جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
اگر به دنبال ثبت برند در بجنورد هستید اما هنوز نمی دانید یک برند باید چه ویژگی هایی داشته باشد و یا اینکه چگونه می توان برندی را به ثبت رساند؟ نگران نباشید.
تیم ثبت برند بین الملل به دلیل سوالات بسیاری از عزیزان در خصوص ثبت برند در بجنورد بر این شد تا مقاله ای را برای شما عزیزان تدوین کند، پس با همراه باشید تا به ناگفته ها و قوانین ثبت برند در بجنورد بپردازیم. قبل از هر چیز بد نیست بدانید برند چیست؟
برند می تواند یک اسم باشد یا اینکه نماد و طرحی بر اساس ایده و نظر یک طراح باشد و هم می تواند ترکیبی از این دو باشد. اینکه شما کدام یک از این سه را انتخاب می کنید.
کاملاً بسته به نظر و علاقه شخصی دارد، اما هر کدام از این برندها قواعدی را دارند که باید حتماً لحاظ کنید که در ادامه این مقاله به تمام نکات مربوط به برند می پردازیم پس با ما همراه باشید و این فرصت استثنائی را از دست ندهید.

مهم ترین نکات در خصوص ثبت برند در بجنورد

 • برای ثبت برند حتماً از اسامی خاص استفاده کنید و اسامی عام را نیز می توانید در کنار اسم خاص اقدام به ثبت نمایید.
 • استعلام برند را قبل از شروع پروسه ثبت حتماً انجام دهید تا وقت و هزینه تان تلف نشود.
 • برای برند های غیر فارسی چه از لحاظ نوشتار چه از لحاظ معنا کارت بازرگانی ارائه نمایید.
 • افراد زیر 18 سال اجازه ثبت برند در بجنورد را ندارند.
 • ارگان صادر کننده تصدیق ده ساله برند و اعطاء مالکیت برند اداره مالکیت صنعتی در استان تهران است و اداره ای جهت مراجعه حضوری در بجنورد نمی باشد.
 • در انتخاب نام برند به سادگی تلفظ و معنای آن توجه کنید.
 • برندی که انتخاب نموده اید باید قابلیت پذیرش قانونی برای ثبت را داشته باشد تا مورد حمایت قانون قرار گیرد.
 • حد المقدور تلاش کنید برندی که انتخاب می کنید نو و جدید باشد.
ادامه مطلب
نکات مهم برای ثبت برند در سنندج

نکات حقوقی ثبت برند را در لینک آن بخوانید.

مراحل ثبت برند در بجنورد

برای ثبت برند در بجنورد ابتدا می توانید به کارشناسان مجتمع ثبت بین الملل تماس بگیرید و از مشاوره این مجموعه جهت ثبت برند استفاده نمایید. بعد از آن باید مدارک و اسناد مربوطه را تکمیل نمایید و بعد از تکمیل مدارک تان به شکل زیر اقدام به ثبت برند نمایید.

 1. ورود به سامانه ثبت مالکیت معنوی و تکمیل اطلاعات متقاضی ثبت علامت
 2. مشخص نمودن نوع شخصیت متقاضی و ورود اطلاعات متقاضی و نماینده یا وکیل وی
 3. تکمیل اطلاعات مربوط به برند و توضیحات و مستندات ثبت آن
 4. تکمیل و ارسال اظهارنامه الکترونیکی به کارتابل کارشناسان اداره ثبت مالکیت صنعتی
 5. بعد از 35 الی 45  روز با دریافت ابلاغیه تأیید برند  هزینه روزنامه اول برند پرداخت می گردد.
 6. هزینه ثبت برند بعد از سی روز از  زمان آگهی روزنامه اول پرداخت می شود تا برای  برند شما شماره ثبت صادر شود.
 7. هزینه روزنامه دوم برند نیز پرداخت می گردد بعد از یک هفته الی ده روز با اصل مدارک تان به اداره ثبت مالکیت صنعتی مراجعه می نمایید.
 8.  با بررسی های صورت گرفته تصدیق برند صادر می شود و می توانید به اداره مالکیت صنعتی تهران جهت دریافت تصدیق ده ساله برند مراجعه نمایید.

ثبت برند در بجنورد 

مدارک ثبت برند در بجنورد

 • مدارک کلی  ثبت علامت تجاری در بجنورد عبارت است از؛
 1. پروانه فعالیت یا جواز فعالیت متقاضی
 2. کارت بازرگانی در شرایطی که برند فارسی نیست.
 3. نمونه ای از نشان تجاری یا نام تجاری مربوطه
 4. وکالت نامه در صورتی که وکیل پرونده ثبت برند شما را پیگیری می نماید.
 • مدارک اشخاص حقیقی یا افراد: کپی اسناد شناسایی
 • مدارک اشخاص حقوقی یا شرکت ها :
 1. اسناد شناسایی مدیر عامل وقت شرکت
 2. آخرین تغییرات شرکت در صورتی که شرکت پس از ثبت تغییراتی داشته است.
 3. آگهی یا روزنامه رسمی تأسیس شرکت

چرا باید برند ثبت شود؟

برای اینکه بدانید چرا باید برندتان به ثبت برسد ترجیح می دهیم ماجرایی را که برای یکی از موکلین عزیز ثبت بین الملل رخ داده را برایتان نقل قول کنیم: تقریباً چندین ماه پیش موکلی برای ثبت برندش به مجتمع بین الملل مراجعه نمود، تعجیلش در کار برایم کمی عجیب بود ولی طبق روال مجموعه ترجیح دادیم ابتدا استعلامات ثبت برندشان را انجام دهیم،

ادامه مطلب
ثبت اختراع در کرج

با ایشان که گفتگوی کوتاهی داشتیم متوجه شدیم 20 سال است که با این برند تولیدی لباس دارد، با استعلام متوجه شدیم که برند در طبقه مورد تقاضای ایشان پیش از این به ثبت رسیده و ایشان مجبور به ثبت برند دیگری شدند.

بعد از چند هفته با من تماس گرفتند و گفتند شخصی که برند به نامش ثبت شده از ایشان شکایت حقوقی کردند، بله متاسفانه قانون حق را به مالک اصلی برند می دهد نه شخصی که اولین بار از برند استفاده نموده است و این اصلی ترین دلیل برای تعجیل در ثبت برند در بجنورد و لزوم ثبت برند است.

هزینه و زمان ثبت برند در بجنورد

قطعاً شما هم کلافه شده اید از اعلام هزینه های مختلف موسسات مختلف. ضعف بزرگ در امر ثبت شاید همین باشد که هنوز قیمت مصوبی برای آن وجود ندارد، اما هزینه اصلی برای ثبت برند از طریق تعدد طبقه برند و موضوعاتی که شما قصد دارید برندتان در آن زمینه ثبت شود مشخص می شود.

ما در مجتمع ثبت بین الملل با لیست هزینه های متعارف، امور مربوط ثبت برندتان را انجام می دهیم، پس هم اکنون با کارشناسان گروه ثبت بین الملل تماس بگیرید و هزینه تمام شده برندتان را از کارشناسان ما بپرسید.

تعیین زمان برای ثبت برند ممکن است بی نتیجه شود. هر برندی که قرار است ثبت شود باید اظهارنامه ثبت برند در خصوص آن تنظیم شود. بررسی اظهارنامه در اداره مالکیت صنعتی 35 الی 45 روز است که در صورت تایید طی 2 ماه گواهی نامه ثبت اختراع در خصوص آن تنظیم شود.

نحوه استعلام برند در ثبت برند بجنورد

برای استعلام برند باید به  سایت مالکیت معنوی مراجعه نمایید، این سامانه فقط استعلام برند هایی را انجام می دهد که ثبت شده اند، شاید بگویید مگر برند های ثبت نشده داریم که استعلام لازم باشد برایشان، بله برخی از اسامی هستند که درخواست شده اند برای ثبت و به لحاظ اولویت از برند های مشابه ما قبل خود حق تقدم در ثبت دارند، علاوه بر این برندهایی که تأیید شده اند و هنوز مراحل ثبت آن ها نیز اتمام نیافته برای ثبت برند در اولویت هستند و استعلام این ها به نوعی ممکن نیست.

ادامه مطلب
ثبت برند در مرکزی

بنابرای در سامانه مالکیت معنوی با استعلام برند می توانید در آیتمی که اسم علامت تعریف شده، علامت مربوطه را یادداشت نمایید و با رمز اینترنتی صفحه جستجوی برند را کلیک کنید. برای استعلام دقیق می توانید به کارشناسان موسسه ثبتی حقوقی بین الملل مراجعه نمایید.

خدمات مالکیت صنعتی در بجنورد

اداره مالکیت صنعتی برای ثبت، تغییرات، تمدید، ثبت بین المللی، اختراع، علائم تجاری، طرح صنعتی می پردازد. سازمان مالکیت صنعتی برای شکایت ها و اعتراضات ناشی از خدمات ثبتی نیز وظیفه رسیدگی دارد. علاوه بر تمام این موارد همه اظهارنامه هایی که در سایت مالکیت صنعتی وارد می شود باید تمامی اطلاعات در این سایت وارد شود

ثبت اختراع و طرح صنعتی در بجنورد

 1. مدارک و ادعا نامه و توصیف نامه اختراع باید تنظیم و تکمیل گردد.
 2. در سایت مالکیت صنعتی اقدام به ایجاد حساب کاربری نمایید.
 3. اظهارنامه ثبت اختراع و طرح صنعتی باید تکمیل شود و اطلاعات مربوط به ثبت اختراع یا ثبت طرح صنعتی باید در این سامانه وارد شود.
 4. درخواست بعد از رسیدگی کارشناسان اداره مالکیت صنعتی ممکن است تایید یا رد شود.
 5. در صورت تایید آگهی ثبت اختراع و طرح صنعتی باید در روزنامه رسمی منتشر شود.
 6. سپس با ارائه مدارک به اداره ثبت شرکت ها و بررسی درخواست مورد نظر گواهی نامه ثبت اختراع و ططرح صنعتی صادر می شود.

ثبت برند در استان خراسان شمالی

 • شیروان
 • اسفراین
 • آشخانه
 • درق
 • جاجرم

و در آخر لزوم ثبت برند را جدی بگیرید، هم اکنون اقدام  به ثبت برند در بجنورد کنید، ما در مجتمع ثبت بین الملل در کنارتان خواهیم بود تا هر چه زودتر برندتان را به ثبت برسانیم، ثبت برند به نسبت پیچیدگی اش نیز نیاز به افراد باتجربه و کار بلد دارد ما این نیاز را برای شما در مجموعه ثبت بین الملل رفع نموده ایم، با ما همراه باشید و از مشاوره رایگان گروه ثبت بین الملل حتماً استفاده نمایید.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x