در موضوع  ایجاد تغییر اعضای هیئت مدیره و نیز تعیین سمت های اعضا در قانون تجارت برای یک شرکت سهامی خاص عبارتند از ایجاد تغییرات درتعداد و اعضای مدیر عامل، نایب رئیس، هیئت مدیره، رئیس هیئت مدیره و هم چنین اعضای هیئت مدیره و در عین حال سهامدار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ایجاد تغییرات در شرکت ها می توانید با موسسه بین الملل در ارتباط بوده و از مشاوره رایگان مشاوران این موسسه بهره مند شوید .

در ادامه به موارد و نیز نحوه و مدارک لازم برای ایجاد تغییرات در شرکت ها خواهیم پرداخت . همراه ما باشید .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت تغییرات شرکت به مقاله لینک شده مراجعه شود.

تغییرات هیئت مدیره

شرکت های سهامی توسط تعدادی از افراد و سهامداران اداره می شود که به آن ها اعضای هیات مدیره می گویند . هیئت مدیره از قرارگیری تعدادی از سهامداران در شرکت که در جمعی با نام مجمع عمومی موسس یا عادی نام گذاری شده است تشکیل می شوند . این تجمع برای اداره امور شرکت ها برای مدت زمانی معینی انجام خواهد شد .

بر طبق قوانین تجارت شرکت های سهامی خاص برای تعیین هیئت مدیره با هیچ نوع محدودیتی روبه رو نخواهند بود . در تعیین شخصی برای ریاست هیئت مدیره باید یک نفر را از میان اعضای هیئت مدیره انتخاب کنند هم چنین ان ها باید شخصی دیگر را به عنوان نائب رئیس هیات مدیره برای رسیدگی به امور شرکت در زمان غیاب رئیس انتخاب کنند تا به امور رسیدگی کند .

ادامه مطلب
ثبت تغییرات شرکت در سمنان

به طور کلی هیئت مدیره شرکت های سهامی خاص باید دارای دو عضو رسمی باشند و مسئولیت امور را برعهده بگیرند .

برای ایجاد تغییرات در هیأت مدیره شرکت ها تنها با شماره گیری 02632711327 و 02126655156 می توانید امور مربوط به تغییرات در هیأت مدیره را به کارشناسان مجرب موسسه ما بسپارید .

کارشناسان موسسه حقوقی بین الملل با بهره مندی از تجارب و دانش بیش از 10 ساله خود بهترین گزینه برای انجام امور ثبتی و تغییرات در شرکت شما خواهد بود .

تغییرات هیئت مدیره

تغییر اعضای هیئت مدیره

در قانون تجارت ایران پیش بینی تغییر اعضای هیئت مدیره (جابجایی سمت، خروج و ورود، ترمیم) پیش بینی شده است.

در صورت هرگونه تغییرات هیئت مدیره شرکت، می توانید اطلاعات کافی و لازم را از کارگروه متخصص صورتجلسات مجتمع حقوقی ثبت شرکت و برند پایش درخواست نمایید.

صورتجلسه تغییر اعضای هیئت مدیره

نمونه صورتجلسه در خصوص کاهش/ افزایش تعداد اعضاء هیأت مدیره در شرکت های سهامی خاص

مجمع عمومی فوق العاده شرکت………………………………………………….. سهامی خاص به شماره ثبت…………………….. و شناسه ملی …………………. مورخ …………………… ساعت…………………….. با حضور کلیه/اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت تشکیل گردید و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید.
ابتداد در اجرای ماده 101 ق.ت

آقای/خانم…………………………………….. به سمت رئیس جلسه
آقای/خانم………………………………….. و …………………………………. به سمت نظار
آقای/خانم…………………………………… به سمت منشی جلسه انتخاب و رسمیت جلسه اعلام گردید. دستور جلسه کاهش/ افزایش تعداد مدیران و اصلاح ماده اساسنامه.

تعداد اعضاء هیأت مدیره به………………………….. نفرکاهش/افزایش یافت و ماده مربوطه اساسنامه اصلاح گردید.
به آقای/خانم………………………………….. احدی از شرکاء وکالت داده می شود تا ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت هزینه های قانونی و امضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.

ادامه مطلب
ثبت تغییرات شرکت در مشهد

نحوه تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت

هرگاه شرکتی تصمیم  خود را با اتفاق نظر تمامی سهامداران و شرکا به بوجود آوردن پاره ای از تغییرات درتعداد اعضای هیئت مدیره شرکت خود بگیرند باید یک صورتجلسه ای به صورت کاملا قانونی که به تایید تمامی اعضا رسیده باشد  تنظیم کرده و آن را به ثبت برسانند.

البته باید مدنظر داشت که با ایجاد هر نوع وشکل تغییرات در تعداد هیئت مدیره شرکت مفاد و ماده در متن اساسنامه شرکت نیز دچار تغییر می شود و باید صورت جلسه ای در مجمع فوق العاده برای اصلاح ماده تغییر یافته در اساسنامه و نیز با اعمال تغییرات مدنظر انجام شود .

بدین ترتیب به منظور ایجاد هرگونه تغییر در اعضای هیئت مدیره شرکت اعضای جدید می توانند از خارج از هیئت مدیره یا از بین سهامداران در شرکت انتخاب بشوند.

اگر شرکای شرکت مورد نظر و یا سهامداران بنا به هر دلیلی تصمیم به افزایش تعداد اعضای هیئت مدیره شرکت داشتند و یا خواهان کاستن تعداد آن ها بودند باید این مورد را در مجمع عمومی فوق‌العاده مطرح کرده و با اکثریت تعداد سهامداران و شرکا  اقدام به  تصمیم گیری درباره این موضوع کنند .

برای آشنایی و درک بیشتر در زمینه نحوه تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص تنها کافی است با مشاوران موسسه بین الملل در ارتباط باشید تا سریع و با هزینه ای به مراتب کمتر اقدام به ایجاد تغییرات در اساسنامه و نیز تنظیم صورتجلسه تغییرات در شرکت انجام پذیرد .

مدارک لازم جهت تغییرات هیئت مدیره

  • کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای جدید ، بازرسین و سهامداران ( برابر اصل )
  •  کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای قدیم و جدید
  •  تعداد سهام شرکت و اعضای قدیم و جدید
  •  اسامی اشخاصی که حق امضا دارند
  •  آدرس و کد پستی شرکت
  •  سمت اعضای جدید و قدیم
  • کپی آخرین آگهی تغییرات
  •  مبلغ سرمایه و ارزش ریالی
  •  کپی کارت پایان خدمت اعضا و بازرسین جدید به بعد برابر اصل شده در دفاتر اسناد رسمی
  •  در صورت نقل و انتقال سهام برگه دارایی
ادامه مطلب
ثبت تغییرات شرکت در گرگان
تماس با موسسه بین الملل از طریق شماره تماس های زیر امکان پذیر است

شعبه کرج : 02632711327

شعبه تهران: 02126655156

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سیما منصوری
سیما منصوری
6 ماه قبل

چه صورتجلسه هایی برای تغییر اعضا باید تنظیم بشه؟؟

arkan
ویرایشگر
arkan
5 ماه قبل
پاسخ به  سیما منصوری

اگر منظور از تغییر اعضاء وارد کدن اعضاء جدید و یا خارج کردن اعضاء قبلی است که باید صورتجلسه ورود و خروج و نقل و انتقال سهام اعضاء تغییر می کنند.

سیما اعتمادی
سیما اعتمادی
5 ماه قبل

مرسی بابت مشاوره خوبتون

yavari
ویرایشگر
yavari
5 ماه قبل

ممنون از اعتمادتون.

4
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x