جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
در قانون تجارت تعریف شرکت مختلط سهامی این طور بیان شده است که  این شرکت ها ترکیبی  از شرکت تضامنی و شرکت سهامی هستند. در ادامه تعریف دقیق تری را در این خصوص ارائه خواهیم داد.

شرکت مختلط سهامی

تعریف شرکت مختلط سهامی: شرکت مختلط سهامی، شرکتی است که در تحت اسم مخصوصی، بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن، تشکیل می شود».

شرکت مختلط سهامی حداقل باید از چهار شریک، که دستم کم یکی از آنها شریک ضامن باشد، تشکیل شود. زیرا به طوری که ( شماره 745 و 738 ) گفته خواهد شد، هر شرکت مختلط سهامی باید دارای هیأت نظاری مرکب از سه عضو که از بین شرکاء انتخاب می شوند، باشد و مدیریت شرکت برعهده شریک ضامن است که می تواند کسی را به سمت مدیریت تعیین کند یا شخصاً متصدی آن شود. – (هیأت نظاره بازرسی شرکت را بر عهده دارد و لذا مدیریت شرکت با عضویت در آن، مانعه الجمع خواهد بود).

در تعریف شرکت مختلط سهامی، همان طور که ملاحظه می شود، قانون، بر خلاف شرکت مختلط غیرسهامی ( شماره 694 ) به نوع فعالیت آن که در امور تجارتی باشد، اشاره نمی کند. مع هذا، به جهت شباهتی که بین این دو شرکت وجود دارد باید گفت این شرکت نیز مانند شرکت مزبور، برای امور تجارتی تشکیل می شود و نمی تواند موضوع آن امور غیر تجارتی از قبیل خرید و فروش غیرمنقول، مانند آپارتمان باشد.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
مسئولیت و وظایف مدیرعامل در شرکت با مسئولیت محدود ✔️
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x