عنوان نام ونشانی که می توان محصولات و خدمات و کالاها را از یکدیگر متمایز ساخت و همچنین قابلیت دید و رویت بر روی محصول و کالا و خدمات را دارد برند گفته می شود .برند برای رسمیت یافتن و محافظت از آن باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت رساند . با ثبت برند می توان برای فعالیت تجاری بازرگانی خود شهرت کسبی پیدا کرد و اسم برند شما در ذهن مصرف کنندگان ماندگار باشد .

هر شرکت جهت بهره مندی از سهم بیشتر بازار باید چندین نام و نشان تجاری داشته باشد. که هر کدام از این نام و نشان تجاری باید در عرض عمق و طول باید متمایز باشد. این نام معمولا شامل تمام محصولات و خدمات یک فعال اقتصادی و کسب و کار میباشد.

ثبت نام تجاری در اردبیل

به منظور اثربخش بودن کسب و کار یک برنامه ریزی اولیه به وسیله مدیریت برند باید ایجاد گردد. ارزش نوآوری به جای کنترل ساده هزینه برند لازم است. راهبرد به سمت یک برند برتر باید شروع شود. هر شکل از مسیر روابط با خریدار آن کالا یا خدمات باید برنامه ریزی شود و د رجهت وفاداری مشتری تنظیم شود. کانال های توزیع با کیفیت بالا و رویکردهایی برای برند ایجاد گردد.

برنامه های جامع تبلیغاتی و راهبرد هر برند ایجاد گردد. این برنامه هاحضور در بازارها از طریق محصولات در کانال های توزیع دارای کیفیت بالا نشان می دهد. تمرکز بر ارتباط با گروه های تاثیر گذار برند پیوسته اهمیت دارد.

نقش برند در ایجاد هویت و اعتماد مشتریان ارزیابی گردد و تمامی ارتباطات به توسعه شرکت و تصویر ذهنی برند منجر می گردد. حفظ شهرت برند یک اولویت اساسی می باشد زیرا یکی از ارزشمندترین دارایی یک شرکت می باشد. نقش اصلی در ایجاد هویت یک شرکت و رساندن آن به جایگاه ویژه اقتصادی بازار، ساختار متفاوت برند می باشد.

در بازاری که شرکتی ساختار برندی واضح و قابل فهم داشته باشد. عنصر موفقیت یک خلق ساختار برند منسجم و هماهنگی در تمام سطوح می باشد .تمرکز محدودی بر برند در یک کمپانی و ثبت ساختار در بازارهای جهانی اعم این مورد است . نوع برند نباید به تنهایی و بدون پشتوانه کیفی اغاز شود .

در طول زمان باید شکل گرفته و به تدریج اصلاح و اصلاحاتی صورت پذیرد.که با  این فرایند رسالت ساختار برند به تدریج شکل میگیرد.آگاهی عمیق با وسعت عمیق تر از برند –ایجاد نقطه تمایز در برند عکس العمل های مثبت و قابل حس در برند –ایجاد رابطه خوب با برند همگی با دستیابی این چهار مرحله در ساختار برند تصویر سازی ذهنی برند ایجاد خواهد شد.

نام تجاری (برند) چیست؟

یک نام عبارت نماد طرح یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کننده خدمات یا فروشنده محصولی خاص باشد که به وسیله ی آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می گردد. عنوان قانونی برای برند نشان تجاری است .

نام های تجاری یا برند ها در سبک های متفاوتی هستند هر شکلی که  قابل رؤیت باشد و تمام قوانین حقوقی را رعایت کرده باشد،از انواع علامت تجاری به شمار رفته و قابل ثبت می باشد.نام تجاری یا برند برگرفته از واژه های آغازین یک عبارت مانند وی آی پی یا کی ف سی.برخی از برندها از نام افسانه ها یا داستان های قدیمی استخراج شده است.

فواید ثبت برند چیست؟

یکی از فواید ثبت برند این است که علائم تجاری مانع تلاش‌های متقلبان،‌ برای استفاده از علائم مشخص به منظور فروش محصولات و ارائه خدمات نامرغوب یا متفاوت می‌شوند. این نظام، آگاهی و امكان سرمایه‌گذاری جهت تولید و فروش كالاها و خدمات را در منصفانه‌ترین شرایط ممكن به مردم می‌دهد و از این راه تجارت بین‌المللی را تسهیل می‌كند. ثبت برند یکی از اقدامات مهم و تاثیرگذار هر فرد حقیقی و حقوقی برای شناساندن محصولات و خدمات و نام تجاری خود می باشد .

همچنین ثبت برند به شخص و شرکت حق و حقوق قانونی می دهد که کالاها و خدماتش را متمایز کرده و در قالب خاصی به عرضه برساند.از مهم ترین و اساسی ترین ویژگی ها و مزایای برند این است که کسب و کار و محصولات را به مردم می شناساند و نام آن را در ذهنشان حک می کند. 

دیگر نکته این است که وقتی مشتری از کالا یا خدمات راضی باشد، همواره به یاد خواهد داشت که تحت این نام و برند کالا و خدماتی ارائه می شوند که کیفیتی خوب داشته نیازهایش را برآورده می کند .

ویژگی دیگر ثبت برند این است که قدرت و عظمت یک کسب و کار را به مشتریان می رساند. مردم این طور در ذهن دارند که وقتی شرکتی یک برند خاص برای خودش انتخاب می کند شرکت بزرگ و قدرتمندی است. به همین علت اگر یک برند خوب و تاثیرگذار داشته باشد، می تواند شرکت خود را نیرومندتر از آنی که هست معرفی کند.

ثبت برند چیست؟

ثبت برند همان ثبت نام تجاری ، نشان تجاری یا برند می باشد. با ثبت برند می توانید کالا و خدمات خود را به همه مشتریان معرفی نموده و خود را از دیگر رقبای خود متمایز کنید. ثبت برند از اموری است که برای شرکت های تولیدی کاملا اجباری می باشد.

زیرا در زمان اخذ گواهی استاندارد باید ثبت علامت تجاری (برند) را انجام داده باشید. اگر چنانچه هنوز اقدام به ثبت برند خود ننموده اید ، از همین حالا اقدام نمایید تا شما هم به عنوان یکی از برترین ها در سطح جهان شناخته شوید.

مدارک لازم ثبت برند در اردبیل

مدارک لازم برای ثبت برند به نام شخص حقیقی

 • مدارک ثبت علامت تجاری برای شخص حقیقی، باید مرتبط با فعالیت و زمینه موردنظر و به نام شخص باشد. مدارک لازم که در زیر ذکر شده است، برای ثبت برند باید آماده و اسکن گردد.
 • کارت ملی و شناسنامه
 • کپی مجوز فعالیت (مانند پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کارت بازرگانی یا کسب، جواز تاسیس)
 • کپی کارت بازرگانی(در صورت استفاده از حروف لاتین)

مدارک لازم برای ثبت برند به نام شخص حقوقی

 • مجوز ها و تمام مدارک لازم ثبت برند برای شخص حقوقی، باید به نام شخص حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه مورد نیز در آن ذکر شود. مدارک لازم زیر باید آماده شده و اسکن شود.
 • کپی کارت ملی و شناسنامه
 • کپی آخرین تغییرات شرکت
 • کپی روزنامه تاسیس
 • کارت بازرگانی
 • کپی مجوز فعالیت (مانند پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کارت بازرگانی یا کسب، جواز تاسیس)

دقت کنید در صورت عدم استفاده از حروف لاتین در تصویر علامت یا نام مورد نظر، نیازی به ارائه کارت بازرگانی نخواهد بود.

مراحل ثبت برند در اردبیل

تمام کوشش ما بر آن است که پروسه ی ثبت برند در اردبیل را به گویشی قابل فهم برای عامه ی مردم به دو شکل قابل ثبت متناسب برای شما متقاضیان محترم به شکلی کاملا اختصاری و مفید شرح دهیم.

ثبت برند توسط متقاضی

در وهله ی اول می بایست به سایت اداره مالکیت صنعتی رجوع نموده و گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی را انتخاب نموده و شروع به تکمیل  اظهارنامه بنمایید. این نکته را مدنظر داشته باشید  که تنظیم ، تدوین و ثبت اظهارنامه علامت از امور تخصصی می باشد و مستلزم داشتن تجربه در این حیطه است.

در وهله ی بعدی اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را به شکل کامل وارد می نمایید عنایت داشته باشید کالاهای منتخب شما بایستی با عنایت به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب شود درصورتی که  از طبقات کالاها مطلع نمیباشد بایستی از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید .  در مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده وبفرستید.

حال نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد احتیاج ثبت علامت تجاری  را از راه درگاه اینترنتی ارسال نمایید. هزینه ثبت برند و علامت تجاری ثابت نبوده و بسته به محصولات و خدمات موردنظر متغیر است. پس از کامل نمودن همه ی مراحل فوق الذکر پرونده شما از راه سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارجاع داده می شود و در مرحله وارسی قرار میگیرد.

پس از بررسی های کارشناس اداره طی مدت زمانی دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند شما و یا نقص آن صادر میگردد. چنانچه پرونده شما نقصی داشته باشد بایستی اقدام به برطرف نمودن نقص نمایید. پس از منتشر نمودن آگهی تقاضای ثبت نشان تجاری بایستی روزنامه ثبت تقاضای علامت را ثبت نام کنید.البته پیش از همه اینها لازم است نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید

ثبت برند توسط مجتمع ثبتی بین الملل

نخست می بایست کارشناسان و مشاوران متخصص مجتمع ثبتی بین الملل کلیه ی اطلاعاتی را که شما در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در اردبیل  را در مخیره ی تان قرار بدهند و در وهله ی  بعد می باید مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام میکنند را تهیه نموده و در اختیارشان قرار دهید.

کارشناسان  با توجه به مدارک تهیه شده مبادرت به ثبت و تنظیم اظهارنامه به شکل کاملا تخصصی می نمایند با عنایت به درخواست متقاضیان و مجوز آنها تعداد طبقات محصول را معین کرده و در سامانه ثبت علامت تجاری به ثبت می رسانند.

درصورتی که پرونده ثبتی شما مشمول نقص و یا نقص در مدارک باشد مبادرت به رفع نقص به شکل کاملا تخصصی می نمایند و سپس  پس از منتشر شدن آگهی تقاضای ثبت نشان مبادرت به ثبت نام در روزنامه رسمی می نمایند و با منتشر نمودن روزنامه رسمی مراحل تشکیل پرونده ثبت علامت تجاری در اردبیل توسط کارشناسان حقوقی و ثبتی مجتمع ثبتی بین الملل پیگیری می گردد و در پایان آگهی مالکیت 10 ساله شخص حقیقی و یا حقوقی به نام شما صادر میگردد.

چنانچه از این روش جهت ثبت برند در اردبیل اقدام کنید وکیل ثبت برند وعلامت تجاری کلیه مراحل امر ثبت برند در اردبیل  را برای شما به انجام می رساند

برندینگ چیست؟

برندینگ نام ونشان تجاری می باشد که برای معرفی کالا و خدمات یک محصول و تشخیص آن با سایر کالاها و خدمات مشابه ،به ثبت می رسد. کلیه مشتریان و موکلین گرامی در صورت تمایل در هر نقطه از ایران بزرگ و سربلند میتوانند با ما تماس حاصل نموده و از خدمات منحصر به فرد مجتمع حقوقی بین الملل مبتکر در خدمات نوین ثبت شرکت ، ثبت برند و برند سازی  کسب اطلاع نمایند.

لازم به ذکر است در این مجتمع حقوقی کلیه مراحل ثبت برند طراحی وساختار فیزیکی برند و بازارسازی و برندینگ در قالب پکیچ در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد .

واژگان مرتبط با ثبت برند در اردبیل

 • ثبت علامت تجاری در اردبیل
 • ثبت لوگو و نام تجاری در اردبیل
 • ثبت اسم تجاری در اردبیل
 • ثبت نام و نشان تجاری در اردبیل
 • ثبت آرم تجاری در اردبیل

ثبت برند در استان اردبیل

 • ثبت برند در مشکین شهر
 • ثبت برند در سرعین
 • ثبت برند در خلخال
 • ثبت برند در پارس آباد
 • ثبت برند در بیله سوار
 • ثبت برند در نیر
 • ثبت برند در نمین
 • ثبت برند در انباران