جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)
چرا باید در سمنان برند ثبت کنم و هزینه اضافی بتراشم؟ محصولمو بدون برند به بازار عرضه می کنم و سود می برم! این طرز فکر شخصی است که در مدت زمان اندکی ورشکسته می شود زیرا پرداختن به ثبت برند در سمنان علاوه بر وجه قانونی برای دارنده آن باعث ایجاد بستری برای کنار زدن رقبا شده و حق مالکیت برند را برای شخص ایجاد می کند از این رو اگر بفکر ثبت برند هستید متن زیر راهنمای تخصصی شما خواهد بود با ما همراه باشید.

ثبت برند در سمنان

خیلی از کسب و کار های کوچک و بزرگ به دنبال راهی هستند که بتوانند در مدت زمان کوتاهی بازدهی بالایی از نظر جذب مشتری داشته باشند، ثبت برند در سمنان یکی از این راه ها می باشد.تنها چیزی که می تواند کسب و کار شما را به دیگران معرفی نماید، اسم کسب و کار شما و معروفیت آن می باشد.
اگر اسم مجموعه تان را  ثبت نکنید و هزینه تبلیغات و موارد این چنینی را پرداخت کنید در مدت زمان کوتاهی هم هزینه تان را از دست می دهید و هم برندتان را به راحتی با هزینه ای که شما پرداخت کرده اید برای تبلیغات حفظ می کنید.
اسم تجاری خود با ثبت آن اسم، شما را از استفاده از آن ممنوع می کنند، پس می بینید مسئله ای که شما به سادگی و با ثبت برندتان می توانستید از آن جلوگیری به عمل آورید با عدم ثبت برند، چه تبعات سنگینی ممکن است داشته باشد.ما در این مقاله تمام موارد مربوط به ثبت برند در سمنان را برایتان شرح داده ایم بنابراین فقط کافی است چند دقیقه از وقتتان را در اختیار ما قرار دهید تا باید ها و نباید های مربوط به ثبت برند در سمنان را برایتان بازگو کنیم.

ثبت نشان و علامت تجاری در سمنان

نشان تجاری یا برند یا لوگو اسم یا نمادی است که افراد برای معرفی محصول یا خدمات خود به مشتریانشان معرفی می نمایند تا مشتریان با آن اسم یا نماد آنها را بشناسند. در واقع نشان تجاری به نوعی هویت محصول است، با ثبت برند یا لوگو در واقع هویت محصولتان یا خدماتتان را تبدیل به نشان تجاری می کنید، با این عمل می توانید از حمایت های قانونی که در این زمینه وجود دارد استفاده نمایید، بد نیست مشکلی که برای یکی از موکلین عزیز ثبت بین الملل پیش آمده را برایتان روایت کنیم تا از اهمیت ثبت برند مطلع گردید.

ادامه مطلب
دفاتر تجاری چیست و انواع آن کدامند؟

این بزرگوار تولید کننده محصولی در بازار بودند که به دلیل کیفیت خوبی که محصولشان داشت مشتریان خاص خودشان را داشتند و ایشان لوگویی برای این محصولات طراحی کردند و بدون اینکه آن را به ثبت برسانند بر روی محصولشان استفاده می کردند، شخصی که توزیع کننده محصول ایشان بود و هیچ زحمتی برای تولید آن نکشیده بود لوگو ایشان را برای ثبت درخواست داد و نشان تجاری به نام ایشان ثبت گردید، بعد از 4 سال تازه ایشان متوجه این امر شدند و هیچ کاری از دستشان بر نمی آمد، تازه توزیع کننده می توانست مدعی استفاده غیر مجاز برند توسط ایشان هم شود و همین نکته نشان دهنده امتیازات ثبت برند برای مالک آن است.

لیست مورد نیاز برای مدارک ثبت برند در سمنان

مدارک کلی:

 • مجوز
 • کارت بازرگانی در شرایط غیر فارسی بودن برندتان
 • وکالت نامه در صورت داشتن وکیل
 • نمونه علامت تجاری مربوطه

مدارک شرکت ها:

 • کپی مدارک احراز هویت مدیر عامل
 • و  آگهی تأسیس شرکت
 • آخرین تغییرات مربوطه شرکت

مدارک متقاضی حقیقی:

 • ارائه کپی مدارک اثبات هویت

شرایط عمومی ثبت برند در سمنان

افرادی که به دنبال ثبت برند در سمنان می باشند باید از شرایط زیر برخوردار باشند.

 1. داشتن حداقل 18 سال سن قانونی
 2. فارسی بودن برندشان
 3. تکراری نبودن برندشان
 4. داشتن مجوز مرتبط با طبقه مورد تقاضای ثبت برند سمنان

ثبت برند در سمنان 

مراحل ثبت برند در سمنان

مراحل ثبت برند توسط متقاضی ثبت برند:

ثبت اظهارنامه برند در سامانه ثبت مالکیت صنعتی، دریافت نتیجه اظهارنامه که به دلیل عدم آگاهی و اطلاعات عمومی افراد در این حوزه یا ممکن است پرونده رد شود که در این صورت باید با توجه به ایرادات مطرح شده و رفع آن اظهارنامه جدیدی برای ثبت برند در سمنان درخواست شود.

در صورتی که درخواست مورد نقص قرار گیرد، طی سی روز باید رفع نقص آن را ارسال نمایید، در صورت دریافت تأییدیه ثبت برند، باید روزنامه نوبت اول پرداخت و پس از آن هزینه ثبت برند پرداخت و در نهایت با نشر و پرداخت هزینه روزنامه نوبت دوم تصدیق ده ساله برند صادر می شود.

ادامه مطلب
راز موفقیت ثبت برند در يزد

مراحل ثبت برند توسط مجتمع ثبت بین الملل:

 1. دریافت مشاوره رایگان به متقاضیان ثبت برند در سمنان
 2. تنظیم قرارداد با متقاضی مربوطه جهت حفظ تعهدات دو جانبه پرونده
 3. دریافت مدارک مربوطه و ارجاع پرونده به واحد اجرایی موسسه ثبت بین الملل
 4. دریافت تصدیق ده ساله برند و ارسال آن به متقاضی مربوطه

اسم هایی که در حوضه ثبت برند در سمنان جهت ثبت ممنوع اند

 • اسامی عام به تنهایی قابل ثبت نبوده و ثبت آنها ممنوع می باشد، اما اگر با اسامی خاص ترکیب شود بلامانع است.
 • ثبت عین یا مشابه برند هایی که تاکنون به ثبت رسیده اند ممنوع است.
 • اسم محصول برای همان محصول محل اشکال است.
 • صفت به ویژه صفت همان محصول به تنهایی به عنوان برند ممنوعیت دارد.
 • اسامی مقدس و اسامی مشهور به عنوان اسم برند نیز ممنوع است.
 • ثبت اسم مکان ها به عنوان برند نیز غیر قابل انجام است.
 • نام سازمان ها و ارگان های داخلی وبین المللی به عنوان اسم برند ممنوع است، حتی ثبت مخفف این کلمات هم ممنوعیت دارد.
 • آرم نظامی و پرچم کشور ها نیز به عنوان لوگو قابل ثبت نیستند.
 • برند مشابه برند های معروف در طبقات و محصولات مشابه قابلیت ثبت ندارد.

هزینه ثبت برند در سمنان

هزینه های ثبت برند بر اساس محصولاتی است که شما برای برندتان تعیین می کنید، هزینه های پرداختی برند شامل هزینه ارسال اظهارنامه الکترونیکی ، حق الوکاله وکیل، هزینه آگهی روزنامه رسمی اول و دوم، هزینه ثبت برند و صدور گواهی ثبت می باشد که هر پرونده ثبت برند به موجب طبقاتی که برای ثبت برند خود انتخاب می کند،تعداد محصولات، حجم آگهی ها و نوع برند، هر کدام از این واریزی هایی که باید انجام دهد، با توجه به این موارد محاسبه می شود.

زمان ثبت برند در سمنان

برای ثبت برند لارم است ابتدا در خواست خود را در سایت مالکیت صنعتی طی اظهارنامه ای تنظیم و ارسال نمایید. زمانی که برای امور اولیه ثبت برند باید طی نمایید کاملاً به تکمیل بودن مدارک و آشناییی با تنظیم اظهارنامه ثبت برند در سمنان دارید. در صورتی که در کمترین زمان این کار را انجام دهید طی 35 الی 45 روز نتیجه بررسی کارشناسان اداره ثبت مالکیت صنعتی به شما ابلاغ خواهد شد.

ادامه مطلب
ثبت برند در کرج با مشاوره رایگان

خدمات ثبت مالکیت صنعتی در سمنان

این خدمات شامل:

 • ثبت امور مربوط به مالکیت صنعتی اعم از برند، علامت تجاری، اختراع و طرح صنعتی
 • انتقال مالکیت گواهی نامه هایی که از سوی اداره مالکیت صنعتی صادر می شود.
 • درخواست تمدید گواهی نامه هایی که تاریخ انقضاء آنها تمام شده است.
 • شکایت های ناشی از موارد ثبت شده یا پررونده های در حال ثبت توسط اداره مالکیت صنعتی
 • بررسی تمامی درخواست های ارسال شده به سازمان مالکیت صنعتی و بررسی و پاسخ به تمامی آنها

ثبت اختراع در سمنان

در کنار ثبت برند در سمان شما میی توانید بعد از ایجاد حساب کارربری در صورتی که اختراعی برای ثبت دارید اقدام به ثبت اختراع نمایید. ثبت برند مطابق قانون مالکیت اجباری نیست اما ثبت اختراع الزامی است و امکان ثبت اختراع بعد از افشاء اختراع وجود ندارد.

ثبت طرح صنعتی در سمنان

انجام ثبت طرح صنعتی منوط به داشتن طرحی با ظاهری جدید و منحصر به فرد است که با ثبت این طرح به مدت 5 الی 15 سال می توانید انحصار بهره برداری از طرح صنعتی مورد نظر را داشته باشید.

خالی از لطف نیست که به مقالات ثبت اختراع و ثبت طرح صنعتی مراجعه کنید.

واحد ثبت برند در استان سمنان

 • دامغان
 • شاهرود
 • گرمسار
 • سرخه
 • آرادان

نتیجه فوری ثبت برند با بین الملل

هرگز انگ یک نواختی به زندگی و کسب وکارتان نزنید و همیشه در حال جنب و جوش برای بهتر شدن باشید، ثبت برند می تواند یک مکمل قوی برای انگیزه پیشرفت کسب و کارتان باشد، با ثبت برند دیگر نیازی نیست نگران کپی کارتان باشید، زیرا مشتریان شما را با برندتان می شناسند.

اگر برندتان کپی شود، می توانید ادعای ضرر و زیان کنید، تمام آن چیزی که برای ورود به این مسیر نیاز دارید داشتن یک مشاور کاردان و کار بلد است که ما در سیستم ثبت بین الملل چنین موردی را برای شما بزرگواران فراهم نموده ایم، ثبت برند امروزه تبدیل به یک ضرورت شده این ضرورت را جدی بگیرید، قطعاً بازخورد این امر را در مدت زمان کوتاهی در کسب و کارتان دریافت خواهید کرد.

جهت ثبت برند در سمنان و تک تک نقاط این استان و نیز سایر خدمات ثبتی، فقط کافیست با گروه ثبت بین الملل تماس بگیرید تا بهترین نتیجه را ببینید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x