جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)
آیا می دانید برند چیست؟ آیا می دانید ثبت برند چه تأثیر معنوی بر کسب و کار شما می گذارد؟ برند در واقع هر نوع اسم یا تصویر یا ترکیب این دو است که طبق قواعد عمومی ثبت برند در قزوین قابل ثبت است در این مقاله به شما خواهیم گفت چگونه یک برند را به ثبت برسانید.

ثبت برند در قزوین

ثبت برند در واقع حمایت معنوی قانون از محصول و یا خدمات شما است، همان گونه که انسان ها بعد از تولد اسم و فامیلی که برایشان انتخاب شده را در ثبت احوال به ثبت می رسانند و آن اسم و فامیل در واقع هویت فرد می شود، برند هم هویت و نام محصول است.
اگر هویت محصولتان ثبت شده باشد دیگر کسی نمی تواند از آن استفاده کند و استفاده انحصاری آن اسم برای شما خواهد بود، اما اگر ثبت نشده باشد دیگران به راحتی می توانند آن را به ثبت برسانند و یا از آن اسم استفاده کنند.
ثبت بین الملل در کنار شما است تا از این اتفاق پیشگیری به عمل آورده و بعد از خواندن این مقاله خواهید دریافت که چه میزان ثبت برند در قزوین دارای اهمیت است.

نحوه نام گذاری و استعلام برند در ثبت برند قزوین

انتخاب نام برند شاید در ابتدا ساده به نظر برسد، اما اگر قصد ثبت برند را دارید بد نیست بدانید انتخاب نام برند یکی از سخت ترین و اساسی ترین اصول ثبت است، زیرا شما نمی توانید هر برندی را به عنوان نام برندتان انتخاب کنید نکته ابتدایی این است برندی که انتخاب می کنید نباید پیش از این به ثبت رسیده باشد.

نباید اسم برندتان عام باشد و یا اینکه صفت یا نام محصول باشد، پس انتخاب نام برند هم به همین سادگی نمی باشد، برای اینکه ببینید برندتان پیش از این به ثبت نرسیده تنها راه آن استعلام نام برند است.

ادامه مطلب
وجوه ثبت برند در کرمان

استعلام نام برند را حتماً از تیم کارشناسان ثبت بین الملل تقاضا نمایید، زیرا تکنیک هایی برای استعلام نام برند وجود دارد که افراد عادی از آن بی اطلاع می باشند.

 برای مطالعه بیشتر بر روی این لینک کلیک کنید: استعلام برند قبل از ثبت

مدارک ثبت برند در قزوین

مدارکی که برای ثبت برند در قزوین باید ارائه شود بر مبنای نوع شخصیت می باشد که در ادامه به طور مفصل به مدارک مربوطه هر یک خواهیم پرداخت.

لیست مدارک اشخاص حقوقی برای ثبت برند قزوین: منظور از اشخاص حقوقی شرکت ها و سازمان ها می باشند.

 • آگهی تأسیس شرکت مربوطه
 • آخرین روزنامه تغییرات شرکت (در صورت اعمال تغییرات)
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل
 • کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند
 • وکالت نامه در صورت اخذ وکیل دادگستری
 • نمونه برند یا لوگو برای ثبت
 • جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری

لیست مدارک اشخاص حقیقی برای ثبت برند قزوین: اشخاص حقیقی در واقع افراد می باشند.

 • جواز کسب یا جواز تأسیس یا هر گونه جوازی که مجوز فعالیت مرتبط با برند مربوطه باشد.
 • کپی اسناد اثبات هویت متقاضی یا متقاضیان
 • نمونه برند برای ثبت
 • کارت بازرگانی در صوررت لاتین بودن برند
 • وکالت نامه در صورت داشتن وکیل

مراحل ثبت برند در قزوین 

مراحل ثبت برند در قزوین

 1. اظهارنامه: برای ثبت برند در قزوین باید اظهارنامه الکترونیکی در سامانه ثبت مالکیت صنعتی تکمیل شود. در اظهارنامه باید اطلاعات مربوط به متقاضی، نماینده یا وکیل قانونی، توضیحات مربوطه برند، نمونه علامت و آپلود مدارک مربوطه وارد شود و در نهایت با پذیرش نهایی برند ثبت می شود. بعد از طی 35 الی 45 روز کارشناسان محترم اداره ثبت علائم تجاری در تهران طبق بررسی های انجام شده ممکن است برند را تأیید، یا رد، یا نقص پرونده را به شما ابلاغ نمایند.
 2. روزنامه نوبت اول: در صورت تأیید برند باید اقدام به پرداخت مبلغ روزنامه نوبت اول نمایید، این روزنامه به جهت اعلام پذیرش برند چاپ می شود و قانونگذار 30 روز به کسانی که ادعایی دارند مهلت داده از تاریخ انتشار آگهی به اداره ثبت علائم تجاری جهت طرح دعوی خود مراجعه نمایند.
 3. شماره ثبت: بعد از سی روز باید اقدام به پرداخت هزینه  حق ثبت برند نمایید تا در نهایت شماره ثبت برند و صادر شود.
 4. روزنامه نوبت دوم: این روزنامه به منظور اعلام نهایی ثبت برند می باشد و مطابق آن به عموم مردم اطلاع رسانی می شود که این برند با شماره ثبت مربوطه به نام متقاضی ثبت گردیده تا از این پس کسی از آن استفاده نماید.
 5. تصدیق برند: با ارائه اصل مدارک به اداره ثبت علائم تجاری تهران و تطابق مدارک مربوطه با مدارک آپلود شده در سایت مالکیت معنوی تصدیق یا گواهی ثبت برند در قزوین به مدت ده سال صادر و تحویل داده می شود.
ادامه مطلب
ثبت برند در بوشهر با روشی کاربردی و آسان

نکته: به دلیل اجتناب از رفت و آمد به تهران جهت ثبت برند در قزوین می توانید این امر را به مجتمع ثبت بین الملل بسپارید.

نحوه ثبت برند در قزوین توسط متقاضیان خارجی

 1. افرادی غیر ایرانی برای ثبت برند در ایران باید به ترتیب زیر اقدام نمایند.
 2. ابتدا باید پاسپورتشان را در کشور خود ترجمه رسمی فارسی نمایند.
 3. سپس مدارکشان را باید به کنسولگری ایران در کشور تابع خود تحویل نمایند.
 4. کنسولگری ایران برای بررسی مدارک را به وزارت خارجه ایران تحویل می نماید.
 5. وزارت خارجه بعد از بررسی های صورت گرفته پاسپورت ترجمه شده فارسی را به قوه قضاییه ایران ارسال می کند تا بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.
 6. در نهایت با مهر قوه قضاییه فرد مجاز به ثبت برند خود در ایران خواهد بود.

ثبت برند در قزوین برای چه فعالیت هایی اجباری است؟

به طور کل قانونگذار ثبت برند را به هیچ احدی اجبار نکرده اما یک سری محصولات به موجب اینکه با سلامت افراد جامعه در ارتباط می باشند باید تولید کنندگان آنها حتماً اقدام به ثبت برندشان نمایند محصولاتی نظیر، دارو، مواد شیمیایی و بهداشتی، محصولات آرایشی، محصولات غذایی که به نوعی با سلامت افراد در ارتباط می باشند.

هزینه و زمان ثبت برند در قزوین

ثبت برند هزینه ای مشخص ندارد، زیرا شرایط ثبت برای همه افراد به یک صورت نمی باشد و هر متقاضی نیاز متفاوتی را برای  ثبت برند دارد و مطابق با آن می خواهد اقدام به ثبت برند کند، به طور کل 45 طبقه برای محصولات و خدمات مختلف تعریف شده بنابراین ممکن است.

شخصی بخواهد برند خود را حداقل در 13 طبقه مختلف به ثبت برساند و شخصی دیگر فقط تقاضای ثبت 3 طبقه از محصولات را دارد که بر این اساس هزینه های ثبت 13 طبقه کجا و سه طبقه کجا، هم از لحاظ زمانی که باید کارشناس ثبت مربوطه طی نماید.

هم از لحاظ هزینه های پرداختی دولت، بنابراین ثبت برند ممکن است برای شخصی هزینه ای کمتراز شخص دیگر به دنبال داشته باشد.

شما برای اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ثبت بین الملل تماس بگیرید تا هزینه ثبت برند قزوین بر اساس شرایط شما و مطابق طبقات ثبتی تان را به شما بزرگواران اعلام نمایند. اما زمانی که برای بررسی یک اظهارنامه برند در اداره مالکیت طی می شود حداقل 35 روز و حداکثر 45 روز کمی باشد.

ادامه مطلب
پاره سهم چیست

خدمات مالکیت صنعتی در قزوین

 •  ثبت اختراعات و طرح های صنعتی و علائم تجاری گوناگون
 • صدور گواهی نامه ثبتی 5، 10، 15، 20 ساله بر اساس نوع خدمات درخواست شده
 • درخواست های ثبت بین المللی برند و علائم تجاری، اختراع، طرح صنعتی
 • تمدید اعتبار برند ها و طرح های صنعتی در صورت درخواست متقاضی.
 • واگذاری مالکیت اختراع، طرح صنعتی وعلائم تجاری در صورت درخواست متقاضی

ثبت اختراع در قزوین

اقدام به ثبت اختراع در اداره مالکیت صنعتی روند 35 الی 45 روزه ای را در بر می گیرد. در صورت تایید درخواست اختراع به مدت 5 الی 20 سال بسته به نوع اختراع به ثبت می رسد و مورد حمایت اداره مالکیت صنعتی خواهد بود.

ثبت طرح صنعتی در قزوین

طرح صنعتی به ابداع جدید در ظاهر کالا یا محصولی گفته می شود که پیش از این وجود نداشته باشد. طراح تا زمان اعتبار گواهی نامه ثبتی طرح صنعتی انحصار تولید و بهره برداری از طرح صنعتی دارد و در این مدت زمان هیچ کس حق بهره برداری از طرح صنعتی را بدون اجازه طراح ندارد.

ثبت برند در استان قزوین

 • تاکستان
 • آبیک
 • بوئین زهرا
 • الوند
 • آوج

راهکارهای ثبت برند در قزوین

هر کسب و کاری وقتی  فعالیتش را شروع می کند به دنبال این است که جایگاهی را که فلان برند در نمونه مشابه آن کسب و کار به دست آورده را به دست آورد.

قطعاً همه افراد یک مسیر مشابه را طی نمی کنند، هر کس راه خودش را می رود و با سختی هایی که در آن راه وجود دارد، رو به رو می شود، ولی یک سری اصول برای تمام کسب و کارها وجود دارد که باید طی گردد.

همانند در نظر گرفتن نیاز بازار، داشتن یک برند انحصاری و هزاران قواعد که شاید خودتان بهتر به آن وارد باشید. داشتن یک برند انحصاری کار عجیب و غیر منتظره ای نیست.

فقط کافی است با ثبت بین الملل تماس بگیرید و مشاوره های تکمیلی در این حوزه را دریافت کنید، مشاوره ثبت برند در قزوین توسط تیم کارشناسان بین الملل کاملاً رایگان می باشد، بنابراین هم اکنون با ما تماس بگیرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x