جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
برای دانستن نکات مربوط به تاسیس شرکت سهامی عام ما در کم ترین زمان راهنمای شما خواهیم بود و در این مسیر پشتیبان صفرتا صد شما خواهیم بود. با ما همراه باشید.

راهنمای تاسیس شرکت سهامی عام

برای تاسیس شرکت سهامی عام لازم است که مؤسسین برای اموری که شرکت در آن  زمینه فعالیت خواهد کرد و در اساسنامه به عنوان « موضوع شرکت » قید خواهد شد ، از مراجع ذیربط یا اتحادیه صنفی ، مجوز یا پروانه کسب دریافت دارند .

در غیر این صورت ، مرجع ثبت از ثبت شرکت خودداری خواهد  کرد . باید برای نام شرکت همان طور که ( شماره 9 ) گفته شد ، از مرجع ثبت نظر موافق دریافت کند .

مؤسسین باید اقلاً بیست درصد سرمایه شرکت را خود تعهد کنند و لااقل سی و پنج درصد مبلغی را که تعهد کرده اند ، در حسابی به نام « شرکت در شرف تأسیس » که در نزد یکی از بانکها افتتاح می کنند ، واریز نمایند .

تاسیس شرکت سهامی عام

پس از تهیه طرح اساسنامه شرکت و طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام ، آنها را همراه اظهارنامه ای که تکمیل خواهند کرد، در تهران به « اداره کل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری » و در خارج از تهران در محلهایی که اداره مزبور دایر است به آن اداره و در محلهایی که این اداره دایر نیست به « اداره ثبت اسناد و املاک » تسلیم نمایند .

هرگاه قسمتی از تعهد مؤسسین به صورت غیرنقد باشد ، لازم است که عین آن یا مدارک مالکیت آن را ، در همان بانکی  که برای پرداخت مبلغ نقدی ، حساب باز کرده اند ، بسپارند و گواهی بانک را که در این خصوص صادر می کند ، به همراه سایر ضمائم اظهارنامه و ضمائم و تطبیق مندرجات آنها با قانون ، اجازه انتشار اعلامیه پذیره نویسی را صادر خواهد کرد . تعهد  مؤسسین می تواند به صورت غیر نقد باشد .

ادامه مطلب
ثبت شرکت ترخیص کالا

در شرکت سهامی عام این نوع تعهد در سرمایه  گذاری اختصاص به مؤسسین دارد و پذیره نویسان نمی توانند سرمایه  گذاری به صورت غیرنقدی داشته باشند . این امر از ماده 76 و تبصره ماده 6 لایحه اصلاح قانون تجارت مستفاد می شود .

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x