جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)

جهت اقدام به ثبت برند در کرمان تا کنون چه اقداماتی کرده اید؟ آیا می دانید مشاوره یک فرد دارای تخصص در ثبت برند می تواند راهنمای دقیق و کارای شما برای رسیدن به اهدافتان باشد؟ نگران تخصص نباشید در متن زیر با ارائه نکات حقوقی راهنمای شما خواهیم بود تا در کم ترین زمان به اهدافتان دست یابید.

ثبت برند در کرمان

ثبت برند در کرمان فرصتی برای سرمایه گذاری در محصولات و خدمات مختلفی است که در این شهر می توانید برند سازی آن را انجام دهید.
کرمان را می توان به عنوان شهری فعال در تولید صنایع مختلف دانست و این شهر به زودی تبدیل به شهر الکترونیک می شود و این امر ناخودآگاه در رشد کسب و کار های متعدد تأثیر گذار خواهد بود و نیاز این کسب و کارها در این زمان به ثبت برند در کرمان به وضوح مشهود خواهد بود.
برای اینکه بدانید برای ثبت برند باید چگونه پیش بروید این مقاله می تواند کمک شایانی باشد. حاصل سالها مطالعه و تجربه خود را در یک مقاله برایتان خلاصه کرده ایم، پس این مقاله را از دست ندهید و در صورت بروز هر گونه سوالی در خصوص ثبت برند در کرمان با کارشناسان مجموعه ثبت بین الملل تماس بگیرید.

شرایط ثبت برند در کرمان

برای ثبت برند در کرمان باید حداقل سن قانونی را داشته باشید، و افراد زیر 18 سال ممنوعیت قانونی برای ثبت برند در کرمان دارند، علاوه بر این داشتن مجوز مرتبط با طبقه مورد تقاضای ثبت برند نیز  از دیگر شرایطی است که متقاضیان ثبت برند باید از آن برخوردار باشند.

یکی دیگر از شرایط ثبت برند فارسی بودن برند است که در برخی موارد نیز افرادی متقاضی ثبت برند غیر فارسی هستند و باید گفت در این صورت نیز ممنوعیتی وجود ندارد فقط باید برای ثبت برند غیر فارسی کارت بازرگانی داشته باشید، برندی که تقاضای ثبت آن را دارید نباید پیش از این به ثبت رسیده باشد که در این صورت می توانید از طریق کارشناسان ثبت بین الملل استعلام برند مربوطه را دریافت نمایید.

در خصوص استعلام برند یا استعلام نان برند یا اسم تجاری لطفاً این مقاله مطالعه شود:  استعلام ثبت برند

مراحل ثبت برند در کرمان

مراحل ثبت سامانه ای برند: در ابتدا باید  برای برندی که قصد ثبت آن را دارید، اظهارنامه ثبت برند تنظیم شود، در این اظهارنامه باید اطلاعات هویتی متقاضی، نماینده وی، وکیل وی، تصویر یا نمونه برند مربوطه به همان شکل و سیاقی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد، آپلود پرینت مستندات پرونده و غیره درج گردد و سپس با اخذ پذیرش نهایی، اظهارنامه الکترونیکی ثبت برند در کرمان در کارتابل کارشناسان ثبت برند در تهران قرار می گیرد.

ادامه مطلب
راهنمای ثبت برند در آبادان

شرایط و مراحل مربوط به کارشناسان اداره ثبت علامت تجاری در تهران: کارشناسان اداره ثبت با بررسی تکراری نبودن برند و صحیح یا غلط بودن  محتویات پرونده نسبت به آن تصمیم می گیرند، بر حسب شرایط پرونده ممکن است به متقاضی ثبت برند ابلاغ رد یا نقص یا تأیید ادامه روند ثبت برند در کرمان ارسال گردد؛ در صورت رد باید مجدد اظهارنامه جدیدی تنظیم شود، در صورت نقص طی سی روز باید رفع نقص صورت بگیرد، در صورت  اخذ تاییدیه می توانید روند اجرای ثبت برندکرمان را طی نمایید.

روند اجرایی ثبت برند در کرمان:در قسمت اجرای روند ثبت برند باید ابتدا اقدام به پرداخت روزنامه نوبت اول شود و طی سی روز از تاریخ چاپ آگهی می توانید هزینه ثبت برندتان را پرداخت کنید که بعد از واریزی وجه به حساب اداره مالکیت صنعتی شماره ثبت برندتان صادر می شود، در این مرحله هزینه روزنامه رسمی نوبت دوم پرداخت می شود و در طی یک هفته تصدیق ده ساله برند صادر می شود و با مراجعه به اداره ثبت علامت تجاری در تهران می توانید تصدیق ده ساله برند را دریافت کنید.

هزینه و زمان ثبت برند در کرمان

هزینه های ثبتی برند شامل هزینه اظهارنامه الکترونیکی ثبت برند، هزینه صدور شماره ثبت برند، حق الدرج ثبت برند و اما هزینه های غیر ثبتی عبارت است از؛ حق چاپ روزنامه نوبت اول، حق چاپ روزنامه نوبت دوم، حق الوکاله وکیل در صورت داشتن وکیل، این هزینه ها بر حسب نوع پرونده ثبتی و محصولات مربوطه آن محاسبه می گردد، بنابراین برای ثبت برند در کرمان هم اکنون با کارشناسان مجتمع ثبت بین الملل تماس بگیرید.

در قانون زمان خاصی برای ثبت برند در نظر گرفته نشده است اما حداقل زمان ثبت برند 35 الی 45 روز کاری می باشد، که این زمان بر اساس آمار های ثبتی از اداره مالکیت صنعتی صادر می شود.

شرایط ثبت برند در کرمان

طبقات ثبت برند در کرمان

طبقات برند شامل طبقه محصولاتی همانند مصنوعات نساجی، لوازم ورزشی، اسباب بازی، محصولات و مواد غذایی کشاورزی و یا فرآورده شده، فلزات و مصنوعات فلزی، مصنوعات و اشیاء ساخته شده با مواد مختلف، دستگاه ها و تجهیزات فنی و علمی و صنعتی، فلزات و مصنوعات فلزی و غیره است.

که افراد می توانند بر اساس نوع فعالیتی که دارند برند مربوطه خود را در این طبقات به ثبت برسانند. به طور کلی برند دارای 45 طبقه است که هر طبقه  برخی از محصولات یا خدمات را بیان نموده است. جهت اطلاع از طبقات ثبت برند خود با کارشناسان مجرب ثبت بین الملل در تماس باشید.

ادامه مطلب
نحوه ثبت برند در تبریز

مدارک ثبت برند در کرمان

در کل مدارک لازم برای ثبت برند به دو قسمت مدارک اشخاص حقوقی و حقیقی یه صورت مجزا ارائه می شود.

لیست مدارک اشخاص حقوقی برای ثبت برند در کرمان:

 • رونوشت شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل  شخصیت حقوقی
 • مجوز فعالیت شرکت که یا جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری یا مجوز های ارگان هایی پایه دولتی می باشد.
 • آگهی تأسیس شخصیت حقوقی
 • آخرین تغییرات روزنامه رسمی شرکت
 • برند یا علامت تجاری مربوطه

لیست مدارک اشخاص حقیقی برای ثبت برند در کرمان:

 • رونوشت شناسنامه و کارت ملی متقاضی یا متقاضیان ثبت برند در کرمان
 • رونوشت مجوز فعالیت به نام شخص که باید با طبقه مربوطه برند دارای ارتباط باشد مثل جواز کسب یا اینماد های مربوطه مشاغل اینترنتی
 • در صورت لزوم باید کارت بازرگانی نیز ارائه گردد.
 • در صورت لزوم ارائه اصل وکالتنامه نیز اجباری است.

نحوه ثبت بین المللی برند

زمانی که برندتان را در ایران به ثبت رساندید می توانید برای ثبت بین المللی آن نیز اقدام کنید، برای ثبت برند بین المللی لازم است کشوری که قصد ثبت برندتان را در آن دارید عضو رسمی پروتکل مادرید باشد، این پروتکل که در سال1989 میلادی در کنوانسیون پاریس تصویب شد در حال حاضر 85 عضو رسمی دارد که ایران نیز یکی از اعضاء رسمی آن می باشد.

در آیین معاهده تعیین شده که اول باید برند در کشور تابع متقاضی ثبت شود، سپس درخواست ثبت بین المللی در کشور هایی که مورد تقاضای ثبت متقاضی است در سایت وای پو که همان سایت سازمان تجارت جهانی است تقاضا شود اطلاعات و اظهارنامه ثبت برند بین الملل باید به زبان انگلیسی انجام شود، در نهایت با پرداخت هزینه ثبت به فرانک سوئیس برند شما در مادرید به ثبت می رسد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص روی این لینک کلیک نمایید: ثبت برند بین المللی

ارگان صدور مربوطه ثبت برند کرمان

ارگان ثبت برند در کرمان اداره ثبت مالکیت صنعتی تهران است، در حال حاضر تنها اداره ای که مجوز ثبت برند در سراسر ایران را دارد، اداره مالکیت صنعتی در تهران است، که بنای آن جنب پارک شهر تهران در خیابان بهشت می باشد.

این اداره را تحت عنوان اداره ثبت علائم تجاری یا اداره مالکیت معنوی نیز می شناسند. این اداره جهت جلوگیری از هرگونه سو استفاده یا کپی شدن برندها در شهرهای دیگر به صورت متمرکز و تنها در یک واحد واقع در شهر تهران به امذ مهم ثبت برند مشغول می باشد و ثبت برند و ثبت علامت تجاری در کرمان را هم برعهده دارد.

ادامه مطلب
روند ثبت برند در اردبیل

خدمات ثبت مالکیت صنعتی در کرمان

در سامانه مالکیت صنعتی شما ئمی توانید استعلام دهر یک از موارد ثبت شده در این سازمان را به صورت آنلاین دریافت کنید. اصلی تنرین خدمات این سایت ثبت می باشد.

برای ثبت برند، اختراع و طرح صنعتی و هر نوع علائم تجاری قانونی، ثبت انتقال مالکیت هایی که با صدور گواهی نامه های ثبتی انجام شده اند. ثبت درخواست های تمدید اعتبار خدماتی که درر قانون تمدید آنها مجاز شناخته شده مثل برند و علامت تجاری می باشد

ثبت اختراع در کرمان

جهت ثبت اختراع باید تمامی اصول مرتبط با آن را بدانید و بر اساس آن اقدام به ثبت قانونی کنید، برای این امر ما مقاله ای مرتبط با این موضوع تدوین کرده این که راهنمای تخصصی شماست.

 • تهیه مدارک و تنظیم ادعا نامه و توصیف نامه اختراع
 • ایجاد حساب کاربری در سایت مالکیت صنعتی
 • تنظیم اظهارنامه ثبت اختراع
 • پرداخت هزینه اظهارنامه ثبت اختراع
 • دریافت ابلاغیه که در صورت تایید می توانید درخواست خود را ثبت نمایید.
 • پرداخت هزینه ثبت اختراع
 • صدور گواهی نامه 20 ساله ثبت اختراع

ثبت طرح صنعتی در کرمان

 •  طرح صنعتی نیازمند تنظیم مدارک و توصیف نامه طرح صنعتی می باشد.
 • داشتن حساب کاربری در سایت مالکیت صنعتی
 • ارسال و تکمیل اظهارنامه طرح صنعتی
 • بررسی و ابلاغ نتیجه ثبت طرح صنعتی
 • پرداخت هزینه های ثبت طرح صنعتی
 • صادر کردن گواهی نامه 5 ساله ثبت طرح صنعتی

برای اطلاع از نحوه ثبت طرح صنعتی پیشنهاد ما به شما مراجعه به مقاله مرتبط با آن است: ثبت طرح صنعتی 

ثبت برند در استان کرمان

 • ثبت برند در سیرجان
 • رفسنجان
 • جیرفت
 • بم
 • زرند
 • بردسیر
 • بافت
 • شهربابک
 • ماهان
 • کهنوج

کلام آخر:هر کسب و کاری نیاز به دیده شدن دارد تا فروش محصولش بالا برود و یا مردم راحت تر به آن برای دریافت خدماتش اطمینان کنند و این امر بدون داشتن برند ثبت شده کمی شما را به دردسر می اندازد، زیرا هر شخصی برای معرفی کسب و کارش اسمی را به مشتریانش معرفی می کند.

که این اسم در واقع بعد از مدتی هویت کسب و کارش می شود و ممکن است این اسم مورد سوء استفاده رقبای شما قرار گیرد و برای  اینکه بتوانید در دادگاه احقاق حقوق قانونی خود را خواستار شوید باید مالکیت آن اسم برای شما احراز  گردد و این امر بدون ثبت برند در کرمان قطعاً ممکن نخواهد بود.

از هم اکنون شروع کنید و سرمایه و وقت تان را برای معرفی برند خود صرف کنید، فاصله بین شما با مالکیت برند، ثبت آن می باشد. کارشناسان  گروه ثبت بین الملل در کنار شما خواهند بود، فقط کافی است هم اکنون از مشاوره رایگان ما استفاده کنید، از بردباری تان کمال تشکر را داریم.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x