ثبت برند در ارومیه راهی برای پیشرفت در تجارتتان

ثبت برند و علامت تجاری در ارومیه

دنیای کسب و کارهای کوچک نیز خیلی وقت است از حالت سنتی خارج شده اند و تبدیل به کسب و کار های مدرن شده اند، در دنیای کسب و کار مدرن علاوه بر قیمت و کیفیت محصول، برند ها هستند که در رقابت با هم می باشند، ارومیه یکی از این شهرها است که با متقاضیان زیاد ثبت برند در ارومیه به این فضا ملحق گشته است.

اما سوالات زیادی برای متقاضیان ثبت برند در ارومیه وجود دارد که ما در مجتمع ثبت بین الملل تصمیم بر این داشتیم پاسخگوی سوالات شما بزرگواران باشیم، بعد از مطالعه این مقاله شما یاد می گیرید، یک برند چگونه به ثبت می رسد؟ چه مدارکی نیاز دارد؟ چه هزینه هایی باید پرداخت شود؟ و به طور کلی نکاتی که در خصوص ثبت برند وجود دارد را مطالعه خواهید کرد، پس این مقاله را از دست ندهید و با ثبت بین الملل همراه باشید.

ثبت برند در ارومیه

برند یا علامت تجاری بر اساس قوانین ایران زمانی مورد حمایت قرار می گیرند که در اداره مالکیت صنعتی نسبت به ثبت آن گواهی نامه ده ساله صادر شده باشد. قانون مالکیت صنعتی ثبت برند و علامت تجاری را منوط به تنظیم اظهارنامه ثبت برند و علامت تجاری می داند.

در ایران درخواست های ثبت برند و علائم تجاری تنها از طریق سایت اداره مالکیت صنعتی انجام می شود. اگر درخواست ثبت برند و علامت تجاری دارید باید مدارک و مراحلی را به طور کامل انجام دهید از این رو باید با قوانینی که در این بین تدوین شده اند آشنایی پیدا کنید. پیشنهاد می کنم این مطلب رو از دست ندهید.

مراحل ثبت برند و علامت تجاری در ارومیه

 1. تکمیل فرم اظهارنامه در سامانه ثبت مالکیت صنعتی
 2. دریافت جواب اظهارنامه مبنی بر تأیید برند مربوطه جهت ثبت
 3. پرداخت و انتشار روزنامه نوبت اول
 4. پراخت هزینه ثبت و دریافت شماره ثبت
 5. پرداخت و انتشار روزنامه نوبت دوم
 6. ارائه مدارک مربوطه جهت ثبت برند ارومیه به اداره ثبت علائم تجاری تهران
 7. دریافت تصدیق ده ساله مبنی بر ثبت برند
ثبت برند در ارومیه
ثبت برند در ارومیه

مدارک ثبت برند ارومیه چیست؟

اسناد و مدارک ثبت برند ارومیه نسبت به متقاضی ثبت تهیه می شود بنابراین اگر شما شرکت دارید و می خواهید برای شرکتتان ثبت برند داشته باشید باید مدارک حقوقی تنظیم کنید و اگر می خواهید برندتان به نام خودتان باشد یا هر کس دیگر باید مدارک اشخاص حقیقی را تنظیم کنید که این مدارک در بیشتر موارد یکی می باشند، در هر صورت برای ثبت برند باید یک سری مراحل معین طی گردد.

 • مدارک ثبتی: شرکت ها برای ثبت برند ارومیه باید مدارک شناسایی شان را ارائه دهند، که این مدارک عبارت اند از؛ آخرین روزنامه رسمی تغییرات و روزنامه رسمی تأسیس(در صورت عدم وجود روزنامه می توانید آگهی های مربوطه را ارائه نمایید.)
 • مدارک شناسایی: کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی مربوطه و یا کپی مدارک شناسایی مدیر عامل در صورت متقاضی بودن شرکت.
 • علامت تجاری: نمونه ای از طرح یل نام برند مربوطه باید برای ثبت برند ارومیه ارائه گردد.
 • جواز: جواز یکی از مدارک اصلی برای ثبت برند ارومیه می باشد که باید حتماً ارائه گردد و به محصول یا خدمات مورد تقاضا برای ثبت برند مرتبط باشد.
 • کارت بازرگانی: برای برند هایی که فارسی نمی باشند.

توجه کنید که در خصوص مدارک وکیل، وکالت نامه در صورت داشتن وی باید حتماً ارائه گردد.

منظور از ثبت برند اشتراکی در ارومیه چیست؟

برندی است که توسط چند نفر در یک اظهارنامه مورد تقاضای ثبت قرار می گیرد برند اشتراکی نام دارد، این برند بر اساس توافقی که بین شرکا انجام می شود، مطابق درصد تعیین و به امضاء همه شرکا می رسد، نکته قابل توجه در خصوص برند اشتراکی این است که لازم نیست همه اعضاء مدارک مربوطه را ارائه دهند، بلکه  به جز مدارک شناسایی، جواز و یا کارت بازرگانی به نام هر یک از شرکا باشد ممانعتی برای ثبت برند اشتراکی وجود نخواهد داشت.

هزینه و زمان لازم برای ثبت برند ارومیه چه میزان می باشد؟

بهتر است هزینه ثبت برند ارومیه را بر اساس یک مثال برایتان شرح دهم، آقای الف قصد ثبت برند در طبقه محصولات غذایی، مثل کنسرو، رب گوجه، روغن، زیتون، چای و غیره را دارد و آقای به قصد ثبت برند در طبقه 40 را دارد.

هر دو این اشخاص برای ثبت برند یک هزینه اظهارنامه پرداخت می کنند، اما در زمان هزینه ثبت و روزنامه نوبت اول و دوم آقای الف هزینه بالاتری را نسبت به آقای ب پرداخت می کند، زیرا تعدد طبقات و محصولات متنوعی را دارد، حال هزینه حق الوکاله و موارد دیگر که نسبی می باشد، جدا از این موضوع می باشد که به هزینه نهایی ثبت برند در ارومیه اضافه می گردد. زمان تقریبی برای ثبت شرکت 14 روز کاری می باشد.

نقل و انتقال برند چگونه صورت می گیرد؟

نقل و انتقال برند بعد از ثبت برند یکی از مواردی است که در حال حاضر دغدغه خیلی از افراد می باشد، ثبت برند به طور کلی یک امر صد درصد نمی باشد و شما نمی توانید تا زمانی که کارشناس اداره ثبت پاسخ مثبت برای ثبت برندتان ارسال کند به ثبت برند مربوطه امیدوار باشید.

از این رو خیلی از افراد تمایل به خرید برند دارند، که درست است هزینه ای بالاتر دارد، اما مطمئن تر است، ابتدا سند صلح بین خریدار و فروشنده تنظیم می شود یا قراردادی جهت انتقال برند از فروشنده به خریدار منعقد می شود. سپس برای انتقال تصدیق به نام خریدار جدید باید اظهارنامه ای اختصاصی به اداره ثبت علائم تجاری ارسال گردد. با تحویل مدارک مربوطه برند به نام متقاضی جدید می گردد.

انواع خدمات اداره مالکیت صنعتی در ارومیه

 •  نفل و انتفال گواهی نامه مالکیت صنعتی
 • ثبت اختراع، طرح صنعتی، علامت تجاری و برند
 • استعلام گواهی نامه های ثبتی
 • تمدید اعتبار ثبت برند و طرح صنعتی

ثبت اختراع و طرح صنعتی در ارومیه

اختراع و طرح صنعتی هر دو از خدمات مربوط به مالکیت صنعتی می باشد. این اداره بعد از بررسی و ارسال اظهارنامه ثبت اختراع یا ثبت طرح صنعتی طی 35 الی 45 روز درخواست بررسی و نتیجه ابلاغ می شود. می توانید برای اقدام به ثبت طرح صنعتی یا ثبت اختراع خود با کارشناسان ثبتی حقوقی بین الملل در ارتباط باشید تا تمامی مراحل ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع را در کم ترین زمان بپیمایید.

واحدهای ثبت برند در استان آذربایجان غربی

 • مهاباد
 • بوکان
 • خوی
 • میاندوآب
 • سردشت
 • سلماس
 • پیرانشهر
 • نقده
 • تکاب
 • شاهین دژ
 • چالدران

توصیه های ثبت برند در ارومیه

در پایان بعد از طی این مراحل شما یک برند دارید که مالکیت ده ساله آن متعلق به شما خواهد بود، این بدان معنی است که هیچ کس در هیچ کجای ایران نمی تواند از اسم برندتان برای معرفی محصول یا محصولات مشابه استفاده کند، برای ثبت برند در ارومیه قبل از طی مراحل فوق، حتماً از دانش و تجربه کارشناسان و تیم حقوقی ثبت بین الملل استفاده کنید، از اینکه تا این لحظه ما را دنبال کردید سپاسگذاریم.

ثبت بین الملل موکل شما در زمینه اقدام به ثبت برند ارومیه خواهد بود، می توانید برای ثبت موفق هم اکنون با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان ثبتی از کارشناسان و وکلای حقوقی دریافت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها