هرگونه تحقیق و پیگیری مبنی بر استعلام انواع شرکت ها از قبیل:

  1. ثبت شرکت سهامی خاص.
  2. شرکت با مسئولیت محدود.
  3. شرکت تضامنی.
  4. شرکت مختلط غیر سهامی.
  5. شرکت مختلط سهامی.
  6. شرکت نسبی.
  7. شرکت تعاونی تولید و مصرف.
  8. موسسات.

در زمان ثبت شرکت از طریق سایت ثبت شرکت ها انجام می پذیرد .اگر شرکت به ثبت رسیده باشد و آگهی تغییرات آماده باشد ، استعلام شرکت و نام شرکت از طریق سامانه ثبت قابل دریافت است .

استعلام ثبت شرکت

مدیر کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دومین همایش ملی بهبود فضای کسب‌ وکار گزارشی از عملکرد و فعالیتهای انجام شده در راستای بهبود فضای کسب و کار در این سازمان را ارائه داد.
 
مدیرکل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری گفت: در هر کشوری ثبت رسمی اشخاص حقوقی از اهمیت و جایگاه خطیری برخوردار است و از دو جهت صحت ثبت و تولید اشخاص حقوقی و همچنین سرعت ارائه خدمات به این اشخاص ساز و کارهای متنوعی برابر قوانین و اصول آن کشور پیش بینی و از طریق بانک جهانی این فرآیند ها سالانه بررسی و رتبه بندی می شود و ما توانسته ایم گام های مثبتی در جهت افزایش رتبه در بهبود فضای کسب و کار برداریم.وی ادامه داد: در کشورمان ثبت اشخاص حقوقی در دو گروه شرکت ها و موسسات غیر تجاری حاکم بر قوانین ریشه دار و قدیمی در یک صد سال اخیر است و همچنین با توجه به تخصصی بودن فعالیت ها و تولید دستگاه های متعدد بر هر گروه از فعالیت ها قوانین تخصصی آن دستگاه نیز در کنار قوانین تجارت و قوانین تشکیلات موسسات غیرتجاری موجب ایجاد فرآیند نسبتا پیچیده در تنظیم صورت جلسات و اخذ مجوزها شده است. مدیرکل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری کشور تصریح کرد: حوزه ثبت شرکتها در ایران در اجرای تکالیف اسناد فرادستی و بهبود فضای کسب و کار نسبت به ایجاد پنجره واحد در ارائه خدمات اقدام کرده است که در این خصوص سه پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت ها  به آدرس sherkat.ssaa.ir ، سامانه استعلام شناسه ملی اشخاص حقوقی به آدرس www.ilenc.ir ، سامانه پذیرش ثبت تاسیس و صورتجلسات تغییرات به آدرس irsherkat.ssaa.ir راه اندازی گردیده است و دسترسی به تمام این پایگاه ها رایگان و بدون محدودیت است و بر این اساس متقاضیان بدون هیچ گونه پرداختی می توانند هم از مقررات مطلع گردند هم نسبت به ثبت درخواست اقدام نمایند.

استعلام ثبت برند

توضیحات در خصوص استعلام برند و استعلام علامت تجاری قبل از ثبت

قبل ازثبت نام و علائم تجاری، حتما باید برای  استعلام برند اقدام شود چرا که در استعلام علامت تجاری  با توجه به تنوع برندهای ثبتی در ایران و خارج از ایران، امکان تایید برند را تا حد بسیارافزایش می دهد.

استعلام برند قبل از ثبت  از طریق پایگاه داده های اداره مالکیت صنعتی و  یا روزنامه رسمی کشور انجام می گیرد . استعلام برند قبل از ثبت دارای امتیازاتی  می باشد. با استعلام برند قبل از ثبت، می توان از اسامی و برند هایی که قبلا در مورد کالا و خدمات مورد تقاضا به ثبت رسیده است اطلاع پیدا کرد و از ارسال عین نام به سامانه جلوگیری کرد. این کار باعث صرفه جویی در زمان و هزینه جهت ثبت برند می گردد. در ضمن با استعلام برند قبل از ثبت می توان از تمامی برند های ثبت شده در ۴۵ طبقه کاری مطلع شد. در برخی مواقع ممکن است یک برند مختص کالا و یا خدماتی خاص به ثبت رسیده باشد و بخواهیم از همان نام در کالا یا خدماتی دیگر استفاده کنیم. بنابراین با استعلام برند قبل از ثبت، از ثبت آن برند در طبقات دیگر نیز مطلع می شویم و نیازی نمی باشد که برای آن اظهارنامه ای دیگر تنظیم کنیم. علاوه بر این کارشناسان و متخصصان مجرب موسسه حقوقی ثبت شرکت بین الملل به صورت کاملاً تخصصی و همچنین رایگان می توانند استعلام ثبت برند را در کمتر از ۳ ساعت برای شما انجام دهند تا بتوانید با اطمینان خاطر بعد از استعلام ثبت برند ، نسبت به ثبت برند خود اقدام نمایید.

استعلام ثبت نام و اسم شرکت

 اکثر موکلین خواستار یک استعلام اولیه از نام شرکت در مراحل اولیه ثبت شرکت هستند. درحال حاضر منابعی برای استعلام از نام انتخابی موکلین وجود ندارد. هرگونه تحقیق و پیگیری از روند ثبت شرکت شما و استعلام از روند پرونده شما در زمان ثبت شرکت از طریق سایت ثبت شرکت ها انجام می پذیرد هم چنین در صورتی که شرکت شما به ثبت رسیده باشد و یا آگهی تغییرات شما ُآماده دریافت باشد می توان استعلام آن را از طریق سامانه مندرج در متن بالا گرفت.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.