در ان مطلب به اختصار در خصوص ثبت شرکت معماری و تعیین ثبت و اسم شرکت معماری توضیحی مختصر ارائه می گردد.

در صورت نیاز به پروسه ثبت شرکت معماری در کرج و تهران می توانید از کارگروه متخصص ثبت شرکت بین الملل اطلاعات لازم را کسب نمایید.در مجموعه ثبت بین الملل کلیه فرایند ثبت شرکت معماری با کمترین هزینه و در اسرع وقت انجام می گردد.

نحوه ثبت اسم شرکت معماری

در تعیین ثبت و اسم شرکت معماری می توان از کلمه معماری در نام شرکت استفاده کرد. اسم شرکت معماری باید با نوع فعالیت شرکت که در حوزه معماری فعالیت می کند هم خوانی داشته باشد. در کرج تعیین اسم شرکت معماری نیاز به مدرک تحصیلی در این حوزه دارد و باید توسط فرد مدرکی دال بر نوع فعالیت شرکت معماری ارائه گردد.البته در صورتی که موضوع فعالیت موکل به صورت تخصی به اداره ثبت شرکت های استان البرز در کرج ارجاع گردد. همچنین دراداره ثبت شرکت های  تهران با توجه به مطالب فوق نیازی به مدرک تحصیلی نمیباشد.

برخی از اسامی که قبل از ثبت نیاز به مجوز دارند با تطبیق قوانین مذکور در حوزه تعیین نام شرکت های تجارتی، صرفا برخی از نام های درخواستی از سوی متقاضیان قبل از ثبت نیاز به اخذ مجوز از دستگاه های اجرایی دارند که برطبق بخشنامه ارسالی از سوی اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری نام های که نیاز به اخذ مجوز دارند احصاء شده است که برخی از موارد مذکور را می توان به شرح ذیل بیان نمود: اسامی و عناوین مربوط به امور پولی وبانکی شامل:

بانک ها و موسسات اعتباری و صرافی و لیزینگ ها و تعاونی های اعتبار و صندوق های قرض الحسنه که نیاز به اخذ مجوز از بانک مرکزی دارند. -  اسامی و عناوین بیمه ای شامل: بیمه، خدمات بیمه، کارگزاری بیمه، نیاز به اخذ مجوز از بیمه مرکزی دارند. - اسامی و عناوین بورس شامل: نهادهای مالی کارگزاران، معامله گران، بازارگردانان، مشاوران سرمایه گذاری موسسه رتبه بندی، صندوق سرمایه گذاری، شرکت های سرمایه گذاری بورسی، پردازش اطلاعات مالی، تامین سرمایه و صندوق بازنشستگی نیاز به اخذ مجوز ازسازمان بورس داشته. البته در خصوص استفاده از هر نوع درج عنوان(سرمایه گذاری ترکیبی) درنام، نیازی به اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادارندارد و صرفا عنوان سرمایه گذاری مطلق ویا سرمایه گذایر در بورس اوراق بهادار تکلیف به اخذ مجوز شده است. لذا سرمایه گذاری ساختمانی، سرمایه گذاری  پروژه عمرانی و غیره نیاز به اخذ مجوز ندارد.

همچنین در خصوص تعاونی سهامی عام علاوه بر اخذ مجوز از ادارات تعاونی می بایستی از سازمان بورس اوراق بهادار نیز مجوز اخذ گردد. در خصوص تعاونی اعتبار علاوه بر لزوم اخذ مجوز از ادارات تعاونی می بایستی از بانک مرکزی نیز مجوز اخذ گردد. - اسامی و عناوین در قالب تعاونی، تعاونی مسکن و مصرف و تولید و خدماتی و کشاورزی، نیاز به اخذ مجوز از وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی می باشد. - وسایر مواردی که به موجب قانون پیش بینی گردیده است.

در پایان در صورت نیاز به ثبت شرکت معماری و دیگر فرایند امورثبت برند و ثبت علامت تجاری و همچنین ثبت تخصی انواع شرکت با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی بین الملل در ارتباط باشید.