ثبت برند در رشت آسان و سریع

ثبت برند در رشت 
فرقی نمی کند شما یک تولیدی کوچک دارید یا صاحب یک کسب و کار موفق و بزرگ هستید، ثبت برند در رشت یکی از الزامی ترین اموری است که هر کسب و کار و محصولی باید آن را انجام دهد، رشت به عنوان یکی از کلانشهر های بزرگ ایران و موقعیت مکانی مناسبی که دارد جزء شهر هایی است که برای سرمایه گذاران داخلی و بین المللی بستر بسیار مناسبی دارد. بنابراین از این جهت کسب و کار های کوچک و بزرگ در رشت موقعیت مناسبی را برای ثبت برند در رشت دارند.
ما در مجتمع ثبت بین الملل در کنارتان هستیم تا باید ها و نباید های مربوطه در زمینه ثبت برند را در اختیارتان قرار دهیم، پس هم اکنون با ما تماس بگیرید و اطلاعات مربوط به ثبت برند رشت را در این مقاله مطالعه نمایید.

مراحل ثبت برند در رشت

 1. ثبت اظهارنامه : اظهارنامه ثبت برند در سامانه ثبت علائم تجاری زیر نظر اداره مالکیت صنعتی تنظیم می شود و به صورت الکترونیکی می باشد.
 2. پاسخ کارشناس اداره ثبت: کارشناسان مربوطه بر اساس تقاضای بررسی شده ممکن است سه پاسخ به شما ارائه دهند، یا تقاضا رد می شود که در این صورت باید برند جدیدی انتخاب کنید، یا تقاضا به نقص می خورد که باید طی سی روز رفع نقص انجام گیرد و یا در نهایت برند تأیید می شود.
 3. روزنامه اول: در صورت تایید برند، این روزنامه به منظور اطلاع از اعلام تقاضا برای برای ثبت برند مربوطه چاپ می شود.
 4. حق ثبت: حق ثبت در واقع هزینه ای است که دولت به موجب اعطاء برند طی ده سال به شما از متقاضی دریافت می کند و سپس برای برند شماره ثبت صادر می شود.
 5. روزنامه دوم: این روزنامه بعد از صدور شماره ثبت به منظور اعلام ثبت برند صورت می پذیرد.
 6. مراجعه به اداره: سپس باید اصل مدارک را به اداره ثبت علائم تجاری تهران تسلیم نمایید، این اداره تنها اداره ثبت علامت و برند در سراسر ایران می باشد.
 7. تصدیق ده ساله: گواهی رسمی تصدیق به منظور ثبت برند طی ده سال می باشد که در انتها دریافت می کنید.

مهم ترین نکات در خصوص تعیین اسم برند

 • کوتاه وساده بودن اسم و راحت تلفظ شدن آن
 • به سادگی بین مردم معرفی شود.
 • برند باید توضیحی از محصول را در درون خود به مخاطب القاء کند.
 • مرتبط بودن برند با محصول و وجود ارتباط بین این دو
 • برند باید قابلیت ثبت شدن را داشته باشد و گر نه ارزشی نخواهد داشت.
 • اسم برند باید به نوعی خاص و جدید باشد و مشابه برند های معروف نباشد.
 • مهم ترین نکته این است: نام برند نباید چندین تلفظ داشته باشد.

ثبت برند در رشت 

مدارک ثبت برند در رشت

اشخاص حقیقی برای ثبت برند باید مدارک زیر را تهیه نمایند:

 • جواز کسب ، جواز تأسیس، یا هر نوع جوازی که مورد قبول قرار گیرد.
 • نمونه ای از برند یا لوگو مورد تقاضای ثبت
 • کپی مدارک احراز هویت متقاضی یا متقاضیان
 • رونوشت کارت بازرگانی در صورت غیر فارسی بودن برند
 • اصل وکالت نامه در صورت داشتن وکیل

اشخاص حقوقی جهت ثبت برند باید مدارک زیر را ارائه نمایند:

 • کپی اسناد اثبات هویت مدیر عامل
 • رو نوشت آخرین روزنامه رسمی تغییرات
 • رونوشت روزنامه رسمی تأسیس
 • رونوشت کارت بازرگانی در صورت غیر فارسی بودن برند
 • اصل وکالت نامه در صورت داشتن وکیل
 • نمونه ای از علامت تجاری مربوطه
 • جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری یا موافقت اصولی یا هر نوع مجوزی

طبقات ثبت برند در رشت

به طور کلی برند دارای 45 طبقه می باشد که شما برای ثبت برند در رشت مطابق محصول یا خدمات تان طبقات مرتبط را انتخاب می کنید. از طبقه 1 تا 34 برای محصولات متعدد در نظر گرفته شده است و طبقه 35 تا 45 ده طبقه ای است که برای مشاغل و خدمات مختلف در نظر گرفته شده اند.

برای اطلاع از جزئیات طبقات مورد تقاضای ثبت می توانید بر روی لینک قرار گرفته کلیک نمایید: لیست طبقات برند

زمان و هزینه هزینه ثبت برند در رشت

وقتی درخواست ثبت برند در رشت را دارید مبحث زمان بسیار حائز اهمییت است. اصولاً بیراند برای تولید و فروش محصول به ثبت می رسد و افراد نمی توانند زمان زیادی را بدون برند محصول خود را فروش کنند. از طرف دیگر اداره مالکیت صنعتی در استان تهران تنها سازمانی است که اقدام به ثبت برند می کند، از این رو درخواست ثبت برند برای اشخاص ممکن است اگر به دنبال دریافت هزینه دقیق جهت ثبت برندتان در رشت هستید حتماً با کارشناسان گروه ثبت بین الملل تماس بگیرید، زیرا هزینه ثبت برند آیتم های مختلفی دارد که بر اساس تعداد طبقات و محصولات ثبت برند تعیین می شود.

اما بد نیست بدانید چه هزینه هایی  برای ثبت برند رشت وجود دارد به طور کلی هزینه ثبت اظهارنامه، هزینه روزنامه نوبت اول ، هزینه حق ثبت، هزینه روزنامه نوبت دوم ، حق الوکاله وکیل به طور کلی هزینه هایی است که برای ثبت برند در رشت برای تمام برند ها وجود دارد.

توصیه های ثبت برند در رشت

چرا می گوییم برند باید به ثبت برسد؟ تنها راه حمایت از کسب و کارتان در برابر قانون به واقع ثبت برند است، هر شخصی که کسب و کاری را شروع می کند اسمی را برای معرفی خدمات یا محصولش به دیگران ارائه می نماید، حال تصور کنید اسمی که شما برای معرفی کارتان به مشتریان تان ارائه کرده اید، کسب و کار های مشابه به دلیل خوش نامی از آن استفاده کنند، آیا فکر می کنید قانونگذار از شما حمایت می کند؟

متاسفانه خیر زیرا قانون قواعدی برای مالکیت معنوی تعیین نموده که ثبت برند در رشت یکی از  این موارد است و به دلیل عدم پیگیری شما برای ثبت برند، شما از این حمایت قانونی برخوردار نخواهید شد.

ما در مجتمع ثبت بین الملل با حمایت و ارائه مشاوره رایگان و به کار گیری برترین وکلای ثبت برند در تهران پرونده ثبت برندتان را در زمان کوتاه به نتیجه خواهیم رساند فقط باید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها