جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اگر می خواهید با آسان ترین روش و ارزان ترین ثبت برند در یزد را به سرانجام رسانید به بهترین مقاله ثبتی و حقوقی مراجعه کرده اید . ما در ادامه متن به تمامی موارد و نکات در این زمینه می پردازیم.

ثبت برند در یزد

اگر برند یا نام تجاری یا علامت تجاری برای معرفی محصول یا خدماتی دارید تا دیر نشده است باید اقدام به ثبت برند آن کنید. البته سازمان مالکیت صنعتی در استان تهران مستقر می باشد. از این رو متقاضیان ثبت برند در یزد پس از ورود به سایت اداره مالکیت صنعتی و ایجاد حساب کاربری اظهارنامه انواع خدمات مالکیت صنعتی را انجام دهید.

متقاضیان ثبت برند باید قبل از تنظیم و ارسال اظهارنامه ثبت برند بهتر است استعلامات مبنی بر ثبت یا عدم ثبت برند را دریافت کنند تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایند. ثبت برند در قانون ثبت علائم تجاری اجباری نست اما عدم ثبت برند تبعات جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

ثبت برند در کم ترین زمان

علامت تجاری یا برند در واقع اسم یا نمادی است که به عنوان اسم محصول یا خدمات یا به طور کل اسم مجموعه ای انتخاب می شود. تفاوت آن با اسامی غیر تجاری در ثبت برند در یزد است. این روزها شاهد رشد برندهای جدید به جای برند های قدیمی می باشیم و این به علت انقلابی است که در دنیای تبلیغات دیجیتال رخ داده.
اگر شما هم می خواهید درگروه برند های شناخته شده قرار بگیرید از هم اکنون شروع به ثبت برند در یزد کنید، به خاطر داشته باشید در صورتی که به امور ثبتی آشنایی ندارید، ثبت برند چندان آسانی نخواهید داشت و به کمک کارشناسان و متخصصان ثبتی در این حوزه نیاز دارید، پس با ما در مجتمع ثبت بین الملل همراه باشید و این مقاله که به طور اختصاصی به ثبت برند یزد می پردازد را از دست ندهید.
ادامه مطلب
مراحل ثبت لوگو در کرج

عدم ثبت برند در یزد

بد نیست بدانید چرا ثبت برند یک ضرور است، برندی که به ثبت نرسیده به راحتی مورد سوء استفاده اشخاص دیگر قرار می گیرد. می خواهم ماجرایی که برای یکی از موکلین عزیزمان پیش آمده را برایتان نقل قول کنم تا به طور جدی  به دنبال ثبت برندتان  باشید.

آقای میم، یکی از موکلین عزیز مجموعه ثبت بین الملل است که به تازگی برندی را برای ایشان به ثبت رساندیم، اما ماجرایی که برای ایشان پیش آمده بسیار جالب بود: ایشان حدود 20 سال است که تولید کننده پوشاک هستند، از ابتدای فعالیت خود برندی را برای محصولاتشان انتخاب کردند که با آن برند مشغول فعالیت بودند، بعد از تماس با کارشناسان ثبت بین الملل و تقاضای ثبت برندشان توسط این مجموعه، کارشناسان رسمی ما ابتدا استعلامات لازم در این زمینه را دریافت کردند، بعد از اعلام اینکه این برند دقیقاً در همان طبقه مورد فعالیت آقای میم به ثبت رسیده به درخواست ایشان مشخصات مالک برند نیز اعلام شد و مالک برند آقای میم دوست و شریک قدیمی وی و رقیب جدیدش بود که 4 سال بود که برند را به ثبت رسانده بود و تبلیغات برندش  توسط آقای میم صورت می گرفت. این ماجرای آقای میم عزیز بود، پس  امیدواریم که شما قبل از معرفی برندتان اقدام به ثبت آن کنید.

مراحل ثبت برند در یزد

مراحل ثبت برند در یزد

 1. ورود به سایت مالکیت معنوی
 2. تکمیل اظهارنامه ثبت برند در یزد
 3. دریافت کد پذیرش نهایی اظهارنامه ثبت برند
 4. دریافت ابلاغیه پذیرش آگهی اول برند
 5. پرداخت روزنامه رسمی مربوط به آگهی اولیه ثبت برند در یزد
 6. بعد از سی روز از آگهی اول پرداخت هزینه ثبت برند در یزد
 7. دریافت شماره ثبت
 8. پرداخت آگهی دوم روزنامه رسمی برند مبنی بر اعلام ثبت برند در یزد
 9. دریافت تصدیق ده ساله برند

نکته : جهت اطلاع کامل از مراحل و نحوه ثبت برند و علائم تجاری در یزد شما را به این مقاله ارجاع می دهیم: چگونگی ثبت برند

نکاتی که برای تعیین نام برند باید رعایت نمایید

 • برند باید به نحوی انتخاب شود که قابل تبلیغ و شناسایی باشد.
 • تمام برند ها یک رسالت مشترک دارند و آن هدف، کیفیت و منافع محصول است.
 • برند باید به گونه ای دقیق و مشخص باشد و ابهام در ذهن مخاطب ایجاد نکند.
 • هر چه تلفظ و بیان برندتان ساده تر باشد قطعاً در بازار هدف موفق تر عمل خواهد کرد.
 • برند های ساده بیشتر برای مشتریان جذاب اند.
 • آوای بیان برند هر چه زیباتر باشد تأثیر روانی بر روی مشتریان خواهد داشت.
 •  برند و تبلیغات آن از نظر اقتصادی نیز باید مقرون به صرفه باشد.
 • جدید و نو بودن برند یکی دیگر از اصول انتخاب اسم برند یا نام تجاری است.
 • برند نباید تقلیدی باشد.
 • و مهم ترین مسئله این است که باید قابل ثبت و حمایت قانون باشد، اگر برند تمام شرایط فوق را دارا باشد اما قابل ثبت نباشد در واقع ارزشی نخواهد داشت.
ادامه مطلب
شرایط ثبت علائم تجاری

 

مدارک ثبت برند در یزد

بسته به نوع متقاضی ثبت، مدارک زیر باید تنظیم گردد.

جواز:  دو شرط در خصوص جواز ارائه شده برای ثبت برند دارای اهمیت است. 1)به نام متقاضی باشد. 2)مرتبط با طبقه ای باشد که قصد ثبت برند در آن طبقه را دارید.

مدارک شناسایی: کپی مدارک سجلی که در نوع متقاضی حقوقی مدارک شناسایی مدیر عامل باید ارائه شود.

کارت بازرگانی: در شرایط غیر فارسی بودن برند باید ارائه گردد.

مدارک ثبتی: آخرین روزنامه رسمی یا آگهی تغییرات شرکت به همراه آگهی تأسیس یا روزنامه رسمی تأسیس شرکت باید ارائه شود.

وکالت نامه: در صورت وجود وکیل برای پیگیری پرونده

علامت تجاری: نمونه ای از علامت جهت بررسی کارشناس باید ارائه شود.

تفاوت نام تجاری با نشان تجاری

نام تجاری در واقع همان برند است، به این دلیل به آن نام تجاری می گویند که در تجارت و معرفی محصول از آن استفاده می شود. اصلی در برند ها وجود دارد که می گوید «در ابتدا این محصول است که برند را می فروشد اما بعد از مدتی این برند است که محصول را می فروشد.»

خیلی از برند های معروف دنیا اگر  محصولی به بازار ارائه دهند که پیش از این توسط آن برند عرضه نشده مردم به علت شناخت برند آن مجموعه به سمت خرید آن محصول پیش می روند و نشان تجاری در واقع لوگو یا همان تصویری است که برخی محصولات به جای نام تجاری ترجیح می دهند از نشان تجاری برای معرفی محصولشان استفاده کنند، نشان تجاری در واقع همیشه به دنبال این است پیغامی را به مخاطبان محصولاتش برساند.

ادامه مطلب
ثبت برند در گلستان

هزینه و زمان ثبت برند در یزد

با توجه به اینکه ثبت برند دارای 45 طبقه است و متقاضی اجازه ثبت برند را در طبقاتی دارد که در زمینه فعالیت وی است بر این اساس نیز هزینه ثبت برند مطابق محصولات یا طبقات مورد ثبت تعیین می شود، برای اطلاعات بیشتر از هزینه دقیق ثبت برند به کارشناسان ثبت بین الملل وصل گردید. زمانی که اظهارنامه ثبت برند یا علامت تجاری را در سایت ثبت نهاییی می کنید در نوبت رسیدگی قرار می گیرد. نوبت رسیدگی ثبت برند در یزد 35 الی 45 روز کاری می باشد.

خدمات مالکیت صنعتی در یزد

 • خدمات ثبتی اعم از برند، علامت تجاری، طرح صنعتی، اختراع
 • نقل و انتقال گواهی نامه های ثبتی اعم از برند، علامت تجاری، طرح صنعتی، اختراع
 • استعلامات امور ثبت شده در سایت ادارره مالکیت صنعتی
 • تمدید اعتبار گوایه نامه های صادر شده از مالکییت صنعتی
 • ثبت بین المللی اختراع، طرح صنعتی، علامت تجاری و برند

ثبت اختراع و طرح صنعتی در یزد

 1. استعلامات مورد نیاز از سایت مالکیت صنعتی
 2. تکمیل مدارک
 3. ایجاد حساب کاربری
 4. تنظیم و ثبت اظهارنامه مالکیت صنعتی
 5. تایید و انتشار آگهی اختراع یا طرح صنعتی در روزنامه رسمی
 6. پرداخت هزینه های ثبتی
 7. صدور گواهی نامه مالکیت صنعتی

واحد ثبت برند در  استان یزد

 • ثبت برند در یزد
 • اردکان
 • میبد
 • بافق
 • تفت
 • مهریز
 • طبس
 • ابرکوه
 • اشکذر

کلام نهایی اینکه  ثبت برند در یزد را می توانید با همکاری و تجربه تیم وکلا و کارشناسان ثبت بین الملل تجربه کنید. تماس با شما و ثبت برندتان با ما، برای ثبت برند در یزد قطعاً شما نیازمند کمک اشخاصی هستید که در این حوزه سالیان متمادی مشغول فعالیت بودند و هستند، چرا که کوچک ترین ایراد در شیوه ارسال اظهارنامه کوتاهی در مدت زمان پرداخت هزینه های روزنامه می تواند تلاش های چندین ماه تان را از بین ببرد.

علاوه بر این اداره ثبت علامت در استان تهران واقع می باشد و برای شما بزرگواران مراجعه مداوم برای پیگیری حضوری ممکن نمی باشد، لذا تیم ثبت بین الملل با وکلای پایه یکی که در این مجموعه فعال می باشند می توانند در مدت زمان کوتاه بهترین نتیجه ممکن را برایتان رقم بزنند، هم اکنون با ما برای ثبت برند در یزد تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x