ثبت برند در ارومیه

ثبت برند در ارومیه

ثبت برند چیست؟

از جمله امتیازات معتبر برای حفظ و بقای فعالیت های خود و نشان دادن محصولات و کالاهای خود در عرصه بازار و ایجاد رقابتی سالم ، انتخاب برند مناسب و ثبت آن در اداره مالکیت صنعتی می باشد .

آیا می دانستید برای اینکه محصولات و کالاها و خدمات خود را به عموم و مصرف کنندگان نشان دهید باید یک برند را برای خود برگزینید ؟ می توان گفت پایه و اساس اولیه انجام فعالیت های تولیدی و خدماتی انتخاب اسم تجاری معتبر می باشد .با ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی می توانید مزایای آن استفاده نماید .

برندینگ چیست؟

برندینگ نام ونشان تجاری می باشد که برای معرفی کالا و خدمات یک محصول و تشخیص آن با سایر کالاها و خدمات مشابه ،به ثبت می رسد.  
کلیه مشتریان و موکلین گرامی در صورت تمایل در هر نقطه از ایران بزرگ و سربلند میتوانند با تلفن 32525232 -026تماس حاصل نموده و از خدمات منحصر به فرد مجتمع ثبت پایش  مبتکر در خدمات نوین ثبت شرکت ،ثبت برند و برند سازی  کسب اطلاع نمایند.لازم به ذکر است در این مجتمع حقوقی کلیه مراحل ثبت برند طراحی وساختار فیزیکی برند و بازارسازی و برندینگ در قالب پکیچ در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد .

ساختار نام و نشان تجاری برند در ارومیه

راهبرد نام و نشان تجاری اجزای خاص یک شرکت می باشد. خدمات و محصولات مختلف که می فروشد و یا استفاده می کند که از آن بهره می گیرد. نام و نشان تجاری نشان دهنده ابزاری نو و موجودیت یافته می باشد. راهبرد نام و نشان تجاری تصویری ایجاد خواهد کرد که هر فعال اقتصادی آن را هدف می نامد. برند معیاری را انتخاب می کند که هر کمپانی را متمایز می کند.

حق انتخاب نام و نشان تجاری راهبردی بسیار مهم در بازارهای صنعتی می باشد. راهبرد نام گذاری برند انتخاب اجزای خاص و معمول نام و نشان تجاری برای محصولات و خدمات مختلفی که برای شرکت و همچنین خدمات که ارائه می دهند به کار می رود. اصول اولیه طرح راهبرد نام و نشان تجاری نوعی از اصول زیربنایی می باشد.

بطور کلی به نوع ماهیت کسب و کار و راهبردی که در آن صنعت پیشرو دارد نام و نشان تجاری به همان سو سوق پیدا می کند. هر شرکت جهت بهره مندی از سهم بیشتر بازار باید چندین نام و نشان تجاری داشته باشد. که هر کدام از این نام و نشان تجاری باید در عرض عمق و طول باید متمایز باشد.این نام معمولا شامل تمام محصولات و خدمات یک فعال اقتصادی و کسب و کار میباشد.  

مدارک لازم برای ثبت برند در ارومیه

شخص حقیقی:

 1. کپی از شناسنامه کارت ملی
 2. کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 3. کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

شخص حقوقی:

 1. کپی از شناسنامه و کارت ملی
 2. کپی روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 3. کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 4. کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد )

زمان ، هزینه ، تعرفه و قیمت ثبت برند در ارومیه

زمان ثبت برند در اداره ثبت مالکیت صنعتی معمولا در 30 الی 35 روزکاری به طوب می انجامد ولی این زمان برای همه نوع برند و فعالیتی ثابت نمی باشد .هم چنین این نکته را باید متذکر شد در ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی زمان آن بیشتر به تعداد پرونده های موجود در کارتابل کارشناسان بستگی دارد .

هزینه های قانونی ثبت برند را در زمان ثبت برند باید پرداخت نمایید تا رسمیت قانونی داشته باشد . برای ثبت برند باید هزینه هایی را پرداخت نمایید این هزینه ها برای اشخاص حقیقی و حقوقی مختلف می باشد .

برای اطلاع از ریز هزینه های ثبت برند در ارومیه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانید از کارشناسان و مشاوران ثبت برند مجتمع ثبتی بین الملل راهنمایی لازم را کسب نمایید.

مراحل ثبت برند ارومیه

 1. یک نام مناسب برای محصولات و کالا ها و یا خدمات خود انتخاب نمایید .
 2. بررسی ابعاد تبلیغاتی و برندسازی نام انتخابی
 3. در شروع ثبت از برند و نام انتخابی خود اسنعلامات سابقه ثبت قبلی را اخذ نمایید .
 4. طراحی لوگو و نشان تجاری و انتخاب رنگ مناسب برای تبلیغات برند متناسب با فعالیت
 5. تجمیع مدارک مورد نیاز ثبت برند در ارومیه
 6. ثبت اظهارنامه ثبت برند در سامانه ثبت اداره ثبت مالکیت صنعتی
 7. بعد از ارسال اظهارنامه ، بررسی پرونده توسط کارشناسان اداره مالکیت صنعتی
 8. در صورت اینکه پرونده متقاضی مغایرتی وجود نداشت آگهی ثبت برند در ارومیه صادر می شود .
 9. انتشار آگهی تقاضای ثبت برند در روزنامه رسمی کشور
 10. انتظار ۳۰ روزه برای اعلام اعتراض معترضین
 11. صدور آگهی رسمی ثبت برند و تخصیص شماره ثبت برند در ارومیه
 12. انتشار آگهی رسمی ثبت برند در اصفهان در روزنامه رسمی کشور
 13. اخذ تصدیق ثبت برند
 14. تبلیغات و معرفی و عرضه محصول
 15. ثبت بسته بندی محصولات در کنار ثبت برند در ارومیه جهت رشد و توسعه فعالیت

ثبت علامت تجاری در ارومیه

به منظور اثربخش بودن کسب و کار یک برنامه ریزی اولیه به وسیله مدیریت برند باید ایجاد گردد. ارزش نوآوری به جای کنترل ساده هزینه برند لازم است. راهبرد به سمت یک برند برتر باید شروع شود. هر شکل از مسیر روابط با خریدار آن کالا یا خدمات باید برنامه ریزی شود و درجهت وفاداری مشتری تنظیم شود. کانال های توزیع با کیفیت بالا و رویکردهایی برای برند ایجاد گردد.

برنامه های جامع تبلیغاتی و راهبرد هر برند ایجاد گردد. این برنامه ها حضور در بازارها از طریق محصولات در کانال های توزیع دارای کیفیت بالا نشان می دهد. تمرکز بر ارتباط با گروه های تاثیر گذار برند پیوسته اهمیت دارد. نقش برند در ایجاد هویت و اعتماد مشتریان ارزیابی گردد و تمامی ارتباطات به توسعه شرکت و تصویر ذهنی برند منجر می گردد. حفظ شهرت برند یک اولویت اساسی می باشد زیرا یکی از ارزشمندترین دارایی یک شرکت می باشد.

نقش اصلی در ایجاد هویت یک شرکت و رساندن آن به جایگاه ویژه اقتصادی بازار، ساختار متفاوت برند می باشد. در بازاری که شرکتی ساختار برندی واضح و قابل فهم داشته باشد. عنصر موفقیت یک خلق ساختار برند منسجم و هماهنگی در تمام سطوح می باشد .

تمرکز محدودی بر برند در یک کمپانی و ثبت ساختار در بازارهای جهانی اعم این مورد است . نوع برند نباید به تنهایی و بدون پشتوانه کیفی اغاز شود .در طول زمان باید شکل گرفته و به تدریج اصلاح و اصلاحاتی صورت پذیرد.که با  این فرایند رسالت ساختار برند به تدریج شکل میگیرد.

آگاهی عمیق با وسعت عمیق تر از برند –ایجاد نقطه تمایز در برند عکس العمل های مثبت و قابل حس در برند –ایجاد رابطه خوب با برند همگی با دستیابی این چهار مرحله در ساختار برند تصویر سازی ذهنی برند ایجاد خواهد شد.

ثبت آرم  لوگو و علائم تجاری در ارومیه

نام تجاری(برند) چیست؟

یک نام عبارت نماد طرح یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کننده خدمات یا فروشنده محصولی خاص باشد که به وسیله ی آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می گردد. عنوان قانونی برای برند نشان تجاری است . نام های تجاری یا برند ها در سبک های متفاوتی هستند هر شکلی که  قابل رؤیت باشد و تمام قوانین حقوقی را رعایت کرده باشد،از انواع علامت تجاری به شمار رفته و قابل ثبت می باشد.نام تجاری یا برند برگرفته از واژه های آغازین یک عبارت مانند وی آی پی یا کی ف سی.برخی از برندها از نام افسانه ها یا داستان های قدیمی استخراج شده است.  

فواید ثبت برند چیست؟

یکی از فواید ثبت برند این است که علائم تجاری مانع تلاش‌های متقلبان،‌ برای استفاده از علائم مشخص به منظور فروش محصولات و ارائه خدمات نامرغوب یا متفاوت می‌شوند. این نظام، آگاهی و امكان سرمایه‌گذاری جهت تولید و فروش كالاها و خدمات را در منصفانه‌ترین شرایط ممكن به مردم می‌دهد و از این راه تجارت بین‌المللی را تسهیل می‌كند.

ثبت برند یکی از اقدامات مهم و تاثیرگذار هر فرد حقیقی و حقوقی برای شناساندن محصولات و خدمات و نام تجاری خود می باشد   همچنین ثبت برند به شخص و شرکت حق و حقوق قانونی می دهد که کالاها و خدماتش را متمایز کرده و در قالب خاصی به عرضه برساند.

از مهم ترین و اساسی ترین ویژگی ها و مزایای برند این است که کسب و کار و محصولات را به مردم می شناساند و نام آن را در ذهنشان حک می کند. دیگر نکته این است که وقتی مشتری از کالا یا خدمات راضی باشد، همواره به یاد خواهد داشت که تحت این نام و برند کالا و خدماتی ارائه می شوند که کیفیتی خوب داشته نیازهایش را برآورده می کند. ویژگی دیگر ثبت برند این است که قدرت و عظمت یک کسب و کار را به مشتریان می رساند.

مردم این طور در ذهن دارند که وقتی شرکتی یک برند خاص برای خودش انتخاب می کند شرکت بزرگ و قدرتمندی است. به همین علت اگر یک برند خوب و تاثیرگذار داشته باشد، می تواند شرکت خود را نیرومندتر از آنی که هست معرفی کند.

واژگان مرتبط با ثبت برند در ارومیه

 • ثبت علامت تجاری در ارومیه
 • ثبت لوگو و نام تجاری در ارومیه
 • ثبت اسم تجاری در ارومیه
 • ثبت نام و نشان تجاری در ارومیه
 • ثبت آرم تجاری در ارومیه

ثبت برند در استان آذربایجان غربی

 • ثبت برند در مهاباد
 • ثبت برند در بوکان
 • ثبت برند در خوی
 • ثبت برند در میاندوآب
 • ثبت برند در سردشت
 • ثبت برند در سلماس
 • ثبت برند در پیرانشهر
 • ثبت برند در نقده
 • ثبت برند در تکاب
 • ثبت برند در شاهین دژ
 • ثبت برند در چالدران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...

برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی