لیست اسامی شرکتهای ثبت شده در اداره ثبت شرکتها

هر شراکتی برای اینکه به رسمیت برسد باید در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد و پس از ثبت شرکت، دولت بر آنها نظارت لازم را خواهد نمود. وقتی که شرکتی به ثبت می رسد، مزایای بسیاری برای ما خواهد داشت. از جمله این مزایا میتوان به اعتبار حاصله از ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها نام برد. همچنین برای اینکه بتوانیم با شرکتهای ثبت شده دیگر داد و ستد انجام دهیم، باید از صحت ثبت شرکت آنها اطلاع پیدا کنیم. برای اطلاع از اسامی شرکتهای ثبت شده چکار باید کرد؟ 

جستجو شرکت های ثبت شده

اداره ثبت شرکتها به عنوان مرجع قانونی ثبت شرکت و موسسات غیرتجاری زیر مجموعه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد. این سازمان در هر شهر بصورت مجزا می باشد. در چند سال گذشته با رویکرد دولت نسبت به انجام امور از طریق اینترنت، اداره ثبت شرکتها نیز با راه اندازی سامانه الکترونیک ثبت شرکت ها، بسیاری از فرآیندها را تسهیل نموده است.

لازم به ذکر است تمامی امور ثبت شرکت، ثبت تغییرات شرکت، دفاتر پلمپ تجاری از طریق همین سامانه صورت خواهد پذیرفت و در داخل سامانه بر اساس شهر نسبت به انتخاب واحد ثبتی خود امور مورد نظر انجام می گیرد. سایت اداره ثبت شرکتها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir می باشد.

در صورت نیاز به مطالعه بیشتر به مقاله استعلام شرکتهای ثبت شده مراجعه نمایید.

لیست اسامی شرکتهای ثبت شده در اداره ثبت شرکتها ایران

برای دسترسی به لیست اسامی شرکت های ثبت شده در اداره ثبت شرکتها ایران به چند روش میتوان اقدام نمود :

1-برای جستجوی شرکت های ثبت شده ، میتوان به سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور مراجعه کرد. در این سامانه میتوان بر اساس موارد زیر شرکتها را جستجو نمود

 • نام شرکت ثبت شده
 • شماره ثبت شرکت ثبت شده
 • شناسه ملی شرکت ثبت شده

بنابراین از این طریق میتوان استعلام شرکت های ثبت شده را گرفت.

2- دومین راه برای بررسی اطلاعات مهم و اساسی شرکتهای ثبت شده، از جمله آگهی تاسیس شرکت که شامل اسم شرکت، تاریخ ثبت شرکت، اسامی اعضا هیئت مدیره شرکت، سرمایه شرکت، حق امضا مجاز شرکت و آدرس شرکت ثبت شده در آن قید میگردد و همچنین کلیه تغییرات شرکتهای ثبت شده از طریق سایت رسمی روزنامه رسمی کشور می باشد. کافیست پس از مراجعه به سایت روزنامه رسمی کشور، اطلاعات لازم در مورد شرکتهای ثبت شده در اداره ثبت شرکتها را با قید یکی از موارد زیر جستجو نمایید :

 • اسامی شرکتهای ثبت شده
 • تاریخ ثبت شرکتهای ثبت شده
 • شماره ثبت شرکتهای ثبت شده
 • شناسه ملی شرکتهای ثبت شده

بنابراین با کمترین اطلاعات از شرکتهای ثبت شده میتوان در روزنامه رسمی کشور، استعلام ثبت شرکت را بررسی نمود. از طریق سایت روزنامه رسمی کشور و یا مراجعه حضوری به این سازمان، میتوان لیست اسامی شرکت های ثبت شده در اداره ثبت شرکت ها را بدست آورد.

3- سومین راه برای بررسی شرکتهای ثبت شده، مراجعه به اداره ثبت شرکتها می باشد، که برای شرکتهای ثبت شده در هر آدرس پستی باید به اداره ثبت شرکتهای آن ناحیه مراجعه نمود. اما از آنجا که طبق بخشنامه های اداره ثبت شرکتها، مراجعه حضوری امکان پذیر نمی باشد، بنابراین باید به آدرس سایت رسمی اداره ثبت شرکتها رجوع کرد و از طریق این سایت، استعلام شرکتهای ثبت شده را انجام داد در صورتیکه هر یک از راههای فوق را نتوانستید انجام دهید، میتوانید با موسسه حقوقی بین الملل تماس گرفته و از مشاوران کارشناسان تخصصی ما بهره ببرید.

موسسه حقوقی بین الملل با سالها تجربه در زمینه ثبت شرکت در کرج و ثبت برند در کرج پاسخگوی کلیه سوالات شما فعالان اقتصادی خواهد بود. هدف ما جلب رضایت شماست.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

محمدهادی مشکل گشا

درود خدای مهربان بر شما .جناب مهندس جسارتا الان یک شرکت خدماتی با مسئولیت محدود به ثبت رساندیم و نزدیک به 9 ماه هست که پیگیر کد اقتصادی هستیم .الان میخوایم برند را به ثبت برسانیم چکار باید کرد از کجا شروع کنیم لطفا راهنمایی نمایید .سپاس

پاسخ

سارا سوری

شرکت مسئولیت محدود بوده دوباره با همان هیات مدیره فعال میشه یا نیاز به مجمع برای تمدید یا انتخاب هیات مدیره داره ؟

پاسخ
ثبت بین الملل

ثبت بین الملل

درود بر شما، در ابتدا شما باید به اساسنامه ی شرکت خود مراجعه نمایید. عموما مدت تصدی اعضا هیئت مدیره در شرکت های با مسئولیت محدود بصورت نامحدود می باشد. در صورتیکه این قضیه قید شده باشد، نیاز به تمدید نخواهد بود.

پاسخ

دکتر بهر وزلطیف

در خصوص ثبت شرکت در کشور ما در ایران سوالی دارم و ایا اتباع المان تصمیم خرید ملک را دارند

پاسخ
ثبت بین الملل

ثبت بین الملل

سلام بله شما هم میتوانید در ایران شرکت به ثبت برسانید

پاسخ
ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت بین الملل

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  راه اندازی سامانه استعلام اشخاص

  به تازگی اداره مالکیت صنعتی برای ثبت برند ( علائم تجاری ) و ثبت طرح صنعتی و غیره اقدام به احراز هویت مینماید.....

 • 21 فروردین

  ثبت آنلاین برند

  یکی از راههای ثبت برند، ثبت آنلاین برند می باشد ...

آخرین نظرات کاربران

 • احمد غلامی

  سپاس از زحمات شما در ثبت شرکت اینجانب.

 • ابراهیم احمدی

  با سلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی بین الملل بخاطر ثبت شرکت اینجانب و ...