تنظیم اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت

اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت
رخ دادن رد کردن اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت زمان دغدغه مدیران شناخته می شود. در این خصوص در مواری از عنوان مقاله شامل اعلام انحلال یا تشکیل پرونده مالیاتی؟ مطالبی جهت شما عزیزان ارائه می گردد. در ادامه همراه ما باشید تا مواردی را برای انحلال شرکت ها به شما ارائه دهیم.

کسب اطلاعات در زمینه ثبت تغییرات شرکت به مقاله لینک شده مراجعه شود.

انحلال شرکت بدون کد اقتصادی

شرکت ها بعد از آنکه به ثبت می رسند باید تمامی مراحل و موارد ثبتی و اقدامات بعد از ثبت را تا مراجعه به اداره دارایی و تشکیل پرونده مالیاتی و ایجاد دفاتر قانونی پلمپ شده خاص خود را اخذ کنند، این دفاتر باید همه ساله توسط موسسین شرکت ها و در زمان تعیین شده دریافت گردد و با تکمیل مدارک و ارائه آن ها به اداره دارایی و سپری کردن مراحل قانونی مالیاتی و دولتی آن ها را تنظیم کنند. گاهی پیش می آید که نیاز به اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت ایجاد می شود که در این صورت باید بر اساس قوانین اداره ثبت اقدام کرد.

گاهی ممکن است شرکتی تمامی فعالیت های ثبتی و حقوقی و قانونی خود را انجام داده باشد اما کد اقتصادی و پرونده دارایی را از مراجع ذی صلاح دریافت نکرده باشد و یا بعد از مدتی فعالیت به دلایل مختلف از انجام  فعالیتهای خود انصراف دهند.

این شرکت ها به هر دلیلی می توانند کوچکترین گردش مالی در زمینه خرید اجناس یا فروش وسایل و ملزومات نداشته باشند و در واقع شرکت های غیر فعال یا بدون فعالیت نام گذاری شوند که باید در این خصوص اداره دارایی  تمامی اطلاعات لازم را از موسسین این شرکت ها دریافت کنند .

به همین دلیل توصیه می شود که شرکت هایی که بعد از انتشار آگهی و انجام اقدامات مربوط به ثبت شرکت خود فعالیتی انجام ندهند و یا بعد از مدت زمانی مشخص تقاضای انجام عملیاتی را نیز نداشته اند این موضوع را به صورت یک نامه قانونی تحت عنوان نامه عدم فعالیت به اداره دارایی مورد نظر ارسال کرده و آن ها را از این موضوع مطلع سازند.

اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت

زمان رد کردن اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت برای بسیاری از مدیران این سوال پیش می آید که چون فعالیتی نداشته اند پس لزومی بر رد کردن اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت ندارند اما این نکته را فراموش می کنند که حتی عدم فعالیت و کارکرد خود را هم باید با اظهارنامه عدم فعالیت نشان دهند.

دو پیشنهاد از سوی کارشناسان موسسه حقوقی بین الملل با برند تجاری ثبت شرکت و برند در شعبه استان البرز شهر کرج به این شرکت ها می شود اول اینکه اگر شرکت فعالیتی ندارد انحلال آن را اعلام نمایید.

دوم اینکه اگه پیشنهاد اول مارا نمی پسندید حتما تشکیل پرونده مالیاتی داده و قبل از رد کردن اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت، حتی درصورت عدم فعالیت تشکیل پرونده مالیاتی داده و قبل از زمان اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت پیش ثبت نام کد اقتصادی16 رقمی خود را انجام دهید تا بتوانید اظهارنامه عدم فعالیت را رد کنید. لزوم رد کردن اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت عدم فعالیت، پیش ثبت نام کد اقتصادی 16 رقمی شما است.

به این نکته توجه داشته باشید در صورت بدهی مالیاتی و انجام تشریفات قانونی و ثبت انحلال شرکت شما کماکان به دارایی بدهکار می باشد. انحلال یا تشکیل پرونده مالیاتی خود را به ثبت شرکت بین الملل واگذار نمایید.

تنظیم اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت

مدارک لازم جهت اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت

  • اصل صورت جلسه انحلال شرکت که به تایید همه شرکا و مدیر تصفیه رسیده باشد.
  • آخرین روزنامه رسمی شرکت
  • فتوکپی شناسنامه مدیر تصفیه هر گاه مدیر تصفیه خارج از سهامداران انتخاب شده باشد.
  • اصل روزنامه کثیرالانتشار حاوی آگهی دعوت شرکاء، هرگاه مجمع با اکثریت شرکاء تشکیل شده باشد.

صورت جلسه انحلال شرکت همراه دیگر مدارک باید ظرف 5 روز از تاریخ تشکیل جلسه تقدیم اداره محترم ثبت شرکت ها گردد و پس از ثبت در دفاتر ثبت شرکت ها و امضاء ذیل آن توسط نماینده آن شرکت منحل شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود

  • اصل صورت جلسه  انحلال شرکت که به تایید همه شرکا و مدیر تصفیه رسیده باشد.
  • آخرین روزنامه رسمی که آگهی های شرکت در آن منتشر می گردد.
  • فتوکپی شناسنامه مدیر تصفیه در صورتی که خارج از شرکاء انتخاب شده باشد.
  • ارائه سند ثبت دایر بر ارسال دعوت نامه برای شرکاء چنانچه مجمع عمومی فوق العاده با اکثریت شرکاء تشکیل شده باشد.

مدارک مورد نیاز جهت انحلال شرکت تضامنی

  • اصل صورتجلسه انحلال که به تایید همه شرکا و مدیر تصفیه رسیده باشد.
  • مدارک شناسایی شرکا

برای ارتباط با موسسه بین الملل با کارشناسان متخصص ثبت بین الملل تماس حاصل فرمایید تا در کم ترین زمان اقدامات لازم برای تشکیل پرونده مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت انجام پذیرد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها