ثبت برند در گیلان راهی برای ایجاد برتری در محصولتان

ثبت برند در گیلان
استان گیلان با دارا بودن شهرستان های توریستی به مانند رشت و انزلی می تواند محیط مناسبی برای ایجاد کسب و کارها و شروع یک حرفه است باشد. از این رو ثبت برند در گیلان می تواند مزیت های فراوانی برای دارندگان علامت تجاری تجارت داشته باشد و از سویی باعث قانونی شدن امور می شود. یک برند خوب می تواندباعث ایجاد تمایز با دیگر رقبای کاری و محصولات مشابه شود. در ادامه نکات مهمی را برای ثبت برند در استان گیلان به شما ارائه می دهیم که پیشنهاد می شود تا انتهای متن همراه ما باشید.

ثبت برند در گیلان

یک محصول با ثبت برند و علامت تجاری می تواند از حقوق ویژه ای بهره مند شود و در هر زمان که حقوق آن نقض شد از آن دفاع کند. این در صورتی است که برند های ثبت نشده می توانند هر لحظه متضرر خطر سواستفاده باشند و به زبان ساده تر از نام و شهرت یک محصول با ثبت برند حمایت می شود و می توان از آن حفاظت کرد.

در حالت کلی ثبت برند به معنای تثبیت جایگاه یک طرح یا تصویر گرافیکی است که باعث می شود کالاها از یکدیگر تمایز پیدا کنند. از دیرباز استفاده از برند راهی برای شناخت کالاها با یکدیگر بوده که با حفاظت از آن و تخصیص دادن آن به افراد این امکان ایجاد می شد که مالکیت برای یک شخص ایجاد شود.

برای ثبت برند در گیلان نیازمند تدارک مدارک خاصی هستید که با تایید آنها و پرداخت هزینه های مربوطه بتوانید مالک برند خاص باشید.

در واژگان مرتبط با برند می توان نشان، علامت، علائم و آرم تجاری را معرفی کرد که همه آن ها بسته به شکل و نمادی که توسط طراح گرافیک ایجاد می شود می تواند به ثبت رسد.

شرایط ثبت برند در گیلان

یکی از موارد مهم در ثبت برند را می توان اهداف استفاده از حق انحصاری انجام ثبت برند در گیلان به حساب آورد، بحث شناخته شدن کالا و خدمات و نیز امکان تمایز آنها از یکدیگر مهمترین مزیتی است که یک برند با خود به همراه خواهد آورد.

در کل متقاضیان ثبت برند و علامت تجاری در گیلان باید به این موضوع توجه کنند که زمان اعتبار انحصاری یک علامت تجاری محدود است و تا تنها 10 سال می توان ازآن بهره برداری کرد و بعد از اتمام این زمان (پس از ثبت اظهارنامه برند و دریافت گواهی ثبت برند) می توان برند ثبت شده را تمدید کرد.

ثبت برند باید از شروط خاصی پیروی کند و آن هم همسو بودن با شرع و فرهنگ جامعه است که توجه به آن موضوعی الزام است. درخواست ثبت برند در گیلان می تواند به صورت حروف و نمادهای لاتین باشد که در این صورت باید کارت بازرگانی را از مراجع قانونی دریافت کرده و آن را برای ثبت ارائه کنید.

در صورتی که مالک یک برند در گیلان هستد میتوانید با انجام اقدامات لازم برای حفاظت درست از خطر سو استفاده و سرقت برند توسط رقیبان و اشخاص ثالث جلوگیری کنید.

در صورتی که متقاضیان ثبت برند در گیلان با کلماتی مانند: آرم تجاری، علامت تجاری، نشان تجاری و نام تجاری مواجه شدند بدانند که همان ثبت برند منظور است و این ها تنها هم معنی با برند می باشد و برای انجام ثبت برند باید تمامی مراحلی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم دقت شود و در صورت داشتن هر سالی مبنی بر ثبت برند در گیلان با شماره تماس های 02633193 تماس گرفته شود و هم اکنون با ثبت بین الملل به صورت رایگان در ارتباط باشید و کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

ثبت برند در گیلان

مدارک لازم جهت ثبت برند در گیلان

ثبت برند در گیلان با ارائه مدارک ثبتی و بارگزاری آن ها انجام می شود. هر نوع شخصیت حقیقی یا حقوقی این امکان را دارند که با ارائه مدارک مربوط به برندسازی، آن را در اداره ثبت علائم تجاری به ثبت رسانند که باعث حفاظت از محصول و خدمات شما شود. در ادامه به تفکیک درباره مدارک لازم برای ثبت برد برای دو نوع شخصیت لیستی را راائه می کنیم که راهنمای شما خواهد بود.

مدارک لازم برای ثبت برند شخص حقیقی در گیلان

 • ارائه رونوشت از شناسنامه
 • رونوشت از مدارگ شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • رونوشت از کارت بازرگانی در صورت داشتن حروف لاتین در طرح برند
 • تسلیم مجوز فعالیت در حوزه مرتبط با ثبت برند مورد نظر

مدارک لازم برای ثبت برند شخص حقوقی در گیلان

 • رونوشت از متن شناسنامه
 • تسلیم کپی از مدارک شناسایی شخصیت حقوقی(شرکت) مانند کارت ملی
 • تسلیم رونوشت از روزنامه تاسیس شرکت و یا آخرین تغییرات شرکت.
 • تسلیم کپی برابر اصل شده از مجوز فعالیت
 • ارائه کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد
 • تسلیم طرح سه بعدی برند طراحی شده

مزایای ثبت برند در گیلان

 • ثبت برند، این تضمین را می دهد تا مشتریان این توانایی را پیدا کنند تا میان صدها طرح دیگر، محصولات و خدمات شما را تشخیص بدهند.
 • شرکتها با ثبت برند و علامت تجاری می توانند محصولاتشان را از یکدیگر تشخیص بدهند و در مواقع مشابه بودن برند از حقوق خود دفاع کنند.
 • ثبت برند می تواند ابزاری برای تبلیغات و بازاریابی باشد و از این طریق مشتریان زیادی را برای تهیه محصول یا خدمات به خود اختصاص دهند.
 • هنگامی که یک برند در مراجع قانونی به ثبت می رسدمی تواند میزان معروفیت شرکت ها را افزایش دهد.
 • ثبت برند می تواند ملاکی برای موافت نامه ها جهت دریافت نمایندگی باشد.
 • ثبت برند جزو سرمایه و دارایی باارزش برای یک کسب و کار محسوب می شود که می توان آن را خریداری کرد یا به فروش رساند.
 • ثبت برند می تواند ملاکی باشد تا به واسطه آن کسب و کارها را مجاب کند تا در حفاظت و بهتر شدن کیفیت محصولات تلاش کنند.
 • ثبت برند تسهیلاتی را برای دارندگان آن به همراه می آورد.

نحوه ثبت برند در گیلان

ثبت برند در گیلان باید براساس اصول و قواعدی که اداره مالکیت صنعتی آن ها را وضع کرده انجام شود که گام به گام انجام آن‌ها باید بر اساس تخصص و قوانین خاص انجام شود. ابتدای امر بهتر است با وکیل مجرب ثبت برند در تماس باشید و نکات تخصصی را از طریق مشاوره وی بدانید.

ما اینجا به صورت کاربردی درباره مراحل ثبت برند در گیلان و روش های انجام این امر نکاتی را اطلاع رسانی کنیم که راهنمای شما برای پیشبرد اهدافتان و جلوگیری از ضرر های آتی عدم ثبت برند خواهیم بود.

 1. در گام نخست برای ثبت برند که توسط متقاضی انجام می شود باید از طریق مراجعه به سایت اداره مالکیت صنعتی این موضوع را آغاز کنید و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی برای تکمیل اظهارنامه ثبت اقدام کنید.
 2. برای اطلاع بیشتر شما در زمینه ثبت برند باید بدانید تنظیم و تدوین اظهارنامه برای ثبت برند در گیلان امری تخصصی است که خود نیازمند تجربه و تخصص در تنظیم آن است.
 3. قبل از اقدام به ثبت برند و علامت تجاری باید مدارک لازم برای ثبت در ادارات مربوطه را تدارک ببینید و بر اساس درخواست سامانه ثبت آن ها را بارگزاری کنید.
 4. دقت کنید که طبقه ثبت برند را به درستی انتخاب کرده باشید چنانچه از طبقات کالاها اطلاع ندارید می توانید از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید. ثبت بین الملل راهنمای شماست.
 5. مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده و ارسال می نمایید. حال نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد نیاز ثبت برند را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید.
 6. پس از آنکه مراحل بالا را از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به درستی اجرا کردید درخواست شما در صف بررسی اداره مالکیت قرار می گیرد وکارشناسان این امر، بازرسی های لازم را برای ثبت انجام می دهند و در صورت تایید باید گام بعدی ثبت را انجام دهید در غیر این صورت باید مدارک را تکمیل کرده و دوباره برای ثبت برند اقدام کنید.
 7. حال نوبت پرداخت هزینه هایانتشار آگهی در روزنامه رسمی است که می تواند شما را مالک برند معرفی کند ودر صورت اعتراض پس از 30 روز بررسی شود.
 8. اگر اعتراضی به موارد مندرج شما وارد نشد می توانید آخرین گواهی را در روزنامه به انتشار درآورده و دیگر مالک حقوقی برند و مزایای آن شوید.
 9. پس از سپری کردن مراحل تشکیل پرونده مرتبط با ثبت برند در گیلان تا زمان تایید نهایی و موارد بعد از ثبت برندتان تمامی موارد توسط وکلای ثبت شرکت بین الملل پیگیری می شود و در انتها آگهی انحصاری برای بهره برداری 10 ساله برند به نام شما صادر می شود.

هزینه ثبت برند گیلان در ثبت بین الملل

ثبت بین الملل با سالها خدمات رسانی در زمینه ثبت برند و علائم تجاری این افتخار را دارد که با پشتوانه 18سال تجربه در کلیه امور حقوقی به صورت تخصصی شیوه های نوین حقوقی و ثبتی برای داشتن اظهارنامه برند را به متقاضیان خود ارائه نماید.

هزینه ها را می توانید تنها با واسپاری اقدامات ثبت برندتان به وکیل مجرب در این زمینه به حداقل برسانید زیرا در صورت نداشتن تخصص کافی در انجام امور به طور یقین در وقت و هزینه شما نیز اتلاف اتفاق می افتد که خود این موضوع می تواند باعث سردرگمی شما شود.

اما اگر از همان ابتدای امر بهترین مشاور ثبتی را برای خود انتخاب کنید می توانید در زمانی کم به نتیجه مطلوبتان برسید. برای ثبت برندتان در گیلان می توانید تنها با یک تماس مشاوره رایگان را تا انتهای مسیر ثبت برندتان دریافت کنید. شماره ویژه و مستقیم 02633193 راهنمای شما برای ثبت برندتان خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها