جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
ثبت برند در همدان یا ثبت لوگو یا به طور کلی علامت تجاری یکی از الزامی ترین اموری است که هر کسب و کاری باید در ابتدای فعالیت خود آن را انجام دهد.
به این دلیل می گوییم یکی از الزامی ترین موارد در شروع هر کسب و کاری ثبت برند در همدان است، زیرا شما برای شروع هر کسب و کاری به طور قطع اسمی را برای معرفی خود به مشتریانتان انتخاب می کنید.
اسم برند در واقع هویت کسب و کار شماست که شما با توجه به نوع فعالیت سعی می کنید در حوزه خود شناخته شوید و این شناخته شدن اگر بدون آگاهی انجام شود قطعاً شما را متضرر می کند.
حال با ثبت برند در همدان می توانید از این ضرر پیشگیری به عمل آورید. تیم کارشناسان و وکلای ثبت بین الملل برای شما این مقاله را تدوین کردند تا تمام موارد و نکات مربوط به ثبت برند در همدان را مطالعه نمایید.
از هم اکنون برای آینده و توسعه کسب و کارتان برنامه بچینید، اما مهمتر این که زیر بنای کسب و کارتان را  به حدی محکم بسازید که در آینده با مشکلی رو به رو نشوید.قطعاً شما برند های معروف زیادی را می شناسید که در کسب و کار خود موفق عمل نموده اند، اما اگر از صاحبان این کسب و کار برندشان را بگیرید چگونه می توانند به فعالیت حرفه ای شان ادامه دهند. در واقع ثبت برند در همدان مهم ترین رکنی است که هر کسب وکاری باید آن را داشته باشد.

تعریف ثبت علامت تجاری و برند در همدان

علامت تجاری در واقع به هر نوشتار یا تصویری گفته می شود که به منظور فروش کالا یا خدماتی به مشتریانش معرفی می گردد. علامت تجاری در واقع هویت محصول یا خدمات است، که باید قابلیت ثبت داشته باشد.

در غیر این صورت هیچ گونه ارزش مادی و معنوی ندارد، علائم تجاری قابل ثبت باید مطابق قانون ثبت علائم تجاری فارسی باشد، تکراری نباشد، خاص باشد و در غیر این صورت با کلمه خاص ترکیب شود.

ادامه مطلب
پاره سهم چیست

ثبت برند اشترکی در همدان

گاهی ممکن است چند نفر به طور  هم زمان در یک اظهارنامه تقاضای ثبت برند را داده باشند، علی الاصول این افراد باید در صد شراکت شان را مشخص نمایند، به طور مثال: علی و حسن و یوسف قصد ثبت یک برند را به طور اشتراکی دارند.

آقای حسن مجوز فعالیت به نامش می باشد و آقای یوسف هم کارت بازرگانی دارد و آقا علی نیز شریک است. در صد سهم توافق شده بین این عزیزان بدین صورت است.

آقای حسن 30% شریک است و آقای یوسف 35% و آقای علی نیز 35% شریک می باشد. در هر صورت این بزرگواران برای ثبت برندشان بدین توافق رسیده اند در نهایت هم مطابق سهمی که انتخاب کرده اند  از صد در صد مالکیت برند بخش مورد توافق به نام آنها خواهد بود. بنابراین ثبت برند اشتراکی نیز قابل انجام است و می توانید مطابق مثال فوق عمل نمایید.

مراحل ثبت برند درهمدان

ابتدا باید به سایت مالکیت معنوی مراجعه نمایید و درخواست اظهارنامه الکترونیکی ثبت برند در همدان را تکمیل نمایید، (توجه نمایید این اظهارنامه باید مطابق نوع شخصیت متقاضی تنظیم شود.)

بعد از ارسال اظهارنامه طی 35 الی 45 روز کارشناس اداره ثبت علامت تجاری پاسخ خود را به درخواست شما ارسال می کند و بر این اساس ممکن است سه حالت پیش بیاید.

 • رد اظهارنامه: در صورت رد می توانید اعتراض به نظر کارشناس را درخواست نمایید.
 • نقص اظهارنامه: در این صورت در پرونده و یا مدارک ایراداتی وجود دارد که طی سی روز باید اقدام به رفع نقص آن نمایید.
 • قبول اظهارنامه: در این صورت باید ادامه روند ثبت طی شود و اگر طی یک ماه گام بعدی را بر ندارید پرونده شما رد می شود.

با قبول درخواست اقدام به پرداخت روزنامه نوبت اول ثبت برند همدان می کنید که طی سی روز باید از تاریخ چاپ آن بگذرد تا هزینه ثبت را پرداخت نمایید.

با پرداخت هزینه ثبت برای برند شما از سوی کارشناسان اداره مالکیت صنعتی شماره ثبت صادر می شود.

در این مرحله روزنامه نوبت دوم پرداخت می گردد که مبنی بر اعلام ثبت  برند است.

با ارائه اصل مدارک به اداره ثبت علائم تجاری، تصدیق برند صادر می شود.

ثبت برند درهمدان

نحوه ثبت برند در پروتکل مادرید

ابتدا باید برند در کشور مبدأ به ثبت برسد، بیشتر کشور ها عضو پروتکل مادرید می باشند یکی از این کشور های عضو ایران می باشد، بنابراین برای ثبت برندتان در پروتکل مادرید و ثبت بین المللی آن باید ابتدا برند در ایران ثبت شود.

ادامه مطلب
کاربردی ترین روش ثبت برند در خراسان جنوبی

با ثبت برند در ایران تقاضای اظهارنامه ای برای ثبت برند در کشور های دیگر تکمیل می گردد. با بررسی برند در کشور های تقاضا شده اگر برند در آن کشور ها به ثبت نرسیده باشد درخواست شما مورد پذیرش قرار می گیرد.

بد نیست بدانید پروتکل مادرید 85 عضو رسمی دارد. در صورتی که تقاضای ثبت برند در تمام کشور ها را دارید ثبت برند در تک تک کشور ها به صورت مجزا باید انجام شود.

هزینه ثبت برند در مادرید به فرانک سوئیس محاسبه می شود، بنابراین برای ثبت برند در مادرید می توانید با تیم کارشناسان ثبت بین الملل تماس بگیرید و مشاوره کامل در این زمینه را دریافت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص این مقاله را مطالعه نمایید: ثبت برند به صورت بین المللی_ سیستم مادرید

هزینه و زمان ثبت برند در همدان

هزینه ثبت برند در همدان نیز همانند سایر استان های کشور است. با توجه به اینکه ثبت برند باید در تهران انجام شود و ممکن است متقاضی امکان رفت و آمد به استان تهران را نداشته باشد، پس لازم است وکیلی در تهران امور ثبت برند وی را پی گیری نماید.

مجتمع ثبت بین الملل با به کارگیری وکلای پایه یک دادگستری و کارشناسان رسمی ثبت برند پروسه ثبت برند در همدان را به شکل ویژه ای طی می نماید، هم اکنون با کارشناسان  ثبت بین الملل تماس بگیرید و هزینه های مربوطه ثبت برند را جویا شوید.

اگر می خواهید در زمان حداقلی اقدام به ثبت برند کنید لازم است اطلاعات و پرونده خود را بدون ایراد انجام دهید. اگر اظهارنامه ارسالی بدون نقص باشد طی 35 الی 45 روز نتیجه انجام شود. اظهارنامه در صورت تایید طی دو ماه روند ثبت برند نیز اتمام خواهد یافت.

مدارک ثبت برند در همدان

مدارک اشخاص حقیقی برای ثبت برند همدان:

 1. کپی مدارک مثبت هویت متقاضی
 2. جواز کسب یا تأسیس برای ثبت برند
 3. نمونه طرح یا لوگو

مدارک اشخاص حقوقی برای ثبت برند همدان:

 1. کپی مدارک هویتی مدیر عامل
 2. آگهی تأسیس شرکت
 3. آخرین تغییرات شرکت
 4. جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری
 5. نمونه طرح یا لوگو یا برند

در صورت نیاز کارت بازرگانی نیز باید برای ثبت برند در همدان ارائه شود.

با داشتن وکیل ارائه وکالتنامه الزامی است.

خدمات مالکیت صنعتی در همدان

 • رسیدگی و صدور گواهی نامه های اختراع، طرح صنعتی، برند و علائم تجاری
 • ایران با قبول معاهده مادرید اجازه ثبت برند و اختراع و طرح صنعتی بین المللی را تنها به اداره مالکیت صنعتی داده است.
 • انتقال مالکیت به موجب گواهی نامه های ثبتی
 • تمدید اعتبار گواهی نامه های صادر شده
 • رسیدگی به اعتراضات اظهارنامه های رد شده
ادامه مطلب
آسانترین روش ثبت برند در خراسان رضوی

شرایط ثبت اختراع در همدان

قانون ثبت اختراع را منوط به تغییرات فنی در کالا یا وسیله ای می داند. سپس مخترع می تواند با نمونه اختراع یا نقشه های اختراع اقدام به ثبت اختراع کنند. نکته لازم به ذکر در خصوص عدم افشاء اختراع است. اختراعات بعد از ثبت به مدت 5 الی 20 سال قابل ثبت هستند. از این رو در این مدت زمان مخترع می تواند از تمام حقوق ناشی از ثبت اختراع استفاده کند یا مالکیت را به واگذار نماید.

شرایط ثبت طرح صنعتی در همدان

طرح صنعتی می تواند بسته بندی یک محصول باشد یا تغییر در شکل ظاهری هر وسیله ای باشد. اینکه طرحی جدیدی خلق شود که قبل از این وجود نداشته باشد قابل حمایت مالکیت معنوی خواهد بود. ثبت طرح صنعتی نیز باید قبل از افشاء انجام شود. نمونه جدید باید تفاوت های قابل توجه ای نسبت به سایر نمونه ها داشته باشد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در همدان

 • علامت تجاری در همدان
 • لوگو و نام تجاری در همدان
 • اسم تجاری در همدان
 • نام و نشان تجاری در همدان
 • آرم تجاری در همدان

ثبت برند دراستان همدان

 • ملایر
 • تویسرکان
 • اسدآباد
 • نهاوند
 • بهار
 • کبودرآهنگ
 • رزن
 • قروه

و در پایان شاید در دورو اطرافتان بوده اند کسانی که بعد از سال ها فعالیت در زمینه های مختلف تازه تصمیم به ثبت برند گرفته اند اما برندشان قابل ثبت نمی باشد، بنابراین مهم ترین اصول انتخاب اسم برند این است که مطابق موارد قانونی تعیین شود و تکراری نباشد، پس قبل از هر اقدامی از مشاوره تیم کارشناسان بین الملل استفاده کنید تا برندی که انتخاب می کنید دارای چهارچوب های ثبتی باشد تا در مرحله ثبت آن دچار مشکل نشوید.

گروه ثبتی حقوقی بین الملل با تیم کارشناسان و وکلای پایه یک خود در کنار شما می باشد تا مراحل ثبت برنددر همدان را در مدت زمان کوتاه به نتیجه مطلوب برساند. مفتخریم که برترین بودیم با رضایت مندی شما عزیزان. هم اکنون با ما تماس بگیرید تا از جزئیات بیشتر در زمینه ثبت برند همدان مشاوره دریافت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x