ثبت برند در اصفهان

اشخاص حقیقی و یا حقوقی که برای ساماندهی به اقتصاد خود و پیشرفت کسب وکار خود در اصفهان می توانند برند برای محصولات و کالاهای خود انتخاب نمایند . آیا می دانستید تنها روشی که می توان از تسهیلات و وام های دولتی مبالغ بالا بهره مند شد ثبت برند می باشد.

همان طور گفته شده با ثبت برند است که می توان از مزایای بسیاری بهره مند گردید از جمله دیگر مزایا این است که حق استعمال و انحصاری را به مالک می دهد که با یک نام و نشان محصولات و کالاها و یا حتی خدمات خود را در بازار نشان دهد . توسط این برند است که می توانند در دنیای رقابت امروزی رقابتی سالم را ایجاد کرد . هم چنین می توان از افرادی که متقلب کار اهستند و سوء استفاده گر جلوگیری پ حتی برخورد قانونی داشته باشید.

در صورت نیاز به ثبت برند در اصفهان و کلیه مراکز و شهرستانهای دیگر استان اصفهان می توانید از کارشناسان مجرب و کارگروه ویژه ثبت برند اصفهان مستقر در موسسه حقوقی و ثبتی بین الملل راهنمایی های لازم را کسب نمایید.

در این مقاله به اختصار در خصوص چگونگی ثبت برند در اصفهان توضیح داده شده است.در صورت نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت برند در اصفهان با ما تماس حاصل نمایید.

ساختار نام و نشان تجاری برند

راهبرد نام و نشان تجاری اجزای خاص یک شرکت می باشد. خدمات و محصولات مختلف که می فروشد و یا استفاده می کند که از آن بهره می گیرد. نام و نشان تجاری نشان دهنده ابزاری نو و موجودیت یافته می باشد. راهبرد نام و نشان تجاری تصویری ایجاد خواهد کرد که هر فعال اقتصادی آن را هدف می نامد. برند معیاری را انتخاب می کند که هر کمپانی را متمایز می کند.

حق انتخاب نام و نشان تجاری راهبردی بسیار مهم در بازارهای صنعتی می باشد. راهبرد نام گذاری برند انتخاب اجزای خاص و معمول نام و نشان تجاری برای محصولات و خدمات مختلفی که برای شرکت و همچنین خدمات که ارائه می دهند به کار می رود. اصول اولیه طرح راهبرد نام و نشان تجاری نوعی از اصول زیربنایی می باشد.

بطور کلی به نوع ماهیت کسب و کار و راهبردی که در آن صنعت پیشرو دارد نام و نشان تجاری به همان سو سوق پیدا می کند. هر شرکت جهت بهره مندی از سهم بیشتر بازار باید چندین نام و نشان تجاری داشته باشد. که هر کدام از این نامو نشان تجاری باید در عرض عمق و طول باید متمایز باشد.این نام معمولا شامل تمام محصولات و خدمات یک فعال اقتصادی و کسب و کار میباشد.

نام تجاری(برند) چیست؟

یک نام عبارت نماد طرح یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کننده خدمات یا فروشنده محصولی خاص باشد که به وسیله ی آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می گردد. عنوان قانونی برای برند نشان تجاری است.

نام های تجاری یا برند ها در سبک های متفاوتی هستند هر شکلی که  قابل رؤیت باشد و تمام قوانین حقوقی را رعایت کرده باشد،از انواع علامت تجاری به شمار رفته و قابل ثبت می باشد.نام تجاری یا برند برگرفته از واژه های آغازین یک عبارت مانند وی آی پی یا کی ف سی.برخی از برندها از نام افسانه ها یا داستان های قدیمی استخراج شده است.

مدارک لازم جهت ثبت برند در اصفهان

اشخاص حقیقی و حقوقی که با توجه به شرایط کاری می توانند برند خود را انتخاب و ثبت نمایند . برای اقدام به ثبت برند در اداره ثبت شرکتها ملزم به ارائه مدارکی می باشید . این مدارم برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت می باشد:

ثبت برند اشخاص حقیقی در اصفهان

 1. مدارک شناسایی شخص متقاضی.
 2. ارائه پروانه کسب موضوع فعالیت.
 3. طرحی از برند در ابعاد 6*6 سانتی متر.

در صورتی که برند درخواستی شما به لاتین می باشد داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.

ثبت برند اشخاص حقوقی در اصفهان 

 1. کلیه مدارک ثبتی شرکت ( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس ، تمامی تغییرات شرکت )
 2. مجوزهای شرکت شامل جواز تاسیس.
 3. پروانه بهره برداری و مدارکی که مشخص کند مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به فعالیت می باشند.
 4. در صورتی که برند شما لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.
 5. مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت
 6. طرحی از برند در ابعاد 6*6 سانتی متر.

زمان ، هزینه ، تعرفه و قیمت ثبت برند در اصفهان

برای ثبت برند خود در اصفهان باید کلیه امورات و پروسه ثبت را به اتمام برسانید تقریبا برای اینکه این پروسه به اتمام برسد و برند شما ثبت گردد 30 روزکاری زمان نیاز است . این طولانی بودن زمان ممکن است در برخی شرایط زیاد تر و طولانی تر و در برخی شرایط کمتر شود . زیرا دلایلی بر این زمان تاثیرگذار است از جمله اینکه تعداد پرونده های موجود در کارتابل کارشناسان ، اگر نقصی در پرونده ثبت موجود باشد این مورد هم در زمان تؤثیرگذار می باشد .

هزینه هایی که برای ثبت برند در اصفهان پرداخت کرد متغییر می باشد اول اینکه هزینه ها ثبت برند اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی در اصفهان متفاوت می باشد باید به نوه طبقه کالای مورد درخواست نیز توجه کرد حتی بر اساس انتخاب طبقه کالای اضافه تر مبلغی اضافه تر باید پرداخت شود .

شما متقاضی گرامی برای اطلاع از هزینه هایی که برای ثبت برند در اصفهان ملزم به پرداخت آن هستید برای اطلاع از ریز این هزینه ها می توانید با کارشناسان و مشاوران مجرب موسسه بین الملل در تماس باشید .

ثبت نام تجاری، علامت تجاری و ثبت برند در اصفهان

به منظور اثربخش بودن کسب و کار یک برنامه ریزی اولیه به وسیله مدیریت برند باید ایجاد گردد. ارزش نوآوری به جای کنترل ساده هزینه برند لازم است. راهبرد به سمت یک برند برتر باید شروع شود. هر شکل از مسیر روابط با خریدار آن کالا یا خدمات باید برنامه ریزی شود و د رجهت وفاداری مشتری تنظیم شود. کانال های توزیع با کیفیت بالا و رویکردهایی برای برند ایجاد گردد.

برنامه های جامع تبلیغاتی و راهبرد هر برند ایجاد گردد. این برنامه هاحضور در بازارها از طریق محصولات در کانال های توزیع دارای کیفیت بالا نشان می دهد. تمرکز بر ارتباط با گروه های تاثیر گذار برند پیوسته اهمیت دارد. نقش برند در ایجاد هویت و اعتماد مشتریان ارزیابی گردد و تمامی ارتباطات به توسعه شرکت و تصویر ذهنی برند منجر می گردد. حفظ شهرت برند یک اولویت اساسی می باشد زیرا یکی از ارزشمندترین دارایی یک شرکت می باشد.

نقش اصلی در ایجاد هویت یک شرکت و رساندن آن به جایگاه ویژه اقتصادی بازار، ساختار متفاوت برند می باشد. در بازاری که شرکتی ساختار برندی واضح و قابل فهم داشته باشد. عنصر موفقیت یک خلق ساختار برند منسجم و هماهنگی در تمام سطوح می باشد .تمرکز محدودی بر برند در یک کمپانی و ثبت ساختار در بازارهای جهانی اعم این مورد است . نوعا برند نباید به تنهایی و بدون پشتوانه کیفی اغاز شود .

در طول زمان باید شکل گرفته و به تدریج اصلاح و اصلاحاتی صورت پذیرد.که با  این فرایند رسالت ساختار برند به تدریج شکل میگیرد.آگاهی عمیق با وسعت عمیق تر از برند –ایجاد نقطه تمایز در برند عکس العمل های مثبت و قابل حس در برند –ایجاد رابطه خوب با برند همگی با دستیابی این چهار مرحله در ساختار برند تصویر سازی ذهنی برند ایجاد خواهد شد.

ثبت آرم در اصفهان

فواید ثبت برند چیست؟ یکی از فواید ثبت برند این است که علائم تجاری مانع تلاش‌های متقلبان،‌ برای استفاده از علائم مشخص به منظور فروش محصولات و ارائه خدمات نامرغوب یا متفاوت می‌شوند. این نظام، آگاهی و امكان سرمایه‌گذاری جهت تولید و فروش كالاها و خدمات را در منصفانه‌ترین شرایط ممكن به مردم می‌دهد و از این راه تجارت بین‌المللی را تسهیل می‌كند.ثبت برند یکی از اقدامات مهم و تاثیرگذار هر فرد حقیقی و حقوقی برای شناساندن محصولات و خدمات و نام تجاری خود می باشد.

همچنین ثبت برند به شخص و شرکت حق و حقوق قانونی می دهد که کالاها و خدماتش را متمایز کرده و در قالب خاصی به عرضه برساند.از مهم ترین و اساسی ترین ویژگی ها و مزایای برند این است که کسب و کار و محصولات را به مردم می شناساند و نام آن را در ذهنشان حک می کند. دیگر نکته این است که وقتی مشتری از کالا یا خدمات راضی باشد، همواره به یاد خواهد داشت که تحت این نام و برند کالا و خدماتی ارائه می شوند که کیفیتی خوب داشته نیازهایش را برآورده می کند.

ویژگی دیگر ثبت برند این است که قدرت و عظمت یک کسب و کار را به مشتریان می رساند. مردم این طور در ذهن دارند که وقتی شرکتی یک برند خاص برای خودش انتخاب می کند شرکت بزرگ و قدرتمندی است. به همین علت اگر یک برند خوب و تاثیرگذار داشته باشد، می تواند شرکت خود را نیرومندتر از آنی که هست معرفی کند.

ثبت برند چیست؟

ثبت برند همان ثبت نام تجاری ، نشان تجاری یا برند می باشد. با ثبت برند می توانید کالا و خدمات خود را به همه مشتریان معرفی نموده و خود را از دیگر رقبای خود متمایز کنیدثبت برند از اموری است که برای شرکت های تولیدی کاملا اجباری می باشد.زیرا در زمان اخذ گواهی استاندارد باید ثبت علامت تجاری (برند) را انجام داده باشید. اگر چنانچه هنوز اقدام به ثبت برند خود ننموده اید ، از همین حالا اقدام نمایید تا شما هم به عنوان یکی از برترین ها در سطح جهان شناخته شوید.

برندینگ چیست؟

برندینگ نام ونشان تجاری می باشد که برای معرفی کالا و خدمات یک محصول و تشخیص آن با سایر کالاها و خدمات مشابه ،به ثبت می رسد.

توضیحاتی در خصوص موقعیت اقتصادی اصفهان از حیث ثبت برند در استان اصفهان و همچنین شهرستانهای استان اصفهان:

استان اصفهان، استانی است در میانهٔ ایران با مرکزیت شهر اصفهان. این استان با مساحتی حدود ۱۰۵٬۹۳۷ کیلومتر مربع بین ۳۰ درجه و ۴۳ دقیقه تا ۳۴ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی خط استوا و ۴۹ درجه و ۳۶ دقیقه تا ۵۵ درجه و۳۱ دقیقه طول شرقی نصف النهار گرینویچ قرار دارد. استان اصفهان که در مرکز ایران واقع شده‌است از شرق به استان‌های یزد و خراسان جنوبی، از شمال به استان‌های سمنان، قم و مرکزی، از غرب به استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری، از جنوب به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس محدود است. صفهان قطب تولید آهن، فولاد، مصالح ساختمانی و پتروشیمی در ایران است.

استان اصفهان یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولید انواع مختلف صنایع دستی ایران بشمار می‌رود. این استان از دیرباز گهواره هنرهای زیبا و صنایع دستی بوده‌است. تزئینات آجری، کاشی کاری، گچ بری و انواع خط در آثار تاریخی اصفهان، از قرن‌ها پیش تا دوره معاصر، بر اطراف و جوانب مناره‌ها و داخل و خارج مساجد، قصرها و هنرهای زری دوزی و قلم کاری، ترمه و نقره کاری و زرنگاری و رونویسی انواع کتاب، قرآن و قطعات نگارگری و نقاشی جملگی به مرکزیت هنری اصفهان گواهی می‌دهند.

سیم کشی، زرکشی، زربافی، گلابتون دوزی، منبت گلپایگان، پولک دوزی، زنجیره بافی، قالی بافی و نساجی از صنایع دستی رایج اصفهان است. این صنایع در عهد شاهان صفوی رونق فراوان داشت. در دوران قاجاریه، بازار صنایع دستی در اصفهان از رونق افتاد؛ ولی بعد از انقلاب مشروطه باز توسعه یافت. به طور کلی طرح و نقش عموم دست ساخته‌های اصفهان اعم از فرش و قلمکار و ظروف قلم زنی و کاشی، دوختنی‌های روی پارچه تحت تأثیر طرحهای تزئینی دوران صفویه قراردارد و طراحان اصفهان، به نسبت قدرت درک و مهارت خود از آثار قدیمی برمی‌گیرند و با خلاقیت خود، آنها را زیباتر می‌سازند.

مراحل ثبت برند در اصفهان

برای به رسمیت شناخته شدن برند خود اجباری است آن را ثبت نمایید . ثبت برند باید در اداره ثبت شرکتها صورت گیرد . بدین صورت که می توان به صورت اینترنتی اقدامات ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی را انجام دهید.

وارد سایت اداره مالکیت صنعتی شده و مراحل ثبت را قدم به قدم به صورت فرمی که از شما می خواهد درج نمایید .

وارد کردن مرحله اول اطلاعات شخصیت حقیقی و حقوقی سپس بر اساس آن درج کلیه اطلاعات اولیه متقاضی و وارد نمودن اطلاعات نام برند انتخابی سپس در مرحله بعدی مدارک را بارگذاری نمایید . سپس هزینه های ثبت برند را پرداخت نمایید و در انتها کدرهگیری و رمز عبور را دریافت نمایید . سپس این ثبت در پرونده کارشناسان اداره ثبت مالکیت صنعتی ارسال می شود و کارشناسان بررسی ها و استعلامات لازم را بر روی پرونده اخذ می نمایند . سپس نتیجه از طریق ابلاغیه به متقاضی ارسال می شود یا رد پرونده است و یا نقص پرونده آن و یا تأیید و چاپ روزنامه می باشد .

در انتها گواهی 10 ساله به متقاضی اهدا می شود.

واژگان مرتبط با ثبت برند در اصفهان

 • ثبت علامت تجاری در اصفهان
 • ثبت لوگو و نام تجاری در اصفهان
 • ثبت اسم تجاری در اصفهان
 • ثبت نام و نشان تجاری در اصفهان
 • ثبت آرم تجاری در اصفهان

ثبت برند در استان اصفهان

 • ثبت برند در اردستان
 • ثبت برند در خوانسار
 • ثبت برند در  فریدون شهر
 • ثبت برند در  نطنز
 • ثبتبرند در  سمیرم
 • ثبت برند در  خمینی شهر
 • ثبت برند در  نائین
 • ثبت برند در نجف آباد
 • ثبت برند در  فلاورجان
 • ثبت برند در  گلپایگان
 • ثبت برند در شهررضا
 • ثبت برند در  شاهین شهر

کلیه مشتریان و موکلین گرامی در صورت تمایل در هر نقطه از ایران بزرگ و سربلند از جمله در استان اصفهان میتوانند با موسسه  تماس حاصل نموده و از خدمات منحصر به فرد موسسه حقوقی بین الملل  مبتکر در خدمات نوین ثبت شرکت ، ثبت برند و برند سازی  کسب اطلاع نمایند.لازم به ذکر است در این مجتمع حقوقی کلیه مراحل ثبت برند طراحی وساختار فیزیکی برند و بازارسازی و برندینگ در قالب پکیچ در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد.

با ما در ارتباط باشید.