جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اصول ثبت برند در ارومیه

ثبت برند و علامت تجاری در ارومیه

دنیای کسب و کارهای کوچک نیز خیلی وقت است از حالت سنتی خارج شده اند و تبدیل به کسب و کار های مدرن شده اند، در دنیای کسب و کار مدرن علاوه بر قیمت و کیفیت محصول، برند ها هستند که در رقابت با هم می باشند، ارومیه یکی از این شهرها است که با متقاضیان زیاد ثبت برند در ارومیه به این فضا ملحق گشته است.

اما سوالات زیادی برای متقاضیان ثبت برند در ارومیه وجود دارد که ما در مجتمع ثبت بین الملل تصمیم بر این داشتیم پاسخگوی سوالات شما بزرگواران باشیم، بعد از مطالعه این مقاله شما یاد می گیرید، یک برند چگونه به ثبت می رسد؟ چه مدارکی نیاز دارد؟ چه هزینه هایی باید پرداخت شود؟ و به طور کلی نکاتی که در خصوص ثبت برند وجود دارد را مطالعه خواهید کرد، پس این مقاله را از دست ندهید و با ثبت بین الملل همراه باشید.

ثبت برند و علامت تجاری در ارومیه

برند یا علامت تجاری بر اساس قوانین ایران زمانی مورد حمایت قرار می گیرند که در اداره مالکیت صنعتی نسبت به ثبت آن گواهی نامه ده ساله صادر شده باشد. قانون مالکیت صنعتی ثبت برند و علامت تجاری را منوط به تنظیم اظهارنامه ثبت برند و علامت تجاری می داند.

در ایران درخواست های ثبت برند و علائم تجاری تنها از طریق سایت اداره مالکیت صنعتی انجام می شود. اگر درخواست ثبت برند و علامت تجاری دارید باید مدارک و مراحلی را به طور کامل انجام دهید از این رو باید با قوانینی که در این بین تدوین شده اند آشنایی پیدا کنید. پیشنهاد می کنم این مطلب رو از دست ندهید.

ترمینولوژی برند چیست؟

ترمینولوژی در واقع معادل کلمه ای است که ممکن است در خصوص ثبت شرکت به آن بر بخورید و بهتر است نسبت به این اسامی آشنایی داشته باشید.

 • لوگو، مونوگرام، لوگوتایپ
 • نشان تجاری
 • اسم تجاری
 • آرم تجاری
 • نام تجاری
 • برند
 • علامت تجاری

ثبت برند مادرید چگونه انجام می شود؟

مادرید که در عرصه بین المللی برند را به ثبت می رساند، در واقع نوعی معاهده بین المللی تحت کنوانسیون پاریس می باشد. در سال 1891 با این پروتکل موافقت شد و در نهایت در سال 1989 این پروتکل به تصویب کنوانسیون پاریس رسید، هدف از تصویب این پروتکل بین المللی، سهولت ثبت برند در کشور های دیگر بوده، زیرا پیش از تصویب این پروتکل هر شخصی باید به کشور مورد نظر مراجعه می کرد و ثبت برند را مطابق قانون داخلی آن کشور انجام می داد، اما با تصویب این معاهده و پیوستن حدود 85 کشور به آن دیگر نیاز به حضور شخص یا وکیل وی در آن کشور نیست بلکه ابتدا برند را در کشور متبوع خود به ثبت می رساند و سپس از کشور خود اقدام به ثبت بین المللی برند یا ثبت مادرید می کند.

در این مورد بیشتر بخوانید: ثبت بین المللی برند

مراحل ثبت برند در ارومیه چیست ؟

 1. تکمیل فرم اظهارنامه در سامانه ثبت مالکیت صنعتی
 2. دریافت جواب اظهارنامه مبنی بر تأیید برند مربوطه جهت ثبت
 3. پرداخت و انتشار روزنامه نوبت اول
 4. پراخت هزینه ثبت و دریافت شماره ثبت
 5. پرداخت و انتشار روزنامه نوبت دوم
 6. ارائه مدارک مربوطه جهت ثبت برند ارومیه به اداره ثبت علائم تجاری تهران
 7. دریافت تصدیق ده ساله مبنی بر ثبت برند

ثبت برند و علامت تجاری در ارومیه

مدارک ثبت برند ارومیه چیست؟

اسناد و مدارک ثبت برند ارومیه نسبت به متقاضی ثبت تهیه می شود بنابراین اگر شما شرکت دارید و می خواهید برای شرکتتان ثبت برند داشته باشید باید مدارک حقوقی تنظیم کنید و اگر می خواهید برندتان به نام خودتان باشد یا هر کس دیگر باید مدارک اشخاص حقیقی را تنظیم کنید که این مدارک در بیشتر موارد یکی می باشند، در هر صورت برای ثبت برند باید یک سری مراحل معین طی گردد.

 • مدارک ثبتی: شرکت ها برای ثبت برند ارومیه باید مدارک شناسایی شان را ارائه دهند، که این مدارک عبارت اند از؛ آخرین روزنامه رسمی تغییرات و روزنامه رسمی تأسیس(در صورت عدم وجود روزنامه می توانید آگهی های مربوطه را ارائه نمایید.)
 • مدارک شناسایی: کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی مربوطه و یا کپی مدارک شناسایی مدیر عامل در صورت متقاضی بودن شرکت.
 • علامت تجاری: نمونه ای از طرح یل نام برند مربوطه باید برای ثبت برند ارومیه ارائه گردد.
 • جواز: جواز یکی از مدارک اصلی برای ثبت برند ارومیه می باشد که باید حتماً ارائه گردد و به محصول یا خدمات مورد تقاضا برای ثبت برند مرتبط باشد.
 • کارت بازرگانی: برای برند هایی که فارسی نمی باشند.

وکالت نامه: وکالت نامه در صورت داشتن وکیل باید حتماً ارائه گردد.

برند اشتراکی چیست؟

برندی است که توسط چند نفر در یک اظهارنامه مورد تقاضای ثبت قرار می گیرد برند اشتراکی نام دارد، این برند بر اساس توافقی که بین شرکا انجام می شود، مطابق درصد تعیین و به امضاء همه شرکا می رسد، نکته قابل توجه در خصوص برند اشتراکی این است که لازم نیست همه اعضاء مدارک مربوطه را ارائه دهند، بلکه  به جز مدارک شناسایی، جواز و یا کارت بازرگانی به نام هر یک از شرکا باشد ممانعتی برای ثبت برند اشتراکی وجود نخواهد داشت.

هزینه و زمان ثبت برند  ارومیه چه میزان می باشد؟

بهتر است هزینه ثبت برند ارومیه را بر اساس یک مثال برایتان شرح دهم، آقای الف قصد ثبت برند در طبقه محصولات غذایی، مثل کنسرو، رب گوجه، روغن، زیتون، چای و غیره را دارد و آقای به قصد ثبت برند در طبقه 40 را دارد.

هر دو این اشخاص برای ثبت برند یک هزینه اظهارنامه پرداخت می کنند، اما در زمان هزینه ثبت و روزنامه نوبت اول و دوم آقای الف هزینه بالاتری را نسبت به آقای ب پرداخت می کند، زیرا تعدد طبقات و محصولات متنوعی را دارد، حال هزینه حق الوکاله و موارد دیگر که نسبی می باشد، جدا از این موضوع می باشد که به هزینه نهایی ثبت برند در ارومیه اضافه می گردد. زمان تقریبی برای ثبت شرکت 14 روز کاری می باشد.

نقل و انتقال برند چگونه صورت می گیرد؟

نقل و انتقال برند بعد از ثبت برند یکی از مواردی است که در حال حاضر دغدغه خیلی از افراد می باشد، ثبت برند به طور کلی یک امر صد در صد نمی باشد و شما نمی توانید تا زمانی که کارشناس اداره ثبت پاسخ مثبت برای ثبت برندتان ارسال کند به ثبت برند مربوطه امیدوار باشید.

از این رو خیلی از افراد تمایل به خرید برند دارند، که درست است هزینه ای بالاتر دارد، اما مطمئن تر است، ابتدا سند صلح بین خریدار و فروشنده تنظیم می شود یا قراردادی جهت انتقال برند از فروشنده به خریدار منعقد می شود. سپس برای  انتقال تصدیق به نام خریدار جدید باید اظهارنامه ای اختصاصی به اداره ثبت علائم تجاری ارسال گردد. با تحویل مدارک مربوطه برند به نام متقاضی جدید می گردد.

انواع خدمات مالکیت صنعتی در ارومیه

 •  نفل و انتفال گواهی نامه مالکیت صنعتی
 • ثبت اختراع، طرح صنعتی، علامت تجاری و برند
 • استعلام گواهی نامه های ثبتی
 • تمدید اعتبار ثبت برند و طرح صنعتی

ثبت اختراع و طرح صنعتی در ارومیه

اختراع و طرح صنعتی هر دو از خدمات مربوط به مالکیت صنعتی می باشد. این اداره بعد از بررسی و ارسال اظهارنامه ثبت اختراع یا ثبت طرح صنعتی طی 35 الی 45 روز درخواست بررسی و نتیجه ابلاغ می شود.

ثبت برند در استان آذربایجان غربی

 • مهاباد
 • بوکان
 • خوی
 • میاندوآب
 • سردشت
 • سلماس
 • پیرانشهر
 • نقده
 • تکاب
 • شاهین دژ
 • چالدران

توصیه های ثبت برند در ارومیه

 در پایان بعد از طی این مراحل شما یک برند دارید که مالکیت ده ساله آن متعلق به شما خواهد بود، این بدان معنی است که هیچ کس در هیچ کجای ایران نمی تواند از اسم برندتان برای معرفی محصول یا محصولات مشابه استفاده کند، برای ثبت برند در ارومیه قبل از طی مراحل فوق، حتماً از دانش و تجربه کارشناسان و تیم حقوقی ثبت بین الملل استفاده کنید، از اینکه تا این لحظه ما را دنبال کردید سپاسگذاریم.

ثبت بین الملل موکل شما در ثبت برند ارومیه خواهد بود، هم اکنون با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها