جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)

نکات تخصصی در زمینه ثبت برند را می توانید از طریق متن زیر بیاموزید، از این رو اگر در زمینه ثبت برند در اردبیل به تخصص نیاز داشتید تنها کافی است با مشاوران بین الملل در ارتباط باشید ما در کم ترین زمان برندتان را ثبت و برای پیشبرد اهدافتان اقدام می کنیم. در ادامه از شروط تا نحوه ثبت علامت تجاری یا برند در شهر اردبیل مطالب مفیدی را بازگو می کنیم.

ثبت برند در اردبیل

یکی از الزامات هر کسب و کاری داشتن برند است، اما به چه چیز می توان برند گفت؟ برند در واقع ماهیت یک محصول است و ثبت برند در اردبیل تنها رمز انحصاری بودن یک برند است.
امروزه به دلیل پیشرفت بشر در تکنولوژی و پیشرفت ارتباطات در معرفی محصول، داشتن برند نیز تبدیل به یک ضرورت شده، اما اگر این ضرورت در چهار چوب قواعد ثبتی قرار نگیرد، تبدیل به یک ماجرای پر دردسر برای شما و کسب و کارتان خواهد شد، بدانید ریسک کردن خوب است، اما ریسک کردن در خصوص پایه ها و چهارچوب های اصلی کار در واقع ساختن خانه ای بدون اسکلت و موارد ایمنی است، که فقط آجرهایش روی هم چیده شده اند، برای اینکه از اولین قدم محافظه کارانه عمل کنید حتماً این مقاله را دنبال نمایید. اگر سوالی برایتان در زمینه ثبت برند در اردبیل ایجاد شد می توانید با کارشناسان ثبت بین الملل تماس بگیرید.

انواع ثبت برند در اردبیل

ثبت برند تصویری: برند تصویری یا لوگو نمادی  است که متقاضی ثبت با توجه به معیار های طراحی لوگو با استفاده از آن می خواهد، پیغامی را به مشتری برساند.

برندنوشتاری: این نوع برند باید بر اساس قوانین اسم برند انتخاب شود یعنی اسم عام، اسم محصول، صفت، اسم مکان، اسامی مقدس نباشد.

ادامه مطلب
ثبت برند در بجنورد قدم به قدم

برند ترکیبی: این نوع برند ترکیبی از حروف و کلمات و طراحی لوگو است، که نباید مشابه لوگوها یا اسامی و نماد های دولتی و سازمانی داخلی و خارجی باشد.

در اینجا خالی از لطف نیست که این مطلب را نیز بخوانید: ثبت برند

مدارک ثبت برند اردبیل

مدارک ثبت برند را می توان به سه دسته تقسیم کرد، مدارک کلی ثبت برند، مدارک اشخاص حقیقی برای ثبت برند، مدارک اشخاص حقوقی.

اسناد و مدارک کلی ثبت برند در اردبیل:

 • جواز تأسیس، جواز کسب، پروانه بهره برداری( یا هر نوع جوازی که مستند فعالیت متقاضی برای ثبت برند باشد.)
 • کارت بازرگانی در صورت لزوم
 • نمونه برند یا علامت تجاری مربوطه
 • وکالت نامه در صورت لزوم

مدارک اشخاص حقیقی: کپی مصدق شناسنامه و یا کارت ملی متقاضی یا متقاضیان

مدارک اشخاص حقوقی:

 • روزنامه رسمی یا آگهی ثبت شرکت
 • روزنامه رسمی یا آگهی آخرین تغییرات ثبت
 • مصدق شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت

نحوه استعلام برند در اردبیل

ابتدا باید وارد سایت اداره ثبت علامت تجاری بشوید و سپس صفحه استعلام برند را باز نمایید، اطلاعات مربوط به برند را در قسمت نام علامت وارد نمایید، سپس کلید واژه انتهایی صفحه را وارد کنید بعد از جستجو اگر برندی با این نام به ثبت رسیده باشد برایتان باز می کند و در غیر این صورت عنوان می کند «نتیجه ای یافت نشد. »

ثبت برند در اردبیل

مراحل ثبت برند در اردبیل

مرحله قبل از ثبت:

قبل از ثبت برند ابتدا باید بدانید چگونه این برند را به ثبت برسانید، یکی از مهم ترین مراحل آن تعیین اسم برند و استعلام آن است که قبل از ثبت برند باید طی گردد، در قدم بعد باید مدارک مربوطه را برای ثبت برند در اردبیل تکمیل گردانید. بعد از آن حتماً با کارشناسان ثبت بین الملل تماس بگیرید و از مشاوره رایگان این مجموعه استفاده کنید.

مرحله ثبت برند اردبیل:

 • ابتدا باید وارد سایت اداره ثبت علائم تجاری شوید و سپس مراحل زیر را طی نمایید.
 • تکمیل فرم اظهارنامه علامت تجاری طبق تقاضای مربوطه که شامل اطلاعات متقاضی، اطلاعات نماینده یا وکیل وی، نمونه برند و اسناد و دلایل ثبت برند، توضیح در خصوص برند مربوطه
 • پرداخت روزنامه نوبت اول ثبت برند
 • پرداخت هزینه ثبت برند
 • صدور شماره ثبت برند
 • پرداخت روزنامه نوبت دوم
 • مراجعه حضوری ذینفع یا وکیل وی جهت ارائه مدارک ثبت برند
 • دریافت گواهی ده ساله ثبت برند در اردبیل
ادامه مطلب
ثبت برند در کرمانشاه قدم به قدم

ثبت اضافه کالا و طبقه پس از ثبت برند اردبیل

در برخی موارد پیش می آید که متقاضی ثبت برند در اردبیل قبل از این برندش را در طبقات مورد نظر و محصولات مورد نظر به ثبت رسانده حال یا به دلیل نداشتن فعالیت در موضوع مربوطه اقدام به ثبت برند در آن طبقه نکرده و یا اینکه به دلیل عدم وجود مجوز اقدام به ثبت برند نکرده است و حالا قصد ثبت همان برند در طبقات جدید را دارد یعنی با برند قبلی خود می خواهد محصول جدیدی در همان طبقه یا طبقات دیگر ثبت کند، در واقع این افراد باید بدانند، پروسه ثبت اضافه طبقه برای محصولات جدید هم باید مانند ثبت برند اولیه طی گردد، تنها تفاوت بین ثبت اضافه طبقه و کالا در تنظیم اظهارنامه الکترونیکی آن می باشد.

هزینه و زمان ثبت برند در اردبیل

شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان ثبت بین الملل از هزینه های ثبت برند اردبیل مطلع گردید، هزینه های متعارف برای ثبت برند اردبیل شامل: هزینه اظهارنامه ثبت برند اردبیل، هزینه روزنامه اول و دوم ، هزینه ثبت برند و حق الوکاله وکیل است این تمام هزینه ای می باشد که باید در خصوص ثبت برند در اردبیل پرداخت شود.

علاوه بر هزینه زمان ثبت برند از دیگر دغدغه های متقاضیان است در واقع نمی توان زمان مشخصی را برای ثبت برند در نظر داشت زیرا پرونده های مختلف ثبت برند ممکن است ناقص یا ایراد داشته باشند. از سوی دیگر تنها یک سازمان یبرای ثبت برند در ایران وجود دارد که به بررسی و ثبت علائم مختلف تجاری می پردازد حداقل زمان رسیدگی به اظهارنامه برند در سازمان مالکیت صنعتی 35 الی 45 روز کاری است.

انواع خدمات در ثبت مالکیت صنعتی اردبیل

اداره مالکیت صنعتی علاوه بر ثبت انواع برند و علائم تجاری در خصوص ثبت اختراعات و طرح های صنعتی نیز وظیفه بررسی دارد. خدمات اصلی این سازمان علاوه بر ثبت موارد عنوان شده در خصوص انتقال مالکیت علائم و اختراعات و طرح های صنعتی، ثبت بین المللی اختراعات و طرح های صنعتی و علائم تجاری، استعلامات ثبتی، صدور گواهی نامه های اختراع و تمدید آنها نیز خدمات از طریق سایت رسمی این سازمان خدمات رسانی می کند.

ادامه مطلب
ثبت برند در سیستان و بلوچستان فوری

ثبت اختراع و طرح صنعتی در اردبیل

برای ثبت اختراع و طرح صنعتی خود لازم است ابتدا در سایت مالکیت صنعتی حساب کاربری ایجاد کنید. در خواست ها در این سازمان مورد بررسی قرار می گیرد. ثبت اختراع و طرح صنعتی همانند برند مستلزم ارائه مدارک و مستنداتی دال بر داشتن اختراع یا طرح صنعتی است که طی اظهارنامه ای به اداره ثبت شرکت ها ارسال می شود و بعد از بررسی های انجام شده گواهی نامه اختراع 20 ساله و گواهی نامه طرح صنعتی 5 ساله صادر می شود.

ثبت برند در استان اردبیل

 • مشکین شهر
 • سرعین
 • خلخال
 • پارس آباد
 • بیله سوار
 • نیر
 • نمین
 • انباران

مهم ترین نکات ثبت برند اردبیل

هر کسب و کاری دارای اصول خاص خودش است و عدم رعایت اصول آن می تواند به فضای امن شغلی شما لطمه وارد کند. یکی از مهم ترین اصول در تمام کسب و کارها داشتن اسم یا نمادی است که مشتریان، مجموعه شما را با آن بشناسند، این اسم یا نماد باید به گونه ای باشد که طبق موارد فوق از چهار چوب های ثبتی بهره مند باشد، شاید بگویید چهارچوب های ثبتی دیگر چیست؟

چهارچوب های ثبتی در واقع قوانین و مقرراتی است که قانونگذار برای ثبت برند در نظر گرفته است و اگر برند شما مخالف آن قواعد باشد، امکان ثبت آن وجود نخواهد داشت، زیرا تنها راهی که می توان از برند حمایت کرد از طریق ثبت آن می باشد.

شما با کمک کارشناسان ثبت بین الملل می توانید در مدت زمان کوتاه تری و با صرف هزینه ای کمتر مسیر ثبت برند را طی نمایید، بدون شک لبخند رضایت شما انگیزه ادامه فعالیت حرفه ای مجموعه ثبت بین الملل است. سپاس از شما که تا این لحظه ما را دنبال کردید.

برای انجام کلیه امور ثبتی در اردبیل من جمله ثبت علامت تجاری در اردبیل یا همان برند موسسه ثبت بین الملل تا پایان مسیر در کنار شماست.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x