تغييرات سهامي خاص كد اقتصادي اجباري هست

yavari
ویرایشگر
yavari
10 ماه قبل

درود بر شما کداقتصادی در زمان اقدام به تغییرات شرکت ها الزامی است

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x