زمان رد کردن اظهار نامه های مالیاتی و یا انحلال شرکت  زمان دغدغه مدیران شناخته میشود.در این خصوص در مواری از عنوان مقاله شامل اعلام انحلال یا تشکیل پرونده مالیاتی؟ مطالبی جهت شما عزیزان ارائه می گردد. در ادامه همراه ما باشید تا مواردی را برای انحلال شرکت ها به شما یاد آور شویم . 

کسب اطلاعات در زمینه ثبت تغییرات شرکت به مقاله لینک شده مراجعه شود. 

انحلال شرکت بدون کد اقتصادی


شرکت ها بعد از آنکه به ثبت میرسند باید تمامی مراحل و موارد ثبتی و اقدامات بعد از ثبت را تا مراجعه به اداره دارایی و تشکیل پرونده مالیاتی و ایجاد دفاتر قانونی پلمپ شده خاص خود را اخذ کنند ، این دفاتر باید همه ساله توسط موسسین شرکت ها و در زمان تعیین شده دریافت گردد و با تکمیل مدارک و ارائه آن ها به اداره دارایی و سپری کردن مراحل قانونی مالیاتی و دولتی آن ها را تنظیم کنند.

گاهی ممکن است شرکتی تمامی فعالیت های ثبتی و حق.قی و قانونی خود را انجام داده باشد اما کد اقتصادی و پرونده دارایی را از مراجع ذی صلاح دریافت نکرده باشد و یا بعد از مدتی فعالیت به دلایل مختلف از انجام  فعالیتهای خود انصراف دهند. این شرکت ها به هر دلیلی می توانند کوچکترین گردش مالی در زمینه ی خرید اجناس یا فروشوسایل و ملزومات نداشته باشند و در واقع شرکت های غیر فعال یا بدون فعالیت نام گذاری شوند که باید در این خصوص اداره دارایی  تمامی اطلاعات لازم را از موسسین این شرکت ها دریافت کنند .

به همین دلیل توصیه می شود که شرکت هایی که بعد ازانتشار آگهی و انجام اقدامات مربوط به ثبت شرکت خود فعالیتی انجام ندهند و یا بعد از مدت زمانی مشخص تقاضا ی انجام عملیاتی را نیز نداشته اند این موضوع را به صورت یک نامه قانونی تحت عنوان نامه عدم فعالیت به اداره دارایی مورد نظر ارسال کرده و آن ها را از این موضوع مطلع سازند.

مدارک لازم جهت انحلال شرکت ها 

 • اصل صورت جلسه ی انحلال شرکت که به تایید همه شرکا و مدیر تصفیه رسیده باشد.
 • آخرین روزنامه رسمی شرکت
 • فتوکپی شناسنامه مدیر تصفیه هر گاه مدیر تصفیه خارج از سهامداران انتخاب شده باشد.
 • اصل روزنامه کثیرالانتشار حاوی آگهی دعوت شرکاء،هرگاه مجمع با اکثریت شرکاء تشکیل شده باشد.


صورت جلسه انحلال شرکت همراه دیگر مدارک می بایست ظرف 5 روز از تاریخ تشکیل جلسه تقدیم اداره ی محترم ثبت شرکت ها گردد و پس از ثبت در دفاتر ثبت شرکت ها و امضاء ذیل آن توسط نماینده آن شرکت منحل شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود

 • اصل صورت جلسه ی انحلال شرکت که به تایید همه شرکا و مدیر تصفیه رسیده باشد.
 • آخرین روزنامه رسمی که آگهی های شرکت در آن منتشر می گردد.
 • فتوکپی شناسنامه مدیر تصفیه در صورتی که خارج از شرکاء انتخاب شده باشد.
 • ارائه سند ثبت دایر بر ارسال دعوت نامه برای شرکاء چنانچه مجمع عمومی فوق العاده با اکثریت شرکاء تشکیل شده باشد.
 • مدارک مورد نیاز جهت انحلال شرکت تضامنی:
 • اصل صورتجلسه انحلال که به تایید همه شرکا و مدیر تصفیه رسیده باشد.
 • مدارک شناسایی شرکا


اعلام انحلال یا تشکیل پرونده مالیاتی


زمان رد کردن اظهار نامه های  مالیاتی برای بسیاری از مدیران این سوال پیش می آید که چون فعالیتی نداشته اند پس لزومی بر رد کردن اظهار نامه ندارند اما این نکته را فراموش میکنند که حتی عدم فعالیت و کارکرد خود را هم باید با اظهار نامه عدم فعالیت نشان دهند.دو پیشنهاد از سوی کارشناسان موسسه حقوقی بین الملل با برند تجاری ثبت شرکت و برند در شعبه استان البرز شهر کرج  به این شرکت ها میشود اول اینکه اگر شرکت فعالیتی ندارد انحلال آن را اعلام نمایید و دوم اینکه اگه پیشنهاد اول مارا نمیپسندید حتما تشکیل پرونده مالیاتی داده و قبل از رد کردن اظهارنامه مالیاتی،حتی درصورت عدم فعالیت تشکیل پرونده مالیاتی داده و قبل از زمان اظهارنامه ها پیش ثبت نام کد اقتصادی16 رقمی تان را انجام دهید تا بتوانید اظهارنامه عدم فعالیت را رد کنید .لزوم رد کردن اظهارنامه عدم فعالیت،پیش ثبت نام کد اقتصادی 16 رقمی شماست. 

 

به این نکته توجه داشته باشید در صورت بدهی مالیاتی و انجام تشریفات قانونی و ثبت انحلال شرکت شما کماکان به دارایی بدهکار میبباشد. انحلال یا تشکیل پرونده مالیاتی خود را به ثبت شرکت بین الملل واگذار نمایید.

برای ارتباط با موسسه بین الملل با شماره تماس های 02632711327 و 02126655156 تماس حاصل فرمایید تا در کم ترین زمان اقدامات لازم برای ثبت تغییرات در شرکت ها انجام پذیرد . 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...