جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)
در جهان برند های معروف امروزی فکر می کنید چه چیزی راه سوء استفاده از این برند ها را بسته است؟ بله ثبت برند ، ثبت برند یکی از مهمترین راه ها برای حفظ مالکیت معنوی برند است تا هیچ رقیبی جرات سوء استفاده از آن را نداشته باشد.
ما در این مقاله اختصاصاً در خصوص ثبت برند در مشهد می نویسیم. این مقاله به صورت جامع و کامل به این مبحث می پردازد، پس دیگر نگران عدم وجود اطلاعات کامل در خصوص ثبت برند مشهد نباشید ما در تیم ثبت بین الملل تمام مطالب مربوط در این حوزه را در اختیارتان قرار می دهیم در صورتی که سوالی برایتان ایجاد شد با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل کنید.

مدارک ثبت برند در مشهد چیست؟

ما برای ثبت برند در مشهد ممکن است دو نوع متقاضی ثبت برند داشته باشیم، اول اشخاص حقیقی یا مردم عام و دوم اشخاص حقوقی یا شرکت ها که هر دو باید مدارکی را ارائه دهند که در ادامه بدان می پردازیم.

مدارک شناسایی: اشخاص ایرانی اگر حقیقی باشند کپی شناسنامه و کارت ملی و اگر حقوقی باشند کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل را باید ارائه دهند. و اتباع غیر ایرانی باید برای ثبت برند در ایران کد فراگیر و پاسپورت ترجمه شده ارائه دهند.

وکالت نامه: اگر متقاضی ثبت برند در مشهد چه حقیقی و چه حقوقی اگر وکیل اختیار کرده باشند باید سند وکالتنامه را جهت ثبت برند ارائه دهند.

مدارک ثبتی: شرکت ها و یا اشخاص حقوقی برای ثبت برند باید آگهی تأسیس شرکت و آخرین روزنامه تغییرات را برای ثبت برند مشهد ارائه نمایند. (حوزه ثبت شرکت نیز باید در مشهد باشد.)

جواز: هر نوع جوازی که برای کسب و کار شما تعریف شده است را می توانید برای ثبت برند ارائه نمایید، مانند؛ جواز کسب، جواز تأسیس، پروانه بهره برداری

کارت بازرگانی: این کارت فقط در صورتی باید ارائه شود که برند غیر فارسی باشد هم از لحاظ نوشتار هم از نظر معنا

ادامه مطلب
نمونه پر شده اساسنامه شرکت های سهامی خاص ✔️

مراحل ثبت برند در مشهد

اظهارنامه الکترونیکی: این اظهارنامه باید در سامانه مالکیت صنعتی تنظیم شود،

برای تنظیم این نوع اظهار نامه می توانید به مقاله ثبت اظهارنامه سامانه ثبت علائم تجاری در این لینک مراجعه نمایید: اظهارنامه ثبت برند

دریافت پاسخ اظهارنامه: حدود 35 الی 45 روز پاسخ کارشناس اداره به در خواست ثبت برندتان ارسال می شود که ممکن است درخواست رد و یا نقص یا تأیید برندتان صادر شود.

 • در صورت رد در برخی موارد می توان برند را به ثبت رساند.
 • ابلاغ نقص 30 روز مهلت رفع نقص دارید.
 • ابلاغیه تأیید که می توانید مراحل باقی برای ثبت را انجام دهید.

ارائه مدارک: اصل تمامی مدارک برای بررسی باید به کارشناس اداره ثبت علامت تجاری در تهران ارائه شود.

روزنامه اول: بعد از این نوبت به پرداخت هزینه روزنامه نوبت اول می رسد. بعد از پرداخت و نشر آگهی تا 30روز اشخاصی که در خصوص ثبت این برند ادعایی دارند می توانند به اداره ثبت علائم تجاری تهران مراجعه نمایند.

شماره ثبت: با پرداخت هزینه حق ثبت برند، برای آن شماره ثبت صادر می شود.

روزنامه نوبت دوم: در نهایت برای اطلاع از ثبت برند روزنامه نوبت دوم باید پرداخت و نشر گردد.

تصدیق: بعد از یک هفته از تاریخ نشر اطلاع عموم با مراجعه به اداره ثبت علائم تجاری تصدیق ده ساله برند صادر می شود و با مراجعه اصیل یا وکیل می توانید آن را دریافت کنید.

نشان تجاری چیست؟

هر گونه علامت یا نماد یا نشان یا نوشتاری که به منظور معرفی خدمات یا محصولات تجاری به ثبت می رسد تا مورد سوء استفاده سایرین قرار نگیرد نشان تجاری نام دارد، این نشان های تجاری یا تصویر اند، مثل نماد و آرم یا نوشتاری اند، مثل لوگوتایپ یا مونوگرام و یا اینکه ترکیبی از این دو باشد.

نقل و انتقال برند در مشهد

برای نقل و انتقال برند ابتدا باید یک سند صلح تنظیم شود که به موجب آن مالکیت برند به شخص دیگری منتقل می گردد و سپس در سامانه ثبت علامت تجاری اظهارنامه مخصوصی جهت انتقال برند به نام شخص دیگری تنظیم می شود و در نهایت برند به نام متقاضی جدید ثبت می شود.

ثبت برند در مشهد

هزینه ثبت برند در مشهد

ثبت برند بر اساس تعدد طبقات آن محاسبه می شود، به طور کلی 45 طبقه برای ثبت برند وجود دارد که شما ممکن است تمایل به ثبت برندتان در یکی یا چند طبقه از آن را داشته باشید که این مورد هم در هزینه ثبت برندتان تأثیر گذار است هم در هزینه های روزنامه ها بدین جهت باید مشخص شود که تعداد طبقات ثبت برندتان چقدر است؟

ادامه مطلب
مزایای ثبت برند در ساری

 برای مشاهده ریز طبقات ثبت برند مشهد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید. طبقات ثبت برند

نکته: برخی دوستان علاقه دارند یک اسم را در تمام طبقات داشته باشند و به دلیل اینکه کس دیگری حق استفاده از آن را نداشته باشد، این امر غیر ممکن نیست اما شما باید جواز تمام مشاغل را داشته باشید چون برای طبقه ای که درخواست ثبت برندتان را در آن دارید باید جواز مرتبط ارائه نمایید، بنابراین مهمترین بحث انتخاب طبقه برای متقاضی و کارشناس ثبت، سنخیت موضوع جواز با برند مورد نظر است.

زمان ثبت برند در مشهد

همه متقاضیان ثبت برند مشهد می خواهند بدانند طی چه مدت زمنی برند آنها ثبت می شود؟ لازم است بدانید اصلاً قابل پیش بینی نیست که طی چه مدت بتوانید یک برند ثبت کنید چون پروسه ثبت برند باید مود بررسی قرار بگیرد تا در نهایت در صورت دریافت تاییدیه های مربوطه برند به ثبت رسد.

اما مدت زمانی که برای بررسی هر برند صرف می شود به طور میانگین بین 35 الی 45 روز کاری است. بنابراین هر اظهارنامه ثبت برند و علائم تجاری و لوگو و نام تجاری طی این مدت زمان، ثبت یا عدم ثبت آن مشخص می شود.

آیا ثبت برند در مشهد اجباری است؟

پاسخ به این سوال نیاز به بررسی بیشتر دارد، ثبت برند مشهد به طور کلی برای هیچ کسب و کاری اجباری نیست. اما اگر نامی خوش در کسب و کارتان دارید، حتماً قبل از اینکه شخص دیگری اقدام به ثبت آن کند آن را ثبت کنید، اما جدا از این در برخی موارد ثبت برند برای بعضی کسب و کارها اجباری است و اجازه ارائه محصولاتشان را بدون برند ثبت شده ندارند، مثل محصولات غذایی و فراورده های خوراکی، مانند دارو ها و محصولات شیمیایی و محصولاتی آرایشی و بهداشتی، در هر صورت هر نوع محصولی که با سلامت جسم و پوست افراد در ارتباط باشد حتماً برای ارائه محصولاتشان به بازار باید اقدام به ثبت برند در مشهد کنند.

متصدی ثبت برند در مشهد چه ارگانی می باشد؟

دو مرحله برای ثبت برند وجود دارد مرحله اول سامانه ای می باشد و شما در هر جای ایران می توانید اقدام به ثبت درخواستتان در سامانه مالکیت معنوی کنید و مرحله دوم که نیاز به مراجعه حضوری دارد در اداره ثبت علائم تجاری  جنب پارک شهر تهران انجام می گیرد. در حال حاضر تنها اداره ثبت مالکیت معنوی در سراسر ایران در تهران می باشد.

ادامه مطلب
کاربردی ترین روش ثبت برند در خراسان جنوبی

سخن آخر: قطعاً به اهمیت ثبت برند بعد از مطالعه این مقاله پی بردید. ثبت برند در مشهد برای شما یک ارزش معنوی در طی ده سال ایجاد می کند که شخصی از اسم یا لوگو برندتان حق استفاده را ندارد.

نکته دیگر در این حوضه این است که برای ثبت برند شما نیازمند یک وکیل هستید زیرا حوضه ثبت برند در تهران می باشد و به دلیل مراجعه و پیگیری های حضوری لازم است که یک نماینده قانونی در تهران داشته باشید که تیم وکلای ثبت بین الملل در خدمتتان می باشد، این مجموعه با ده سال تجربه و دانش در خصوص ثبت برند هم اکنون پاسخگوی سوالات شما می باشد.

خدمات سازمان مالکیت صنعتی در مشهد

اداره ملکیت صنعتی در استان تهران به بررسی خدمات مربو به ملکیت صنعتی در مشهد می پردازد. متقاضیان ثبت برند و علامت تجاری و ثبت اختراع و طرح صنعتی در مشهد برای ثبت درخواست خود باید اظهارنامه الکترونیکی تنظیم کنند این اظهارنامه را باید از سایت اداره مالکیت صنعتی وارد نمایید.

سپس کارشناسان ثبت برند درخواست ها را با قوانین مدون در این خصوص مورد بررسی قرار می دهند در صورتی که مغایرت در درخواست با قوانین وجود نداشته باشد تاییدیه ها دریافت می شود و ابلاغ آگهی به متقاض ارسال می شود.

شرایط و روند ثبت اختراع در مشهد

ثبت اختراع یکی از خدمات مهم سازمان مالکیت صنعتی است که قانون ثبت اخراع زمانی اختراع را مورد حمایت این قانون قرار می دهد که ثبت آن انجام شده باشد. اما تنها اختراعاتی ثبت می شوند که اولاً قبل از افشاء درخواست ثبت آنها داده شده باشد و نیز مخترع بتواند برای ثبت اختراع، ادعا نامه و توصیف نامه ای تنظیم کند.

ثبت طرح صنعتی در مشهد

طرح صنعتی به ترکیب شکل و رنگ و خطوط گفته می شود که خروجی آن شکل گیری یک طرح جدد باشد. قانون مالکیت صنعتی طرح صنعتی را نیز مورد حمایت مادی و معنوی قرار داده است و به اشخاصی که در تغییر ظاهر یک محصول ابداعی ایجاد می کنند حق مالکیت معنوی قاعل می شود. طرح صنعتی از تاریخ تسلیم ظهارنامه از 5 تا 15 سال مورد حمایت مالکیت معنوی قرار می گیرد. بهتر است برای اطلاع از نحوه ثبت طرح صنعتی به مقاله مرتبط مراجعه کنید.

ثبت برند در استان خراسان رضوی

 • نیشابور
 • قوچان
 • سبزوار
 • تربت جام
 • کاشمر
 • سرخس
 • گناباد
 • چناران
 • طرقبه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x