جامع ترین اطلاعات ثبت تغییرات شرکت در بوشهر

جامع ترین اطلاعات ثبت تغییرات شرکت در بوشهر
هر تغییری که نیاز به اجرایی شدن داشته باشد باید به صورت تخصصی و با مشاوره کارشناسان حقوقی انجام گیرد از ان رو برای دستیابی به امور حقوقی و ثبتی در زمینه ثبت تغییرات شرکت در بوشهر ما متن زیر را تدوین کرده ایم که پاسخگوی سوالات شما باشد. با ما همراه باشید تا صفرتا صد ثبت تغییرات شرکت را ارائه کنیم.

ثبت تغییرات شرکت در بوشهر

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکتها در بوشهر چگونه انجام می شود؟ در اکثر مناطق شهر موسسات گوناگونی درحیطه ثبت تغییرات شرکت در بوشهر فعالیت می کنند. ولی بعضی از این موسسات ثبتی شرکت ها به امورثبتی شرکت در تهران بسنده می کنند و کمتر موسسه ای است که به ثبت شرکت و تغییرات شرکتها در بوشهر و سایر شهرستان ها بپردازد.

واحد ثبتی موسه حقوقی بین الملل در بوشهر با برند تجاری (ثبت شرکت بین الملل ) این امکان را برای افراد متقاضی امورات ثبتی شرکت در شهرستان ها از جمله بوشهر فراهم ساخته است و اطلاعاتی درباره ثبت این گونه شرکت ها و مراحل ثبت تغییرات آنها در اختیار شما عزیزان و هموطنان گرامی در بوشهر قرار داده است.

شرایط ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در بوشهر

مسائل و پرسش های زیادی برای افراد متقاضی جهت ثبت شرکت وثبت تغییرات شرکتها در بوشهر وجود دارد. که وجود این گونه مسائل بنا بدلیل نبودن یک منبع و مرجع موثق و مفید، و در عین حال دارای اعتبار قانونی در این زمینه می باشد.

در پی آن، کسب راهنمایی و مشاوره لازم راجع به فرآیند صورتجلسه تغییرات شرکت ها در بوشهر و سایر شهرستان ها، مراحل و مدارک مورد نیاز، همچنین اطلاع از هزینه ها، مشکلاتی است که متقاضیان امور ثبتی در حوزه بوشهر اغلب با آن مواجه هستند.

ثبت شرکت بین الملل جهت سهولت شما هموطنان عزیز این امکان را برای افراد متقاضی در واحد ثبتی بوشهر فراهم ساخته و اطلاعاتی درباره ی فرایند، مراحل، شرایط ثبت صورتجلسه انواع شرکتها و موسسات ارائه می نماید.

پس از به پایان رسیدن فرایند  ثبت شرکت و تخصیص شماره ثبتی و شناسه ملی چنانچه سهامداران و هیئت مدیره شرکت قصد ایجاد تغییر در شرکت را داشته باشند طی مجمع عمومی فوق العاده و یا مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده با تمام و یا اکثریت حضور شرکا یا صاحبان سهام در این مورد اتخاذ تصمیم می نمایند.

ثبت تغییرات شرکت در بوشهر

انواع تغییرات در شرکت های تجاری بوشهر

هرگونه ثبت تغییرات شرکت ازقبیل  تغییر نام ، تغییرآدرس، تغییر یا الحاق به موضوع، انحلال، ورود و خروج شریک، افزایش و یا کاهش سرمایه، تبدیل سهام بانام به بی نام، تعیین اعضاء هیئت مدیره، انتخاب بازرس، تعیین حق امضاء مجاز در شرکت،نقل و انتقال سهام شرکت، تاسیس شعبه جدید در شرکت و غیره در مجامع ذیل قابل تصویب می باشد:

مجمع عمومی فوق العاده:

این مجمع در موارد و شرایط ذیل درثبت تغییرات شرکت ها تصمیم گیری می نماید :

افزایش سرمایه و یا کاهش سرمایه (که می تواند باورود وخروج شریک برگزارشود).

اصلاح مفاد اساسنامه که می تواند شامل : تغییرآدرس ، تبدیل سهام بی نام به بانام ، نقل و انتقال سهام و یاسهم الشرکه ، تاسیس شعبه ، افزایش یا کاهش سرمایه و یا ورودشرکا و خروج شرکا و سایرمواردی که طبق قانون تجارت درصلاحیت مجمع عمومی فوق العاده می تواند برگزار شود.

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده :

اختیارات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده مبنی برانتخاب مدیران و بازرسان ، تعیین سمت مدیران و حق امضاء می باشد.

نکته :تصویب ترازنامه سالیانه که می تواند در مجمع عادی سالیانه در چهار ماهه اول سال برگزار شود در  حیطه صلاحیت و مخیرات  مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده هم می تواند برگزارکرد.

هزینه و زمان ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در بوشهر

با توجه به اینکه در بیشتر موازد تغییرات منوط به ارائه چند صورت جلسه هست و بسته به نوع صورتجلسه هزینه های مربوط به حق ثبت و پست و حق الوکاله متفاوت است باید استعلام قیمت کامل را از کارشناسان حقوقی ثبتی دریافت کنید. ما در مجموعه ثبت بین الملل تلاش بر این داشتیم تا با کمترین هزینه بتوانیم امور ثبت تغییرات موکلین را انجام دهیم.

علاوه بر اسن هر تغییراتی که منجر به صدور آگهی از سوی اداره ثبت شرکت ها است باید در روزنامه رسمی کشور نیز منتشر شود. هزینه روزنامه رسمی تغییرات در بوشهر بسته به باکس روزنامه متفاوت می باشد.

زمان ثبت تغییرات شرکت از زمانی که ارسال مدارک به اداره ثبت انجام می شود 14 روز کاری خواهد بود.

جامع ترین اطلاعات ثبت تغییرات شرکت در بوشهر

ثبت تغییرات شرکت های سهامی خاص و با مسئولیت محدود در بوشهر 

قانون تجارت بعد از اتمام روند ثبت شرکت ها را در صورتی مجاز به اعمال تغییرات در اساسنامه و مدیران شرکت می داند که مجمع عمومی عادی یا فوق العاده با توجه به موضوع تغییرات برگذار شود.

مجامع  عمومی شرکت های سهامی خاص زمانی رسمیت دارد که دو سوم سهامداران که مالک بیش از نصف سرمایه شرکت هستند می توانند نسبت به تغییرات مربوطه تصمیم گیری نمایند.

شرکت های با مسئولیت محدود دارای قوانین یکسانی برای ثبت تغییرات شرکت هستند. در شرکت با مسئولیت محدود دو سوم اعضاء که حداقل 75 درصد از مبلغ سهم الشرکه شرکت را دارا هستند می توانند نسبت به ثبت تغییرات شرکت تصمیم گیری نمایند.

ثبت تغییرات موسسات غیر تجاری انتفاعی و غیر انتفاعی در بوشهر 

موسسات غیر تجاری غیر انتفاعی به دلیل داشتن مجوز باید تاییدیه ارگان صادر کننده مجوز را نیز برای ثبت تغییرات دریافت کنند. البته این موضوع در خصوص آن دسته از موسسات انتفاعی که دارای مجوز هستند نیز صدق می کند.

حد نصاب حداقلی مجامع عمومی موسسات نیز با حضور دو سوم اعضاء با داشتن حداقل 75 درصد از مبلغ سهم الشرکه صورت می گیرد.

مدارک کلی مورد نیاز جهت ثبت تغییرات انواع شرکت ها و موسسات حوزه ثبتی بوشهر 

 •  کپی اساسنامه شرکت
 • روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • فهرست اسامی شرکا یا سهامداران با میزان سهام یا سهم الشرکه  ایشان
 •  کپی کارت ملی و شناسنامه تمامی موسسین
 •  اصل مدارک شناسایی اشخاص در حال خروج و حضور جهت امضاءدر دفاتر اداره ثبت شرکت ها
 •  در صورت انحلال شرکت حضور تمامی شرکا و مدیر تسویه ضروری می باشد.

در ادامه با توجه به حجم تغییرات شرکتهای بامسئولیت محدود و سهامی خاص به صورت ویژه به مراحل تغییرات این دو نوع شرکت می پردازیم.

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود

 • رونوشت  آگهی یا روزنامه رسمی تاسیس ثبت شرکت
 •  آگهی یا روزنامه رسمی تغییرات شرکت
 • نسخه شرکتنامه یا تقاضانامه ثبتی شرکت (پشت و رو)
 • شناسنامه وکارت ملی تمام شرکاء و هیئت مدیره شرکت ( یا نماینده شخص حقوقی )
 • کپی برابر با اصل شده شناسنامه و کارت ملی شرکاء یا هیئت مدیره جدید شرکت
 • در صورتی که شرکای جدید اشخاص حقوقی باشند، رونوشت آخرین روزنامه رسمی شرکت و احکام نمایندگی اشخاص حقوقی ، هیئت رییسه و هیات مدیره و سهامدارن اشخاص حقوقی.
 • کامل نمودن فرم اطلاعات مورد نیاز شرکت

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص

 • فتوکپی آگهی یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • آگهی یا روزنامه رسمی تغییرات شرکت
 • اظهارنامه ثبتی شرکت (پشت و رو)
 • ارائه اسامی آخرین سهامداران شرکت در صورت داشتن نقل و انتقال از تاریخ ثبت
 • شناسنامه و کارت ملی کلیه سهامدران و هیئت مدیره و بازرسین شرکت (یا نماینده شخص حقوقی)
 • فتوکپی برابراصل شناسنامه و کارت ملی سهامداران یا هیئت مدیره و بازرسین جدید شرکت
 • در صورتی که شرکای جدید اشخاص حقوقی باشند، فتوکپی آخرین روزنامه رسمی شرکت و احکام نمایندگی اشخاص حقوقی هیئت رئیسه و هیات مدیره و سهامدارن اشخاص حقوقی
 • پر کردن کاربرگ اطلاعات مورد نیاز شرکت

مراحل ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت ها در واحد ثبتی بوشهر

 1.  ارجاع  مدارک و تکمیل فرم اطلاعات طبق تغییرات درخواستی توسط متقاضی
 2.  تهیه صورتجلسه تغییرات شرکت
 3.  ارسال صورتجلسهتغییرات و وکالت نامه جهت امضاء
 4.  به  امضا  رساندن و ممهور کردن صورتجلسات تغییرات و وکالت نامه توسط متقاضی
 5.  ارسال صورتجلسات تغییرات امضا شده توسط درخواست کننده
 6.  انجام ثبت نام الکترونیک در سامانه مربوطه
 7.  ارسال  پستی صورتجلسات به اداره ثبت شرکتهای بوشهر
 8.  پیگیری روند اداری  ثبت تغییرات شرکت از اداره ثبت شرکتهای بوشهر
 9.   واریز هزینه های پرداختی و ارئه فیش مربوطه
 10.  دریافت آگهی مهر برجسته قوه قضائیه
 11.  پرداخت هزینه روزنامه رسمی
 12.  ارسال آگهی و روزنامه به متقاضی

فرایند ثبت تغییرات شرکتها در واحد ثبتی بوشهر

بعد از اتمام پروسه ثبت شرکت در صورتیکه سهامداران و هیئت مدیره تصمیم بگیرند تغییراتی را در شرکت خود اعمال نمایند باید از طریق مجامع عمومی فوق العاده و عادی به طور فوق العاده این تغییرات را  به اطلاع اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری در واحد ثبتی بوشهر برسانند.

مدارک مورد نیاز جهت تغییرات در شرکت ها و موسسات واحد ثبتی بوشهر

 • ارائه کپی از اساسنامه شرکت
 • روزنامه رسمی که مبنی بر آخرین تغییرات شرکت باشد
 • لیست شرکا
 • کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه کلیه سهامداران و اعضاء هیئت مدیره
 • در صورت خروج اشخاص از شرکت ارائه اصل مدارک شناسایی و حضور در اداره ثبت شرکت الزامی می باشد در نظر داشته باشید اگر قصد انحلال شرکت خود را دارید می بایست یک مدیر تصفیه انتخاب نمایید.

انواع ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت واحد ثبتی بوشهر

شخصیت های حقوقی با توجه به اختیارات مندرج در اساسنامه خود میتوانند تصمیماتی را مبنی بر ثبت تغییرات شرکت و موسسه خود بگیرند و به استناد قانون تجارت می بایست این تغییرات را به ثبت برسانند.

در اولین قدم باید صورتجلسه ای با توجه تغییرات خواسته شده تنظیم و تدوین نمایند و به اطلاع اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری حوزه ثبتی شرکت واحد ثبتی بوشهر برسانند.

در نظر داشته باشید که انجام این فعالیت نیازمند روش و مقررات خاصی می باشد و نیازمند تجربه و تخصص های لازم است. پیشنهاد ما به شما مشورت با مشاورین مجرب ثبت شرکت بین الملل می باشد.

تغییر آدرس دفتر مرکزی واحد ثبتی بوشهر

در صورتی  که مالکین اقدام جا به جایی محل شرکت خود نمایند می بایست این تغییر را از طریق ثبت تغییرات شرکت واحد ثبتی بوشهر  به اداره ثبت شرکت حوزه فعالیت خود اعلام نمایند.

تغییر موضوع فعالیت شخصیت حقوقی واحد ثبتی بوشهر

در صورتی که بعد از اتمام پروسه ثبت موسسین به این نتیجه برسند که موضوع فعالیتشان قابل فعالیت نمی باشد میتوانند موضوع فعالیت خود را تغییر دهند.

الحاق به موضوعات فعالیت شرکت واحد ثبتی بوشهر

این امکان وجود دارد در صورتی در ابتدای ثبت شرکت به هردلیلی نتوانید موضوعی را به ثبت برسانید بعد از اتمام ثبت شرکت و با فراهم شدن شرایط موضوع مورد نظر را الحاق نمایید.

تغییر نام ثبت شده شرکت واحد ثبتی بوشهر

این امکان وجود دارد که شرکتها به اشخاص جدیدی انتقال یابند در این صورت مالکین جدید قادر خواهند بود نام انتخاب شده را تغییر دهند این امر از طریق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر می باشد

افزایش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی واحد ثبتی بوشهر

در صورت صلاحدید و نیاز شرکت سهامداران میتوانند میزان سرمایه شرکت خود را افزایش دهند. این امر با توجه به نوع شخصیت حقوقی متفاوت می باشد.

کاهش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی واحد ثبتی بوشهر

چنانچه شرکتها در حین فعالیت خود متوجه این موضوع شوند که میزان سرمایه ثبت شده آنها بیش از نیاز است و یا شرکت دچار ضرر و زیان شود میتوانند با توجه به مواد مندرج در قانون تجارت اقدام به کاهش سرمایه نمایند.

ورود و خروج شریک یا سهامدار واحد ثبتی بوشهر

در شرایطی که برخی از سهامداران قصد داشته باشند از شرکت خارج شوند میتوانند با تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده این امر را به اداره ثبت شرکتها اعلام نمایند در عین حال میتوانند سهامداری را نیز به شرکت وارد نمایند

نقل و انتقال سهام یا سهم‌الشرکه واحد ثبتی بوشهر

در برخی از مواقع شرکایی که قصد خارج شدن از شرکت را دارند سهام یا سهم الشرکه خود را به سهاداران و یا اعضائ هیئت مدیره حاضر در شرکت واگذار مینمایند این امر با توجه به نوع قالب ثبتی متغییر می باشد.

اصلاح ماده اساسنامه شرکت واحد ثبتی بوشهر

در صورتی که مواد اساسنامه تنظیم شده شما تغییر نمایند می بایست این امر در صورتجلسه اعلام گردد.

انتخاب اعضای هیئت‌ مدیره واحد ثبتی بوشهر

این امکان وجود دارد که اعضاء هیئت مدیره سمت های انتصابی خود را تغییر دهند این موضوع با تصویب مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر می باشد.

انتخاب بازرسین (سهامی خاص) واحد ثبتی بوشهر

همانطور که مطلع هستید بازرسین در شرکتهای سهامی خاص برای مدت یک سال اتخاب میشوند بعد از اتمام این دوره نیازمند تمدید و یا انتخاب مجدد می باشند.

انحلال شخصیت های حقوقی واحد ثبتی بوشهر

با به وجود آمدن شرایط خاص برای شخصیت های حقوقی و یا تصویب مجمع عمومی فوق العاده این امر( انحلال ) امکان دارد.

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در استان بوشهر

 • برازجان
 • جم
 • عسلویه
 • بندرگناوه
 • بندرکنگان
 • خورموج
 • دیلم

کلیه این تغییرات در مجموعه حقوقی و ثبتی بین الملل توسط برترین کارشناسان و وکلاء پایه دادگستری و تیم کاملاً تخصصی با حداقل هزینه و زمان ارائه می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها