• 026-32711327 (کرج)
  • 021-26655156 (تهران)

انحلال شرکت در کرج

ثبت صورتجلسه انحلال شرکت در کرج

 

انحلال شرکت در کرج دقدقه بسیاری از مدیران میباشد. در این مقاله کله مراحل و شرایط انحلال شرکت در کرج را توضیح خواهیم داد. در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی در خصوص مراحل و نحوه انحلال شرکت در کرج می توانید با کارشناسان مجرب ثبت شرکت پایش ارتباط برقرار نمایید.

اصطلاح انحلال شرکت، به زمانی اشاره دارد که شرکت تصمیم می‌‌‌گیرد فعالیت خود را به انجام عملیات تصفیه، یعنی اجرای تعهدات ناتمام، پرداخت بدهی‌‌‌ها و در نهایت تقسیم اموال باقی مانده شرکت بین شرکا، محدود کند.

 

انواع انحلال شرکتها در کرج به شرح دیل می باشد

 الف) انحلال قهری

هرگاه شرکت سهامی ورشکسته و حکم ورشکستگی آن صادر شود، منحل می‌‌‌شود. این مورد تنها موردی است که در آن برای انحلال شرکت، حکم دادگاه ضرورت ندارد و همین که حکم ورشکستگی شرکت صادر شود، منحل شده و باید طبق مقررات راجع به ورشکستگی، تصفیه شود.

  ب‌) انحلال به تصمیم مجمع عمومی

مجمع عمومی فوق‌العاده یکی از ارکان شرکت سهامی بوده و صلاحیت آن در مورد تغییر مواد اساسنامه، تغییر در سرمایه شرکت و انحلال شرکت قبل از موعد است. هر زمان که مجمع عمومی فوق‌العاده اراده کند، می‌‌‌تواند به تشخیص خود و به هر علت قبل از موعد، شرکت را منحل کند. این تصمیم مجمع عمومی نیاز به توجیه ندارد، البته این تصمیم زمانی معتبر است که در جلسه رسمی و با اکثریت دو سوم آرای حاضر در جلسه اتخاذ شود.

 

انحلال شرکت در کرج

انحلال شرکت در کرج

مدارک مورد نیاز برای ثبت انحلال شرکت در کرج

در انحلال شرکت،کلیه ی اعضاء می بایست صورتجلسه را امضاء کنند و اگر حتی عضوی از شرکت رضایت به انحلال نداشته باشد سایر اعضاء نمی توانند شرکت را منحل کنند.چنانچه شخصی غایب باشد،در صورتی که اعضاء از شخص غایب وکالتنامه تام داشته باشد می توان شرکت را بدون حضور وی منحل نمود اما در غیر این صورت هیچ راهی جز حضور خود شخص وجود ندارد..

مدارک مورد نیاز جهت ثبت انحلال:

الف ) اصل صورتجلسه انحلال شرکت
ب) آخرین روزنامه رسمی شرکت
ج) فتوکپی شناسنامه مدیر تصفیه ( اگر خارج از سهامداران باشد )
د) اصل روزنامه کثیرالانتشار حاوی آگهی دعوت ( اگر مجمع با اکثریت تشکیل شود )
تذکر : صورتجلسه  ظرف مدت ۵ روز از تاریخ تشکیل جلسه ( وفق ماده ۲۰۹ لایحه اصلاحی قانون تجارت) ظرف مدت سه روز تحویل اداره پست کرج شود و سپس بارکدپستی در سیستم درج گردد.
در صورتیکه  مدیر یا مدیران تصفیه ذیل صورتجلسه قبولی خود را اعلام نکرده باشند طی نامه جداگانه قبولی خود را اعلام و ضمیمه صورتجلسه به اداره ثبت شرکتها ی کرج ارسال گردد.
در صورتیکه جلسه با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده رعایت مقررات دعوت وفق اساسنامه شرکت و مفاد لایحه اصلاحی قانون تجارت و ارائه  اصل آنها به همراه صورتجلسه الزامی است (ماده ۹۷ . ل . ا.ق.ت)

لیست سهامداران حاضر در مجمع تهیه و به امضاء سهامداران برسد ضمیمه صورتجلسه  به اداره ثبت شرکت کرج ارسال گردد. (ماده ۹۹ لایحه اصلی قانون تجارت)

 

 علل انحلال شرکت ها و موسسات تجاری و غیر تجاری در کرج :

۱-تصویب بیش از ۱/۳ سهامداران در شرکت های سهامی خاص ۲-تصویب بیش از نیمی از شرکاء ( در شرکت های مسئولیت محدود ) ۳- از میان رفتن بیش از نیمی از سرمایه شرکت ( در شرکت های سهامی خاص ) چنانچه سهامداران رای به کاهش سرمایه ندهند. ۴-وقتی که شرکت موضوعی را که برای آن تشکیل شده را انجام داده یا انجام آن غیر ممکن شده باشد. ( شرکت برای ساختن یک سد یا راه یا پروژه ی خاصی تشکیل شده باشد و انجام آن در موضوع شرکت به صراحت قید شده باشد، مثلاً در موضوع فعالیت ذکر شده باشد : « طراحی، نظارت و اجرای پروژه ساخت راه آهن تهران – قم » و نهایتاً موضوع شرکت به اتمام رسیده باشد. ) ۵-در صورتی که شرکت برای مدت معین تشکیل شده باشد، آن مدت منقضی شده باشد مگر این که مدت اعلام شده قبل از انقضاء تمدید شده باشد. ۶-در صورت ورشکستگی ۷-در صورت حکم دادگاه ۸-در صورت فوت یکی از شرکاء ( در شرکت های مسئولیت محدود ) چناچه در اساسنامه قید شده باشد.

 

درخواست انحلال شرکت

درخواست انحلال شرکت از دادگاه، در صورتی میسر است که همه سهامداران در شرکت سهامی خاص، بر انحلال شرکت توافق ننموده و یا با بروز یکی از اسباب انحلال شرکت، از تشکیل جلسه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام، رای به انحلال شرکت در موارد قانونی ندهند. درخواست انحلال شرکت در شرکت سهامی خاص و شرکت با مسوولیت محدود تفاوت دارد و هر کدام شرایط خاص خود را دارد. بحث انحلال و ورشکستگی در شرکت ها، بسیار به هم نزدیک است و شرایط مشابهی دارد. در بعضی از مواقع حتی درحین انحلال شرکت و یا درخواست انحلال شرکت از دادگاه، امکان صدور حکم ورشکستگی شرکت نیز وجود دارد. موسسه حقوقی بین الملل پایش با همکاری بهترین وکیل درباره امور شرکتها و وکیل امور تجاری، کلیه موضوعات مربوط به درخواست انحلال شرکت را به نقد کشیده و پاسخ جامع به سوالات شما درباره درخواست انحلال شرکت خواهد داد. با ما همراه باشید.

 

انحلال شرکت در کرج

انحلال شرکت در کرج

شرح وظایف مدیران تصفیه جهت انحلال در شرکتهای واحد ثبتی کرج

مدیران شركت كه برای تصفیه تعیین می شوند مكلفند اسامی خود را به اداره ثتب شركتهای کرج اعلام نمایند (ماده ٢٠٥ ق.ت) مدیر تصفیه در حكم وكیل شركا بوده و حتی مدیر مزبور می تواند از طریق دادگاه انتخاب گردد. رسیدگی به حسابهای شركت تنظیم ترازنامه و حساب سود و زیان به هنگام انحلال آن اجرای تعهدات شركت وصول مطالبات و نقد كردن دارایی شركت و پرداخت دیون شركت و تقسیم دارایی باقیمانده بین شركا از وظایف مدیر یا مدیران تصفیه می باشند.

موارد انحلال در شركت با مسئولیت محدود

در مورد بندهای ١ و ٢ و ٣ ماده (ماده ٩٣ ق.ت) (شركتهای سهامی منسوخه سال ١٣١١)وقتی كه شركت برای هدفی كه تشكیل شده آن را انجام داده یا انجام آن غیر ممكن باشد. وقتی كه شركت با مسئولیت محدود در کرج برای مدت معینی تشكیل شده و آن مدت منقضی شده باشد. در صورتی كه شركت ورشكسته اعلام گردد. در صورتی كه به واسطه ضرهای وارده حداقل نصف سرمایه شركت از بین رفته و یكی از شركای شركت با مسئولیت محدود تقاضای انحلال آن را كرده باشد دادگاه نیز دلایل مدعی را موجه تشخیص دهد و سایر شركا حاضر نباشند سهم الشركه ای كه در صورت انحلال شركت به او تعلق می گیرد پرداخت نموده و او را از شركت خارج سازند. در صورتی كه عده ای به انحلال اتخاذ تصمیم نموده باشند بدیهی است كه اساسنامه شركت با مسئولیت محدود برای انحلال شركت می تواند اكثریت سرمایه را به هر میزانی بیش از نصف اعم از ٤/٣ غیره پیش بینی نماید. در مورد فوت یكی از شركا و آن در صورتی است كه چنین موردی دراساسنامه پیش بینی شده باشد قانونگذار حجر یكی از شركا را از موارد انحلال ندانسته است. لیكن در صورت ورشكستگی شركت (نه یكی از شركا) انحلال و تصفیه آن امری بدیهی است

موارد انحلال درشرکت سهامی خاص

در این شرایط شرکت سهامی خاص منحل خواهد شد:۱- زمانی که شرکت سهامی خاص در کرج  موضوعی را که جهت آن تشکیل شده است انجام داده یا انجام آن غیر ممکن باشد۲- در صورت انقضای زمان تایین شده برای شرکت و عدم تمایل شرکاء به تمدید آن۳- در صورت ورشکستگی۴- درهر زمان که مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام به هر علتی رای به انحلال شرکت بدهد.در صورت صدور حکم قطعی دادگاه مدارک مورد نیاز جهت انحلال شرکت سهامی عبارتند از :۱- اصل صورت جلسه انحلال شرکت۲-آخرین روزنامه رسمی شرکت۳- فتوکپی شناسنامه مدیر تصفیه هر گاه مدیر تصفیه خارج از سهامداران انتخاب شده باشد۴-اصل روزنامه کثیر الانتشار حاوی آگهی دعوت شرکاء، هرگاه مجمع با اکثریت شرکاء تشکیل شده باشد . صورت جلسه انحلال شرکت همراه و با دیگر مدارک باید ظرف ۵ روز از تاریخ تشکیل جلسه باید تسلیم اداره ثبت شرکتها کر ج شود و بعد از ثبت در دفاتر ثبت شرکتها و امضاء ذیل آن توسط نماینده آن شرکت منحل می شود.

 

انحلال شرکت در کرج

انحلال شرکت در کرج

نمونه صورتجلسه  انحلال شرکتها در واحد ثبتی کرج

نام شرکت : ………………………………………شماره ثبت شرکت : …………………………سرمایه ثبت شده : …………….……………شناسه ملی : ………………………………..صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت …………….………..…………   سهامی خاص ثبت شده به شماره ………… در تاریخ …………ساعت …………  با حضور کلیه / اکثریت شرکاء  در محل قانونی شرکت ( اگر جلسه در محل دیگری تشکیل شده آدرس آن محل نوشته شود) تشکیل گردید.الف: در اجرای مفاد ماده ۱۰۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت:۱ـ خانم/ آقای ………………………..  به سمت رئیس جلسه۲ـ خانم/ آقای ………………………..  به سمت ناظر رئیس۳ـ خانم/ آقای ………………………..  به سمت ناظر جلسه۴ـ خانم / آقای………………………..  به سمت منشی جلسه انتخاب شدند.ب: دستور جلسه، اتخاذ تصمیم در خصوص انحلال شرکت ………………………..   پس از بحث و بررسی شرکت بعلت ………………………..  منحل گردید و آقای / خانم (یا شخصیت حقوقی ) ………………………..  به شماره ملی  به سمت مدیران / مدیر تصفیه انتخاب شدند. آدرس مدیر / مدیران تصفیه و محل تصفیه تهران خیابان ……………….کوچه ……………….پلاک ……………….کدپستی……………….  می باشد.مدیر/ مدیران تصفیه اقرار به دریافت کلیه اموال دارایی ها و دفاتر و اوراق و اسناد مربوط به شرکت را نمود.امضاء رئیس جلسه             امضاء ناظر جلسه        امضاء  ناظر جلسه   امضاء منشی جلسهامضاء مدیر یا مدیران تصفیه:

تذکرات:

۱-آخرین روزنامه رسمی شرکت در خصوص انتخاب مدیران ضمیمه صورتجلسه شود.۲-فتوکپی شناسنامه مدیر یا مدیران تصفیه در صورتیکه خارج از سهامداران باشد ضمیمه صورتجلسه شود.۳- صورتجلسه ظرف ۵ روز از تاریخ تشکیل جلسه(وفق ماده ۲۰۹ لایحه اصلاحی قانون تجارت) تحویل اداره ثبت شرکت ها کرج شود.۴-در صورتیکه مدیر یا مدیران تصفیه ذیل صورت جلسه قبولی خود را اعلام نکرده باشند طی نامه جداگانه قبولی خود را اعلام  وضمیمه صورتجلسه تحویل اداره ثبت شرکت ها ی کرج شود.۵– در صورتی که مجمع با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده رعایت مقررات  دعوت وفق اساسنامه شرکت  و مفاد لایحه اصلاحی قانون تجارت و ارائه اصول آن بهمراه صورتجلسه الزامی است.(ماده ۹۷٫ل.ا.ق.ت)۶-لیست سهامداران حاضر در محمع تهیه و به امضا سهامداران برسد ضمیمه صورتجلسه تحویل اداره ثبت شرکت ها کرج شود(ماده ۹۹ لایحه اصلی قانون تجارت)

 

توضیحاتی تکمیلی در خصوص انحلال شرکت در کرج

 

برای انحلال شرکت در کرج بایستی یک صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده تنظیم کرد،در این صورتجلسه باید یک نفر از اعضای شرکت بعنوان مدیر تصفیه انتخاب گردد،که این شخص در اکثر موارد مدیرعامل می باشد و آدرس محل تصفیه هم همان آدرس دفتر مرکزی است. ذکر این نکته ضروری است که کلیه اعضا باید پایان صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده در خصوص انحلال شرکت در کرج را امضاء بفرمایند. تنظیم صورتجلسه شرکت انحلال در تهران کمی با صورتجلسه انحلال شرکت در کرج متفاوت می باشد.

موسسه حقوقی بین الملل مفتخر است با کادری مجرب میان بری باشد برای شما عزیزان در حوزه ثبت صورتجلسه انحلال شرکت در کرج و استان البرز و شهر تهران  .

در صورت نیاز به مشاوره  در خصوص انحلال شرکت و دیگر موارد حقوقی انحلال شرکت در کرج و تهران میتوانید با شماره تلفن ۰۲۶۳۲۷۱۱۳۲۷ با کارشناسان مجرب  و کارگروه انحلال ثبت شرکت پایش  ارتباط برقرار نمایید.

لازم به ذکر است در موسسه پایش با برند تجاری ثبت پایش کلیه فرایند انحلال و تعیین مدیر تصفیه و همچنین ثبت انواع شرکت و ثبت صورتجلسات انحلال و ثبت برند با بالاترین کیفیت و در اسرع وقت انجام میگردد.

جهت نیاز به آشنایی با روند کا و ثبت صورتجلسه انحلال شرکت در کرج لطفا با ما تماس حاصل نمایید.

پادمان حمایت از کسب و کار