تعریف برند :   ثبت برند بین المللی  : دردنیای کسب وکار امروزه شرکت ها چه در داخلی و چه بین المللی برای معرفی کردن محصولات تولیدی یا خدماتی خود ازمراحل متفاوتی باید گذر کنند این مراحل دارای ابزارهای مشخص می باشد ثبت علامت یا برند یکی از ابزارهای مربوطه می باشد با ثبت برند کالا یا خدماتی که ارائه می شود مختص به صاحب برند می باشد و این مشخصه وجه تمایز کالا یا خدمات از سایر محصولات و خدمات مشابه می شود . ثبت برند بین المللی ثبت برند در عرصه بین المللی : امروزه با توجه به گسترش روابط کشورها صاحبان کسب و کارها در پی این هستند که برند کالا یا خدمات مورد نظر خود را در عرصه بین الملل نیزثبت کنند و این امر مستلزم ثبت برند بین الملل می باشد . برای اولین بارکنوانسیون سوییس این مورد را مطرح کرد وسیستم مادرید نیز مالک این برند ها را از حمایت های قانونی خود برخوردار می کند لازم به ذکر است که ثبت برند بین الملل فقط در  کشورهایی به ثبت می رسد که عضو سیستم مادرید باشند . در حال حاضر 85 کشور در سیستم مادرید عضو هستند .

کشورهای عضو سیستم مادرید : 

ایران - پرنسیپ - لیتونی - موروکو - موناکو - مولداوی - مونته نگرو - ماداگاسکار - مقدونیه - مغولستان - موزانبیک - نامیبیا - نروژ - عمان - هلند - لهستان - پرتغال -رومانی  آنتیگوا و بارباردو - آلبانی - ارمنستان - بن ایر - اتریش - استرالیا -  آذربایجان - بوسنی و هرزه گوین - بلژیک - بلغارستان - بحرین - بوتان - بوتسوان - بنلوکس -بلاروس - سوئیس - چین - کوبا - قبرس - جمهوری چک - آلمان - دانمارک - الجزیره -  استونی - مصر - اتحادیه اروپا  - اسپانیا  - فنلاند - فرانسه - انگلستان -سائوتومه و - روسیه - سودان - سوئد -  سنگاپور - اسلوونی - اسلوواکی  - سبیرالئون - سان مارینو  - سوریه - تاجیکستان - ترکمستان - ترکیه - اوکراین - آمریکا - ازبکستان -  ویتنام - زامبیا - کوراکائو - سینت مارتین  -  سوازیلندگرجستان - غنا - یونان - کرواسی - مجارستان - ایسلند - ایرلند - ایتالیا - ژاپن - کنیا - قرقیزستان - کره شمالی  - کره جنوبی - قزاقستان - لیختن اشتاین - لیبریا - لسوتو-

مدارک لازم جهت ثبت برند بین المللی نام و علامت تجاری :

نامه درخواست ثبت بين المللي علامت به اداره ثبت علايم تجاري با قید اسامي كشورهاي مورد نظر.

معرفي نامه روي سربرگ شركت با امضاي مديران و دارندگان حق امضا و با مهر شركت براي اشخاص حقوقي و در صورت مراجعه وكيل رسمي ارائه وكالت نامه دادگستري .

كپي مصدق مدارک هویتی (شناسنامه و كارت ملي) مديران و دارندگان حق امضاي شركت و روزنامه تاسيس و آخرين تغييرات شركت براي اشخاص حقوقي و ارائه كپي مصدق (مدارک هویتی) شناسنامه و كارت ملي براي اشخاص حقيقي و در صورت مراجعه به وكيل رسمي ارائه وكالت نامه دادگستري .

اصل گواهي ثبت علامت تجاري در ايران جهت مشاهده وكپي آن جهت قرار دادن در پرونده يا ارائه كپي مصدق گواهي ثبت علامت تجاري .

ارائه برگ محاسبه هزينه ها . رسيد مربوط به پرداخت هزينه بررسي اظهارنامه ثبت بين المللي .

کلیه علامت تجاری ثبت شده در ايران قابليت ثبت در سيستم مادريد را دارد .

ثبت بین المللی بدین معناست که می توان علامت مذکور را در کشورهای عضو کنوانسیون مادرید با پرداخت هزينه هاي قانوني در هر كشور بصورت جداگانه اقدام به ثبت نمود.

نحوه پرداخت هزينه ها و تعرفه های ثبت بین المللی .

مبلغ اصلی750 فرانك سوئيس براي هر علامت سياه وسفيد و 903 فرانك سوئيس در صورت رنگي بودن علامت و چهل هزار تومان هزینه بررسی اولیه اداره ثبت.

هزينه هاي تكميلي : هزینه کشورها با هم کمی متفاوت می باشد، هزینه در فیش پرداختی محاسبه میگردد.

لازم به ذکر است هزینه برخی از کشورها متفاوت بوده و هر کشور بین 200 - 300 فرانک هزینه خواهد داشت .

واریز هزینه ها بصورت حواله ارزی بوده و میتواند توسط خود متقاضی نیز صورت پذیرد

. مدت زمان ثبت حداقل 12ماه و بستگی به نوع و تعداد کشور تا 18 ماه متفاوت می باشد. این نکته خالی از فایده نیست که اولین قدم و اصلی ترین گام برای ثبت برند بین المللی تایید و ثبت علامت در کشور خود می باشد .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...