جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

جامع ترین نکات ثبت تغییرات شرکت در بیرجند

ثبت تغییرات شرکت در بیرجند

با ثبت شرکت به صورت شخصیت حقوقی شناخته می شوید، از این رو امکان تغییرات در بلندمدت وجود دارد، برای ثبت تغییرات در شرکت در بیرجند باید نکات مربوط به آن را بدانید ما در ادامه متن زیر تمامی مراحل و مدارک ثبت تغییرات شرکت را آموزش می دهیم تا راهنمای شما باشد.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکتها در بیرجند

همانطور که ثبت شرکت در بیرجند را به صورت اینترنتی در اداره ثبت شرکتها ثبت نموده اید ، تغییرات شرکت را هم باید مثل روال ثبت ، در اداره ثبت شرکتها به ثبت رساند. در برخی مواقع افراد با نحوه امور ثبتی آشناییتی ندارند بهتر است برای جلوگیری از مشکلات بعدی این روند را به موسسات ثبتی که در این زمینه فعالیت و تجربه دارند بسپارید .

واحد ثبتی موسسه حقوقی بین الملل در بیرجند با برند تجاری (ثبت شرکت بین الملل) این امکان را برای افراد متقاضی امورات ثبتی شرکت در شهرستان ها از جمله بیرجند  فراهم ساخته است و اطلاعاتی درباره ثبت این گونه شرکت ها و مراحل ثبت تغییرات آنها در اختیار شما عزیزان و هموطنان گرامی در بیرجند قرار داده است.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در بیرجند

مسائل و پرسش های زیادی برای افراد متقاضی جهت ثبت شرکت وثبت تغییرات شرکتها در بیرجند وجود دارد. که وجود این گونه مسائل بنا بدلیل نبودن یک منبع و مرجع موثق و مفید، و در عین حال دارای اعتبار قانونی در این زمینه می باشد.

در پی آن، کسب راهنمایی و مشاوره ی لازم راجع به فرآیند صورتجلسه تغییرات شرکت ها در بیرجند و سایر شهرستان ها، مراحل و مدارک مورد نیاز، همچنین اطلاع از هزینه ها، مشکلاتی است که متقاضیان امور ثبتی در حوزه بیرجند اغلب با آن مواجه هستند.

ثبت شرکت بین الملل جهت سهولت شما هموطنان عزیز این امکان را برای افراد متقاضی در واحد ثبتی بیرجند فراهم ساخته و اطلاعاتی درباره ی فرایند، مراحل ، شرایط ثبت صورتجلسه انواع شرکتها و موسسات ارائه می نماید.

ثبت انواع صورتجلسات تغییرات شرکت ها در بیرجند

پس از به  پایان رسیدن فرایند ثبت شرکت و تخصیص شماره ثبتی و شناسه ملی چنانچه سهامداران و هیئت مدیره شرکت قصد ایجاد تغییر در شرکت را داشته باشند طی مجمع عمومی فوق العاده و یا مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده با تمام و یا اکثریت حضور شرکا یا صاحبان سهام در این مورد اتخاذ تصمیم می نمایند.

هرگونه ثبت تغییرات شرکت ازقبیل  تغییر نام، تغییرآدرس، تغییر یا الحاق به موضوع، انحلال، ورود و خروج شریک، افزایش و یا کاهش سرمایه، تبدیل سهام بانام به بی نام، تعیین اعضاء هیئت مدیره ،انتخاب بازرس، تعیین حق امضاء و غیره در مجامع ذیل قابل تصویب می باشد:

ثبت صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده در بیرجند

این مجمع در موارد و شرایط ذیل در ثبت تغییرات شرکت ها تصمیم گیری می نماید:

افزایش سرمایه و یا کاهش سرمایه (که می تواند با ورود و خروج شریک برگزارشود).

اصلاح مفاد اساسنامه که می تواند شامل : تغییرآدرس ،تبدیل سهام بی نام به بانام ، نقل و انتقال سهام و یاسهم الشرکه ،تاسیس شعبه ، افزایش یا کاهش سرمایه و یا ورودشرکا و خروج شرکا و سایرمواردی که طبق قانون تجارت درصلاحیت مجمع عمومی فوق العاده می تواند برگزار شود.

ثبت صورتجلسه تغییرات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده در بیرجند

اختیارات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده مبنی برانتخاب مدیران و بازرسان ، تعیین سمت مدیران و حق امضاء می باشد.

نکته :تصویب ترازنامه سالیانه که می تواند در مجمع عادی سالیانه در چهار ماهه اول سال برگزار شود در  حیطه صلاحیت و مخیرات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده هم می تواند برگزارکرد.

مدارک ثبت تغییرات انواع شرکت ها و موسسات در بیرجند

 • کپی اساسنامه شرکت
 • روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • فهرست اسامی  شرکا یا سهامداران با میزان سهام یا سهم الشرکه  ایشان
 • کپی کارت ملی و شناسنامه تمامی موسسین
 • اصل مدارک شناسایی اشخاص در حال خروج و حضور جهت امضا در دفاتر اداره ثبت شرکت ها
 • در صورت انحلال شرکت حضور تمامی شرکا و مدیر تسویه ضروری می باشد.
 • در ادامه با توجه به حجم تغییرات شرکتهای بامسئولیت محدود و سهامی خاص به صورت ویژه به مراحل تغییرات این دو نوع شرکت می پردازیم.

مدرک های مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود

 • رونوشت آگهی یا روزنامه رسمی تاسیس ثبت شرکت
 • آگهی یا روزنامه رسمی تغییرات شرکت
 • شرکتنامه یا تقاضانامه ثبتی شرکت (پشت و رو)
 • شناسنامه وکارت ملی تمام شرکاء و هیئت مدیره شرکت ( یا نماینده شخص حقوقی )
 • کپی برابر با اصل  شده شناسنامه و کارت ملی شرکاء یا هیئت مدیره جدید شرکت
 • در صورتی که شرکای جدید اشخاص حقوقی باشند، رونوشت آخرین روزنامه رسمی شرکت واحکام نمایندگی اشخاص حقوقی ،هیئت رییسه و هیات مدیره و سهامدارن اشخاص حقوقی.
 • کامل نمودن فرم اطلاعات مورد نیاز شرکت

لزوم ارائه مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص

 • فتوکپی آگهی یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • آگهی یا روزنامه رسمی تغییرات شرکت
 • اظهارنامه ثبتی شرکت (پشت و رو)
 • ارائه اسامی  آخرین سهامداران شرکت در صورت داشتن نقل و انتقال از تاریخ ثبت
 • فتوکپی شناسنامه و کارت ملی کلیه سهامدران و هیئت مدیره و بازرسین شرکت (یا نماینده شخص حقوقی)
 • برابراصل شناسنامه و کارت ملی سهامداران یا هیئت مدیره و بازرسین جدید شرکت
 • در صورتی که شرکای جدید اشخاص حقوقی باشند، فتوکپی آخرین روزنامه رسمی شرکت واحکام نمایندگی اشخاص حقوقی هیئت رییسه و هیات مدیره و سهامدارن اشخاص حقوقی
 • پر کردن  کاربرگ اطلاعات مورد نیاز شرکت

ثبت تغییرات شرکت در بیرجند

صورتجلسه ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود در بیرجند

شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود سایر شرکت های تجاری باید صورت جلسات خود را در مجامع عمومی یا هیئت مدیره بر اساس موضوع تغییرات تنظیم کنند. این صورتجلسه برای ارسال به اداره ثبت شرکت ها جهت بررسی و ثبت تغییرات تنظیم می شود.

مجامع عمومی با حضور دو سوم اعضاء که دارنده بیش از نصف سرمایه یا 75 درصد سهم الشرکه هستند رسمیت میابد. بعد از بحث بررسی در شرکت های سهامی خاص منشی جلسه صورتجلسه را تنظیم می کند و در شرکت با مسئولیت محدود رئیس جلسه مسئول تنظیم صورتچلسه است. اعضاء با امضاء آن رضاییت خود را برای اعمال تغییرات اعلام می دارند.

صورتجلسه ثبت تغییرات موسسه غیر تجاری در بیرجند

موسسه غیر تجاری که یکی از شخصیت حقوقی است که با ثبت در اداره ثبت شرکت های ایجاد می شود در خصوص مواد اساسنامه یا سایر تغییرات همانند شرکت های تجاری موظف به تشکیل مجامع عمومی است.

شرکاء موسسه در مجمع عمومی حاضر می شوند تا با توجه به میزان سهم الشرکه ای که دارند رای گیری در خصوص ثبت تغییرات موسسه را انجام دهند. خروجی مجمع عمومی صورتجلسه تغییرات است که باید در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت برسد.

زمان و هزینه ثبت تغییرات شرکت در بیرجند

زمانی که شما روند ثبت تغییرات شرکت را آغاز می کنید، زمان مرحله اولیه بسته به تکمیل بودن مدارک و انجام مرحله تخصصی ثبت تغییرات در سامانه ثبت شرکت ها دارد.

زمانی که مدارک را به اداره ثبت ارسال می کنید کارشناسان حداکثر تا 14 روز آگهی ثبت تغییرات یا رد درخواست به دلایلی که بلاغ می شود صادر می شود. پیش نویس آگهی یا ابلاغ رد و ایراد در پرونده را باید از قسمت پیگیری در سایت دریافت کنید.

هزینه ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت های تجاری شامل حق ثبت، روزنامه رسمی و هزینه پستی و حق الوکاله وکیل می باشد. برای اطلاع از قیمت دقیق می توانید با کارشناسان ثبت بین الملل تماس بگیرید.

انواع ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت واحد ثبتی بیرجند

شخصیت های حقوقی با توجه به اختیارات مندرج در اساسنامه خود میتوانند تصمیماتی را مبنی بر ثبت تغییرات شرکت و موسسه خود بگیرند و به استناد قانون تجارت می بایست این تغییرات را به ثبت برسانند.

در اولین قدم باید صورتجلسه ای با توجه تغییرات خواسته شده تنظیم و تدوین نمایند و به اطلاع اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری حوزه ثبتی شرکت واحد ثبتی بیرجند برسانند.

در نظر داشته باشید که انجام این فعالیت نیازمند روش و مقررات خاصی می باشد و نیازمند تجربه و تخصص های لازم است. پیشنهاد ما به شما مشورت با مشاورین مجرب ثبت شرکت بین الملل می باشد.

اصلاح ماده اساسنامه شرکت واحد ثبتی بیرجند

در صورتی که مواد اساسنامه تنظیم شده شما تغییر نمایند می بایست این امر در صورتجلسه اعلام گردد.

تغییر آدرس دفتر مرکزی واحد ثبتی بیرجند

در صورتی  که مالکین اقدام جا به جایی محل شرکت خود نمایند می بایست این تغییر را از طریق ثبت تغییرات شرکت واحد ثبتی بیرجند  به اداره ثبت شرکت حوزه فعالیت خود اعلام نمایند.

تغییر موضوع فعالیت شخصیت حقوقی واحد ثبتی بیرجند

در صورتی که بعد از اتمام پروسه ثبت موسسین به این نتیجه برسند که موضوع فعالیتشان قابل فعالیت نمی باشد میتوانند موضوع فعالیت خود را تغییر دهند.

الحاق به موضوعات فعالیت شرکت واحد ثبتی بیرجند

این امکان وجود دارد در صورتی در ابتدای ثبت شرکت به هردلیلی نتوانید موضوعی را به ثبت برسانید بعد از اتمام ثبت شرکت و با فراهم شدن شرایط موضوع مورد نظر را الحاق نمایید.

تغییر نام ثبت شده شرکت واحد ثبتی بیرجند

این امکان وجود دارد که شرکتها به اشخاص جدیدی انتقال یابند در این صورت مالکین جدید قادر خواهند بود نام انتخاب شده را تغییر دهند این امر از طریق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر می باشد

افزایش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی واحد ثبتی بیرجند

در صورت صلاحدید و نیاز شرکت سهامداران میتوانند میزان سرمایه شرکت خود را افزایش دهند. این امر با توجه به نوع شخصیت حقوقی متفاوت می باشد.

کاهش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی واحد ثبتی بیرجند

چنانچه شرکتها در حین فعالیت خود متوجه این موضوع شوند که میزان سرمایه ثبت شده آنها بیش از نیاز است و یا شرکت دچار ضرر و زیان شود میتوانند با توجه به مواد مندرج در قانون تجارت اقدام به کاهش سرمایه نمایند.

ورود و خروج شریک یا سهامدار واحد ثبتی بیرجند

در شرایطی که برخی از سهامداران قصد داشته باشند از شرکت خارج شوند میتوانند با تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده این امر را به اداره ثبت شرکتها اعلام نمایند در عین حال میتوانند سهامداری را نیز به شرکت وارد نمایند

نقل و انتقال سهام یا سهم‌الشرکه واحد ثبتی بیرجند

در برخی از مواقع شرکایی که قصد خارج شدن از شرکت را دارند سهام یا سهم الشرکه خود را به سهاداران و یا اعضائ هیئت مدیره حاضر در شرکت واگذار مینمایند این امر با توجه به نوع قالب ثبتی متغییر می باشد.

انتخاب اعضای هیئت‌ مدیره واحد ثبتی بیرجند

این امکان وجود دارد که اعضاء هیئت مدیره سمت های انتصابی خود را تغییر دهند این موضوع با تصویب مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر می باشد.

انتخاب بازرسین (سهامی خاص) واحد ثبتی بیرجند

همانطور که مطلع هستید بازرسین در شرکتهای سهامی خاص برای مدت یک سال اتخاب میشوند بعد از اتمام این دوره نیازمند تمدید و یا انتخاب مجدد می باشند.

انحلال شخصیت های حقوقی واحد ثبتی بیرجند

با به وجود آمدن شرایط خاص برای شخصیت های حقوقی و یا تصویب مجمع عمومی فوق العاده این امر( انحلال ) امکان دارد.

واحدهای تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در استان بیرجند

 • طبس
 • فردوس
 • قائنات
 • سربیشه
 • نهبندان
 • بشرویه

موسسه حقوقی بین الملل در یک نگاه

موسسه حقوقی بین الملل ( ثبت شرکت بین الملل) افتخار دارد با دارابودن بیش از 18سال تجربه در کلیه ی حوزه های ثبت انواع  شرکت ،ثبت برند و علامت تجاری ، ثبت تغییرات شرکتها ، طرح و جواز تاسیس صنایع ، کسب نشان حلال، ثبت طرح صنعتی، ثبت اختراع و اخذ انواع مجوزها، تخصصی ترین شیوه های نوین حقوقی و ثبتی را به متقاضیان خود ارائه نماید.

این مجموعه با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی در راستای ارائه خدمات با حداقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید.

مجموعه بین الملل با ارائه چنین خدمات منحصر بفردی در طول این 18 سال افتخار دارد که در موفقیت بسیاری از مشتریان خود سهیم بوده و تلاش ما همواره کسب رضایت شما مشتریان گرامی می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها