جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)
مالکیت برند را فقط می توانید از طریق ثبت برند در خرم آباد بدست بیاورید، اما چگونه می توان یک برند ثبت کرد؟
از این رو ما در موسسه ثبت بین الملل مهم ترین قواعدی را که برای ثبت برند وجود دارد ، برایتان در این مقاله تدوین نموده ایم، ثبت برند خرم آباد کار چندان پیچیده ای نیست، فقط باید نکاتی که در این خصوص وجود دارد را بدانید، پس با ما همراه باشید.

ثبت برند در خرم آباد

یک مسیر جدید نیاز به یک شروع جدید دارد، دنیای برندهای معروف از بیرون ساده و قشنگ است، اما صاحبان این برند ها برای معروف شدن برندشان تلاش های فراوانی کردند،
اگر این سوال شما نیز می باشد این مقاله را از دست ندهید، ثبت برند نیز همچون امور ثبتی دیگر تنها توسط دولت انجام می شود و دولت قواعدی را برای آن تعیین کرده است، کسب اطلاع از تمام قواعد و مقررات ثبت برای عموم مردم ممکن نیست.

شرایط و ضوابط ثبت برند در خرم آباد

نام تجاری یا برند یک اسم یا نماد یا ترکیبی از این دو است که قابلیت رسیدگی حقوقی و ثبت آن وجود دارد. برند شناسنامه محصول یا خدمات است، محصولی که برای معرفی خود برند ثبت شده دارد قطعاً در بازار مصرف فروش بالاتری خواهد داشت.

علائم تجاری انواع مختلفی دارد و بر اساس شکل ظاهر می تواند لوگو، علامت یا نشان تجاری یا اسم و نام تجاری باشد و یا ترکیبی از هر دو و یا اینکه بر اساس مالک برند به دو نوع حقیقی یا حقوقی تقسیم شود.

مدارک ثبت برند در خرم آباد

مدارک کلی برای ثبت برند در خرم آباد:

 • جواز اعم از جواز کسب ، جواز تأسیس ، پروانه بهره برداری ، اینماد، موافقت نامه اصولی و غیره
 • کارت بازرگانی در صورت نیاز
 • وکالت نامه در صورت نیاز
 • نمونه علامت تجاری مربوطه
ادامه مطلب
راهنمای جامع ثبت برند در البرز

مدارک اختصاصی برای ثبت برند خرم آباد:

 • اشخاص حقیقی؛ کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی یا متقاضیان
 • اشخاص حقوقی؛ کپی مدارک شناسایی مدیر عامل، آگهی تأسیس شرکت، روزنامه رسمی آخرین تغییرات

تبعات عدم ثبت برند در خرم آباد

وقتی برندی را انتخاب می کنید اما برای ثبت آن تعلل می کنید برند شما هر آن ممکن است توسط دیگران ثبت شود، در این صورت شخصی که ممکن است حتی بعد از شما آن برند را به عنوان برند خود انتخاب کرده باشد و سپس آن را به ثبت رسانده باشد، حق انحصاری نسبت به آن دارد و شما در واقع به صورت غیر قانونی از آن برند استفاده می کنید و هر لحظه ممکن است علیه شما درخواست ضرر و زیان شود. پس هم اکنون اقدام به ثبت برند در خرم آباد نمایید.

زمان و هزینه ثبت برند خرم آباد

هزینه ثبت برند در خرم آباد بر اساس تعداد محصولاتی است که هر برندی باید در طبقه مورد نظر فعالیت شما ثبت کند و یا تعداد طبقا محصولات. هم چنین حجم آگهی ثبت برند، حق الوکاله و نوع برند هم بر هزینه ثبت برند درخرم آباد موثر است.

برای اطلاع بیشتر در این زمینه با کارشناسان ثبت بین الملل تماس بگیرید و هزینه ثبت برندتان را از ما بپرسید.

زمان برای ثبت برند در خرم آباد 35 الی 45 روزه است که این مدت زمان برای رسیدگی به اظهارنامه است به طور کلی فرایند ثبت یک برند در محدوده زمان 2 الی 3 ماه می باشد.

ثبت برند خرم آباد

ممنوعیت های ثبت برند در خرم آباد

برای ثبت برند ممنوعیت های اسمی وجود دارد، بدین معنا که شما هر اسمی را نمی توانید به عنوان اسم برند برای ثبت تقاضا نمایید. موارد زیر به تنهایی قابل ثبت نیستند.

 • اسم عام به تنهایی نمی تواند ثبت شود مثل درخت، جهان، دنیا این ها اسامی عام هستند.
 • صفت ها نیز نمی توانند اسم برند قرار گیرند مثل شیرین، خوشمزه، ترش، ملس
 • اسم محصول برای همان محصول نیز قابل ثبت نمی باشد.
 • اسم مکان نیز به عنوان برند ممنوع است مثل ایران، تهران
 • نام سازمان ها قابل ثبت نیست.
 • اسم برند نباید خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه جامعه باشد.
 • اسامی مقدس و مشهور نیز غیر قابل ثبت می باشند.

اسامی خاص برای برند را در اینجا برای شما عنوان نموده ایم : اسامی خاص برای برند

ادامه مطلب
نحوه تخصصی ثبت برند در چهارمحال و بختیاری

مراحل ثبت برند در خرم آباد

مراحل قبل از ثبت برند:

 1. ابتدا باید اسم برندتان را بر اساس قوانین مربوطه ثبت انتخاب کنید و در صورتی که هنوز اسمی برای برندتان پیدا نکردید با ما تماس بگیرید.
 2. در مرحله بعد باید برندتان استعلام گرفته شود تا اطمینان حاصل کنید که پیش از این به ثبت نرسیده است، شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان ثبت بین الملل استعلام برندتان را انجام دهید.
 3. تکمیل مدارک مربوطه برای ثبت: طبق مدارکی که در ابتدای مقاله عنوان نمودیم، اگر مدارکتان ناقص باشد اجازه ثبت برند به شما داده نمی شود.

نکته: در خصوص استعلام برند شما را به این مطلب ارجاع می دهیم: استعلام برند قبل از ثبت

مراحل ثبت برند در خرم آباد :

 1. ابتدا باید وارد سایت اداره ثبت علائم تجاری شوید و اظهار نامه الکترونیکی ثبت برند در خرم آباد را تکمیل نمایید.
 2. سپس کارشناس اداره ثبت علامت ممکن است بعد از بررسی علامت تجاری تان را قابل ثبت بداند یا اینکه قابل ثبت نداند در صورت امکان ثبت ابلاغیه پذیرش ثبت برند را برایتان ارسال می کند و در صورت عدم پذیرش برندتان را رد می کند.
 3. بعد از پذیرش اولیه برند نوبت به چاپ روز نامه رسمی نوبت اول است که به منظور اعلان درخواست ثبت می باشد.
 4. بعد از سی روز از تاریخ چاپ آگهی اول نوبت به پرداخت هزینه ثبت برند در خرم آباد می رسد.
 5. در مرحله بعد شماره ثبت برند صادر می شود و پس از صدور شماره ثبت برند باید هزینه روزنامه رسمی نوبت دوم چاپ گردد تا عموم مردم از ثبت برندتان اطلاع پیدا کنند و از آن به عنوان اسم برند غیر قانونی استفاده نکنند.
 6. در نهایت نوبت به دریافت تصدیق ده ساله برند است که قبل از آن باید به اداره ثبت مالکیت صنعتی مراجعه نماید و اصل مدارکی را که در اظهار نامه ثبت برند ارسال شده جهت صحت و سقم آن ارائه دهید و گواهی ثبت علامت تجاری در خرم آباد را دریافت کنید.

اداره مالکیت صنعتی خرم آباد چه خدماتی را ارائه می دهد ؟

سازمان مالکیت صنعتی در خصوص ثبت انواع اختراعات، علائم تجاری و نام های تجاری و نیز طرح های صنعتی صلاحیت رسیدگی و ارائه خدمات ثبتی را دارد. خدماتی که در این خصوص به متقاضیان ارائه می شود شامل: ثبت، انتقال مالکیت، تمدید اعتبار، استعلامات ثبتی می باشد.

ادامه مطلب
استعلام ثبت برند و جستجوی علائم تجاری ثبت شده

همه خدمات اداره مالکیت صنعتی را می توانید از سایت این سازمان دریافت کنید. درخواست ها تحت عنوان اظهارنامه های مختلف بر اساس نوع خدماتی که می خواهید دریافت کنید باید تنظیم و بعد از پرداخت نهایی در کارتابل ثبت شود. مطابق نوبت رسیدگی به درخواست شما پاسخ داده خواهد شد.

ثبت اختراع و طرح صنعتی در خرم آباد

برای ثبت اختراع و طرح صنعتی لازم است بعد از ورود به سایت و ایجاد کارتابل به قسمت میز خدمات مراجعه کنید. ثبت اختراع و طرح صنعتی مستلزم تنظیم ادعا نامه و توصیف نامه است. حتماً نمونه ادعا نامه یا توصیف نامه را مطالعه نمایید سپس اقدام به تنظیم آن کنید. با تکمیل اظهارنامه و پرداخت هزینه آن رسیدگی به ثبت اختراع یا ثبت طرح صنعتی انجام خواهد شد که در صورت تایید آگهی آن صادر می شود. آگهی باید در روزنامه رسمی کشور انتشار یابد.

واحد های ثبت برند در استان لرستان

 • پل دختر
 • کوهدشت
 • درود
 • الیگودرز
 • ازنا
 • بروجرد

ثبت برند در خرم آباد توسط بین الملل

شاید تا کنون نکات مثبتی که در خصوص ثبت برند وجود دارد را نمی دانستید. ثبت برند به محصول یا خدماتتان  هویت می بخشد. دیگر دوران کسب و کار های سنتی رو به اتمام است و اگر از قافله جا بمانید شمایید که ضرر می کنید.

با ثبت یک برند و صرف وقت و هزینه،  و تولید یا خدمات با کیفیت محصول  و خدمات شما هم به زودی تبدیل به یک برند معروف خواهد شد، ولی قبل از هر اقدامی ابتدا باید برندتان را به ثبت برسانید.

موفقیت ارزانی کسانی است که از ابتدا دیوار کسب و کارشان را محکم چیده اند، و عدم ثبت برند در واقع همان چیدن دیوار است که تا ثریا کج می رود و یک روز باید منتظر خراب شدن آن باشید، ثبت بین الملل با تیم کارشناسان و وکلای پایه یک در کنار شماست تا تجربه یک ثبت برند لذت بخش را داشته باشید. زیرا نتیجه مثبت در مجموعه ما آمیخته ای از تجربه و دانش و مهم ترین مسئله اعتماد شما عزیزان به این مجموعه می باشد.

به شما قول می دهیم در پایان کارلبخند رضایت شما همراه ماست، پس هم اکنون با کارشناسان ثبت برند بین الملل تماس بگیرید و با ما همراه باشید. سپاس از نگاه گرمتان که تا این لحظه ما را دنبال کردید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x