جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
5/5 - (1 امتیاز)
بر اساس قانون تجارت، کلیه شرکتها پس از ثبت شرکت موظف به تشکیل پرونده مالیاتی در کرج می باشند. تشکیل پرونده مالیاتی به عبارتی ساده معرفی شرکت به اداره مالیات و مشخص نمودن زمان شروع فعالیت به اداره دارایی می باشد.

تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

تشکیل پرونده های مالیات در کرج و تمامی شهرهای ایران جزو لاینفک تجارت به حساب می آید از این رو بر اساس قانون مالیات مستقیم اداره مالیات کشوری مودیان و دارندگان شرکت ها باید در زمان مقرر نسبت به ثبت نام در سامانه مالیاتی کشور اقدام کنند، تمامی نکات تخصصی در زمینه تشکیل پرونده های مالیاتی را تنها با مشاوره کارشناسان تحقق خواهید بخشید.

تشکیل پرونده مالیاتی و زمان انجام آن در کرج

با استناد قانون تجارت، پس از ثبت شرکت و تعیین حوزه ثبتی و مشخص شدن حوزه مالیاتی شرکت، تنها 2 ماه فرصت برای تشکیل پرونده مالیاتی در اداره دارایی داریم. اگر در این مدت تشکیل پرونده مالیاتی نداده باشیم، مشمول جریمه خواهیم شد. نکات تخصصی در زمینه تشکیل پرونده های مالیاتی را می توانید از طریق مشاوره تخصصی کارشناسان حقوقی بین الملل پیش برده و در مسیر تحقق اهدافتان پیش بروید.

ثبت نام الکترونیکی تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

تشکیل پرونده مالیاتی در صورت کلی به معنای این است که یک شرکت تجاری با اعلام خود در اداره مالیات اقدام به تشکیل پرونده داده و بر اساس قانون دو در هزار سرمایه شرکت اقدام می کند.

ادامه مطلب
راهنمای ثبت طرح صنعتی در کرج

در صورت عدم ثبت گزارش های مالیاتی جریمه خواهید شد و باید دو برابر هزینه مالیات را پرداخت کنید. در صورت کلی با عدم تشکیل پرونده مالیاتی موظف هستید بال پرداخت حق التمبر مالیاتی در زمان 2ماهه تا 3 برابر هزینه ها را پرداخت کنند. شما عزیزان تنها با یک تماس می توانید از خدمات بهینه و ارزنده کارشناسان حقوقی بین الملل بهره ببرید.

مدارک لازم برای تشکیل پرونده مالیاتی

مدارک لازم برای تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

 • ارائه رونوشت از اساسنامه شرکت.
 • تسلیم کپی از آگهی تاسیس شرکت.
 • ارائه رونوشت از روزنامه رسمی شرکت.
 • تسلیم نسخه اصل و رونوشت از شرکتنامه شرکت.
 • تسلیم اصل و کپی تقاضانامه یا اظهارنامه شرکت.
 • رونوشت از اصل و کپی آگهی ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت.
 • اصل و کپی شناسنامه(صفحه اول) و کارت ملی اعضای هیات مدیره.
 • کپی قبض تلفن شرکت.
 • کپی مالکیت یا اجاره نامه محضری و یا با کد رهگیری به نام شرکت.
 • اصل گواهی امضای صاحبان امضای شرکت که به تائید دفترخانه اسناد رسمی رسیده باشد
 • تکمیل دفترچه مشخصات شناسایی شرکت (دفترچه ثبت نام اشخاص حقوقی)
 • اصل رسید واریز دو در هزار مبلغ سرمایه اولیه شرکت در بانک ملی.
 • نسخه اصل و کپی سند مالکیت(در صورتی که به نام شرکت باشد.) یا قرارداد اجاره در دو نسخه.

آدرس اداره تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

آدرس اداره کل: خ شهید بهشتی میدان سپاه بلوار جمهوری جنوبی میدان و الفجر

شماره تماس: 02632709888

جریمه عدم تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

طبق قانون، در زمان تشکیل پرونده مالیاتی، 2 در هزار سرمایه شرکت باید به حساب دولت واریز گردد و اگر در مدت 2 ماه فرصت مقرر،  پرداخت نگردد، باید 3 برابر آن مبلغ پرداخت گردد. بنابراین شرکتهایی که مبلغ سرمایه ی اولیه شرکت آنها رقم قابل توجهی می باشد باید به این موضوع توجه نمایند.

ادامه مطلب
وجوه ثبت برند در کرمان

برای تشکیل پرونده مالیاتی نیاز به یک اجاره نامه رسمی داریم، که این اجاره نامه رسمی باید یا دفاتر املاک تنظیم شود و دارای کد رهگیری باشد یا در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شده باشد که بتوان سند رسمی را بر آن صدق کند.

موضوعی که عموماً مطرح می شود بحث ماده 474 ق.م است که اظهار می دارد، مستاجر می تواند عین مستاجره را به غیر اجاره دهد مادامی که در اجاره نامه شرط خلاف آن قید نشده باشد.

در تفسیر این ماده باید گفت که مستاجر در طول مدت اجاره مالک منافع محسوب می شود. بنابراین اگر اجاره نامه در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شده باشد و بدی که در مورد عدم اجازه اجاره عین مستاجره به مستاجر وجود دارد نقض شده باشد در این زمان مستاجر می تواند با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی نسبت به اخذ اجاره نامه رسمی به نام شرکتش یا به غیر اقدام نماید و در دادگاه به استناد این قانون از خود دفاع نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی درباره تشکیل پرونده مالیاتی درکرج پس از ثبت شرکت در کرج بر روی لینک کلیک نمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x