در این مقاله در خصوص ثبت برند در مشهد اطلاعات لازم در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است.در صورت نیاز به مشاوره ثبت برند در مشهد می توانید از کارشناسان مجرب موسسه حقوقی پایش اطلاعات لازم را کسب نمایید. و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ثبت برند مراجعه نمایید.

با سپردن کار خود به موسسه بین الملل در زمان و هزینه ثبت برند در مشهد صرفه جویی کنید.

توضیحاتی کوتاه در خصوص چگونگی ثبت برند در مشهد و اطلاعات حقوقی دیگربه شرح ذیل می باشد:

ساختار نام و نشان تجاری برند در مشهد

راهبرد نام و نشان تجاری اجزای خاص یک شرکت می باشد. خدمات و محصولات مختلف که می فروشد و یا استفاده می کند که از آن بهره می گیرد. نام و نشان تجاری نشان دهنده ابزاری نو و موجودیت یافته می باشد. راهبرد نام و نشان تجاری تصویری ایجاد خواهد کرد که هر فعال اقتصادی آن را هدف می نامد. برند معیاری را انتخاب می کند که هر کمپانی را متمایز می کند. حق انتخاب نام و نشان تجاری راهبردی بسیار مهم در بازارهای صنعتی می باشد. راهبرد نام گذاری برند انتخاب اجزای خاص و معمول نام و نشان تجاری برای محصولات و خدمات مختلفی که برای شرکت و همچنین خدمات که ارائه می دهند به کار می رود. اصول اولیه طرح راهبرد نام و نشان تجاری نوعی از اصول زیربنایی می باشد. بطور کلی به نوع ماهیت کسب و کار و راهبردی که در آن صنعت پیشرو دارد نام و نشان تجاری به همان سو سوق پیدا می کند. هر شرکت جهت بهره مندی از سهم بیشتر بازار باید چندین نام و نشان تجاری داشته باشد. که هر کدام از این نام و نشان تجاری باید در عرض عمق و طول باید متمایز باشد.این نام معمولا شامل تمام محصولات و خدمات یک فعال اقتصادی و کسب و کار میباشد. ثبت برند در مشهد.

مدارک لازم برای ثبت برند در مشهد

ثبت برند را اشخاص حقیقی و حقوقی برای فعالیت و محصولات و کالاهای خود می توانند ثبت نمایند . برای اقدام به ثبت برند نیاز به ارائه مدارک می باشد از جمله اینکه :

  ثبت برند شخص حقیقی :

 • کپی شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی
 • کپی جواز کسب یا مجوز فعالیت مرتبط  در زمینه خدمات 
 • کپی کارت بازرگانی
 • نمونه برند و علامت تجاری و لوگو در کادر 10 در 10

    ثبت برند شخص حقوقی :

 • کپی مدارک شرکت (آگهی تاسیس ثبت شرکت ، هر نوع تغییرات (تغییر نام ، تغییر آدرس ، تغییر مدیرعامل شرکت )، روزنامه ثبت شرکت و تغییرات )
 • کپی مجوز های شرکت (پروانه بهره برداری ، جواز تاسیس )(در صورت نداشتن مجوز بنام شرکت اگر رئیس هیات مدیره یا مدیرعامل به صورت شخصی داشته باشند قابل قبول برای ثبت می باشد ).
 • کپی کارت بازرگانی ( بنام شرکت یا بنام مدیرعامل شرکت )
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل ثبت شرکت
 • یک نمونه از علامت مورد تقاضا  ( در کادر 10 در 10 )
 • مهر شرکت

نکته: کارت بازرگانی برای ثبت برند به لاتین لازم است و در صورتی که ثبت برند شما تنها به زبان فارسی  باشد احتیاجی به ارائه کارت بازرگانی ندارید. 

زمان ، هزینه ، تعرفه و قیمت ثبت برند در مشهد

کلیه روند قانونی ثبت برند را باید انجام دهید مدت زمانی که طول می کشد این روند بدون نقص انجام شود 30 روزکاری می باشد . البته این زمان دقیق نیست بر اساس مواردی متغییر می باشد زیرا همان طور که گفته شد باید کلیه مراحل ثبت را به درستی انجام شود و نقص در پرونده زمان را به تعویق می کشاند .

هزینه های ثبت برند در مشهد باتوجه به نوع شخص حقیقی و یا حقوقی متفاوت می باشد . یعنی اشخاص حقوقی هزینه های بیشتری برای ثبت برند باید انجام دهند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ریز این هزینه ها می توانید با موسسه بین الملل در تماس باشید.

ثبت برند تجاری درمشهد

به منظور اثربخش بودن کسب و کار یک برنامه ریزی اولیه به وسیله مدیریت برند باید ایجاد گردد. ارزش نوآوری به جای کنترل ساده هزینه برند لازم است. راهبرد به سمت یک برند برتر باید شروع شود. هر شکل از مسیر روابط با خریدار آن کالا یا خدمات باید برنامه ریزی شود و د رجهت وفاداری مشتری تنظیم شود. کانال های توزیع با کیفیت بالا و رویکردهایی برای برند ایجاد گردد. برنامه های جامع تبلیغاتی و راهبرد هر برند ایجاد گردد. این برنامه هاحضور در بازارها از طریق محصولات در کانال های توزیع دارای کیفیت بالا نشان می دهد. تمرکز بر ارتباط با گروه های تاثیر گذار برند پیوسته اهمیت دارد. نقش برند در ایجاد هویت و اعتماد مشتریان ارزیابی گردد و تمامی ارتباطات به توسعه شرکت و تصویر ذهنی برند منجر می گردد.

حفظ شهرت برند یک اولویت اساسی می باشد زیرا یکی از ارزشمندترین دارایی یک شرکت می باشد. ثبت برند در مشهد. نقش اصلی در ایجاد هویت یک شرکت و رساندن آن به جایگاه ویژه اقتصادی بازار، ساختار متفاوت برند می باشد. در بازاری که شرکتی ساختار برندی واضح و قابل فهم داشته باشد. عنصر موفقیت یک خلق ساختار برند منسجم و هماهنگی در تمام سطوح می باشد .تمرکز محدودی بر برند در یک کمپانی و ثبت ساختار در بازارهای جهانی اعم این مورد است . نوع برند نباید به تنهایی و بدون پشتوانه کیفی اغاز شود .

در طول زمان باید شکل گرفته و به تدریج اصلاح و اصلاحاتی صورت پذیرد.که با  این فرایند رسالت ساختار برند به تدریج شکل میگیرد.آگاهی عمیق با وسعت عمیق تر از برند –ایجاد نقطه تمایز در برند عکس العمل های مثبت و قابل حس در برند –ایجاد رابطه خوب با برند همگی با دستیابی این چهار مرحله در ساختار برند تصویر سازی ذهنی برند ایجاد خواهد شد. ثبت برند در مشهد.

ثبت آرم در مشهد

نام تجاری(برند) چیست؟

یک نام عبارت نماد طرح یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کننده خدمات یا فروشنده محصولی خاص باشد که به وسیله ی آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می گردد. عنوان قانونی برای برند نشان تجاری است . نام های تجاری یا برند ها در سبک های متفاوتی هستند هر شکلی که  قابل رؤیت باشد و تمام قوانین حقوقی را رعایت کرده باشد،از انواع علامت تجاری به شمار رفته و قابل ثبت می باشد.نام تجاری یا برند برگرفته از واژه های آغازین یک عبارت مانند وی آی پی یا کی ف سی. برخی از برندها از نام افسانه ها یا داستان های قدیمی استخراج شده است. ثبت برند در مشهد.

فواید ثبت برند در مشهد چیست؟

یکی از فواید ثبت برند این است که علائم تجاری مانع تلاش‌های متقلبان،‌ برای استفاده از علائم مشخص به منظور فروش محصولات و ارائه خدمات نامرغوب یا متفاوت می‌شوند. این نظام، آگاهی و امكان سرمایه‌گذاری جهت تولید و فروش كالاها و خدمات را در منصفانه‌ترین شرایط ممكن به مردم می‌دهد و از این راه تجارت بین‌المللی را تسهیل می‌كند.ثبت برند یکی از اقدامات مهم و تاثیرگذار هر فرد حقیقی و حقوقی برای شناساندن محصولات و خدمات و نام تجاری خود می باشد. ثبت برند در مشهد.

همچنین ثبت برند به شخص و شرکت حق و حقوق قانونی می دهد که کالاها و خدماتش را متمایز کرده و در قالب خاصی به عرضه برساند.از مهم ترین و اساسی ترین ویژگی ها و مزایای برند این است که کسب و کار و محصولات را به مردم می شناساند و نام آن را در ذهنشان حک می کند. دیگر نکته این است که وقتی مشتری از کالا یا خدمات راضی باشد، همواره به یاد خواهد داشت که تحت این نام و برند کالا و خدماتی ارائه می شوند که کیفیتی خوب داشته نیازهایش را برآورده می کند.

ویژگی دیگر ثبت برند این است که قدرت و عظمت یک کسب و کار را به مشتریان می رساند. مردم این طور در ذهن دارند که وقتی شرکتی یک برند خاص برای خودش انتخاب می کند شرکت بزرگ و قدرتمندی است. به همین علت اگر یک برند خوب و تاثیرگذار داشته باشد، می تواند شرکت خود را نیرومندتر از آنی که معرفی کند. ثبت برند در مشهد.

ثبت برند چیست؟

ثبت برند همان ثبت نام تجاری ، نشان تجاری یا برند می باشد. با ثبت برند می توانید کالا و خدمات خود را به همه مشتریان معرفی نموده و خود را از دیگر رقبای خود متمایز کنیدثبت برند از اموری است که برای شرکت های تولیدی کاملا اجباری می باشد.زیرا در زمان اخذ گواهی استاندارد باید ثبت علامت تجاری (برند) را انجام داده باشید. اگر چنانچه هنوز اقدام به ثبت برند خود ننموده اید ، از همین حالا اقدام نمایید تا شما هم به عنوان یکی از برترین ها در سطح جهان شناخته شوید.

برندینگ چیست؟ برندینگ نام ونشان تجاری می باشد که برای معرفی کالا و خدمات یک محصول و تشخیص آن با سایر کالاها و خدمات مشابه ،به ثبت می رسد.

کلیه مشتریان و موکلین گرامی در صورت تمایل در هر نقطه از ایران بزرگ و سربلند میتوانند با تلفن 32525232  تماس حاصل نموده و از خدمات منحصر به فرد مجتمع حقوقی پایش مبتکر در خدمات نوین ثبت شرکت ، ثبت برند و برند سازی  کسب اطلاع نمایند.لازم به ذکر است در این مجتمع حقوقی کلیه مراحل ثبت برند طراحی وساختار فیزیکی برند و بازارسازی و برندینگ در قالب پکیچ در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد

مراحل ثبت برند در مشهد 

در مرحله اول باید برای ثبت برند این مورد را در نظر بگیرید آیا برندی که انتخاب می کنید قابلیت ثبت را دارد یا خیر ؟ برای این منظور باید از نوع برند انتخابی استعلامات لازم را اخذ نمایید و سابقه ثبت برای شما مشخص شود .

برای اطلاع از روند و نحوه استعلام گیری می توانید از کارشناسان موسسه بین الملل راهنمایی لازم را دریافت نمایید .

بعد از اطمینان از عدم سابقه قبلی می توانید در سایت اداره مالکیت ثنعتی در سایت آن ثبت خود را انجام دهید .

وارد سایت http://iripo.ssaa.ir شده و مراحل را طی کنید .

ورود اطلاعات اولیه از نوع شخصیت متقاضی تا نشانی و ....

مدارک را بارگذاری نمایید و سپس هزینه ثبت برند را می توانید از طریق درگاه واریز کرده و در پایان بازبینی اطلاعات درج شده و اخذ کدرهگیری و رمز عبور از سامانه و پایان ثبت برند .

پرونده ثبت برند متقاضی از طریق این سامانه به کارتابل کارشناسان اداره می رسد و بررسی ها بر روی پرونده انجام می شود .در صورتی که پرونده نقص داشته باشد ابلاغیه اطلاع رسانی می شود .

اگر تأیید پرونده باشد که با چاپ آگهی در روزنامه رسمی همراه است و بعد از گذشت 30 روزکاری به متقاضی گواهینامه 10 ساله برند اعطا می گردد .

واژگان مرتبط با ثبت برند در مشهد

 • ثبت علائم تجاری در مشهد
 • ثبت علامت تجاری در مشهد
 • ثبت نشان تجاری در مشهد
 • ثبت آرم تجاری در مشهد
 • ثبت لوگوی تجاری در مشهد
 • ثبت برند تجاری در مشهد

ثبت برند در مشهد

ثبت برند در خراسان رضوی ثبت نام تجاری در خراسان رضوی ثبت آرم در خراسان رضوی ثبت برند در کاخک  خراسان رضوی ثبت برند در بیدخت خراسان رضوی  - ثبت برند در خرو - ثبت برند در عشق آبادثبت برند در گنابادثبت برند در بجستانثبت برند در تایبادثبت برند در سلامیثبت برند در کاریزثبت برند در باخرزثبت برند در کاشمرثبت برند در تربت جامثبت برند در تربت حیدریهثبت برند در نیشابور - ثبت برند در سبزوار - ثبت برند در نیشابور - ثبت برند در مشهد مقدس - ثبت برند در مشهد 

اطلاعات کلی در خصوص وضعیت استان خراسان رضوی در حوزه اقتصاد و موقعیت جغرافیایی به شرح فوق می باشد:

استان خراسان رضوی و شهر مشهد یکی از استان‌های خراسان در شمال شرقی ایران به مرکزیت مشهد است که از شمال با ترکمنستان و استان خراسان شمالی، از غرب با استان سمنان، از جنوب غربی و جنوب با استان خراسان جنوبی و از شرق با افغانستان همسایه است. این استان در سال ۱۳۸۳ با تقسیم استان خراسان به سه استان ایجاد شد. استان خراسان رضوی بین مدار ۵۶ درجه و ۱۹ دقیقه تا ۶۱ درجه و ۱۶ دقیقه طول شرقی و ۳۳ درجه و ۵۲ دقیقه تا ۳۷ درجه و ۴۲ دقیقه عرض جغرافیایی شمالی قرار گرفته است. مساحت این استان ۱۱۸٬۸۵۴ کیلومتر مربع بوده که از این نظر جهارمین استان بزرگ کشور است.

شهر مشهد که مرکز خراسان رضوی است، بزرگترین شهر این استان نیز به شمار می‌رود که جمعیت آن، ۲٬۷۶۶٬۲۵۸ نفر (معادل ۴۶٫۱٪ جمعیت استان) می‌باشد. (برای اطلاعات بیشتر، فهرست شهرهای استان خراسان رضوی را ببینید) هم‌چنین شهرستان مشهد با دارا بودن ۳٫۰۶۹٫۹۴۱ نفر (معادل ۵۱٫۲٪ جمعیت استان) پر جمعیت‌ترین شهرستان خراسان رضوی است. فهرست بزرگترین شهرهای خراسان رضوی در جدول مشاهده می‌شود. ثبت برند در مشهد.

اقتصاد خراسان رضوی، تا حدودی وابسته به درآمد ملی نفت است. کشاورزی در دهه‌های گذشته، به دلیل عواملی چون برداشت بی‌رویه آب و خشکسالی، با مشکل جدی مواجه شده‌است. البته در سال‌های اخیر، بخش صنعت استان گسترش قابل توجهی یافته‌است.

ثبت برند در استان خراسان رضوی

 •  ثبت برند در نیشابور
 • ثبت برند در قوچان
 • ثبت برند در سبزوار
 • ثبت برند در تربت جام
 • ثبت برند در کاشمر
 • ثبت برند در سرخس
 • ثبت برند در گناباد
 • ثبت برند در چناران
 • ثبت برند در طرقبه