کارت بازرگانی چیست؟

کارت بازرگانی مجوزی است که امکان انجام فعالیت های بازرگانی را برای بازرگان به همراه دارد. کارت بازرگانی کارتی است که به دارنده ی آن اجازه ی صادرات و واردات کالاهای مجاز طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران را می دهد.

مزایای اخذ کارت بازرگانی در کرج

 1. امکان حضور در نمایشگاه های بین المللی.
 2. ثبت سفارش کالا.
 3. صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی به کشور.
 4. انجام امور حق العمل کاری در گمرک.
 5. ترخیص کالا از گمرکات کشور.
 6. واردات کالاهای مجاز از مناطق آزاد تعریف شده.

کارت بازرگانی به صورت حقیقی و یا حقوقی (به نام مدیرعامل شرکت) قابلیت اخذ را دارد.

هرشخص حقیقی  یا حقوقی با داشتن این کارت می تواند جهت اخذ این کارت اقدام نماید.حقیقی یعنی به صورت شخصی و حقوقی یعنی به صورت شرکت اقدام نمایند. کارت بازرگانی کارتی است که به دارنده ی آن اجازه ی صادرات و واردات کالاهای مجاز طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران را می دهد. این کارت هم میتواند به صورت حقوقی باشد هم حقیقی. از زمان صدور کارت بازرگانی به مدت 1 سال اعتبار دارد و بعد از آن قابلیت تمدید شدن مجدد را داراست .

این کارت توسط اتاق بازرگانی محل تجارتخانه یا شرکت متقاضی زیر نظر وزارت صنایع و معادن ایران صادر شده و باید به تائید وزارت بازرگانی برسد..

شرایط صدور اخذ کارت بازرگانی در کرج

 1. داشتن محل کسب : سند 6 دانگ دراتاق بازرگانی قابل رویت باشد، در صورت استیجاری بودن اجاره نامه رسمی در اتاق بازرگانی قابل رویت باشد.
 2. داشتن حداقل 21 سال تمام.
 3. برگ پایان خدمت ویا برگ معافیت برای آقایان.
 4. داشتن حساب جاری معتبر در یکی از بانک های کشور.
 5. داشتن مدرک دیپلم.
 6. عدم سوء پیشینه کیفری.
 7. داشتن دفاتر پلمپ.

مراحل اخذ کارت بازرگانی در کرج

 1. اخذ دفاتر پلمپ تجاری و کپی از صفحه ی اول آن و برای اخذ کارت بازرگانی برای شرکتها کپی مدارک ثبتی شرکت نیز نیاز میباشد.
 2. ارائه ی اظهارنامه ی کارت بازرگانی به اداره ی ثبت شرکتها.
 3. گواهی دفاتر پلمپ و 5 عدد نامه ی دارایی که شامل نامه ی بانک، گمرک ، عدم سوء پیشینه ، گواهی امضا و دارایی میباشد و ارائه ی آنها به اتاق بازرگانی الزامی می باشد.
 4. پس از آن اتاق بازرگانی براساس مدرک تحصیلی برای متقاضیان کلاس های توجیهی جهت امور بازرگانی برگزار می کند.

اخذ کارت بازرگانی در کرج

در صورت نیاز به کارت بازرگانی و یا دیگر خدمات موسسه شامل ثبت شرکت در کرج،ثبت برند در کرج، و کلیه امورحقوقی و ثبتی دیگر میتوانید از کارشناسان موسسه حقوقی بین الملل با برند تجاری مجتمع ثبت شرکت و برند در ارتباط با شید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید صمیمانه سپاسگزاریم.