جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید
برای انتخاب بازرس از فهرست رسمی شرکت باید نکات مهم در انجام این امر را بدانید . از این رو ما در ادامه به ارائه نکات مربوط به انتخاب بازرس می پردازیم که راهنمای شما باشد.

انتخاب بازرس شرکت

نکته مهم و تاثیرگزار در شرکت های سهامی انتخاب کردن بازرس برای شرکت می باشد که راه گریزی از انتخاب آن نداریم. سهامداران در شرکت های تجاری به جهت مدیریت اوضاع و رسیدگی به کیفیت بالای امور در هیئت مدیره و امور معوقه و آتی در شرکت شخصی را به عنوان بازرس شرکت معرفی می کند.

با در نظر گرفتن عوامل موثر و اختیاراتی که یک بازرس دارد گزارش عملکرد شرکت را ارائه می دهد . در زمان ثبت شرکت و شروع به کار شرکت ها انتخاب بازرسین بسیار مهم می باشد.

در مورد موضوع فعالیت بازرس شرکت درطول یک سال مالی بستگی دارد.

انتخاب بازرس از فهرست رسمی

راهنمای انتخاب بازرس از فهرست رسمی

در حوزه هایی که وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام می کند شرکتهای سهامی عام باید الزاماً بازرس یا بازرسان خود را ، اعم از اصلی و علی البدل ، از اشخاصی انتخاب کنند که نام آنها در فهرست رسمی بازرسان شرکتها درج شده است .

تعیین اشخاصی که در فهرست مزبور قابل درج اند به وسیله کمیسیونی خاص ، صورت می گیرد . کمیسیون از بین داوطلبان ، کسانی را که واحد شرایط و صلاحیت لازم باشند تعیین و پس از تنظیم فهرست آن را منتشر می نماید .

ادامه مطلب
ثبت تغییرات شرکت در زاهدان

نسخه ای از فهرست به مرجع ثبت شرکتهای محل فرستاده می شود و نتیجه به درخواست کنندگان نیز ابلاغ می گردد . به نظر می رسد که معنی در این امر نیست که شرکتهای سهامی خاص نیز ، در صورت تمایل ، بازرسان خود را از فهرست مزبور انتخاب کنند .

مدارک انتخاب بازرس شرکت

  • مدارک شناسایی مدیران و شرکا در شرکت به همراه مدارک شناسایی آن ها
  • مدارک شناسایی شرکت موردنظر
  • ارائه آگهی کثیرالانتشار چاپ شده از دعوت شرکا در شرکت
  • ارائه نامه نمایندگی و معرفی شخص نماینده

 

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها