ثبت برند در آذربایجان غربی

با ثبت برند یا نشان تجاری برای محصول و خدمات خود، دارای حقوقی می‌ شوید که طبق آن خواهید توانست از شخص یا اشخاصی که جهت آن محصول یا خدمات از مشابه یا عین اسم یا علامت ثبت شده‌‌ شما استفاده می‌ کنند هم به صورت حقوقی و هم به صورت کیفری طرح دعوی کنیم.

به زبان ساده‌ تر ثبت برند در آذربایجان غربی (ثبت اسم یا علامت تجاری) از نام و شهرت محصولات و یا خدمات شما در برابر سو استفاده دیگران محافظت می‌کند.

چرا موسسه ثبت بین الملل برای ثبت برند در آذربایجان غربی

موسسه حقوقی بین‌ المللی به عنوان یکی از با سابقه‌ ترین منابع برای ثبت برند در کشوربا سالها خدمت رسانی در حوزه برند و برندسازی می تواند راهکارهای سریع و به روز در زمینه های مورد نیازتان را در اختیارتان قرار دهد. برای اقدام به ثبت برند (نشان تجاری یا علامت تجاری) و تمامی اموری که در اداره مرتبط با ثبت برند انجام می شود تنها کافی است با بین الملل تماس بگیرید این خدمات در کمترین زمان ممکن و با هزینه مناسب ارائه می‌شود.

در ادامه برای اطمینان شما از انجام امور اداری و خدمات رسانی در خصوص ثبت برند تجاری به توضیحاتی در زمینه مراحل و اقدامات لازم جهت ثبت برند در آذربایجان غربی می پردازیم.

شرایط ثبت برند در آذربایجان غربی

ثبت برند نمایشگر علامتی به شکل نقش، تصویر، رقم  است که می تواند ملاکی برای تمایز و تشخیص محصولات و خدمات به کار رفته برای شناخت کالاها و خدمات خواهد بود. تمامی حق استفاده از برند پس از ثبت آن به مالک حقوقی آن می رسد که می تواند شخص باشد یا یک شرکت بزرگ تجاری. در قدیم نیز بازرگانان برای تمییز دادن خدمات خود اقدام به برندسازی می کردند اما شکل آن به نسبت مدل های امروزی متفاوت بوده برای مثال بر روی خدماتی که ارائه می کردند با شابلونی نقش داغ شده ای را درج می کردند که می توانست در حکم تمایز باشد.

ایجاد بستری برای ثبت برند و علامت تجاری می تواند یاری رسان تجارت و رسیدن به اهداف ساماندهی شده باشد. ثبت برند باید بر اساس نوآوری و خاص بودن یک لوگوی تجاری انجام شود.  انجام این موضوع این ویژگی را برای دارندگان کسب و کار ایجاد می کند که از کالا و خدمات مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی ایجاد شده اند استفاده کنند. در ضمن توجه کنید که از مهمترین اهداف استفاده از حق انحصاری علامت تجاری، شناخته شدن کالا و خدمات توسط مشتریان بلقوه و متمایز کردن آنها از یکدیگر می باشد.

متقاضیان ثبت برند در آذربایجان غربی باید به این موضوع توجه کنند که امکان بهره برداری از مزیت آن ها تا 10 سال پس از دریافت گواهی ثبت برند و علامت تجاری مزایای و تسهیلاتی که شامل حال مالک آن می شود بهره ببرد البته در زمان تمدید پس از 10 سال می توان اقدامات لازم را انجام داد.

مالک یک برند یا علامت تجاری می تواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد. برای درخواست برندینگ بای طرح برندتان را از قبل ایجاد کرده باشید و در زمان ثبت آن در اداره مالکیت صنعتی آن را ارائه کنید تا بازرسین بر اساس نوع طرح شما آن را به ثبت رسانند.

ثبت برند در آذربایجان غربی

مدارک لازم جهت ثبت برند در آذربایجان غربی

تمامی اقدامات برای ثبت برند در آذربایجان غربی باید بر اساس نوع و طبقه ای که یک برند در آن قرار می گیرد و شخصیتی که قصد ثبت برند و علامت تجاری را دارد ارائه شود. ما در ادامه مدارک دونوع شخصیت حقیقی وحقوقی را در ثبت برند تحلیل می کنیم.

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی ثبت برند

 • تسلیم برگه های رونوشت از مدارک شناسایی متقاضی ثبت علامت تجاری شامل: کپی کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه رونوشت از پروانه کسب متقاضی ثبت برند
 • تسلیم نمونه از برند و ماکت آن در اندازه 6در6
 • در صورت وجود کلمات به صورت لاتین داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی ثبت برند

 • رونوشت برابر اصل شده از تمامی مدارک شخص حقوقی ( آگهی تاسیس، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)
 • ارائه مجوزهای موردنیاز از جمله جواز تاسیس، جواز صنایع یا پروانه بهره برداری
 • ارائه مدارکی دال بر اینکه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به کار هستند
 • در صورتی که میخواهید برند خود را به زبان لاتین به ثبت برسانید به اخذ کارت بازرگانی توجه کنید
 • تسلیم مدارک مرتبط با هویت مدیرعامل شرکت
 • ارائه نمونه برند درخواستی

مراحل ثبت برند در آذربایجان غربی

روش های مختلفی را می توان برای ثبت برند در آذربایجان غربی در نظر گرفت که آن ها را به تفکیک در ادامه برای شما شرح می دهیم.

به جهت ثبت برند توسط متقاضی در مرحله اول باید به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه کرده که سامانه آن ipm.ssaa.ir است و با انتخاب گزینه ثبت نام اقدام به اجرای امور ثبت برندتان کنید.

ارائه اظهارنامه ثبت برند دومین مسیری است که باید برای ثبت برندتان بپیمایید. تنظیم اظهارنامه را باید با مهارت و تجربه کافی انجام داد تا نتیجه مطلوب از تجربه ثبت برند و علامت تجاری قابل ثبت برای مالکین آن ایجاد شود.

برای ثبت اظهارنامه باید بدانید که طبقه برندتان کدام است که این موضوع را باید بر اساس لیستی که از سوی اداره مالکیت صنعتی ایجاد شده تا در صورت قرارگیری در قرارگیری در هر یک از طبقات 45 گانه برند آن را در سامانه درج کنید.

پیشنهاد ما به شما برای اطلاع در زمینه طبقه برندتان مطالعه مقاله : لیست طبقات برند و علامت تجاری است.

گام بعدی برای انجام امور مرتبط با ثبت برندتان ارائه مجوزها و مدارک برای ثبت برند است که باید آن ها را از طریق سامانه برای بررسی نهایی طرح برند بارگذاری کرده و آن ها را برای تایید کارشناسان ثبتی ارسال نمایید. پس از این اقدام به آن می رسد که هزینه های مورد نیاز ثبت برند را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید.

بعد از تکمیل همه مراحل برای ثبت برندتان پرونده شما از طریق سامانه مرتبط با ثبت در اداره مالکیت صنعتی به کارتابل تعبیه شده شخص کارشناس این اداره ارسال می شود و در مرحله بررسی و آنالیز قابلیت ثبت علامت تجاری قرار میگیرد. بعد از بررسی هایی که در زمینه تایید یا عدم تایید از سوی کارشناس اداره انجام شد ظرف مدت حداقل 30روز تا 45 روز کاری نتیجه ثبت برند شما و یا نقص آن ارسال می شود. در صورتی که پرونده شما نقصی داشته باشد باید اقدام به رفع نقص نمایید.

بعد از تایید مدارک باید تمامی هزینهها را برای انتشار اگهی در روزنامه پرداخت کرده و آن را بر اساس اصول در یکی از روزنامه های رسمی کشور درج کنید.

در صورت عدم اعتراض به برندتان پیامی مبنی بر درج دومین آگهی برای شما ارسال می شود و در نهایت برندتان با گواهی ثبت به نام خودتان در خواهد آمد.

بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری باید روزنامه ثبت تقاضا علامت را ثبت نام نمایید.

اما برای ثبت برند در ثبت بین الملل نیاز به این همه اقدام و برو با برای ثبت برند نخواهد داشت و شما تنها با ارائه مدارک متقاضی ثبت برند و نیز طرحی از برند مدنظرتان کار را تمام شده بدانید. وکلای حقوقی بین الملل با سال ها تجربه در زمینه برندسازی و ثبت هزاران برند موفق و آشنا تنها در چند روز کوتاه برندتان را تحویل شما خواهد داد تا بتوانید هر آنچه که برای تمایز در رقابتع درخواست داده اید را در اختیار بگیرید.

هزینه و زمان ثبت برند در آذربایجان غربی

برای تخمین هزینه ها و تعرفه های ثبت برند در آذربایجان غربی نیاز دارید تا تمامی مراحلی که لازم به اجرا دارید را بدانید. البته تدارک مدارک و مجوزهای لازم برای ثبت برند خود بر هزینه های ثبت برندتان می افزاید که بهتر است قبل از هر اقدامی تمامی مسائل مرتبط با برندتان را از طریق مشاوره کارشناسان ثبتی مجرب بررسی کنید تا آنها تمامی هزینه ها را برای شما برآورد کنند. در زمینه های تعیین هزینه های ثبت برندتان می توانید با ثبت بین الملل در ارتباط باشید.

خدمات اداره مالکیت صنعتی در آذربایجان غربی

اداره مالکیت صنعتی در زمینه هایی غیر از برندینگ فعال است و می توان برای پیگیری مواردی مانند ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع نیز اقدامات لازم برای پیگیری و اقدام به اجرایی کردن آن ها برداشت. در ادامه توضیحاتی را در زمینه ثبت طرح و اختراع ارائه می کنیم که راهنمای شما خواهد بود.

ثبت اختراع

اختراع یک نوآوری است که می تواند در قالب یک وسیله برای استفاده بهتر از امکانات تولیدی به ثبت رسد البته برای ثبت اختراع باید ابتدا آنچه در ذهن دارید را به صورت یک ابزار کاربردی درآورید تا بتوانید با ارائه طرح اصلی با جزئیات آن را به اداره ثبت مالکیت صنعتی ارائه و حق مالکیت را برای خود جلب کنید و تا مدت ها مالک حقوقی آن باشید.

ثبت طرح صنعتی

برای ثبت طرح صنعتی که یاری رسان یک ابزار برای تولیدات صنعتی است می توان هر آنچه که نیاز به ثبت در اداره مالکیت است را به اجرا رساند. برای مثال در یک سیستم تولیدی که مرتبط با تولید وسایل کارخانه مواد غذایی است استفاده از یک قطعه صنعتی در زمینه بهره وری بیشتر و زودتر تولیدی بسیار موثر است و می تواند سودآوری را افزایش دهد و همین موضوع را می تواند در حیطه ثبت طرح صنعتی در نظر گرفت. برای ثبت طرح صنعتی مدنظر خود در صورتی که از خاص بودن آن اطمینان دارید می توانید با شماره تماس های 02633193 تماس بگیرید.

واحدهای ثبت برند در آذربایجان غربی

 • ثبت برند در ارومیه
 • ثبت برند در مهاباد
 • ثبت برند در بوکان
 • ثبت برند در خوی
 • ثبت برند در میاندوآب
 • ثبت برند در سردشت
 • ثبت برند در سلماس
 • ثبت برند در پیرانشهر
 • ثبت برند در نقده
 • ثبت برند در تکاب
 • ثبت برند در شاهین دژ
 • ثبت برند در چالدران

ثبت بین الملل با ارائه مشاوره در زمینه ثبت برند در آذربایجان غربی بهترین مسیر را برای انجام امور فعالیتتان ارائه می دهد که می تواند در کم ترین زمان و با بهره وری بالا تصمیمات شما را به حقیقت برساند.این مرکز ثبتی با دارا بودن وکلای حقوقی مجرب، تخصصی ترین شیوه های نوین حقوقی برای اقدامات مرتبط با اداره مالکیت صنعتی را به متقاضیان خود ارائه خواهد کرد. افتخار ما موفقیت شماست.